Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

Holinsa ima po terenu, agilan je...i vidi prilično igru. Ne zapinje u blokove. Koristi rupe u odbrani i tajmingom ostvaruje prednost jer ta ramenca ne probijaju. Atraktivan u polukontrama kada uglavnom ide sam do kraja. Ume iskreno i da stane kada ozbiljniji timovi brzo postavljaju odbranu i odigraju tvrdje uz podršku sudijskog kriterijuma jer je tu najmanje prostora za njegovu igru...ali umeo je i da zatrpa par milijunaša. Djasvi mi se prilično. Opet bi ga potpisao.

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobar potpis je Hollins. Nije neki mađioničar sa loptom i uglavnom igra bez iste. Izuzetno fluidan atleta, mačkarski pokreti. Ima brz i pravilan izbačaj ali uglavnom slabije poteže iz driblinga. Vrhunski defanzivac, sposoban da spakuje indijance poput Puntera u džep. Odličan u tranziciji, hoće da odigra iznad obruča. Može da brani od 1 do 3 bez problema. Nije neki 1 na 1 napadač, bar se u Zenitu nije profilisao kao takav. Dakle, dosta drugačiji igrač od Loyda, nema tu one man offense mogućnost.

 

Imaćemo baš zajebanu ekipu defanzivno, BAŠ ZAJEBANU, posebno ako se Kuzmić vrati u iole optimalnu formu.

 

E sad, u igri sa loptom smo dosta tanki za EL nivo. Tu će biti problema i mučenja. I ja vidim Džonija kao startnog pleja, prosto ima veće odlike vođe u odnosu na Nejta. Nejta pre vidim kao glavnog poentera sa klupe uz Dobrića. Imamo dosta dobrih spot up šutera, ali neko mora da im namesti situacije. Ako budemo očekivali da Hollins i posebno White previše driblaju, to neće dobro izgledati. Kalina kao neki sekundarni igrač sa loptom može, ali ne previše, ružno izgleda kad se on zaigra i počne da glumi Medžika Džonsona.

 

Nisam pametan za centra. Recimo da su Monroe i Black na suprotnim polovima. Jedan zna svašta u napadu ali voli da se igra preko njega, slabo trči, olovne noge. Drugi van zakucavanja u napadu ne zna ništa, ali ima masu i atletiku da igra dobru odbranu. Obojica prošli prajm, posebno Monroe. 

 

Mislim da nema šanse da dovodimo još jednog beka, posebno ako se ikako računa na Uskokovića pa makar na 5 minuta. Imamo dosta opcija, dosta igrača koji igraju razne pozicije, ali mislim da je ideja da odbrana ne pati ni sa jednom petorkom.

 

 

  • Like 14
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Perkos2 said:

Zalizani prodao Simonovica u NBA a Petruševa u Efes, odvratna je njuška ali za košarkaski biznis svaka čast!

 

covek je bog otac ovog sporta.

sto on sam kaze posle mvp-ja nba lige sta vise treba da uradi? 

 

11 hours ago, SunZero said:

Laki bi iskljucivo igrace koji su strasni u napadu, koji su hladnokrvni u clutch-u a koji grizu u odbrani. Znaci MJ i Kobe (pre nego sto je postao volume scorer sa 40 pts iz 35 suteva) 

 

ma nema nijedan ne valja, da nije kalina neocekivano dosao sevalo bi na sve strane.

samo 10-20+ najboljih igraca u nba i na svetu bi bili dobri. ovo ostalo sve ima manu i jako je tesko proci strucnu skauting sluzbu vox-a i lakija. i ako je procenjen kao solidan i nije popljuvan sto znaci da je blizu da prodje, onda treba biti zabrinut zbog optimizma koji provejava. :classic_biggrin: 

 

ajde laki daj neki projektovani tim po tvom ukusu, bas me zanima sta bi izabrao. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ono što je prošle godine bilo loše, kada ne rešimo u tranziciji, odigramo na postavljenu odbranu i u zadnjih par sekundi Lojd napada bukvalno 1 na 5.. Koliko god da si dobar nije preporučljivo..
Da, Holins to nema ali ovaj put imamo Džonija za neki iznuđen faul ili šut, imamo Kalinu da leđima nešto izmisli, imamo flouter Nejta ili Ogija i nadam se da će doći neki centar koji će imati neki dobar repertoar u napadu. Mitar se dosta dobro snalazi oko koša i imaće dosta prostora za saradnju sa Kalinom, Vajtom.. To je dosta opcija i raznovrsnih, što je najvažnije. Ovako na papiru izgleda top, ali uvek je tako dok ne krene sezona pa da vidimo mane..
Jedno je sigurno, kontinuirana beton odbrana a to je najvažnije, tu se lomi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cavani said:

Pisalo se ovde da bi i Radonjic sklopio isto ekipu kao Sasa proslogodisnjeg Frankenstajna jer nema bolje.  A ono Radonja potpisuje samo domace, fajtere, igrace sistema, a crno bira samo kad mora.

 

Mislis da bi Sasa odbio Kalinica i ukoliko se imalo za obestecenje za Ivanovica, o Jovicu i da ne pricam? 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Nek nam napravi jednog playa za repstaciju ako nije sisa.

Teško će on i njegovi ikoga napraviti, on zna da proceni talenat, poznaje tržište i zna da proda igrača. 

Da nije u basketu trgovao bi automobilima ili konjima, čovek je preprodavac i to je to. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

sta tacno u tvojoj tezi treba da dokaze ovaj roster sa 6 bekova?

 

Kojih 6 bekova?

 

Verovatno si mislio na Valinskasa, Pangosa, Arlauskasa, Milaknisa, Udriha i Micica?

 

Milaknis ne ume da kreira sut ni za sebe ni za druge, sta je to razlicito u odnosu na Dobrica? Valinskas je igrac poput Uskokovica, skoro i da nije ulazio u igru, a vrlo brzo je i napustio Zalgiris. On je 1995. godiste, tada je imao 22-23 godine.

 

Arlauskas je 2000. godiste.

 

Njihova situacija iz te sezone je ista kao i nasa da na 1 i 2 imamo Hollinsa, Ivanovica, Woltersa, Dobrica, Uskokovica i Lazara Vasica. Njihov tim je te sezone sa 3 beka (+Milaknis koji ne ume sa loptom u rukama + 2 juniora) da igra F4, ali nama je mnogo, ugledamo se ipak na Oly ili Valenciu, ipak je Srbija Svedska pa moze to da plati.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hogar said:

Teško će on i njegovi ikoga napraviti, on zna da proceni talenat, poznaje tržište i zna da proda igrača. 

Da nije u basketu trgovao bi automobilima ili konjima, čovek je preprodavac i to je to. 

 

Au brt šta čovek neće ovde pročitati, čuj preprodavac. Eno i Limar je preprodavac kola i to dobar, znači ispunjava uslove da bude agent MVPu EL i NBA.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Prijatelj Mitar said:

 

Njega smo napravili mi, s oprostenje. Kad je Vasa iz Zvezde sreo Vasu iz Mege, rek'o mu je : "I am you, but stronger".

 

Ma prosto je blistao kod nas.

 

On je poceo da igra ozbiljnu kosarku kada je presao kod Sarasa u Zalgiris. Taj isti Saras je od Pangosa kao beka sutera napravio pleja, od Walkupa koji je bio snazna 2/3 bez kreacije pleja, covek je cuda cinio.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, NMX said:

 

Au brt šta čovek neće ovde pročitati, čuj preprodavac. Eno i Limar je preprodavac kola i to dobar, znači ispunjava uslove da bude agent MVPu EL i NBA.

Miško je vrhunski preprodavac. Dobro poznaje košarku pa može prepoznati talenat koji će iskoristiti, ima svoj klub gde dodaju glanc igračima, tj. nabiju mu statistiku, ima dobre kontakte sa ostalim menadžerima, zna kome šta treba... Šta nije tačno? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

 

Ma prosto je blistao kod nas.

 

On je poceo da igra ozbiljnu kosarku kada je presao kod Sarasa u Zalgiris. Taj isti Saras je od Pangosa kao beka sutera napravio pleja, od Walkupa koji je bio snazna 2/3 bez kreacije pleja, covek je cuda cinio.

 

Kolega, nemo' da rusis ciganjske iluzije.

Link to comment
Share on other sites

Dobra praćka, prvi u kontri , dobre off ball kretnje, dobra odbrana. U
1-1 situacijama uglavnom ide na šut, voleo bih da je bolji u prodoru i da češće ide na ulaz u toj 1-1 igri, ali ne možeš sve da imaš. Po do sada prikazanom deluje kao neka Dobrić 2.0 verzija zato bih više voleo nekog malo drugačijeg, ali ok.
Ja zadovoljan. 
Nema ti on veze sa Dobricem, on ti je uporediv sa Kinzijem ili Dangubicem donekle. Meni se cini da mu Radonja i sprema takvu ulogu, da bude neki nas novi Dangubic doduse znatno opasniji u napadu.
Definitivno Radonjic sklapa tim apsolutno po svom ukusu i vec sada mogu da kazem da cemo da budemo zajebana odbrambena ekipa.

Ja bih zarko zeleo samo jos Jovica na ovaj roster pa bi centar bio samim tim manje bitan, ako ne dodje Jovic onda def moramo da imamo peticu sa post igrom i sigurnim poenima u rukama, jednostavno je takvim igracima lakse uruciti loptu.

E sada je zanimljivo da vidimo kakve ideje ima Radonja, meni se cini da ce igrati u tandemima Ivanovic- Dobric i Holins -Walterrs. Sa ovakvom bekovskom linijom jos vise sam siguran da ce Dobric igrati na 2 odredjen broj minuta sto je meni pozitivno jer zelim poneki minut za Lazarevica definitivno,a to ce biti moguce uz ovakvu konstrukciju bekovske linije.
Lazarevic mora da se kali za neku ulogu sljakera tipa Lazic, nama takvi igraci zlata vrede, ali ne mogu da se proizvode bez minuta i preko potrebnog iskustva u EL.

Ja sam zadovoljan Holinsom, on jw zrtva rostera u Zenitu, i definitivno je upecan na racun losije sezone, ajde dajte tog Jovica pa da prodisu White i nesrecni Kuzmic....


Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako se setimo tog Zalgirisa, koji je u ocima nasih navijaca uvek imao vece budzete od KKCZ, oni su na F4 dosli sa prvom petorkom:

 

Pangos - Micic - Ulanovas - White - Davies

 

Drugu petorku su cinili veterani Jankunas, Kavaliauskas, Udrih i Milaknis. Uz njih je bio i Axel Toupane. U timu su jos bili Valinskas, Arlauskas, Sajus i Masiulis, sve mladi igraci.

 

Jednostavno, nije bas normalno da drzava Srbija moze da finansira vise od Zalgirisa koji je otisao na F4. Imacemo sasvim pristojan tim, a na Radonjicu je da se pokaze i sastavi dobitnu kombinaciju.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Hugo Punch said:

 

Bukvalno svako pojacanje Partizana je skuplje od naseg. Sto ne znaci da ikada treba kukati, ali nije bas neosnovana kuknjava.

 

Pa ovo nema nikakve veze sa Partizanom. Kao što sam napisao, imati Džonija Ivanovića na poziciji trečeg pleja i pričati o zavrnutim slavinima je sramota

 

5 hours ago, Takeshi_Kovacs said:


nisam siguran koliko je gomilanje imati 5 igraca na bekovskim pozicijama
rekao bih da je to neki standard
i to ako racunas dobrica kao beka

ako pogledas i proslogodisnji roster, jasno je da smo cele sezone trazili i lutali za tim 5.igracem

 

Tu sad opet doalzimo do nekog subjektivnog osječaja. Neko broji Dobrića na 2, neko ne. Neko smatra Uskoka trečim plejom, neko ne... Po mom mišljenju, več imamo 5 igrača na 1/2. A kao što sam napisao ranije, ako guramo jednoga od njih na 3, onda se gužva stvara tamo... Ako ima sredstava za još jednog igrača na beku, staviti te pare u čarapu. Možda zatreba decembra/januara. 

 

Kad se traži 5. bek, bitno je i kakvi su ovi četvorica trenutnih. Kad pogledaš, realno to su svi igrači kojima se projektuje nekih 25 minuta po mom mišljenju. I zbog toga nema tu mnogo mesta za neku ozbiljnu 5. opciju. A neozbiljna nam ne treba.

 

Prošle sezone smo lutali za svačim. Kad budemo na prošlogodišnju sezonu gledali sa neke distance, neče nam biti jasno kako smo mi uspeli uzeti sve te titule.

 

 

3 hours ago, Mile1 said:

Za ove koji su pratili Zenit prosle godine ima li Hollins neke Kinsijeve karakteristike

 

Dobro poređenje po mom mišljenju, i zanimljivo da ga do sad niko nije spomenuo. Reko bi da ima dosta sličnosti s tim da se Hollins u napadu više oslanja na dalekometnu paljbu istrčavanjem iz blokova, dok je Kinsey voleo poludistancu iz driblinga.

 

 

Edited by L' Imperatore
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...