Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

1 hour ago, Takeshi_Kovacs said:

problem je sto nama trebaju jedno 3 velika pojacanja
3 startera

To ćemo i da dovedemo. Samo se čeka najbolje moguće rešenje za određen novac. Nisam nikakav insajder, to je logičan sled događaja. Naročito posle dolaska Kalinića. Jasno je da zvezda neće biti za pocenjivanje. 

Edited by StiviKivi
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, StiviKivi said:

Dobro jutro ugledni forumaši. 

Hteo sam reći da smo 2017. god 

02.08. Doveli Feldina

08.08 Doveli Lesora

08.09 Doveli Ročestija

11.09 doveli Antića

I ako sam lično od te sezone očekivao dosta, naročito zbog imena pojačanja, platili smo ceh neiskustvu Alimpijevića i nonšalantnosti Antića na treninzima. 

Poenta je ustvari da ukažem da smo sva ta 4 igrača doveli posle 1. Avgusta I da treba da se strpimo. Imaćemo bar još jednu veliku bombu u rosteru. Jedno neočekivano veliko pojačanje. 

Dobro jutro!

Da te ispravim, ako se ne ljutis - platili smo ceh bezobrazluku Lazica i Antica i naravno neiskustvu Alimpijevica... Ipak i to je moglo da ode na drugu str. da je bilo malo vise srece i malo manje kradje. 

 

Jel' ovo podebljano iz staklene kugle, tvog rezonovanja, ili iz nekih relevanthih izvora? 

2 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

problem je sto nama trebaju jedno 3 velika pojacanja
3 startera

Ovaj Matt Thomas ima super pracku i milsim da bi bio super za 2, pa da ga navedem kao jednog od ta 3 koja pominjes. Takodje pretpostavljam da ne moze previse da kosta. Bio je u EU, u Valensiji, znaci da mu nije strano da igra i zivi preko bare. Opet kapiram da mu je EL bolji izlog od EC itd. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, StiviKivi said:

Dobro jutro ugledni forumaši. 

Hteo sam reći da smo 2017. god 

02.08. Doveli Feldina

08.08 Doveli Lesora

08.09 Doveli Ročestija

11.09 doveli Antića

I ako sam lično od te sezone očekivao dosta, naročito zbog imena pojačanja, platili smo ceh neiskustvu Alimpijevića i nonšalantnosti Antića na treninzima. 

Poenta je ustvari da ukažem da smo sva ta 4 igrača doveli posle 1. Avgusta I da treba da se strpimo. Imaćemo bar još jednu veliku bombu u rosteru. Jedno neočekivano veliko pojačanje. 

Ne spominji ovu grupu gradjana 🤦🏼‍♂️

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lessor je bio te godine medju tri najbolja mlada igraca EL, a negde sredinom sezone se pominjalo 800k obestecenja za njega od Himkija.

Kola su krenula nizbrdo od dolazaka Enisa I Omica, a Lesor se samo uklopio u citavu atmosferu. Opet, sve bi bilo potpuno drugacije I za nas I za njega da je usao onaj zicer. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, StiviKivi said:

Dobro jutro ugledni forumaši. 

Hteo sam reći da smo 2017. god 

02.08. Doveli Feldina

08.08 Doveli Lesora

08.09 Doveli Ročestija

11.09 doveli Antića

I ako sam lično od te sezone očekivao dosta, naročito zbog imena pojačanja, platili smo ceh neiskustvu Alimpijevića i nonšalantnosti Antića na treninzima. 

Poenta je ustvari da ukažem da smo sva ta 4 igrača doveli posle 1. Avgusta I da treba da se strpimo. Imaćemo bar još jednu veliku bombu u rosteru. Jedno neočekivano veliko pojačanje. 

Svi ti igrači su došli kad su došli samo zato što je Alimpijević za trenera doveden koji dan prije dolaska prvog od njih. Čović ih je sve ranije bio dogovorio, ali nije htio da ih potpisuje prije nego što potpiše trenera. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, djura.net said:

Lessor je bio te godine medju tri najbolja mlada igraca EL, a negde sredinom sezone se pominjalo 800k obestecenja za njega od Himkija.

Kola su krenula nizbrdo od dolazaka Enisa I Omica, a Lesor se samo uklopio u citavu atmosferu. Opet, sve bi bilo potpuno drugacije I za nas I za njega da je usao onaj zicer. 

 

Ja ga uopste ne krivim za taj zicer, to moze svima da se desi.

 

Meni je on bio los, posebno kao startni centar. 

 

Da, bilo je obestecenje za 800k, makar se tako pricalo, i to s razlogom jer je Lesor sada jako dobar centar, ali tada je bila pogresna odluka da bude starter u evroligi.

 

Link to comment
Share on other sites

Nedelja, 1. avgust. Dan pred Svetog Iliju. Upekla zvezda od ranog jutra, gledam jaru kako se dize iznad asfalta dok ispijam poslednji gutljaj kafe. Sparina ulazi kroz prozor terase i obavija mi telo, stiska mi udove kao i svih ovih prethodnih vrelih dana, tera me da zatvorim sve, spustim salone i ukljucim klimu. Ali ne dam se, imam svoju jutarnju rutinu koja kaze - krug oko Ade. Osam i kusur kilometara za zdravlje, kondiciju, izbacivanje toksina kroz znoj i skupljenje vitamina D, zatrebace mozda.

 

Posle krace voznje stizem na Adu, proveravam da li mi je sve sto treba u rancu i krecem u lagani hod. Svakim minutom, svakim korakom sve je toplije. Kacket mi stiti glavu, ispijam pola flase vode vec posle prvog kilometra. Ledja mokra od znoja, ruke i noge izlozene suncu pocinju da peckaju, iako imam dobru podlogu, kao da sam bio na moru. Na pola puta ode sva voda i vec gledam da sednem u neki od kafica kojima se lagano priblizavam. Sunce przi kao u Sahari, bacam pogled na jezero da u toj vodenoj povrsini nadjem olaksanje, bar na minut, dva. Prvi kafic je tu ispred mene i dok sam trazio pogledom sto u hladu, zacuh da me neko doziva po imenu. Nasmejano lice drugara iz srednje se pojavi na metar, dva od mene. Ispuzena ruka i seretski pozdrav - Pa gde si picko, koliko dugo se nismo videli. Drugar iz klupe, zaboravljen u vrtlogu zivotnih vijuganja iskoci u moju realnost. Pa brate, ima bar 20 godina, odgovorih stiskajuci mu ruku. Secanja pocese da naviru, dozivljaji na ekskurzijama i anegdote iz skole, zajebancije po gradu, basketi u blokovima, na Adi i gde sve ne...

 

I ko zna koliko bi tako stajali i evocirali jedan lep period nasih zivota, da nas ne prekinu jedan klinac koji povuce mog drugara za ruku - Cale, zakasnicu na trening. On se trgnu kao iz sna i razvuce usta u sirok osmeh. Ovo ti je bato moj naslednik. Cepa kosarku vec 3 godine, opasan je mali. Mrsavi decacic od mozda 12-13 godina mi pruzi ruku i ja se pozdravih sa njim. Dres Bullsa sa brojem 91 koji mu pada skoro do kolena mi prizva novu sliku. Cekaj brate, jel ovo onaj dres... - Jeste, jeste, prekide me drugar - jos malo pa mu je taman. A gde je tvoj, jel si ga sacuvao? Trebalo mi je dobrih 5-10 sekundi da se setim na sta misli. A onda mi dodje u svest Pipenov dres koji sam stalno nosio na basketima, kao sto je drugar nosio Rodmanov. - Onaj Pipenov, sto sam pokusao da od 33 napravim 23 belim korektorom, pa sam razjebao sve i ostala na kraju samo trojka? - Taj, taj, odgovori mi on i obojica prasnusmo u smeh pred zbunjenim pogledima mladog kosarkasa.  - Nego, brate... Aj sa nama da malo gledamo trening, pa da sednemo negde na pivo? Mislim, ako ne zuris i to. 

 

Hodam sa njima do terena na kojima nisam bio vise od dve decenije. Popravili koseve, stavili neku podlogu, nema vise cepanja djonova po neravnom betonu. Mozzart napravio neki kavez, za kosarkasice, kaze mi drugar. Usao mi neki kamencic u papuce, pocelo ozbiljno da me zajebava moje levo basketasko koleno, sunce przi jos jace, ali nastavih sa njima to terena. Klinac otrca do drugara i poce da se presvlaci, a nas dvojica uhvatismo neki hlad od drveta. - A je li, brate moj, da nije malo vruce za trening napolju? Ima preko 35,a tek je pola 9, upitah ga ja. - Jbg bato, sta da mu radim, ako hoce da postane igrac mora i po ovom vremenu. I po kisi i po snegu. To je jedini nacin, rad, rad i samo rad. Postenjacina moj drugar, bio i ostao ljudina od 205 i jedno 15-20 kg vise nego sto ga pamtim. Rad, rad i samo rad, neko ce ga nekad primetiti. A mozda i nece. Njegovo mrsavo telo ce popuniti Rodmaov dres, ali kada? Hoce li biti kasno za jednog strkljavog decaka da ceka do 18e godine da dobije fizikalije koje svi prvo gledaju? - Brz je kao munja, prica mi drugar. I ima opasan sut. Preko njegovog ramena gledam kako deca rade sa nekim starijim trenerom, njegov klinac se upravo odbio od jednog punijeg decaka u kontaktu i zavrsio na podu. Ustaje mali i vraca se u stav. Ponovo pade i ponovo ustade. Borac je. Hoce li to biti dovoljno? Sunce nastavlja da przi, postaje mi neizdrzivo i u hladu. Kako li je deci, pomislih. Hoce li sve njihove sadasnje i buduce zrtve biti nagradjene? Koliko njih ce odustati, sto zbog povreda, sto zbog nakaradne selekcije po klubovima, iz nekog treceg razloga... Moj drugar ih gleda toplim pogledom. Ne zna sta ga sve ceka u sledecih par godina, na koje ce sve probleme naici njih dvojica u tom jurenju snova. Nemam srca da bilo sta kazem. Nemam prava da mu poljuljam entuzijajazam. Treba verovati. - Bice on igrac, bato, kad ti kazem. Samo malo da se popuni, rece mi on. Mali je upravo sutnuo airball, sunce ga zaslepelo. Neki klinci su se smejali. On obrisa znoj sa cela i cvrsto stisnu pesnicu, psujuci sebi u bradu. - Ajde mali, glava gore - doviknu mu moj drugar. - Shooters shoot, secas se? Mali ga pogleda i bi mu neprijatno. Trener pokaza rukom u fazonu - bez dobacivanja. Utrcah sa komentarom da bih nekako prekinuo neprijatnu situaciju - Bice igrac druze, mali ne odustaje. Drugar me pogleda zahvalnim pogledom i klimnu glavom. - A kad postane igrac, gde cemo ga druze? U neki EL tim ili u NBA? Drugar me pogleda znacajno i progovori odlucnim glasom - U Zvezdu, pa gde ce. Stade mi knedla u grlu, znoj sa cela se pomesa sa suzom koja mi zaiskri u ocima. Spustih mu ruku na rame, pa onda potapsah po ledjima. - Matori, ajmo mi na pivo, srusicemo se ovde. - Ajmo brate, odgovori on, bacajuci jos jedan pogled preko ramena na grupu decaka koji jure za loptom. 

  • Like 21
  • Love 13
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Zvezdinho said:

Kalina na 3, Smaljli na 4. Vajt back up ( ili na 5 kad igramo small ball). Uklapa se u koncept kupujmo domace.

Lepo si rasporedio 3 od nasa 33 igraca na pozicijama 3/4.Gde su Lazarevic,Lazic,Dobric,Deki,Mitrovic,Simonovic?

Ova situacija + ne vidim zasto groblju on ne bi bio sad prva meta,legao bi im idealno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma kakav Smajli, iz perspektive Zvezde, ne treba nam. Ako cemo da ga uzimamo samo da ne bi otisao u KKP, jebes taj posao. Imali smo vec takve radove i usrali coveka. 

 

Iz perspektive Smajlija, ne treba mu da se vraca u Srbiju kao igrac - Spanija idealna, i to negde pri obali, da popravi malo ten. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

Lessor je bio te godine medju tri najbolja mlada igraca EL, a negde sredinom sezone se pominjalo 800k obestecenja za njega od Himkija.

Kola su krenula nizbrdo od dolazaka Enisa I Omica, a Lesor se samo uklopio u citavu atmosferu. Opet, sve bi bilo potpuno drugacije I za nas I za njega da je usao onaj zicer. 

Ljudi ne mogu da shvate da to nije samo zicer i da se na to ne gleda tako. Buducnost nas je oducila od kosarke i dokazala cinjenicu da amaterizam trenera i uprave ne moze da se kupi ''zicerom'' i da ti donese titulu. 

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Smailagić nama zaista ne treba. A pitanje je veliko kakav je on uopšte igrač i gde kvalitetom pripada, s obzirom da maltene nije odigrao profesionalni takmičarski meč u karijeri.

Smajli je odlican igrac, i odrekao bih se nasih par igraca za njega. Ne valja sad ni momak od dvadesetak godina pred kojim je odlicna buducnost, ali Davidovac, Simon, Lazar itd..su odlicni..stvarno...

Edited by Devil In My Pants
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Smailagić nama zaista ne treba. A pitanje je veliko kakav je on uopšte igrač i gde kvalitetom pripada, s obzirom da maltene nije odigrao profesionalni takmičarski meč u karijeri.

Tako nekako, da je neki amer, sada bi pricali o njemu kao "macki u dzaku", a mozda cak ni to. Sta znam, ovo sto je u Srbiji igrao svakako nije nikakav pokazatelj, ono malo u NBA nije bilo sjajno, a u razvojnoj ligi je bilo daleko bolje. Ja mislim da on ima potencijala, a vreme ce pokazati. 

 

Ali domaci pasos menja stvari.

 

U KKP ima mesta, mada verovatno ce ga prvo staviti u juniorski tim jer po uspostavljenim kriterijumima tamo, on "nema dovoljno iskustva" ni za ABA a kamoli za EC. 🍻

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...