Jump to content

Roland Garros 2021


Милица

Recommended Posts

5 minutes ago, McLeod said:

Malo je smesno citati sve ovo od strane Novakovih navijaca koji insinuiraju da bezi od njega, dok njihov pulen pune dve godine nije odigrao mec protiv njega kad je bio povredjen i slab po povratku, onako, sasvim slucajno. Da nije ok prema turniru nije, a on nije ni trebalo da igra sljaku ako nije spreman.

sad, naravno, mesas babe i zabe. Novak nije igrao protiv Feda 2 godine kad je bio "lost in time and space" prosto jer nije uspevao da dodje do njega, nije davao w/o ili predavao meceve u sred da bi izbegao susret s Fedom.

5 minutes ago, jevrem69 said:

da dodamo samo da se Karla Suarez Navaro oprostila od RG u tom istom terminu, bez prisustva publike .............. a nju malo ko da je zalio ................

pa rekla sam: CSN, iliti Karla Suarez Navaro :classic_biggrin:

 

Karlos Ramos sudi muski mec koji ide paralelno s Sereninim - nema sanse da im se ukrste putevi. :classic_biggrin:

Edited by wwww
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

To je vrlo diskutabilno, mada nije ni bitno. Samo sam hteo da kazem da Novakovi fanovi imaju najmanje razloga da pricaju takve stvari. Ako neko nije izbegavao obojicu i bio u dovoljno dobroj formi da dodje do njih i izgubi, to je jedino Federer. Da je ikada taktizirao kao sto su obojica radila, H2H bi bio znatno drugaciji. Ako se povukao to je jer ne vidi svrhu da igra i rizikuje povredu. Sigurno ne bezi od Djokovica, kojem je, btw, mnogo bolje da ne igra ovde s njim pa makar ga pobedio 3-0 za sat i po, jer bi i to zahtevalo psihicku i fizicku pripremu u nevreme, ako mu je cilj da osvoji ovo.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites



znamo svi zasto se povukao. ali...
teorijski, ja mislim da je on morao da navede neku povredu kao uzrok povlacenja. :wink2: inace bi valjda mogao da bude kaznjen (sto se, naravno, nece desiti).
 
pa nije on jedini igrao u gluvo doba, igrali su i Serena, Novak, Nadal, Tsitsipas 2x, Medvedev i veceras Zverev.
Tsonga i CSN su zavrsili svoje poslednje meceve na RG bez publike na tribinama.
Stos je u tome da je to njemu bio prvi mec uopste da igra bez publike, ostali su vec regularno igrali od pocetka nastavka sezone.


Ja sam pljuvala i odluku sto su Conga i CSN svoje meceve igrali pred praznim tribinama, posebno Karla koju su stavili da joj mec pocinje u 21h.
Jasno je meni da svi trebaju da imaju fer tretman, ali nije na odmet malo mozak da se ukljuci.

CSN, Conga, Fed, svi igraju potencijalno poslednji RG, pa red je da ih stave uvek da igrwju pred publikom.

I sad kao treba da mi je zao turnira...ne, drago mi je, jer bolje nisu ni zasluzili.
Resili da se hvale ove godine reflektorima i vecernjom sesijom kad je van pameti da se to uvodi, posto im policijski cas tada pocinje.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

To je vrlo diskutabilno, mada nije ni bitno. Samo sam hteo da kazem da Novaković fanovi imaju najmanje razloga da pricaju takve stvari. Ako neko nije izbegavao obojicu i bio u dovoljno dobroj formi da dodje do njih i izgubi, to je jedino Federer. Da je ikada taktizirao kao sto su obojica radila, H2H bi bio znatno drugaciji. Ako se povukao to je jer ne vidi svrhu da igra i rizikuje povredu. Sigurno ne Bezi od Djokovica, kojem je, btw, mnogo bolje da ne igra ovde s njim pa makar ga pobedio 3-0 za sat i po, jer bi i to zahtevalo psihicku i fizicku pripremu u nevreme, ako mu je cilj da osvoji ovo.

 

ma da li je bas tako?

 

ako ko nije izbegavao susret s ostalima iz big3 (big4) to je Novak, jer ima najvise odigranih meceva

s Nadalom: h2h 29:27, znaci 56 meceva, ukljucujuci 26 na sljaci

s Federerom: h2h 27:22, znaci 49 meceva, gde nije ukljucen onaj w/o na WTF, a ukljucuje 4 meca na travi (3:1 za Novaka)

s Endijem h2h 25:11, znaci 36 meceva.

 

Fed i Nadal imaju h2h 16:24 - 40 meceva (16 na sljaci)

 

ko je od koga gde bezao i taktizirao? Novak definitivno nije (to si malo pobrkao loncice).

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites



 
ma da li je bas tako?
 
ako ko nije izbegavao susret s ostalima iz big3 (big4) to je Novak, jer ima najvise odigranih meceva
s Nadalom: h2h 29:27, znaci 56 meceva, ukljucujuci 26 na sljaci
s Federerom: h2h 27:22, znaci 49 meceva, gde nije ukljucen onaj w/o na WTF, a ukljucuje 4 meca na travi (3:1 za Novaka)
s Endijem h2h 25:11, znaci 36 meceva.
 
Fed i Nadal imaju h2h 16:24 - 40 meceva (16 na sljaci)
 
ko je od koga gde bezao i taktizirao? Novak definitivno nije (to si malo pobrkao loncice).


A kad je Fed taktizirao i bezao?
2013.je skoro celu sezonu muku mucio sa ledjima, ali je 4.puta, a mozda i 5 stizao do Nadala i pukao.

Djokovic preda mec na W 2017., bas pre nego sto je trebao da igra sa Fedom, to se nekako zaboravlja, ali se onaj WTF pamti.
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Boxy said:

Ja sam pljuvala i odluku sto su Conga i CSN svoje meceve igrali pred praznim tribinama, posebno Karla koju su stavili da joj mec pocinje u 21h.
Jasno je meni da svi trebaju da imaju fer tretman, ali nije na odmet malo mozak da se ukljuci.

CSN, Conga, Fed, svi igraju potencijalno poslednji RG, pa red je da ih stave uvek da igrwju pred publikom.

I sad kao treba da mi je zao turnira...ne, drago mi je, jer bolje nisu ni zasluzili.
Resili da se hvale ove godine reflektorima i vecernjom sesijom kad je van pameti da se to uvodi, posto im policijski cas tada pocinje.

 

Vec smo diskutovali generalno o ovoj nocnoj sesiji ove godine na RG i njenom besmislu.

 

Ali kad su vec to tako smislili onda je fer da su tad postavili svakog od Big3, Serenu, i ove pretendente (Small3 :classic_biggrin: ). Bilo je za ocekivati da Fed pobedi Köpfera, pogotovu kad je vec prosao osvajaca GS-a Cilica (mec pred publikom). Vec naredni mec bi bio postavljen na stadion s publikom.

A taj mec je bio dosao na red da bude na SL, jer su i Novak i Nadal vec igrali na SL. Moja neka procena je bila da bi onda u vecernji termin sutra staviti neki zenski mec (to uopste ne mora da znaci da bi to bila i logika RG).

 

Stoji da je Fed svojom karijerom zaduzio celokupni tenis, sve do GS-ova. Ali mora malo i da se ispostuju neka pravila i makar da neki privid ferpleja.

 

Ne znam detalje ugovora RG, ali koliko sam ja shvatila oni su dobili neke dodatne pare za tu nocnu sesiju od nekih TV kuca. Tako da je to to: pare diktiraju situaciju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, vanjabarsa said:

postaje neprijatno za gledanje "kraljice" i "kralja" ovih dana ....

 

Ajde nemoj kao ja, sačekaj da se meč završi :classic_biggrin:

 

Inače stvarno ne mislim nešto specijalno o Fedovom povlačenju, nije mi tako strašno kao da je to uradio recimo pre polufinala, a ako bi rizikovao povredu pitanje je da li je i trebalo da dolazi uopšte. Jeste mu ovo bila dobra priprema, s jedne strane se može reći da nije fer da se slem tretira kao pripremni turnir, ali s druge strane ako ćemo dlaku da cepamo nije fer ni da profesionalci ne igraju sve turnire isto nego su jedni pripremni pa nije strašno predati ako ide slem, a drugi su glavni pa to nije u redu na slemu. U teoriji bi trebalo da se gleda isto je li predao ovde ili u Ženevi, a znamo da niko tako ne gleda. Sve u svemu ko je Keferu kriv kad ne ume.

 

Opet, zadnjih 5-10 godina stalno slušamo kako Federer treba da ima poseban tretman jer eto pri kraju je karijere i ko zna možda mu je baš ovaj turnir poslednji. Pa malo je smorilo, blago rečeno. Godinu dana svi igraju u nemogućim uslovima i na praznim stadionima. Njegovo veličanstvo godinama se ne skida sa glavnih terena, posebno otkad ima krovova, drugi mogu da se razvlače po nekoliko dana, nema veze, ali JEDNOM dobije tretman kao ostali i mora da igra bez publike u grobljanskom terminu i sad je to globalna tragedija. Eno vidim i po Tviteru kuknjava oko toga i u medijima raznim. Nemam ništa protiv da vidi kako je i ostalima, ako mu je penzija blizu tim pre, da se podseti dok još ima šanse.

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Boxy said:

A kad je Fed taktizirao i bezao?
2013.je skoro celu sezonu muku mucio sa ledjima, ali je 4.puta, a mozda i 5 stizao do Nadala i pukao.

Djokovic preda mec na W 2017., bas pre nego sto je trebao da igra sa Fedom, to se nekako zaboravlja, ali se onaj WTF pamti.

 

da li sam ja rekla da je Fed taktizirao? Ja samo pobijam Mekovu tvrdnju da je Novak taktizirao i bezao (stavila sam i Fedov i Novakov  broj meceva na sljaci, pa mozemo da vidimo koliki je njihov udeo u ukupnom h2h, a koliko na ostalim povrsinama). Ocigledno da su obojica s Nadalom disproporcionalno vise meceva odigrali na sljaci (nego sto je udeo sljakastih turnira) nego na preostalim podlogama. A znamo ko je kralj sljake.

Dalje svi mogu sami da izvedu zakljucak :classic_biggrin:

 

Sto se tice predaje meceva zbog povreda, Novaku se sve vreme spocitava da ima ogroman broj predatih meceva zbog povreda (pa se tu pominje i Grand Slam predaja i milion drugih stvari), a Fed se dize u nebesa jer nije nikada predao mec, stojicki bi odigrao do kraja (kao sto se Nadal velica jer nikad nije polomio reket). A Fed ima dva w/o gde bukvalno kaze da nije dovoljno spreman da odigra mec, a ne da ima neku povredu. Dakle, "pobegao je s megdana" jer je znao da nema sanse da pobedi. Novak je u slicnim situacijama ipak izlazio na teren pa ili izgurao do kraja (ukljucujuci dobijanje krompira i stapica) ili predavao jer nije vise mogao da podnese bol od povrede. Svakome na volju da diskutuje koji pristup je "viteskiji".

Edited by wwww
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites



da li sam ja rekla da je Fed taktizirao? Ja samo pobijam Mekovu tvrdnju da je Novak taktizirao i bezao (stavila sam i Fedov i Novakov  broj meceva na sljaci, pa mozemo da vidimo koliki je njihov udeo u ukupnom h2h, a koliko na ostalim povrsinama). Ocigledno da su obojica s Nadalom disproporcionalno vise meceva odigrali na sljaci (nego sto je udeo sljakastih turnira) nego na preostalim podlogama. A znamo ko je kralj sljake.
Dalje svi mogu sami da izvedu zakljucak :classic_biggrin:
 
Sto se tice predaje meceva zbog povreda, Novaku se sve vreme spocitava da ima ogroman broj predatih meceva zbog povreda (pa se tu pominje i Grand Slam predaja i milion drugih stvari), a Fed se dize u nebesa jer nija nikada predao mec, stojicki bi odigrao do kraja (kao sto se Nadal velica jer nikad niej polomio reket). A Fed ima dva w/o gde bukvalno kaze da nije dovoljno spreman da odigra mec, a ne da ima neku povredu. Dakle, "pobegao je s megdana" jer je znao da nema sanse da pobedi. Novak je u slicnim situacijama ipak izlazio na teren pa ili izgurao do kraja (ukljucujuci dobijanje krompira i stapica) ili predavao jer nije vise mogao da podnese bol od povrede. Svakome na volju da diskutuje koji pristup je "viteskiji".


Izlazio je Fed koliko hoces puta, kad je znao da nema sanse da dobije i gubio, samo nije nikad trubio na sav glas da je povredjen i da nije na 100%.

Jedan od primera je finale protiv Zvereva u Kanadi, kad je jedva servirao ali je izdrzao do kraja, protiv Mareja na WTF kad su mu ukocila ledja isto itd.
Ima toliko primera, ali se svi oni nekako zaboravljaju...

Igrao je preko 1300 meceva, skroz je suludo pomisliti da je uvek bio ok...
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Boxy said:

@wwww
Mogli su da ga stave na SL, a neku zenu uvece, svima bi bilo bolje, mozda bi Fed brze resio mec, sgurno bi ranije zavrsio i mozda bi sutra igrao mec.
Ovako, sami su krivi...

Mislis juce?

Pa mogli su, ali su valjda tad bili resili da je dan da stave Rafu na SL (mozda su bacali novcic da odluce kog od njih dvojice ce gde da stave juce, a mozda su imali i neku dodatnu logiku). Mozda su mislili da je veca verovatnoca da Fed izgubi od Beretinija u ponedeljak, pa bi mu to onda bio poslednji mec na RG, a to ne bi trebalo da bude pred praznim tribinama...

 

Ne znam zasto je samo jedan jedini zenski mec bio u tom nocnom terminu, zasto nisu ni jedan drugi zenski mec stavljali. Ima je dovoljno vremena da se zavrse 2 muska i jedan zenski u dnevnom terminu (a nije mi jasno i zasto na PC program pocinje u 12, mogu da pocnu u 11 i onda sve staje, cak i uz meceve igrane u 5 setova).

Link to comment
Share on other sites

Rođa se nije povukao sa terena zato što je hteo da izbegne NĐ-a, već zato što mu je RG pripremni turnir za Vimbldon, što je OK (bar meni). Da je nastavio da igra, šanse da nešto uradi na WIM bi se smanjivale.

 

Očekujem da će na travi da da sve od sebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nemam nikakav problem sto se Fed povukao, i razumem apsolutno zasto.

 

Ali ovo je zgodna prilika da se malo podbadaju Fedfanovi zbog njihovog podbadanja Novaka (pominjanja njegovih predaja i trazenja dlake u jajetu u svakoj situaciji). :classic_biggrin: 

I to je to.

 

Link to comment
Share on other sites



Ja nemam nikakav problem sto se Fed povukao, i razumem apsolutno zasto.
 
Ali ovo je zgodna prilika da se malo podbadaju Fedfanovi zbog njihovog podbadanja Novaka (pominjanja njegovih predaja i trazenja dlake u jajetu u svakoj situaciji). :classic_biggrin: 
I to je to.
 


Cuj da se podbadaju Fedfanovi...Onaj WTF je bio 2014., a to se i dalje spominje na mesecnom nivou [emoji23][emoji23][emoji23]
Link to comment
Share on other sites

Ne sme Rođa ni na Wimbldonu da "daje sve od sebe" pre makar četvrtfinala ili još bolje polufinala, mora da igra agresivno pre toga i da sačuva noge i energiju.

 

Mislim, lako je to meni da otkucam, treba na terenu tako odigrati.

 

  

13 minutes ago, wwww said:

Ja nemam nikakav problem sto se Fed povukao, i razumem apsolutno zasto.

 

Ali ovo je zgodna prilika da se malo podbadaju @Boxy i @McLeod zbog njihovog podbadanja Novaka (pominjanja njegovih predaja i trazenja dlake u jajetu u svakoj situaciji). :classic_biggrin: 

I to je to.

 

 

Je l' ima još neko?

 

 

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...