Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

1 hour ago, Kankkunen said:
Bio je izbor, al se Mesina predomislio i produžio ga na dve godine ...

 

Može Mesina da se kurči sada i produžava Tarčevskog kad ovaj nije Žocov cup of tea.

Kad se samo setim one buve od pre par dana kako je uprava nekom progresivnom stručnom metodom došla do saznanja da Kuz nije za ovaj level i da se opraštamo. Nakon objave da pale Hall i Simke ta vest me je najviše obradovala...ovako naivnog. Jedno je kada si na zalasku karijere, daleko od prajma...ali svaki asist koji je Kuzmiću (nosiocu dva prstena i dugogodišnjem reprezentativcu) iscureo iz ruku je bio ozbiljna blamaža za EL klub sve i da nas još jednom Udo blokadom ugura u F8. Ladno je rekorder zadnje dve sezone po broju TO iz napada koji je on trebao da završi. 

 

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

Razumem ljude koji su posle Matiasa "hedge and NOrecover" Lesora, vojnika kluba Vladimira Stimca i nesretnog Ognjena Kuzmica, gledali u Lendrija Nokoa kao u prime time Davida Robinsona. 

Pored ociglednih kompetitivnih prednosti u evropskoj kosarci, koje se uglavnom reflektuju kroz fizikalije, ja ne mogu Nokoa smatrati prvim esalonom EL centara. Premalo je tu skilla i lakoce u postizanjima poena, a nema ni neke epohalne odbrane 1 na 1 ili kod switcha. Kontrola def skoka je bila solidna, postojala je i zelja i motivacija, ali sve to skupa nije vredno lamentiranja nad nasim rastankom. 

Sa druge strane, Zvezdine nejasne finansije, kao i stanje trzista u drugoj polovini avgusta su dva kamena koja pretezu na stranu realne zabrinutosti. Produzetak saradnje sa Lendrijem je bila neka sigurica, minimum zahteva navijaca da se u novu sezonu udje sa poznatim licem od koga znamo sta mozemo dobiti, ali eto, ni taj minimum nismo uspeli da ostvarimo. Ostaje nam da cekamo i nadamo se boljem igracu od Nokoa. Koliko je to realno, videcemo.

 

Edit

Zaboravih da napisem... 

Mi imamo vrlo jak pocetak sezone i u EL, ali i ABA. Drugo kolo Buducnost u Bg, pa idemo Igokei, docekujemo CedOlimpiju i gostujemo Mornaru. Cetiri tima iz vrha u prvih pet kola. Treba kompletirati tim sto pre i krenuti sa ozbiljnim pripremama. 

Edited by madafaka73
  • Like 27
Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam da meni nije baš jasna taktika da na centru rizikuješ a imaš dobrog igrača u svojim redovima koga si čekao posle bolesti i sve to, a zna se da je tržište centara dosta tanko, a na pleju ideš na proverenu mediokritetsku varijantu gde je tržište daleko bogatije. Ovo osim ako Nnoko nije tražio neke baš bezobrazno velike pare ili takve dobio od Baskonije, u šta ne ulazim jer ne znam detalje. Da se razumemo, slažem se sa @madafaka73da verovatno svi malo precenjujemo Nnoka, ima on itekako Kuzmolike situacije u napadu, ali mislim da je bio odličan fit na ovu ekipu i da bi zdrav mogao da odigra košarku karijere kod nas. Baš šteta.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Opet idemo na siguricu da izgubimo u Beogradu od Future i onda jurnjavina cele sezone. Samo sada je tu i Partizan, pa ce biti veselo. 

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Moram da priznam da meni nije baš jasna taktika da na centru rizikuješ a imaš dobrog igrača u svojim redovima koga si čekao posle bolesti i sve to, a zna se da je tržište centara dosta tanko, a na pleju ideš na proverenu mediokritetsku varijantu gde je tržište daleko bogatije. Ovo osim ako Nnoko nije tražio neke baš bezobrazno velike pare ili takve dobio od Baskonije, u šta ne ulazim jer ne znam detalje. Da se razumemo, slažem se sa @madafaka73da verovatno svi malo precenjujemo Nnoka, ima on itekako Kuzmolike situacije u napadu, ali mislim da je bio odličan fit na ovu ekipu i da bi zdrav mogao da odigra košarku karijere kod nas. Baš šteta.

 

Bice da nas je Nnoko odjavio, a ne da ga nismo hteli.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja kada gledam sadasnje stanje posle Nokovog odlaska, vise me brine nedostatak jos jednog beka-pleja nego centra. Da je tu Jovic npr i da znamo sta je sa njim i potraga za centrom bi nam bila laksa, u principu ne bi morali da trazimo specifican profil jer bi nam fit spoljne linije bio takav da bi bilo sve jedno ko ce da dodje. Ovako bez Jovica drfinitivno moramo da jurimo post igraca kojem je lakse doturiti loptu od pnr igraca, Monro recimo ali je dosta upitna njegova motivacija i zaista imam veliku rezervu prema tim igracima na zalasku karijere.

Sto se Kuzmica tice, on je u nekim utakmicama nagovestio da moze bar defanzivno da bude koristan, u napadu tragikomedija, ali videcemo sta ce biti kada prodje pripreme, ja ga ne bih olako otpisao, videli smo kako se Lazic transformisao od nemaca pojma u zajebanog igraca koji je hapsio sve redom. To su igraci sistema i pod Radonjicem daju ono najbolje.

Meni je i dalje velika zelja da potpiae Jovic i da onda resimo i pitanje prvog centra. meni bi bilo prihvatljivo i da ne dodje bek ako bi potpisali Jovica, Ivanovic i Dobric bi mogli da pokrivaju poziciju 2, a siguran sam da Radonjic i planira Dobrica i na 2 jer je ozbiljno popravio kosgeterski skil i ucinak.
Mi bi u tom slucaju mogli neki novac planiran za beka da ulozimo u kvalitwtnog centra, znaci pojaacanje u rangu Kalinica i da budemo dosta zajebana ekipa koja bi na bekovskim pozicijama u principu igrala za dva pleja.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko me pamćenje služi, u sezonama kad nam je Radonja bio trener obično smo sporije sklapali tim, nego kad je neko drugi bio na klupi.

Pod Alimpijem i Tomićem nekako je to brzo išlo, čini mi se.

Da li je Radonja izbirljiv ili se opire nekim Čovićevim kombinacijama, nemam pojma. Ili sam sve umislio...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nnoko ne odgovora zbog boje koze. ja sam od pocetka mislio da se ide na ceo beo tim, bez crnaca i da su i radonja i cova to stavili kao prioritet. cova konacno docekao kupujmo domace, nema preplacenih stranaca, radonja da dokaze da moze i ovako + i on voli domace igrace. a i ono bas bi bila fora, bili bi verovatno jedini tim bez crnaca u ekipi. 

 

mozda jedino dovesti djenku, njemu se boja koze oprasta + je domaci 101%.

 

mi smo na2-3 igraca od tog scenarija. 

jovic mozda? petrusev? 

uglavnom treba gledati samo belce, bicu sokiran ako dovedemo ijednog crnca.

ja bi petrusevu dao mesto prvog centra, ima decko sta da pokaze i u el, nije dzabe sa lakocom bio mvp abe. 

mekan u odbrani, nije jos el nivo, blablatruc. jel hocemo domace talente? pa sto ih onda ne bi pustili u vatru?

tako se i za mvp-ja nba lige pricalo. kako bi se snasao u el ne zna niko, ja sam za to da mu se da 500+ k, dve godine ugovor i da ga radonja preuzme. 

tarik blek, kucak iz pika, pipac table, hvatac muda, pa rid, pa ovaj, pa onaj. 

ispred nosa imamo resenje. nadam se da i radonja misli isto i da ga cekaju. 

samo verovatno ga i zeljko ceka. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kako nema uprave i para? pa ko je doveo kalinu? 

ko je doveo vajta i voltersa? jel su njih dvojica ti provereni i skupi?

cenim da nema sanse da su preko 400k, ako i toliko imaju. 

 

ili cemo celi biti beli ili cemo dovesti dva crnca. topla voda. :classic_biggrin: mada poznajuci tetka vesnu sujetu i ovoliko cekanje i odugovlacenje, pa vec dva bela amera pre mislim da ce biti prvi scenario.

 

ozbiljan sam mitre. velika je covina sujeta, i ako je tako zacrtao tako ce i biti. 

 

Edited by ИEsA IlIC
Link to comment
Share on other sites

eto prvaku evrope valja, a ovde su bila podeljena misljenja, da ne kazem da bi se samospaljivalo da je dosao jer nema sta da trazi u el, mekan, blabla... 

ok tamo nece biti prvi centar, ali kod nas je mogao. 

ovo je samo dokaz da vredi. 

 

nista moramo iskopati jos dva belca, pa nek ide zivot. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...