Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Malo pobeda na gostovanjima me može usrećiti kao ove dve što smo imali u Tel Avivu tokom naše EL kampanje.

 

Radonja je prošlogodišnjom titulom u ABA pokazao da je mađioničar, a vidimo da je nastavio u istom stilu i početkom ove sezone.

Iako je tačno da smo ranije od konkurenata tempirali formu, zbog preteškog rasporeda u dva takmičenja, ipak imponuje defanzivna fluidnost odbrane, ali i pametan napad.

Kontrola def skoka je bila savršena, pritisak na loptu takođe. Ako pogledamo njihova tri najefikasnija igrača, videćemo da je Wilbekin dao sve poene iz šuta za tri, gde ni jedan nije bio lagan, da je Caloiaro dao svih 9 poena u minijaturi od 45 sekundi, a da je Lessort gro svojih poena dao u finišu meča kada je manje-više pitanje pobednika bilo već rešeno. Sjajna priprema meča i podjednako dobra egzekucija. Kalina je još jednom potvrdio svoju rolu lidera tima, Luka nastavio da briljira, a Wolters da pokazuje koliko znači iskustvo koje je godinama sticao u EL. Sva tri naša nosioca igre večeras su generalno sazreli kao ljudi i kao igrači, a ostali treba da ih isprate. Povratkom Lazića i Hollinsa dobićemo još dužu rotaciju na spoljnim pozicijama, a da odbrana ne trpi, naprotiv. Jedan visoki bi morao doći, malo je Luka i Kuz na ovakvu sezonu koja nas čeka, jer je datum povratka Whitea na parket i dalje u magli.

 

Svaka čast za pobedu i pruženu igru. Mora se voleti ovaj tim.

 

  • Like 23
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Tito se samo pribojava novih povreda.

I to i jeste.

Uhvatim sebe kako se jezim pri svakom padu a trose se nenormalno ne samo kroz minutazu vec sto idu na svaku loptu. 

Ali kakva nam je hemija u ekipi verovatno se i trazi posebna licnost. 

Lesor se bas srdacno pozdravi sa Despotom.

 

Edited by srlepajce
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, n4l1m said:

brate radonja pa dovedi jos jednu 4/5 na sut, aman zaman covece, trebao bi nam i da su svi zdravo, a kamoli u situaciji gde smo bez vajta na 3 meseca i zirbesa na 2 nedelje.. 

 

Ma šta če nam. Vidiš da nemamo kud ubaciti ni ove kad se vrate posle povreda 😄

Link to comment
Share on other sites

U Mitrovića nijesam vjerovao ali ovo je extra na početku sezone. Ključ leži tome u tome što igra na poziciji 5 a ne 4 kao ranije. Mitrović se otvara kratko iz picka, a onda ima praktično situaciju 4 na 3. To me podsjeća na igru Greena u GSW, isto tako on ima hendikep kad udvoje Curry-a. Mitrović rešava te situacije odlično, ako se skuplja u reketu onda ide pas spolja, ako se otvori reket onda se jako napada obruč. Obje varijante je dobro rješavao na poslednja dva meča. Da dodamo još i dobru kontrolu skoka, najveće mi je iznenađenje koliko dobro gradi koš.

  • Like 21
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nazalost, povratkom Lazica, verovatno ce i uloga Lazarevica biti  manja. Treblo bi ga vise ohrabrivati da sutne cim je malo usamljenj.

Sto neko napisa, nije slucajno dobio toliko minuta od Radonjica. Ej , pa lik je dosao iz FMPa i igra u prvoj sezoni 20+ minut EL kod Radonje!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lazarevica bas treba dobro posmatrati iz ugla mladih igraca koje, eto, ne voli trener i ne daje im sansu.

 

To me uvek podseti na ispit iz Projektovanja, kad sam pala usmeni kao mace, mislila da me bas nesto ne voli profesor.

 

A posle, drugi put, kad sam stvarno ucila, a to je zaista jedan jako jako bitan predmet, bilo me sramota, koliko sam slabo znala prvi put.

 

Edited by BojanaCZV
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...