Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

3 minutes ago, Guru said:

 

I ti misiš da mi u rosteru imamo 10 igrača koji izgaraju u odbrani i kvalitetni su na toj strani terena? 

 

Ne. Izgaraju da, ali nisu bas kvalitetni. Mozda 4-5 od tih 10. Uglavnom, nije ni vazno ima li ih 5 ili 2, mi imamo dobru defanzivu, ali nemamo nekoga ko ce siriti odbranu. Nama je Igokea samo skupila u reketu i pustila da se amaterski ispromasujemo. Bas nekako tuzno za gledati.

 

Kosarka je ipak igra finese. Ja licno obozavam bekove sa mekanim sutem, kao sto volim centre sa low post igrom. Mozda sam staromodan, naravno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

prvi pasus: bukvalno mi je teško da zamislim dva različitija igrača od Seeleya i Hollinsa. Prvi je dobar sa loptom, dosta igra 1 na 1, loš u odbrani, neatletičan i spor, meka ruka, uglavnom poteže iz driblinga. Drugi je na vi sa loptom, vrhunski atleta i defanzivac, uglavnom pogađa iz spot upa ili iz izlazne kretnje. 

Ostavljam mogucnost da nisam dovoljno gledao Seeleya, ali ono sto sam video mi nije ostavilo utisak nekog ko barata sa loptom loptom drasticno bolje od Holinsa, a pogotovo ne da je sposoban da iz toga iskreira ni za sebe ni za druge. Ono jeste da voli loptu u rukama I ne bezi od nje, ali definitivno nije neko na ciju se kreativnost tim I trener mogu da oslone. Sut iz driblinga vrlo sporadican I nekonstantan, a odbranu igra sasvim dobro, slazem se, ne zahvaljujuci vrhunskim fizikalijama I definitivno nije elitni defanzivac.

1 hour ago, Edward Louis Severson III said:

Sa druge strane, virus se dokazuje PCR testom koji detektuje jako malu kolicinu virusa, osetljiv je jako i velika je sansa da bude pozitivan. Sto dovodi do pitanja kako je moguce da se ovo skoro samo nama desava i ni jednoj drugoj ekipi?

Desavalo se to i Makabiju, srecom po njih u predsezoni cim su krenula okupljanja I prve utakmice.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nemam_ti_kad said:

Pa vi vec sjutra igrate u Monaku...jbt kakav ritam...bas nenormalan ritam uz sve probleme. 

Hocemo prosirenje EL da bi dva kluba iz Srbije igrala, ne mozemo da ispratimo ritam sa 34 kola. Ne treba ni da igramo ako nismo u mogucnosti da izdrzimo taj tempo. 

Uvek nam nesto ne valja, kao da mi jedini igramo EL.

Nisi u stanju da obezbedis ekipi carter letova, dovoljno sirok roster, dovidjenja, ima jos takmicenja sa mnogo manje tekmi.

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Ne. Izgaraju da, ali nisu bas kvalitetni.

 

Pa ako nisu baš kvalitetni ni u odbrani, onda teško da su zadnji vezni.

 

5 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Mozda 4-5 od tih 10.

 

A u tih 4-5 kvalitetnih defanzivaca su svakako Kalinić i Kuzmić, koji su trenutno na 11.6 i 9.5 poena po meču... Što znači da imaju doprinos i u napadu... Koliko onda ostaje tih pravih zadnjih veznih koji igraju samo odbranu? 2-3? Jel' to previše za ekipu kojoj odbrana mora da bude forte? 

 

19 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Uglavnom, nije ni vazno ima li ih 5 ili 2

 

Važno je, jer je i za vrhunsku odbranu potreban adekvatan personnel. Zabluda je da mi imamo pregršt kvalitetnih defanzivaca u rosteru, zameni tih par zadnjih veznih za ofanzivno talentovane koji su slabi u odbrani i onda više nećemo imati ni kvalitetnu defanzivu, jer se ni ona ne može igrati sa 2 igrača.

 

32 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Kosarka je ipak igra finese. 

 

Košarka je mnogo više od igre finese.

 

 

 

 

Poenta: Zvezdi nikada nije bio i nikada neće biti problem preveliki broj igrača koji igraju kvalitetnu odbranu, Zvezdi problem mogu biti samo igrači koji su fizički/atletski/defanzivno inferiorni, a pritom ni u napadu ne pružaju dovoljno. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

Ostavljam mogucnost da nisam dovoljno gledao Seeleya, ali ono sto sam video mi nije ostavilo utisak nekog ko barata sa loptom loptom drasticno bolje od Holinsa, a pogotovo ne da je sposoban da iz toga iskreira ni za sebe ni za druge. Ono jeste da voli loptu u rukama I ne bezi od nje, ali definitivno nije neko na ciju se kreativnost tim I trener mogu da oslone. Sut iz driblinga vrlo sporadican I nekonstantan, a odbranu igra sasvim dobro, slazem se, ne zahvaljujuci vrhunskim fizikalijama I definitivno nije elitni defanzivac.

Desavalo se to i Makabiju, srecom po njih u predsezoni cim su krenula okupljanja I prve utakmice.

Nisi sigurno..Sili je mnogo bolji igrac kako god da okrenes i u kom god aspektu da gledas, sem eto odbrane. Sili je prosao mnogo kvalitetnije klubove, zna sebi da iskreira poludistancu, ulaz, trojku

 

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

sad gledam rostere unazad

mi od 2013 nismo imali napadacki impotentniju ekipu

Mislim da nsi morao da gledas da bi dosao do tog zakljucka. Samo treba si videti da li smo imali bolju defanzivnu ekipu. U rangu F8 sezon, doduse da iije tako kos razlika bi nam bila vec sad -100 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Leonard said:

Hocemo prosirenje EL da bi dva kluba iz Srbije igrala, ne mozemo da ispratimo ritam sa 34 kola. Ne treba ni da igramo ako nismo u mogucnosti da izdrzimo taj tempo. 

Uvek nam nesto ne valja, kao da mi jedini igramo EL.

Nisi u stanju da obezbedis ekipi carter letova, dovoljno sirok roster, dovidjenja, ima jos takmicenja sa mnogo manje tekmi.

 

Pisano je vec o tome.

'Obezbedi ekipi carter letove' je lakse reci nego uraditi, pogotovo u Srbiji gde sve zavisi od volje drzave koja opet mora da balansira sa raspodelom novca i za Zvezdu i za Partizan, i pogotovo u kosarci koja nije profitabilan sport.

Takmicimo se sa ekipama kojima carter letovi kao uostalom i budzet nisu problem, a isto tako im nije problem ako izgube u prvenstvu od nekog Eniseja ili Barksasekira. 

Nama mora bas puno toga da se poklopi da bismo napravili iskorak u EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Losmi17 said:

Mozda bi se i poklopilo da neki nisu tvrdoglavi, a neki drugi da napokon skontaju razliku izmedju ustede i investicije.

 

Ko su ti tvrdoglavi i u čemu se tačno ogleda ta njihova tvrdoglavost, a ko su ti drugi koji ne kontaju razliku između uštede i investicije i koji tačno novac to oni štede i za šta?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Guru Nije kosarka samo finesa, vec ja volim finesu, a volis i ti inace bi imao Brusa Bouena na slici, a ne Kobija.

 

Sve je to ok sto ti pises, i prilicno se slazem, ali mi de facto nemamo igraca koji je cista dvojka. Dobricev ulaz je uvek isti, lako ga je procitati, da prebaci loptu na desnu ruku ni u ludilu. Hollins verovatno jos gori, posebno kad krene na ulaz to izlgleda uzasno. Hollins je cista trojka, ali posto mi imamo trojki za izvoz u Kinu, onda mora neko i da glumi dvojku.

 

1 hour ago, Guru said:

Važno je, jer je i za vrhunsku odbranu potreban adekvatan personnel. Zabluda je da mi imamo pregršt kvalitetnih defanzivaca u rosteru, zameni tih par zadnjih veznih za ofanzivno talentovane koji su slabi u odbrani i onda više nećemo imati ni kvalitetnu defanzivu, jer se ni ona ne može igrati sa 2 igrača.

 

Ok, ali ja nisam rekao da nam trebaju 5 kreativaca, vec jedan na poziciji 2 koji zna da izmisli poene. Cisto sumnjam da se ne slazes oko ovoga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

Poenta: Zvezdi nikada nije bio i nikada neće biti problem preveliki broj igrača koji igraju kvalitetnu odbranu, Zvezdi problem mogu biti samo igrači koji su fizički/atletski/defanzivno inferiorni, a pritom ni u napadu ne pružaju dovoljno. 

 

Ko je rekao Davidovac :classic_rolleyes:

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

 

Pa ako nisu baš kvalitetni ni u odbrani, onda teško da su zadnji vezni.

 

 

A u tih 4-5 kvalitetnih defanzivaca su svakako Kalinić i Kuzmić, koji su trenutno na 11.6 i 9.5 poena po meču... Što znači da imaju doprinos i u napadu... Koliko onda ostaje tih pravih zadnjih veznih koji igraju samo odbranu? 2-3? Jel' to previše za ekipu kojoj odbrana mora da bude forte? 

 

 

Važno je, jer je i za vrhunsku odbranu potreban adekvatan personnel. Zabluda je da mi imamo pregršt kvalitetnih defanzivaca u rosteru, zameni tih par zadnjih veznih za ofanzivno talentovane koji su slabi u odbrani i onda više nećemo imati ni kvalitetnu defanzivu, jer se ni ona ne može igrati sa 2 igrača.

 

 

Košarka je mnogo više od igre finese.

 

 

 

 

Poenta: Zvezdi nikada nije bio i nikada neće biti problem preveliki broj igrača koji igraju kvalitetnu odbranu, Zvezdi problem mogu biti samo igrači koji su fizički/atletski/defanzivno inferiorni, a pritom ni u napadu ne pružaju dovoljno. 

 

Ok šta je po tebi problem ovog sastava i imamo li mi po tebi uopšte probleme i da li smo za iste novce mogli da imamo bolje izbalansiran sastav?

Edvard je iskarikirao da imamo 10 zadnjih veznih , a to nije daleko od istine. To što neki od njih odbranu igraju bolje, neki lošije, a neki su top class veznjaci pa umeju ponešto i u napadu ne umanjuje stav nas nekoliko da ovoj ekipi fudbalskim rečnikom treba jedan Kanga ili Katai sa svim njihovim vrlinama i manama.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Guru said:

 

Ko su ti tvrdoglavi i u čemu se tačno ogleda ta njihova tvrdoglavost, a ko su ti drugi koji ne kontaju razliku između uštede i investicije i koji tačno novac to oni štede i za šta?

Prvi je trener ekipe. Tvrdoglav jer ne zeli da odstupi nekad od tog tipa igraca koji favorizuje, ie da zadovoljava atletske i defanzivne kriterijume. Pricam o Holinsu ovde, koji postaje Segijeva izmena. Smanjili smo kapacitet ekipe s tim igracem.

Drugi je vd predsednik koji znamo da voli da sitnicari za iznose od 50-100k, zbog cega su nam u proslosti promakli neki igraci. Zato i istorijski vrlo kasno reagujemo na trzistu, pa i kad reagujemo prodjemo grdje, pa i skuplje.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Košarkaš Zvezde Aleksa Uskoković je naveo da njegovu ekipu očekuje neugodna utakmica protiv Monaka.

Po njegovim rečima, najveća opasnost preti od Majka Džejmsa i Vila Tomasa.

"Džejms je igrač koji sam može da pobedi i dobije utakmicu, pa ću ja da trepnem par puta plavim okicama kako bih ga uplašio, nadam se da će to biti dovoljno", rekao je plejmejker Zvezde.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Nije kosarka samo finesa, vec ja volim finesu, a volis i ti inace bi imao Brusa Bouena na slici, a ne Kobija.

 

Ja pre svega volim two way igrače - Kobe je i finesa i 9× NBA All-Defensive First Team (mada je par puta to više bio na reputaciju, al' nema veze). :classic_sleep:

 

10 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

ali mi de facto nemamo igraca koji je cista dvojka.

 

Čista dvojka nam po mom mišljenju ni ne treba.

 

12 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Hollins je cista trojka, ali posto mi imamo trojki za izvoz u Kinu, onda mora neko i da glumi dvojku.

 

Hollins nikako nije čista trojka, jer nema ni visinu ni masu da to igra. To što nema neki ball handling ne znači da nije dvojka, nema ga ni recimo Vanja Marinković pa je čist SG.

 

15 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Ok, ali ja nisam rekao da nam trebaju 5 kreativaca, vec jedan na poziciji 2 koji zna da izmisli poene. Cisto sumnjam da se ne slazes oko ovoga.

 

Ti si se konkretno zapitao da li moramo da igramo sa 10 zadnjih veznih, a mi igramo sa možda 2-3 igrača koji se uklapaju u taj opis.

 

A to da li nam treba jedan igrač na poziciji 2 koji zna da izmisli poene - nemam pojma, zavisi koji. U inicijalnom postu si pomenuo Pulena, al' se odmah i ogradio da nam ne treba takav i tu se recimo slažem. Ako je taj igrač fizički inferioran i defanzivno loš - ne treba nam. Da zaista imamo 10 zadnjih veznih, onda bi nam baš takav trebao.

 

18 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ok šta je po tebi problem ovog sastava i imamo li mi po tebi uopšte probleme

 

Naravno da imamo probleme: od manjka ball handler-a, manjka šuta za tri, viška igrača kojima je glavni kvalitet što su najbolji dostupni domaći... 

 

19 minutes ago, Milos 3.14 said:

da li smo za iste novce mogli da imamo bolje izbalansiran sastav?

 

Nismo, jer imamo najmanji budžet u takmičenju u kome bi želeli da se borimo za plej of i jer ne sastavljamo roster isključivo po košarkaškim kriterijumima.

 

20 minutes ago, Milos 3.14 said:

Edvard je iskarikirao da imamo 10 zadnjih veznih , a to nije daleko od istine.

 

Daleko je od istine, jer bi to podrazumevalo da imamo 10 fizički i atletski moćnih igrača koji cepaju dobru  odbranu... Ili makar 6-7...

 

23 minutes ago, Milos 3.14 said:

To što neki od njih odbranu igraju bolje, neki lošije, a neki su top class veznjaci pa umeju ponešto i u napadu ne umanjuje stav nas nekoliko da ovoj ekipi fudbalskim rečnikom treba jedan Kanga ili Katai sa svim njihovim vrlinama i manama.

 

Igrač koji igra slabu odbranu i ne doprinosi u napadu nije zadnji vezni, nego jednostavno loš igrač.

 

Ovoj ekipi ne treba Katai, treba joj box to box veznjak koji igra u oba smera... A za to nemamo pare.

 

27 minutes ago, Losmi17 said:

Prvi je trener ekipe. Tvrdoglav jer ne zeli da odstupi nekad od tog tipa igraca koji favorizuje, ie da zadovoljava atletske i defanzivne kriterijume.

 

Trener je već odstupio od tog tipa igrača sa Ivanovićem, Uskokovićem, Davidovcem, Mitrovićem, Simonovićem (u ovoj fazi karijere), pa čak i Voltersom. Ako odstupi još koji put, onda bolje da roster prepusti nekom zabavnom i šarmantnom treneru koji lepo priča, tečan mu je engleski i kod koga bi igrali ofanzivno i atraktivno, a ne ovaj hrkljuš.

 

31 minutes ago, Losmi17 said:

Pricam o Holinsu ovde, koji postaje Segijeva izmena. Smanjili smo kapacitet ekipe s tim igracem.

 

Kapacitet ekipe smo kao i uvek pre svega smanjili jeftinim populizmom i košarkaškim protekcionizmom. Hollins je dobar igrač u katastrofalnoj formi, verujem da će vremenom biti sasvim ok.

 

36 minutes ago, Losmi17 said:

Drugi je vd predsednik koji znamo da voli da sitnicari za iznose od 50-100k, zbog cega su nam u proslosti promakli neki igraci. Zato i istorijski vrlo kasno reagujemo na trzistu, pa i kad reagujemo prodjemo grdje, pa i skuplje.

 

Koji su nam to igrači promakli ovog leta zbog sitničarenja za 50-100k? Ja ništa slično nisam čuo, a mislim da imam dosta dobre izvore...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Losmi17 said:

Promakao nam je Lesor.

 

Lesor niti je ball handler, niti je šuter, niti je kreativac... Dobro bi nam došao i bio bi pojačanje, al' nam ne bi rešio nijedan od ključnih problema koje imamo.

 

1 minute ago, Losmi17 said:

A verujem da smo mogli potpisati i igraca koji bi bio bolji fit na ovaj roster od Holinsa, za 50-100k vise.

 

Za koliko to para igra Hollins, odakle ti ta informacija, kog smo to igrača koji je bolji fit mogli da potpišemo za 50-100k više i odakle ti informacija za koje pare igra taj igrač?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...