Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Misljenja sam da vama treba centar defanzivac, a ovaj to nije. Nama treba skorer.

 

Ali ok, ako Zoc misli da mu ovaj treba, sto da ne. Nije preskup, cena mu je oko 400k po sezoni. Tako da bi vas sad kostao manje od 300k, sto za centra nije mnogo.

 

Lesor je i dalje daleko od ozbiljnog evroligaskog igraca, inace se ne bi potucao po periferiji evrolige, uzeli bi ga bogati klubovi za stalno. Visina odlicna, mobilnost, pokretljivost, skok, brzina, sve odlicno, ali mozga bez. I dalje, posle toliko godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

mozli moze al tri puta bolji i mladji igrac ne? sto kaze frensis^

 

Niko nije rekao da je Zli overall bolji igrac, ali nam je srcu prirastao pa smo malko subjektivni. Plus, imali smo ga pod ugovorom, dakle mogao je da nam pomogne za sve ovo vreme.

Niti je Matijas los igrac, prosto smo ocekivali (a to je i Zeljko rekao) da kad se do sada cekalo, da ce to biti neki top igrac.

Plus ima tu i tog zakleti neprijatelj bias-a 🙂

 

Ja bih njegov dolazak iskomentarisao po 4 kriterijuma za koje mislim da su u ovom momentu vazni.

 

1. Skok

Nema sumnje tu ce nam dosta pomoci

 

2. Odbrana

Napredovao je od CZV epizode ali je i dalje prosecan u tom segmentu. A bas nam fali odbrana u reketu.

Ali ok, atletika koju ima svakako pomaze.

 

3. Napad

Tu mozda i najvise dobijamo uzevsi u obzir da imamo jako malo poena iz reketa, a nemamo ni pleja koji bi nekog teoretskog novog Mozlija spojio sa kosem.

Svakako nam treba igrac koji moze da pomeri teziste napada ka kosu.

 

4. Uklopivost u ekipu

Matijas ne vazi za igraca sa visokim kosarkaskim IQ, ali moram ovde da stavim disklejmer da ga nisam mnogo gledao ove sezone.

Plasim se da ce mu trebati puno vremena da pohvata sve Zeljkove zahteve i da ce tu cak biti stetan u pocetku, videti pod Kuruc npr.

Tu je npr. O Kvin koji se pominjao svetlosnu godinu ispred.

 

Sve u svemu svakako napredak. Mada sam se ja nadao igracu sa jacom odbranom..

 

52 minutes ago, realno *w said:

Kako ovo leba ti?  Mene ozbiljno nervira i broj naših mladih igrača, nego još Realu da razigravamo talente.

 

Ma nisu to uporedive situacije. Naravno da razigravanje tudjeg igraca na pola sezone nema neke prevelike logike, to je vise bio odgovor kao proizvod frustracije sto nismo do sada doveli igraca, a onda se opet pominje isti igrac od pre 4 meseca. I koji pritom ne resava sve probleme koje imamo (mada ruku na srce, ne znam da li bi nam prajm Hakim resio sve probleme)

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

Treba dobro izvagati šta više volimo. Dovodjenjem nekog ubivstvenog centra tukli bi sve dvaes razlike ( osim komšija,jer najbolja odbrana itakoto), ali bi se izgubio draž ovih divnih utakmica protim Mornara i ostalih Slaskova. Neka anketa na twiteru bi sigurno pomogla upravi...

 

 

upppss, Tamburinjo pobedio, uprava napolje 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

odličan potez i baš mi je krivo što moj omiljeni blesan dolazi u partizan.

svakako je odličan kombo sa koprivicom i smailagom

 

crno-beli kombo celi...a eto i dobre prilike da uigranost prolingiramo za neku od sledećih sezona, jer jbg Marčelo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...