Jump to content

Roland Garros 2021


Милица

Recommended Posts

1 minute ago, Losmi17 said:

Pa nista, nek izgubi i ovaj, pa ako padne temperatura ajd da krenemo u novi mec gde mora 3-0, tamo oko pola 6.

U Parizu traje dan do 22h. Pad temperature bi se osetio dosta kasnije, nego u 17:30.

 

Novaku je lakse igrati na tvrdoj podlozi na suncu, jer mu je lakse da generise udarce.

Link to comment
Share on other sites

Kao da vidimo Novaka ovakvog prvi put. Ne treba ga nikako otpisivati jer se ovo ne igra u jedan ili dva dobijena seta, već čak tri... A ako se neko vraćao iz raznoraznih teniskih ponora kroz karijeru, to je Novak.

 

Edit: trenutno je problem u riternu, između ostalog, nije našao pravu dubinu... šalje Ciciju ili prekratke lopte, ili preduboke.

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pitanje sta se to desava kod njega od rezultata 6 : 5 i servisa za mec .................. meni sada deluje da on i sam polako shvata da nece imati snage da se bije sa Grkom jos 2-3 h ............... ja trenutno ne vidim kako on ovo moze da okrene, stvarno bi trebao dosta da podigne nivo igre, da Cicipas padne sa servisom i da Novakov ritern bude taj koji pravi znacajnu razliku (u par navrata je Grk bolje reternirao od njega) ...................... da je finale pocelo u 17h imali bi cemu da se nadamo ................

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ridji said:

Ponekad imam utisak da pored toga sto najgore smečuje od top igrača da i najgore donosi odluku kako i u koju stranu odigrati kad dobije kraću loptu, blizu mreži 

 

Da. Ovo je posledica toga što umesto da pun gas odigra u prazan deo terena, on gleda u protivnika do poslednjeg trenutka da vidi gde ide da bi ga laganim udarcem uhvatio na krivoj nozi. I to se često završi lopticom na protivnikovom reketu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drakaris said:

Cela Srbija je pricala samo o pobedi nad Rafom i vec upisanoj tituli danas protiv Cicipasa. Nekako mi je drago kada se ovo desi, kada se potceni protivnik.

Pa on je mentalno ispraznjen, a uz to sada dolai do izrazaja i fizicki umor ...................... jednostavno mu nije sudjeno da uzme drugi trofej na RG, ali je bar zaustavio Rafu ..................

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NMX said:

 

Da. Ovo je posledica toga što umesto da pun gas odigra u prazan deo terena, on gleda u protivnika do poslednjeg trenutka da vidi gde ide da bi ga laganim udarcem uhvatio na krivoj nozi. I to se često završi lopticom na protivnikovom reketu. 


Da dodam, tj da se dopunim, generalno gledano taj segment, i segment smeca, je nešto sa čim se tokom meča igrač mnogo redje sreće nego sa forhendom, bekhendom, servisom i ostalim stvarima. Medjutim problem je sto su to vrlo lako prelomni trenuci, situacije u kojima greska dovodi do psihičkog preokreta i pada.

Tako da ovako sveukupno gledano ove mane u Novakovoj igri su prakticno minorne ali u praksi znaju da budu velike i preskupe

Link to comment
Share on other sites

Meni je žao što će Grk da osvoji, jer mi je odvratan lik. Njegovi pokreti su mi toliko iritantni, neopisivo... Da je Meda, ili Zverev, čak i Tim, ok... ali ovaj... Ne mogu da ga svarim...

Edited by Issey
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...