Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

14 hours ago, realno *w said:

 

Kurucova minutaža ima baš minimalne veze sa Lesorom, Lidej je svakako sve bitne mečeve igra po 35 minuta, a čak je i tu bilo epizoda sa Smajlijem i Balšom na terenu, pa tek ono što preostane da pokriju neko od trojice krila.

 

Danguba igra što igra, nekad bolje, nekad lošije, Zagor se poptuno raspada, tako d Kurucova minutaža zavisi isključivo od njega samog i sposobnosti da se uklopi u ovu ekipu, što mu jako teško ide za sada. Ono što je sigurno, da ako makar malo krene da ira u napadu, a nastai sa ovom finom odbrnom, imaće laganih 25 minuta po meču.

 

Što se dodatnih pojačanja tiče, poptuno sam siguran da je to to, osim ako neko ode. Tu mi jedino na pamet pada Mur, igra sve manje, loše izgleda na terenu, ali to verovatno zavisi i od njega samog, kao i od mogućnosti da mu se nadje neki novi ugovor.

 

Kako ti vidis raspodelu minutazu u nekom regularnom mecu (ako ne racunamo specijale ili odmaranje igraca)?

 

Po meni bi to moglo ovako:

 

Lessort 20 minuta, LeDay 25 minuta, Smailagic 22 minuta, ostaje 13 minuta za Koprivicu i small ball i 40 minuta na krilu za 4 igraca.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

 

Kako ti vidis raspodelu minutazu u nekom regularnom mecu (ako ne racunamo specijale ili odmaranje igraca)?

 

Po meni bi to moglo ovako:

 

Lessort 20 minuta, LeDay 25 minuta, Smailagic 22 minuta, ostaje 13 minuta za Koprivicu i small ball i 40 minuta na krilu za 4 igraca.

-

Vrlo jednostavno, tih 80 minuta će deliti njih petorica i to je sasvim ok.

Smallball ne verujem da ćemo gledati uopšte, osim možda u nekim minijaturama na krajevima perioda, što uopšte nije bitno za ovu priču. Taj smallball nam nije done ništa dobro, imali smo dobrih odbrana, ai skok nije postojao, tako da je be sve bilo...

 

Imamo 40 ninuta na krilu, Kuruc je jedan od 3 igrača koji se bore tu i ja iskreno mislim da on može da se izbori za svojih 20ak minuta.

 

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, uini said:

 

ne pratim amaterski fudbal, dakle, ne pratim domaci fudbal skoro 30 godina

Kao omaž za "30 godina"...pre 30 i kusur, nagovori me drug iz klupe da postanem fudbalski sudac. Bila je neka šema,ne znam kako je danas,sudiš malo pionirima i te neke varijante, i onda prvo jesenje kolo, opštinska liga, derbi izmedju jednog planinskog i jednog ravničarskog sela, koji imaju tradiciju ganjanja vilama i motikama koja je započela negde posle WW2. Nema pomoćnih sudija, dodješ sam, a možda i odeš sam,ako budeš imao sreće.Teren...krivudave linije, tokom leta izgorela trava, korner zastavice na jednoj strani se vide od polovine,pošto je taj deo terena pod nagibom. Publika, aeee publika,klonovi rahmetli Pampija sa gomilom fraklića, "pijemo i duvamo na ulici", ja nakurčeni 19godišnjak...znači sve spremno za dobijanje po pičici. Takvih startova sa dve, a bogami i 4 noge, nisam video ni pre ni posle. Onda ide unošenje u facu,psovke,žuti kartoni, crveni...dok mi na početku 2.poluvremena kapiten domaćih nije prišao i sa osmehom Vita Korleonea rekao kako će me hitna odvesti kući. Ja mu,isto sa osmehom, u starom pravoslavnom duhu, odgovorim da ću odmah po izlasku iz hitne doći i zapaliti mu kuću, sa sve ukućanima i domaćom stokom...malo smo još popričali, i obavili u miru i to drugo poluvreme.

 

Svako veče posle utakmica,sudije  se sakupljale u nekoj kafani(tipa železnička postaja Kaldrma Lička), da se predaju izveštaji, prepričaju doživljali, uz omanje količine vinjaka i sličnih opijata. I tako...pita me neki stariji sudija, mali kako je bilo, jel bilo problema...nije...jel bilo žutih i crvenih...jeste,9 žutih i jedan crveni. I onda sam sledećih sat vremena prepričavao tok utakmice, uz tapšanje po ledjima, i nalivanje vinjakom. Posle toga odsudio još dve, i okačio kopačke o klin. 

 

I tako,ispovedih svoju pokvarenu dušu...i kako da posle svega preživljenog poverujem da je Lesor pojačanje za KKP?Kako?

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 15
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, KockoOblo said:

Kao omaž za "30 godina"...pre 30 i kusur, nagovori me drug iz klupe da postanem fudbalski sudac. Bila je neka šema,ne znam kako je danas,sudiš malo pionirima i te neke varijante, i onda prvo jesenje kolo, opštinska liga, derbi izmedju jednog planinskog i jednog ravničarskog sela, koji imaju tradiciju ganjanja vilama i motikama koja je započela negde posle WW2. Nema pomoćnih sudija, dodješ sam, a možda i odeš sam,ako budeš imao sreće.Teren...krivudave linije, tokom leta izgorela trava, korner zastavice na jednoj strani se vide od polovine,pošto je taj deo terena pod nagibom. Publika, aeee publika,klonovi rahmetli Pampija sa gomilom fraklića, "pijemo i duvamo na ulici", ja nakurčeni 19godišnjak...znači sve spremno za dobijanje po pičici. Takvih startova sa dve, a bogami i 4 noge, nisam video ni pre ni posle. Onda ide unošenje u facu,psovke,žuti kartoni, crveni...dok mi na početku 2.poluvremena kapiten domaćih nije prišao i sa osmehom Vita Korleonea rekao kako će me hitna odvesti kući. Ja mu,isto sa osmehom, u starom pravoslavnom duhu, odgovorim da ću odmah po izlasku iz hitne doći i zapaliti mu kuću, sa sve ukućanima i domaćom stokom...malo smo još popričali, i obavili u miru i to drugo poluvreme.

 

Svako veče posle utakmica,sudije  se sakupljale u nekoj kafani(tipa železnička postaja Kaldrma Lička), da se predaju izveštaji, prepričaju doživljali, uz omanje količine vinjaka i sličnih opijata. I tako...pita me neki stariji sudija, mali kako je bilo, jel bilo problema...nije...jel bilo žutih i crvenih...jeste,9 žutih i jedan crveni. I onda sam sledećih sat vremena prepričavao tok utakmice, uz tapšanje po ledjima, i nalivanje vinjakom. Posle toga odsudio još dve, i okačio kopačke o klin. 

 

I tako,ispovedih svoju pokvarenu dušu...i kako da posle svega preživljenog poverujem da je Lesor pojačanje za KKP?Kako?

RyWJRii.gif

Link to comment
Share on other sites

Kolega sa fudbala je sudija i prepricava tako nekad dozivljaje, prosli termin pricao za sudiju koji uredno zove predstavnike klubova kojima sudi predstavi se, pozeli srecu i na kraju kaze ako hocete da sudim posteno 50e da spremite. 

Fazon je sto zove i gostujuce i domace i onda sudi isto kao sto bi sudio i ovako 😄 a ovi mu daju misle jeftino prosli ko zna sta bi im uradio da ne daju. 

 

 

e da da ne bude totalni off

Srecan Lesor, dobijate sa njim mnogo vise nego sto bi dobila Zvezda, kontrolu skoka na level max, kupljenje otpadaka, ali u odbrani nek vam je sa srecom. On jeste nama u dresu Makabija utrpao 16 ali odbrambeno je to bio stari dobri Lesor cuvam najblizeg do sebe preuzimam sve i svja a nesto sumnjam da je to bila zamisao gospodina trenera u tom momentu. 

Edited by Tamburinjo
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Barkley#34 said:

 

Nego, uini, kad u narednom periodu bideš napisao Lessort, koje će značenje da ima? 😄

 

zamolio me je kaos svojevremeno da ne koristim više tu alegoriju (?)

 

kaos je vizionar.

3 minutes ago, Tamburinjo said:

Kolega sa fudbala je sudija i prepricava tako nekad dozivljaje, prosli termin pricao za sudiju koji uredno zove predstavnike klubova kojima sudi predstavi se, pozeli srecu i na kraju kaze ako hocete da sudim posteno 50e da spremite. 

Fazon je sto zove i gostujuce i domace i onda sudi isto kao sto bi sudio i ovako 😄 a ovi mu daju misle jeftino prosli ko zna sta bi im uradio da ne daju. 

 

ne bih da vam rušim sneška al' to je stari zonfić, samo što se tada pričalo u markama

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tamburinjo said:

 

Pa dobro nije pricao o prodavanju cigli u Skadarliji 😛  rece on i ime sudije sada sto ono kazu ako lazu mene i ja lazem vas. 

 

 

ne kažem da laže, samo kažem da sam tu čupri iz prve-druge ruke čuo jedno tri puta 90ih

 

možda je popularan potez i dan-danas.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

ne bih da vam rušim sneška al' to je stari zonfić, samo što se tada pričalo u markama

 

hm...lik uzme po 1500 dojčemark od domaćih,gostiju i treće ekipe kojoj treba neki rezultat da prodju u ligu iznad. I odsudi pošteno. Uveče su ga naterali da četvoronoške izadje iz kafane i laje na uličnu rasvetu. Iz prve ruke. Neka moderator obriše ovo, preterah sve granice...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...