Jump to content

Wimbledon 2021


Милица

Recommended Posts

a od kad je to bilo bitno koje su mere na snazi u doticnoj zemlji gde je turnir koji se komentarise?

proslog leta su i u Srbiji bile ukinute sve mere (pobedili koronu) u vreme Adria tura, ali to nikoga nije interesovalo kod komentarisanja.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

a od kad je to bilo bitno koje su mere na snazi u doticnoj zemlji gde je turnir koji se komentarise?

proslog leta su i u Srbiji bile ukinute sve mere (pobedili koronu) u vreme Adria tura, ali to nikoga nije interesovalo kod komentarisanja.

 

Mozda zato sto je bilo nerealno da je pobedjena korona i zato sto su kod nas masno lagali sto se tice broja slucajeva, a posebno sto su se i teniseri zarazili.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Boxy said:

 

Mozda zato sto je bilo nerealno da je pobedjena korona i zato sto su kod nas masno lagali sto se tice broja slucajeva, a posebno sto su se i teniseri zarazili.

to je vec posebna prica s laganjem o brojkama u Srbiji.

Ali ne postoje univerzalna pravila na celom svetu, svaka drzava za sebe odredjuje koje i kakve mere ce i kada da primenjuje.

Npr. u Holandiji gotovo da nikada nije bilo obavezno nosenje maski, ni u zatvorenom, za razliku od npr. Nemacke tu preko granice. Koliko znam sad trenutno uopste nemaju meru nosenja maski u zatvorenom (osim valjda na aerodromima). A nisu pobedili koronu.

 

Da ne pricamo o Svedskoj i njihovoj "strategiji", odnosno nedostatku iste (koja je dugo hvaljena u odredjenim krugovima  prosle godine). Pa uporediti to s Australijom i njihovim drakonskim merama za samo par slucajeva, pa sa Kinom s zavarivanjem stanova, pa sa Japanom, pa sa Brazilom, pa sa Indijom.

I u UK su u pocetku vlasti ignorisale virus, toliko da je premijer isao da se rukuje s zarazenim, pa se mamlaz i sam zarazio i jedva pretekao. I pored svih naucnika koji su im bili na raspolaganju (vodecih u svetu u ovoj oblasti) i koji su od pocetka upozoravali (za razliku od srpskih kadrova, sto strucnih, sto onih na vlasti).

A zarazili su se i teniseri na onoj egzibiciju u USA (Tjafo npr.), pa nikom nista.

 

I sama si pisala da su na Adria turu bili stavili na raspolaganje i maske i sredstva za dezinfekciju ruku, ali da su ljudi to ignorisali.

Link to comment
Share on other sites

Jesu stavili, ali su prodali maksimalan broj karata, bili smo gusto spakovani i to sam isto tada rekla, da sam ocekivala mnogo manji broj ljudi.

A da ne pricam o onim klipovima gde su teniseri bili polugoli i djuskali...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Boxy said:

Ova 2 idiota su sad citavu pricu napravili oko toga sto Serena i Kirijos igraju mix dubl :ajme:

i niko da proveri koja od sestara je u pitanju 

primetila sam da poprilicno cesto onako potpuno samouvereno ispaljuju totalne gluposti, stvari koje apsolutno nisu tacne (Wish & Go "emisija" npr.). I uopste se ne koriguju.

 

Ozmo je od svih njih najbolji.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Ozmo ima tu sitnu govornu manu koja čini da mu bilo koji oblik verbalne komunikacije sa auditorijumom ne deluje sjajno. Mnogo bolje to deluje kad piše. Znači problem nije sam kvalitet njegovog rada nego ovo što sam prvo naveo. 

Zna li se šta novo oko ovih mečeva van pokrivenih terena. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Boxy said:

Sad gledam SK studio i ne znam sto ga gledam :ajme:

Govedarica pola sata prica, nista konkretno ne kaze, a ova Marija i posle svih ovih godina i dalje pojma nema 

E taman si me utešila, ja na poslu i sve mislim šta sve propuštam :classic_biggrin:

Inače Kosjerinu ne mogu da prežalim, jeste da su je svi gledali zbog estetike, ali jako je brzo naučila bitne stvari i prijatna je bila i za slušanje za razliku od ovih ćurki koje su je nasledile.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

E taman si me utešila, ja na poslu i sve mislim šta sve propuštam :classic_biggrin:

Inače Kosjerinu ne mogu da prežalim, jeste da su je svi gledali zbog estetike, ali jako je brzo naučila bitne stvari i prijatna je bila i za slušanje za razliku od ovih ćurki koje su je nasledile.

 

+100000

Strasno brzo je sve pohvatala, postavljala smislena pitanja, ne moze da se poredi sa ovom Marijom...

 

Ozmo je odlican i steta asto ima govornu manu pa zbog toga niti prenosi niti vodi ove studijske emisije, jer je mnogo bolji od Govedarice.

Link to comment
Share on other sites

Kosjerina je pocela kao auto devojka kad je sajam automobila, ali je daleko od samo lepog lica.

 

Mislim, nikada ona ni za jednu emisiju koju je radila nije radila nista posebno da se odusevis sad, ali potpuno profesionalno, uvek spremna i za goste i za emisiju, a nije da nije radila totalno razlicite stvari u zivotu, i sport i druge zabavne emisije.

 

Sad, sto je to za srpsko sportsko novinarstvo, a mozda i novinarstvo u celosti, vrh vrhova, to je vec neki drugi problem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da, ta Kosjerina je em bila lepa za oko, em je zena i znala svoj posao.

 

Ozmo je odlican u ovim svojim video blogovima (mada mozda bi trebalo malcice sporije da prica), potpuno potkovano i informisano prica o svim igracima, mecevima itd.

Mislim da je Viskovic to izgubio vremenom, verovatno se vise orijentisao na fudbal, pa sad na "staru slavu", tj. na ranije znanje otaljava posao. Ali ima prijatan glas.

Govedarica je generalno bolji u Wish & Go sto se tice cinjenica, ali i on ima svojih bisera.

Tako da: Ozmo je najbolji (cak i s govornom manom, koja i nije strasna kad se naviknes).

Pralica je takodje imao neku malo manje izrazenu govornu manu, nista strasno.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam jednom pokusao da gledam to Wish&go djubre i bukvalno sam ugasio posle 15 minuta… Visko mi je zbog fudbala vec odavno na hejt listi dok je Govedarica jednostavno tezak debil od coveka koji veze nema o onome sto prica nego random ispaljuje statistike pokupljene sa gugla/wiki. 

Kapa dole ljudima sto ga slusaju iz nedelje u nedelju.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Darth Steva said:

Ja sam jednom pokusao da gledam to Wish&go djubre i bukvalno sam ugasio posle 15 minuta… Visko mi je zbog fudbala vec odavno na hejt listi dok je Govedarica jednostavno tezak debil od coveka koji veze nema o onome sto prica nego random ispaljuje statistike pokupljene sa gugla/wiki. 

Kapa dole ljudima sto ga slusaju iz nedelje u nedelju.

 

Viško je baš očajan kad prenosi PL . Nivo Gojka vinjaka. 

Link to comment
Share on other sites

Viskovic je lenj vec godinama. Ima on biznis i van komentarisanja, plus je valjda i direktor na sport klubu, tako da ga mrzi da se cima i sprema.

 

Sto nije pohvalno, ali moze da bude razumljivo, ali ako je vec takva situacija, mogao bi da ne lupa samouvereno sto mu se sve cesce desava.

Link to comment
Share on other sites

Kad smo vec kod Gojka, gledala sam nekoliko ovih emisija povodom EP gde je on bio gost...koliko je on neprijatan :classic_ninja:

mislim da su bili Loncarevic, Plavsic i on, bas je bilo par nepirjatnih situacija sa nekim njegovim komentarima upuceni Loncarevicu, a i uopsteno 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Boxy said:

Strasno brzo je sve pohvatala, postavljala smislena pitanja, ne moze da se poredi sa ovom Marijom...

Ja kad slušam Mariju bukvalno imam osećaj da mi IQ opada, počev od načina na koji priča pa do toga što priča. Onako se valjda vaspitačica obraća deci u vrtiću, u najboljem slučaju učiteljica prvacima. Ne znam da li to u režiji imaju takvo mišljenje o teniskoj publici ili je to njena ideja da tako treba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Ja kad slušam Mariju bukvalno imam osećaj da mi IQ opada, počev od načina na koji priča pa do toga što priča. Onako se valjda vaspitačica obraća deci u vrtiću, u najboljem slučaju učiteljica prvacima. Ne znam da li to u režiji imaju takvo mišljenje o teniskoj publici ili je to njena ideja da tako treba.

 

Ovo je od svega najnejasnije. Tu emisiju gleda mali broj ljudi, a i oni su bas zagrizeni fanovi tenisa na prvom mestu. Gledaju ga mnogo i gledaju ga 10+ godina bar, znaci emisija ne treba da bude kao recimo emisija pred neku utakmicu na Evropskom prvenstvu gde gledaju siroke narodne mase, pa tu mozes da pricas neke price koje ce biti zanimljive deci u vrticu. I tu nerviras ogroman broj ljudi kojima je to ispod nivoa da slusaju, ali burek fudbalskih fanova bar ne manjka.

 

Teniski fanovi tog tipa se ukljucuju od polufinala slema na dalje, ili se ne ukljucuju uopste, u zavisnosti od rezultata. Zato je koncept emisije potpuno besmislen i promasen.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

Steva ne bi imao dilemu :classic_tongue:

Kako će oni sad da usaglase prenose W sa fudbalom?

 

Prenosi idu na Novoj S, tako da nema tu problema.

Ove specijalne emisije idu na SK2, moguce da ce taj kanal ostati i dalje rezervisan za fudbal, a na svim ostalim ce ici tenis.

 

a sto je naljudje, gledam pedalanje :classic_biggrin:

Edited by Boxy
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...