Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, bohumilo said:

 

Verovatno ne bi morao da uradi ništa zato što se ovo za Trampovog mandata ne bi desilo. On je jedini predsednik za čijeg mandata Putin nije nikoga napao.

 

 

 

Pa Trump ako bi vec podrzao Ukrajinu gledao bi da ih barem krsteno opremi, a ne ovo sto su uradili Bajden i Dzonson poslali im igracke. Npr toliko hvaljen Javelin je obesmiljen nadstresnicom koji su Rusi montirali na tenkove.

 

Inace koliko su se NAto brine o Ukrajini govori podatak da tek sad kad su Rusi vec dosta toga polupali, NATO ce omoguciti pristup Ukrajini svim podacima koje skupljaju razni NATO senzori oko same Ukrajine.

 

Poredjenja radi u vreme Busa mladjeg, Gruzija je bila povezana na datalink ka NATO-u preko Turske pa iako su im Rusi polupali one velike izvidjacke radare Gruzijci su imali jasnu sliku svog neba tokom celog sukoba.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Što's tiče Kadirova i Čečena objašnjenje je jednostavno ...

Kremlj im je dao praktično neograničenu vlast tamo,država su u državi,plus ne dira  policija "biznise" njihovih rodjaka i pajtaša po ruskim gradovima ...

Dosta se nekog novca slilo dole posle drugog rata,sve je manje više prošlo kroz njihove ruke ...

Za uzvrat, kada treba,malo otrse neposlušnu rodbinu po Čečeniji i idu u ratove van Rusije ...

Donekle,prepisan recept carske Rusije...

 

Apropo osećanja, daleko od toga da se osećaju Rusima,kao većina naroda sa Kavkaza ,ne simpatišu previše Ruse iz dobro poznatih razloga...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, A sad said:

 

Ma daj, da li stvarno verujes u bold? 

 

.

 

Pa sad...ne mogu da tvrdim kako se osecaju svi ceceni, na osnovu licnog iskustva da...Ta ljubav je naravno potkrepljena gomilom  novca za poslednjih dvadeset godina koja se sipa tamo...ali s druge strane postoji ta neka ruska gravitacija koja jos uvek privlaci neke manje narode ka njima...

I Staljin je za sebe govorio da je rus...

 

Taj osecaj moze da nestane zajedno s Putinom, jer su oni neka vrsta plemenskog mentaliteta koja postuje snagu, odlucnost...

 

Da si me pitao naprimer za Dagestan, to ne bih mogao da kazem...

 

.

Link to comment
Share on other sites

 

.

 

Rusi su prakticno na pocetku zauzeli nuklearku Cenobil, sad vidim da obezbedjuju bezbednost ZAJEDNO sa ukrajinskom nacionalnom gardom..

 

Da li neko moze da potvrdi, jer izgleda nadrealno,  a s druge strane  potvrdjuje da linije veze izmedju dve zaracene strane funkcionisu...

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, attolini said:

 

.

 

Rusi su prakticno na pocetku zauzeli nuklearku Cenobil, sad vidim da obezbedjuju bezbednost ZAJEDNO sa ukrajinskom nacionalnom gardom..

 

Da li neko moze da potvrdi, jer izgleda nadrealno,  a s druge strane  potvrdjuje da linije veze izmedju dve zaracene strane funkcionisu...

 

.

 

Ima raznih vesti, ali sa obe strane je dolazila takva info. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Rusi su prakticno na pocetku zauzeli nuklearku Cenobil, sad vidim da obezbedjuju bezbednost ZAJEDNO sa ukrajinskom nacionalnom gardom..

 

Da li neko moze da potvrdi, jer izgleda nadrealno,  a s druge strane  potvrdjuje da linije veze izmedju dve zaracene strane funkcionisu...

 

.

Pretpostavljam da ljudi idu na posao iako je okupacija. Nadaju se da ipak nije robovski rad i da će dobiti platu, e sad to dosta zavisi od milosti okupatora pa da ga odobrovolje...

Link to comment
Share on other sites

Just now, urosg3 said:

Pretpostavljam da ljudi idu na posao iako je okupacija. Nadaju se da ipak nije robovski rad i da će dobiti platu, e sad to dosta zavisi od milosti okupatora pa da ga odobrovolje...

 

.

 

Ne, pazi...sede u nekakvoj kontrolnoj sobi ruski specnaz i pripadnik ukrajinske nacionalne garde ..25 km dalje skidaju glave jedni drugima...

 

.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nonick said:

 

Slazem se da je umno poremecen, bolestan. Ali jos nisam procitao ili cuo nijedan logican end game, sta on dobija sa ovim. Svi znamo sta hoce ali realonost je malo drugacija, on se malo zaneo sto sitvaciju cini jos gorim. Ne vidim ja tu nikakve pregovore koje ce doneti mir. Svugde se diskutuje nekim gopolitickim strategijama i teznjama ali se vise radi o bolesnom coveku koji masta o velicini Rusije. On nema sta da izgubi - on je veoma siromasan covek.

 

Citala sam da je tokom pandemije bio izolovan i da su malobrojni koji su ga sretali morali da prodju vrlo rigorozne i kompleksne dezinfekcione procedure. U toj izolaciji je poceo da se hobisticki bavi istorijom, tj. revidiranjem istorije a sto se moglo cuti i videti pre neki dan u onoj govoranciji gde je de facto rekao da Ukrajina ne postoji i da mu to posledicno daje legitimitet za slanje ”mirovnih snaga” i ”zastititi” Ruse u dve samoproglasene republike. Sta ce onda u Kijevu? I zasto mora da napada Ukrajinu sa svih strana? Po toj idiotskoj logici ne bi trebalo da postoje ni Ceska, ni Finska, ni Belorusija. Doduse, ovu potonju je pretvorio u vazala. Pre toga je u bizarnom televizijskom spektaklu imao pro forme sastanak sa svojim Savetom bezbezdnosti zbog priznanja Donetska i Luhanska. Ceo svet zna da je taj Savet bezbednosti sastavljen on njegovih klimoglavaca – videli smo kako se izivljava na jednom od svojih vazala dok sedi za uzdignutom katedrom (psiholoska prednost, pozicija moci). Slika i prilika paranoicnog Führera okruzenog svojim preplasenim slugama (istorijska asocijacija?). A strah potcinjenih podseca i na ono kad su Staljina nasli mrtvog u sobi pa niko nije smeo da stisne petlju da pisne o smrti u strahu da ce onaj da ozivi i sve ih likvidira, a i dok se ne vidi odakle vetar duva. To je rusko politicko nasledje. Izgleda je ovaj megaloman resio da prevazidje i Staljina i Hitlera u rekonstrukciji imperije. Ugnjetava svoje gradjane, ubija ih po svetu, brutalno eliminise opoziciju, ucenjuje ceo svet. Narcisoidni kleptokrata koji 22 godine ima vlast koja je vremenom prerasla u apsolutnu (uvijenu u tanke oblande), despot kome niko ne sme nista da kaze, mora pre ilikasnije da izgubi kontakt sa stvarnoscu i postane paranoican i to je upravo ono sto sada gledamo. Istorijski primeri konsekventno prate istu psiholosku mustru i sled dogadjaja kad tiranin zine previse i  pojede ga sopstvena megalomanija. Adekvatna istorijska paralela za ovo sto sada svet gleda je Hitlerov ”Anschluss” (prisajedinjenje) Austrije a onda pretvaranje Ceske i Slovacke u satelitske drzave. U onoj tv-litaniji pre neki dan je zamesao pravednicku retoricku salatu od svih svetskih nepravdi zacinjenu laznim opisom istorije i zapretio celom svetu, samo da bi opravdao svoje megalomanske zlocinacke poduhvate. Ko zna kakav je zverinjak u njegovoj glavi – neka paranoja, on izgleda zaista veruje u to sto prica. Takvi su spremni da sve povuku za sobom u propast. I to je istorija pokazala. Niko tu ne dobija. Cena nestanka diktatora je uvek prevelika.

 

Btw, takav ce nekog da "denacifikuje"? Pre ce biti da neke treba deputinizovati. 

Edited by Cyber
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ukratko za čečene. Mrtav čečen ne košta Putina ništa u političkom smislu. Kada ginu Rusi to postaje problem. Izvan rusije koristi i vagner agenciju. To je u stvari isto ruska armija ali sakrivena iza plaćeničke agencije kako bi izbegli raznorazne zakone i nezadovoljstvo građana Rusije što šalju vojsku da ratuje po belom svetu. Ovako ispadne da su to neki avanturisti pa se narod toliko ne buni kada pretrpe neke veće gubitke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Ne, pazi...sede u nekakvoj kontrolnoj sobi ruski specnaz i pripadnik ukrajinske nacionalne garde ..25 km dalje skidaju glave jedni drugima...

 

.

Video sam, neka portirnica sa video nadzorom. I pri kraju videa zumira kamera kalašnjikov u krilu maskiranog Rusa. Ukrajinac bez snimka lica, vidi se oznaka na uniforma, nije jasno da li je i on naoružan. Na taj video misliš?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Video sam, neka portirnica sa video nadzorom. I pri kraju videa zumira kamera kalašnjikov u krilu maskiranog Rusa. Ukrajinac bez snimka lica, vidi se oznaka na uniforma, nije jasno da li je i on naoružan. Na taj video misliš?

 

.

 

Ja sam video samo fotku, da...pratim samo telegram, a fotka je imala pecat RIA, mejnstrim medije niti citam niti gledam s obe strane, oni su beskoristan beli sum ...

 

.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Ja sam video samo fotku, da...pratim samo telegram, a fotka je imala pecat RIA, mejnstrim medije niti citam niti gledam s obe strane, oni su beskoristan beli sum ...

 

.

To je taj video, odatle je fotka. Na videu se u odsjaju prozora vide osim kamermana još dva ruska vojnika. Po svemu sudeći UA vojnik nije naoružan ali ne vidi se jasno. Lice mu se ne vidi isto.

Edit: Natrčao sam na izjavu Magdalene Anderson gde odgovara na pitanje oko članstva Švedske u NATO-u i kaže otprilike da se samo Švedska pita o njenim bezbednosnim partnerstvima i da Rusija nema prava da se meša u to pitanje.
Ukrajina, sa druge strane nema to pravo očigledno. Neke su svinje ravnopravnije.

Edited by urosg3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sasa965 said:

Snimak od pre šest godina.

 

 

.

 

Profesor  je objasnio i predvideo sta ce se desiti sest godina kasnije...

 

U principu, rekao je isto ono sto i Henry Kisindzer iste godine...Meni ovo iz twita u trajanju malo vise od minute zvuci toliko normalno i logicno...a stvarnost je tako daleko od toga...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moja razmisljanja o mogucem raspletu:

 

1. Ukrajinci isteraju Ruse sa svoje teritorije (malo verovatno);

 

2. Rusija osvaja celu Ukrajinu i nastavlja dalje - Moldavija, Finska... (jos manje verovatno, pravi wtf rasplet, svetski rat u najavi - drugim recima, najebasmo svi djuture);

 

3. Rusi osvajaju istok do reke Dnjepar i crnomorsku obalu + stizu do Pridnjestrovlja, te dele Ukrajinu po principu Nemacke nakon ww2. Istocni deo pretvaraju u puppet state, zapadni deo nezavisan, moguce clan NATO pakta (Cold War 2.0, kome to jos treba);

 

4. Dolazi do pregovora, a onda Ukrajina, (bez Krima, jbg to je gotova prica) NATO i Rusija potpisuju pravno obavezujuci dokument o vojnoj neutralnosti Ukrajine (Rusi bi tu gurali demilitarizaciju, ali ne znam dal bi im proslo), uz jasnu evropsku perspektivu zemlje. DNR i LNR dobijaju siroku autonomiju a la Z4.

 

Sta vi mislite? 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Klotzen said:

@Devil In My Pants

 

 

Evo za tebe malo da ti podignem moral 🙂 . Iako ja nisam optimista kao ti Ukrajincima svaka čast kako se bore za svoju zemlju.

 

Dobri moj Klotzene hvala na snimku i ako sam ga video. Ima takvih videa bas dosta. Meni je neverovatno kako nase novine izvstavaju a tek komentari ispod njih. Od zavrsice se za dan, sad ide 2-3,mozda nedelja itd...

 

Stanje na terenu kaze drugacije, velika zemlje, svi koji su ostali se bore..za mesec dana ako bude bio rat poginuce preko 50k ruskih vojnika, bukvalno ginu iz minuta u minut, nijedan veci grad nisu uzeli, cak se i priblizili i te manje sto su uzeli, neke su izgubili opet. Videcemo sta ce biti, ali tako hrabar narod ne moze izgubiti. Kad pocnu da stizu sanduci u Rusiju bice njemu belaja kuci.Mi smo poprilicno bolesna rusofilska zemlja, kad bi oni znali da pola njih tamo ne zna ni sta je Srbija, zacudilo bi se..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devil In My Pants said:

Dobri moj Klotzene hvala na snimku i ako sam ga video. Ima takvih videa bas dosta. Meni je neverovatno kako nase novine izvstavaju a tek komentari ispod njih. Od zavrsice se za dan, sad ide 2-3,mozda nedelja itd...

 

Stanje na terenu kaze drugacije, velika zemlje, svi koji su ostali se bore..za mesec dana ako bude bio rat poginuce preko 50k ruskih vojnika, bukvalno ginu iz minuta u minut, nijedan veci grad nisu uzeli, cak se i priblizili i te manje sto su uzeli, neke su izgubili opet. Videcemo sta ce biti, ali tako hrabar narod ne moze izgubiti. Kad pocnu da stizu sanduci u Rusiju bice njemu belaja kuci.Mi smo poprilicno bolesna rusofilska zemlja, kad bi oni znali da pola njih tamo ne zna ni sta je Srbija, zacudilo bi se..

 

Pa sta te cude komentari? To su likovi koji sutra da Putin naredi oslobadjanje Srbije od nacista i natovaca ima da uzmu pusku i bore se protiv nase vojske, jednostavno to je nazalost sjebano u glavu, dobra stvar koliko sam video kod mene u preduzecu vecinom su to matorci pa eto priroda ce odraditi svoje a zapad ako iole nesto ima u glavi (vidim neki Ameri vec to navode) pritegnuce Vucica da smiri lozenje na Putka preko blatoida, i vrlo brzo ce narod prestati da se lozi na Putka, mladi su ionako totalno neinformisani, idu linijom manjeg otpora ako im se u medijima plasira da je Putko super onda je super ali se ne prze ko matorci na Putka, matorci se tripuju da Putko obnavlja SSSR jbg ispirali su im mozak sa SSSR to su generacije kad smo opet bili dobri sa Sovjetima i sa zlom Amerikom, doduse Amerika tad zbog Vijetnama i nije bas bila za primer.

Edited by MeanMachine
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne može Ukrajina da izdrži mesec dana. Nestaće džebane. Jedino ako im zapad uspe prokrijmčariti nešto naoružanja. To na tom snimku je realno borba jedne čete a tu se potroši resursa koliko stane u dva kamiona. Ako se borbe vode na svih 5 pravaca to su ogromni izdaci. Naravno ne pričam o pešadijskom oružju nego o ovom ozbiljnijem. Zapad ne verujem da će se hvaliti ako bude slao da im pošiljke ne bi prolazile kao iranske u Siriji.

 

Po meni ovo će se završiti do sledećeg vikenda. Ako Putin ne savlada Ukrajinu do tada pristaće na pregovore sa nekim manjim ciljevima. Mada iskreno ja ne vidim nikakav dobitak za njega osim da instalira neku kvisling vladu u Kijevu. Sve ostalo ne rešava problem Ukrajine iz Putinove perspektive. Videćemo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MeanMachine said:

 

Pa sta te cude komentari? To su likovi koji sutra da Putin naredi oslobadjanje Srbije od nacista i natovaca ima da uzmu pusku i bore se protiv nase vojske, jednostavno to je nazalost sjebano u glavu, dobra stvar koliko sam video kod mene u preduzecu vecinom su to matorci pa eto priroda ce odraditi svoje a zapad ako iole nesto ima u glavi (vidim neki Ameri vec to navode) pritegnuce Vucica da smiri lozenje na Putka preko blatoida, i vrlo brzo ce narod prestati da se lozi na Putka, mladi su ionako totalno neinformisani, idu linijom manjeg otpora ako im se u medijima plasira da je Rusija super onda je super ali se ne prze ko matorci na Putina i Rusiju, tj matorci i dalje ne mogu da skontaju da to nije SSSR jbg ispirali su im mozak sa SSSR to su generacije kad smo opet bili dobri sa Sovjetima i sa zlom Amerikom, doduse Amerika tad zbog Vijetnama i nije bas bila za primer.

Slazem se da su ovi +55 uzas, ali ni ovi ispod bas nisu bistri. Sumnjam iskreno..

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...