Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

2 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Ako je tako, onda je u pitanju najklasičniji sukob interesa.

Moguce da jeste ali očekivati da će bilo ko a pogotovo Čović besplatno ustupiti dvorane na koriščenje je klasična utopija. Trebalo bi videti te ugovore i ponude nekog drugog ko bi nam iznajmio dvorane za trening svih selekcija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

naravno da imamo, cak i u ovakvom sastavu. ne igraju pare, kao sto nikad nisu ni igrale. 

imamo radonju, to je dovoljno da budem siguran da ce to biti neki sistem, da ce igra imati glavu i rep, da cemo igrati odlicnu odbranu, da ce trener imati autoritet i zasluzen respekt od igraca (a ne bahato primitvno nametanje), da ce hemija biti dobra... da ce to biti jos jedna lepa sezona za nas. 

radonja ako hoce voltersa ko sam ja da mu ne verujem? imam puno poverenje da ce sklopiti opasan tim.

i verujem da je jedno 100 puta merio pre nego sto je doveo ijedno pojacanje (osim kaline naravno), sto samo govori koliko on sebe ulaze u sve ovo. i onda vi kukate i kukate i niko ne valja i propascemo i blabla.

ja sam potpuno miran, ulazimo u sezonu kao autsajderi u odnosu na preskupe komsije sa zeljkom i to ce biti odlicna pozicija jer ce pritisak konacno biti na njima. 

a mi cemo biti vrlo zajebani. :classic_smile:

jedva cekam. 

mi ulazimo u sezonu gde ako uzmemo abu/dobijemo zeljka to ce biti verovatno najsladji trofej/i kk ikada.

opustite se, ne moze da svane pre jutra

 

i ne znam kako sam njega zaboravio u prici oko fk i kk.

radonja je gospodin, ja se ne secam da je napravio ijedan incident ikada, uvek je uljudan i kulturan, prezentuje klub na najbolji moguci nacin. 

a uz to je i ultra gotivan kao pojava, simpatican, smesan, jedinstven. unikat. 

 

 

Edited by ИEsA IlIC
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Don Radonja said:

Ma gde sam se razocarao.

Samo da nam ovo bude najava one Neletove legedarne teme.

 

5 hours ago, BojanaCZV said:

 

E to je bilo nesto zaista predivno 🤗

 

Uopste mi nije jasno, kako mi je ta godina promakla 😄

 

5 hours ago, Don Radonja said:

Jel to bese TOP 8 ili TOP 9(taticari dalje) sezona?Msm prelazni rok pred te sezone. 😄

To je bila 2015 godina. Znam jer sam ja bio jedan od onih kome se cera rodila, a bilo je jos dosta forumasa, bas je bilo rodno koliko se secam.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Wingwalker said:

Previše se postova oslanja na krvava kolena čak i sada kada nakon Jovića i Pefija trebamo biti zadovoljni Waltersom kao da je on iz iste priče. Totalno suprotan tip igrača bez jedne forte strane. Dva Stefana jesu sada sporiji ali su bekčine od 95-6kg i skoro dvometraši i ono najbitnije izuzetni pass-first plejevi sa brutalnim uglovima dodavanja i kao nacrtani za Nnoka ili sličnog dominatnog centra i još pokrivaju ozbiljan prostor u odbrani samo ričom i krtinom. Pregledajte koliko Nejtovih asista ide ka visokima i koliko je to očigledno. I pored floutera kao omiljene alatke za završetak prodora on retko proigrava za alej-up i pre će da ode do kraja i preko bloka hitne loptu visoko o tablu. Kakvi god da su mu procenti iz tih akcija...to je iso košarka zamaskirana u zujalicu sa atleticizmom bibliotekara koji svaki dan tera biciklo do posla. U odbrani je prilično slabašniji i od Džonija, ne može da probije blokove i ozbiljno ih obikoljava ...tako da nidje veze šta smo to jurili dva meseca a šta na kraju potpisali, i to verovatno za 400k...i sada je još čudno što ima i nezadovoljnih.

 

 

Ovo.

 

Treba se setiti šta je Neca radio u prošlom mandatu kada je bilo tvrdo i kada se igralo na nož (grejao klupu).

 

Čovek je legit sekundarni plej i to je OK. Ali prva violina ne može da bude u klubu koji ima aspiracije da osvoji nešto čak ni u sopstvenim vlažnim snovima, jer jednostavno ni u jednom segmentu igre nije vrhunski igrač.

 

Sve je to lepo na oko, školski, ali uvek fali nešto malo™ da bi to stvarno bilo ono pravo. Kad se pusti stvarno tvrda igra, on jednostavno nema šta da traži na terenu, jer je tada igrač manje i napred i nazad.

 

Ako je ideja da bude zamena Džoniju, nisam baš siguran da će ta kombinacija biti dobitna, makar ne na EL nivou. Prvenstveno iz razloga jer mi se čini da Džoni fizički ne može da iznese 25+ minuta full drndanja na dva fronta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pošto košta ova desetka islandjana...dečko se kreće ko na sličugama. Toliko o tome ko sve danas igra košarku. Montenigersima gaće mokre...

edit:

u zadnjih 5 minuta ganci Džoni preuzeo banku...brijanje sa izbrijavanjem:

ali brutalan ball handling, prodori sa zadrškom i jeftinim penalima, ukradene lopte, spot-up trojke....energija u reli modu. Hauzmajstor iz in da hauz. Kobs mukica loptu vido nije.

I pored okolnosti da je ovo Island, ako smo Vanilicu blajhanog platili i evro više od Ivanovića, da si izedemo jajca na podvarak sa takvim skautingom. Naravno da jedva čekam da me razuveri ali i dalje mi nije jasno zašto smo pazarili baš taj model. 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Wingwalker said:

Pošto košta ova desetka islandjana...dečko se kreće ko na sličugama. Toliko o tome ko sve danas igra košarku. Montenigersima gaće mokre...

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 

De baš njega, taj je najskuplji ... :classic_biggrin: za 120k bi došao peške.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Laki21 said:

Treba se setiti šta je Neca radio u prošlom mandatu kada je bilo tvrdo i kada se igralo na nož (grejao klupu).

Sta je radio? Ja se ne secam.

 

Statistika kaze da je u polufinalu ABA lige na 3 utakmice imao prosek od malo preko 8 ppg, a u finalu 13 ppg. U finalu prosecan indeks 16.

 

Ne vidim kako se on to sakrio kad je tvrdo, u polufinalu je otprilike odigrao ono sto je igrao na nivou sezone, a u finalu dosta bolje od toga. Niti je grejao klupu, u 5 od tih 6 utakmica je igrao preko 20 minuta.

 

Playoff EL 2018/19, Fener - Zalgiris, tvrdo da ne moze tvrdje. Walters 14 ppg u seriji, 70% za dva, 70 za tri, jedan od najboljih igraca u toj seriji.

 

Nate mozda na oko deluje mekano, ali je fenomenalan u kontakt igri, za mene mi nismo imali igraca koji bolje zavrsava pod kontaktom od njega. Da, bolje i od Djenke.

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Cak i u CG reprezentaciji igra sa Kobsom na terenu,dele  organizaciju kao i u podgorici,recimo 50 50 ili ko je u boljoj seriji.Ne znam otkud ljudima ideja da je on iskljucivo PG.

Ovo moze recimo i sa Nejtom da se igra mozda dok sa druge strane mislim da ne bi funkcionisalo sa striktnim plejom npr Jovicem.Logicno.

 

Inace izgleda da CG ove kvalifikacije igra do 18-og time receno Ivanovic nece doci na pocetak tih priprema 16-og.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Del Piero said:

Sta je radio? Ja se ne secam.

 

Statistika kaze da je u polufinalu ABA lige na 3 utakmice imao prosek od malo preko 8 ppg, a u finalu 13 ppg. U finalu prosecan indeks 16.

 

Ne vidim kako se on to sakrio kad je tvrdo, u polufinalu je otprilike odigrao ono sto je igrao na nivou sezone, a u finalu dosta bolje od toga. Niti je grejao klupu, u 5 od tih 6 utakmica je igrao preko 20 minuta.

 

Playoff EL 2018/19, Fener - Zalgiris, tvrdo da ne moze tvrdje. Walters 14 ppg u seriji, 70% za dva, 70 za tri, jedan od najboljih igraca u toj seriji.

 

Nate mozda na oko deluje mekano, ali je fenomenalan u kontakt igri, za mene mi nismo imali igraca koji bolje zavrsava pod kontaktom od njega. Da, bolje i od Djenke.

Bas pod kontakt igrom,dakle ne racunajuci floutere?Ma nema sanse,ne diskreditujem floutersa ali Dzenkins je jak kao bik,izuzetno jaka ramena sto je bitno za kontakt,brz i jako spretan u vazduhu.Secam se gomilu 2+1 poteza dok za Nejta i ne bas toliko.

Ne znam da li smo gledali nesto sigurnije u nasem dresu u toj kolicini nego njegove prodore(i poludistancu),mozda isto poludistanca ali Skuni Pena.

 

Nisu bas selektovani samo prodori ali videce se dosta odlicnih kao i sva vestina i moc.Svakako nece skoditi klip vrlo dobre kosarke.

 

P.S. u sezoni  2014/2015 u ABA ligi je imao mocnih 57% pri sutu za 2.

Ovo onako pisem,ne konkretno za diskusiju o kontakt igri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Don Radonja said:

Ma gde sam se razocarao.

Samo da nam ovo bude najava one Neletove legedarne teme.

Ja sam povukao nogu, jes’ da je vest došla marta ali termin je novembra tako da se računa u novu sezonu :classic_smile:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Kad smo već kod dece onda da nastavim. Dobih prvu ceru u toku te legendarne teme kada smo popravili prirodni priraštaj za celu Srbiju, a od pre neki dan info da će u martu rode opet da donesu nešto malo krestavo.
Da nam ove sezone teme budu podjednako bericetne!





I da moje dete ima manje grčeva od vaših.

  • Like 24
  • Love 9
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Bas pod kontakt igrom,dakle ne racunajuci floutere?

Da.

 

Djenka je bio mocan, nema spora, ali je uglavnom isao na snagu. Kod Natea je to malo prefinjenije. Puno osecaja u rukama, sa obe ruke je dobar, jednostavno je raznovrsniji.

 

Nije ni bitno ko je bolji, poenta je da je Nate daleko od nekog ko je los u kontakt igri.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Cak i u CG reprezentaciji igra sa Kobsom na terenu,dele  organizaciju kao i u podgorici,recimo 50 50 ili ko je u boljoj seriji.Ne znam otkud ljudima ideja da je on iskljucivo PG.

Ovo moze recimo i sa Nejtom da se igra mozda dok sa druge strane mislim da ne bi funkcionisalo sa striktnim plejom npr Jovicem.Logicno.

 

Inace izgleda da CG ove kvalifikacije igra do 18-og time receno Ivanovic nece doci na pocetak tih priprema 16-og.

 

Otud što je dečko PG i po visini/građi, a i po skillset-u, jer je ubedljivo najopasniji sa loptom u rukama: kao P&R Ball Handler i u izolacijama, prošle sezone je čak bolje šutirao iz driblinga (38.6%) nego iz catch and shoot situacija (33.8%), a imao je i 7 asistencija per 40 uz odličan odnos asistencija i izgubljenih (2.58/1). Šta je to nego PG?

 

A to što je igrao u paru sa Kobsom je jednostavno igra sa dva pleja i to ne čini Ivanovića kombo bekom, ili šta već... Posebno imajuću u vidu da je on u tom paru fizički i atletski slabiji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ma brateu nie nam trebao wolters nikako.. naci zbog onog letargicnog stava i kad pogadja, vise nervira svoj tim nego protivnicki a u odbrani je promaja ranga jr coxa..

dobar ckode, sve to stoji, al na vec ivanovica u sastavu, sta ce nam igrac koji nit je first pass, nit je suter, a sa odbranom nidje veze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Guru said:

 

Otud što je dečko PG i po visini/građi, a i po skillset-u, jer je ubedljivo najopasniji sa loptom u rukama: kao P&R Ball Handler i u izolacijama, prošle sezone je čak bolje šutirao iz driblinga (38.6%) nego iz catch and shoot situacija (33.8%), a imao je i 7 asistencija per 40 uz odličan odnos asistencija i izgubljenih (2.58/1). Šta je to nego PG?

 

A to što je igrao u paru sa Kobsom je jednostavno igra sa dva pleja i to ne čini Ivanovića kombo bekom, ili šta već... Posebno imajuću u vidu da je on u tom paru fizički i atletski slabiji.

To kad je sa jos jednim plejmejkerom na terenu ne bih kategorizovao kao pg nego kombo,jer ...jeste upravo to.Spusta se u nekim trenucima na dva,jedan napad igra pleja jedan beka.

Zna se sta je plejmejker,organizator,ne moze se organizovati napad bez lopte u principu pa tako u jednom napadu ne moze biti dva pleja nego jedan plej  a drugi bek/kombo bek.

 

Ne znam sto da govorimo da igraju dva pleja kad jedan trci okolo kao bek dok drugi organizuje igru, igra pik i ostalo od PLEJMAJKINGA u pravom smislu te reci.

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...