Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

18 minutes ago, Milos 3.14 said:

Na kojoj planeti je Jović bolji igrač od Pefija. Jović je za nijansu bolji šuter , ali ni tu nema neke velike razlike, sve drugo je pata karti ili na strani Markovića.

Razumem ljude koji kažu da im se ne sviđa ni jedan ni drugi, ali kao Jović može jer zdrav Jović je top, a Pefi nikako je u najmanju i najbolju ruku stav izazvan emocijama.

Ne znam, sve je subjektivno svakako, ali meni se vise dojmi Joviceva PnR igra nego Markoviceva.

Eeee, da je onaj Pefi iz Zenita...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Milos 3.14 said:

Na kojoj planeti je Jović bolji igrač od Pefija. Jović je za nijansu bolji šuter , ali ni tu nema neke velike razlike, sve drugo je pata karti ili na strani Markovića.

Razumem ljude koji kažu da im se ne sviđa ni jedan ni drugi, ali kao Jović može jer zdrav Jović je top, a Pefi nikako je u najmanju i najbolju ruku stav izazvan emocijama.

u magicnom svetu brojki

eDdJygH.png

 

a ako to nije dovoljno, eye test govori jos vise...ko ume da gleda

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 15
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

u magicnom svetu brojki

eDdJygH.png

 

a ako to nije dovoljno, eye test govori jos vise...ko ume da gleda

U magičnom svetu brojki ne stoji da je jedan bio prvi plej EL tima, a drugi uglavnom bek ap što je inače najbolja uloga za obojicu i što je igrao Jović svuda sem kod Radonjića. I pored toga brojke su im slične.

Dakle, voleo bih na tom tvom Eye testu da mi kažeš jednu stvar u kojoj je Jović bolji sem šuta za nijansu.

Spoiler

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

sta znaci prvi plej a sta backup ako su igrali iste minute...pefi zapravo i nesto vise?

moj eye test kaze da je jovic  solidno bolji suter, za nijansu bolji asistent i dosta bolji pnr igrac

takodje je bolji i stabilniji na ulazu

druga stvar je sto jovicu ne sme bas toliko bezobrazno da se pusta sut za 3, sto solidno menja napadacku koncepciju

Link to comment
Share on other sites

Bezveze upoređivanja Markovića i Moorea, potpuno različiti igrači. Nama na PG treba pre neki igrač profila Markovića a sve se nadam da ćemo na SG dovesti nekog boljeg trpača od Moorea.

 

Dalje, Marković nije uvek bio back up PG, to je bio samo u reprezentaciji i u ovom sutonu karijere. On je u prajmu bio vrlo pouzdan pass first PG, ne najviše klase ali svakako sasvim dobar. Međutim, Pefi iz prajma i ovaj današnji nisu isto.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Bezveze upoređivanja Markovića i Moorea, potpuno različiti igrači. Nama na PG treba pre neki igrač profila Markovića a sve se nadam da ćemo na SG dovesti nekog boljeg trpača od Moorea.

 

Dalje, Marković nije uvek bio back up PG, to je bio samo u reprezentaciji i u ovom sutonu karijere. On je u prajmu bio vrlo pouzdan pass first PG, ne najviše klase ali svakako sasvim dobar. Međutim, Pefi iz prajma i ovaj današnji nisu isto.

Bas zato ja skrecem paznju da ne treba da bude opste veselje sto nas je Markovic ispalio.

Ljudi kao da ne shvataju da mi pa mozda nemamo ni jednog igraca koji moze da kreira poene za sebe,znaci sve to treba proigrati.Plus je i trenerova filozofija talentovan dodavac na toj poziciji.Jednostavno suprotno ne bi godilo ni timu ni treneru.

Dakle sva ona smejanja Markovicevim godinama,krvavim kolenima,potraznja za malo krema u ekipi su zapravo dosta ironicna kao takva jer neki Regland ili Rocesti na ovu ekipu bi bio katastrofa.Napadi od 22 bespomocne sekunde bi bili redovni i neizbezni.

Naravno ne bi ja zalio ni casa da mi mozemo da biramo izmedju jos 3 dobra pik igraca,ali ne mozemo jer ih nema,posebno pod nasim okolnostima(dakle uvek se trazi proveren igrac,limitiran skauting kao i budzet itd.)

Znajuci sve ovo rekao bih da smo u malom problemu,cak me ne bi uacudilo da dodatno rizikujemo sa Jovicem.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Bezveze upoređivanja Markovića i Moorea, potpuno različiti igrači. Nama na PG treba pre neki igrač profila Markovića a sve se nadam da ćemo na SG dovesti nekog boljeg trpača od Moorea.

 

Dalje, Marković nije uvek bio back up PG, to je bio samo u reprezentaciji i u ovom sutonu karijere. On je u prajmu bio vrlo pouzdan pass first PG, ne najviše klase ali svakako sasvim dobar. Međutim, Pefi iz prajma i ovaj današnji nisu isto.

Pefi je poslednje dve godine služio da prenese loptu Teodosiću i da setuje neke kretnje za njega, a Jović nije igrao godinu dana i opet je povređen.

Ima znakova pitanja nad obojicom, ali to je tip igrača koji nam treba i među njima realno nema neke velike razlike. Zato sam pre neki dan iz sprdnje pitao šta je sa Nelsonom. Očigledno je da i Ra voli takve igrače, a i realno nam treba pass frist plej .

Meni samo smeta kuknjava kao nećemo Pefija, a realno je mala razlika između njega i Jovića

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jesu jako slični dva Stefana ...skoro isti frejm i gabariti...obojica pass-first play...ali je Jović u ove svoje dve kljakave sezone naduvao procente za tri. Jović je za razliku od Pefija i dalje opasnost po koš na više načina...i simboličan blok mu je dovoljan da zabode unutra i često šutira iz naskoka sa poludistance. Pefi je totalno izašao iz priče probijanja spoljne linije driblingom. Sve završnice na obruču su mu iz kontri ili eventualno preko sveže pokošene livade. Pefi deluje mentalno stabilniji, trenutno vitalniji i ipak snažniji u odbrani. U asistima Pefi jeste na jakim brojkama ali na EC nivou jer je najbolji protivnički odbrambeni igrač uglavnom bio na Teu, Adamsu ili beku šuteru. Dovoljno je on namazan da to iskoristi za proigravanje i da ne mora da poradja poene. Pefija bi uvek imao u petorci za zadnju odbranu na tekmi ali za zadnji napad ga je lako pročitati...ili pomagati sa njega. Joviću se još uvek ne ide ispod bloka.

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...