Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

To je stvarno glupo. Rusi masovno beže jer ne žele da žive u toj zločinačkoj, terorističkoj državi. Nekoliko mojih prijatelja je pobeglo odmah na početku invazije. Ne samo da im ne treba zabranjivati i udarati neke lične sankcije, već ih treba podržati, dati dugoročne vize, smestiti....

 

I ne samo to, nego treba oštro stati na put svakoj diskriminaciji običnih, normalnih Rusa u inostranstvu. Počevši od banke, škole, univerziteta...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pa koliko vidim po Nemackoj prave zurke sa slovom Z u nekim drugim gradovima paradiraju kolima, mada nije iskljuceno da su to i Srbi.

 

Nisu oni otisli zbog represije ili sto se ne slazu sa vojnom akcijom vec sto ce im biznis propasti. Naravno ima i onih koji su protiv ali manji broj.

 

Imao sam cast da pricam sa nekim Rusima u NS i svi podrzavaju akciju i Putlera posebno. Mada su oni vrv iz NIS-a ali stav im je jasan.

 

Rusija je kao i USA, Kina, svet za sebe i njih mnogo ne interesuje spoljasnje misljenje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko je meni poznato nema sanse da se ista ruzno desi Rusima koji zive na zapadu. 

 

Samo su direktni saradnici Putina (oligarsi itd.) na udaru zamrzavanja imovine (ne oduzimanju, tu je potreban sudski nalog i postupak nakon I sumnje u neregularno stecenu imovinu).

 

Vecina izbeglih Rusa, odavno, po svetu je pobegla sto od siromastva sto kao protivnici rezima iz veoma jasnih razloga. Svi odavno imaju I drzavljanstva drzava gde zive. Njima ne fali ni dlaka s glave.

 

Usput, od pocetka ruskog napada na Ukrajinu, ruske izbeglice se tretiraju jednako kao I ukrajinske, gde god da su potrazili zastitu.

 

E sad, za ove sto prebacuju bizMise u 'prijateljske' zemlje I rezime ala ovaj Vucicev, tu pretpostavljam nije svaki Rus bezao zato sto ne podrzava Putina vec zato sto mu je oportuno za posao, tu pretpostavljam ima dosta takvih putinoguzoljuba pa im je bas Srbija legla ko budali samar.. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Cuj podlo, dok ubijaju svakodnevno na stotine civila u Ukrajini.

 

Neki anti putler skup, da napisu na kartoncetu mi ovo necemo da podrzimo itd...

 

Od 120m bas niko da ne uzme kartonce i napise to bar. Jedino Kasparov govori javno, sad im je vreme da se pobune, ali..videh da u Nemackoj daju podrsku sa Z, ponekad isamaraju nekog Ukrajinca..lepo je to dok lete ljudima bombe oko glave svaki dan i sitnih 5m izbeglica..sta je Rusa izaslo 20-30k?

Edited by Devil In My Pants
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ters said:

Emotivno reagujem na patnje ljudi koji se suocavaju sa Z-likovackom masinom smrti I koji jednostavno nemaju nikakav drugi izbor izuzev borbe za svoj zivot i zivot svojih nahdrazih. Da ratuju dvije profesionalne vojske bez civilnih zrtava i bez mobilisanih vojnika bio bih potpuno neutralan - ali kako to nije slucaj, sasvim sam jasno na strani ukrajinskog stanovnistva - i civilnog i onog koje je svoja civilna zanimanja moralo zamjjeniti uniformom. 
 

 

 

To je malo licemeran stav, posto nisu Rusi ti koji bombarduju/gadjaju Herson vec Ukrajinci, sto znaci da se ti zapravo nadas da rat ponovo dodje u taj grad, a ne obrnuto. 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Div said:

 

malo više:


Samo između januara i marta 2022, iz Rusije je otputovalo 3,8 miliona ljudi, pokazuju podaci Federalne službe bezbednosti Rusije.

 

Pa od 3.8m za dva meseca, cudna neka migracija i to pre rata. Sa tim da niko ne uzme to kartonce i kaze ja se sa tim ne slazem.

 

Pa najveci putlerovi poklonici zive na zapadu, tu mislim na Srbe. Normalno ne svi, ali vecina. Najglasniji su bar cak i na ovom forumu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Jurgen said:

 

To je malo licemeran stav, posto nisu Rusi ti koji bombarduju/gadjaju Herson vec Ukrajinci, sto znaci da se ti zapravo nadas da rat ponovo dodje u taj grad, a ne obrnuto. 

 

Rat za civile  u Hersonu traje - i Z-likovci provode teror nad njima:

 

https://www.hrw.org/news/2022/07/22/ukraine-torture-disappearances-occupied-south

 

Ukrajinci vodě borbu za oslobodjenje i zasvrsetak patnji civila,

Edited by ters
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Devil In My Pants said:

Pa od 3.8m za dva meseca, cudna neka migracija i to pre rata. Sa tim da niko ne uzme to kartonce i kaze ja se sa tim ne slazem.

 

Pa najveci putlerovi poklonici zive na zapadu, tu mislim na Srbe. Normalno ne svi, ali vecina. Najglasniji su bar cak i na ovom forumu.

 

 

Ne znam na kakvo kartonče misliš.

 

Inače, Rusi (a i Belorusi) koje ja znam, izgiboše od volontiranja da pomognu ukrajinskim izbeglicama. Sad već meseci na železničkim stanicama i prihvatnim centrima, plus svako malo organizovanje donošenja hrane i lekova, pa prevoz toga kroz Poljsku do granice.

 

Neko gore napisa da Rusima ništa ne fali na zapadu. To je uglavnom tako, i treba da bude tako, ali nažalost umeju debili iz kojekakvih birokratija da zagorčavaju život ljudima, pa i deci. Prag nije baš zapad, ali sam lično išao u Rajfajzen da pravim skandal kad dvoje studenata nije moglo da podigne stipendiju. Ej, stipendiju!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Maharaja said:

Ne znam na kakvo kartonče misliš.

 

Inače, Rusi (a i Belorusi) koje ja znam, izgiboše od volontiranja da pomognu ukrajinskim izbeglicama. Sad već meseci na železničkim stanicama i prihvatnim centrima, plus svako malo organizovanje donošenja hrane i lekova, pa prevoz toga kroz Poljsku do granice.

 

Neko gore napisa da Rusima ništa ne fali na zapadu. To je uglavnom tako, i treba da bude tako, ali nažalost umeju debili iz kojekakvih birokratija da zagorčavaju život ljudima, pa i deci. Prag nije baš zapad, ali sam lično išao u Rajfajzen da pravim skandal kad dvoje studenata nije moglo da podigne stipendiju. Ej, stipendiju!

Belorusi, Rusi i mi smo jos (za)ostali u nekim 60g proslog veka. Busamo se u grudi a najveci sljam i kriminalci nam vladaju zemljom.

 

Ne znam na koji nacin se misli stisnuti te zemlje ako ne preko gradjana. 

 

Npr mi ocekujemo da nam neko nesto da i ucini, a mi da imamo ovakve budale na vlasti. Itd

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Devil In My Pants said:

Belorusi, Rusi i mi smo jos (za)ostali u nekim 60g proslog veka. Busamo se u grudi a najveci sljam i kriminalci nam vladaju zemljom.

 

Ne znam na koji nacin se misli stisnuti te zemlje ako ne preko gradjana. 

 

Npr mi ocekujemo da nam neko nesto da i ucini, a mi da imamo ovakve budale na vlasti. Itd

Busanje u grudi pravov(j)erne preko tastature pomaze - cemu?

:smiley33:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Kronostime said:

Busanje u grudi pravov(j)erne preko tastature pomaze - cemu?

:smiley33:

Ne znam koje je pitanje. Mi smo sisice i to je tako. Srbi su madju najboljim ratnicima, ali na tastaturi..to se slazem. Od tri meseca radio veze u pozadini ispao covek ratni veteran i poznavalac vestine ratovanja.

 

Mi da smo malo normslan narod, izveli poziciju, ali opoziciju na Terazije i zavrsili pricu, ovako nas biju i mlate narkodileri i navijaci.

 

Vi iz tog perioda 90-2000g ostavili ste Srbiju u totalnom raspadu.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Selo Zatoka posle današnjeg bombardovanja :

 

 

Selo je nekih 30-tak km od južno od Odese. Bombardovano je još par mesta u okolini ali je šteta manja. Od ovoga nema gore eskalacije kada se gađaju mala sela par stotina km od fronta. Čik da vidim čiji brod će da uplovi u Odesu kada imamo ovako žestoka bombardovanja svaki dan. Ono što je interesantno je da je napad izvršen avijacijom, a da je Mikolaiv bombardovan iz S-300 sistema. Dakle verovatno je broj ozbiljnijih raketa dosta mali pa se štede za ozbiljne ciljeve a ovo zastrašivanje civila rade sa čim stignu.

 

Ovo sa namernim zakidanjem gasa bi mogao biti uvod u prekid isporuka. Ako se to desi onda Rusija više nema nikakvu polugu da ucenjuje EU i verovatno će dobiti totalne sankcije od Zapada. Videćemo da li je Putin odlučio da on bude taj koji će da prekine tu trgovinu ili će čekati i gledati da što duže zarađuje. Sa druge strane Finska prekinula izdavanje turističkih viza sa Ruse.

 

Na frontu ništa bitno. Nemci su isporučili svoje lansere za HIMARS, M270, koji mogu da lansiraju 12 raketa u plotunu.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

Selo Zatoka posle današnjeg bombardovanja :

 

 

Selo je nekih 30-tak km od južno od Odese. Bombardovano je još par mesta u okolini ali je šteta manja. Od ovoga nema gore eskalacije kada se gađaju mala sela par stotina km od fronta. Čik da vidim čiji brod će da uplovi u Odesu kada imamo ovako žestoka bombardovanja svaki dan. Ono što je interesantno je da je napad izvršen avijacijom, a da je Mikolaiv bombardovan iz S-300 sistema. Dakle verovatno je broj ozbiljnijih raketa dosta mali pa se štede za ozbiljne ciljeve a ovo zastrašivanje civila rade sa čim stignu.

 

Ovo sa namernim zakidanjem gasa bi mogao biti uvod u prekid isporuka. Ako se to desi onda Rusija više nema nikakvu polugu da ucenjuje EU i verovatno će dobiti totalne sankcije od Zapada. Videćemo da li je Putin odlučio da on bude taj koji će da prekine tu trgovinu ili će čekati i gledati da što duže zarađuje. Sa druge strane Finska prekinula izdavanje turističkih viza sa Ruse.

 

Na frontu ništa bitno. Nemci su isporučili svoje lansere za HIMARS, M270, koji mogu da lansiraju 12 raketa u plotunu.

 

Jel taj gas ide kroz Ukrajinu? Sto ga ne miniraju ili bar pogode deo u Rusiji?

 

Ima novo, gadjaju skladista i dalje. Deluke da se zahuhtava u smislu da polako krecu predradnje za ofanzivu na jugu i jugoistoku.

 

Inace okupatori vise bombarduju Donjeck

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Jurgen said:

 

To je malo licemeran stav, posto nisu Rusi ti koji bombarduju/gadjaju Herson vec Ukrajinci, sto znaci da se ti zapravo nadas da rat ponovo dodje u taj grad, a ne obrnuto. 

Šta će rusi u Hersonu? Odakle oni tamo, ko ih je poslao? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

S 300 koriste vec neko vreme za gadjanje kopnenih ciljeva. Ona dva unistena u Hersonu su koriscena za gadjanje Mikolajeva. 

 

Prekid isporuke plina je najbolja vest za Evropu. i. Odstraniti tumor umesto kljukanja lekovima. A tigar taman ugovorio bracku cenu. Ali je jasno da ovaj seronja nece to uraditi. 

Edited by ras kass
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Resetuj se Constantine. Znao si nekad da pises poucne tekstove sa kredibilnim izvorima, gdi je to nestalo?

Umorilo se "staro kuče".🥱 Došle nove snage, pune entuzijazma i ni malo poštovanja. Začas ti prilače "neprilagodjenu brzinu". Nije me strah od kazni, ali sam gadljiv na sitne duše. Još na sportu ovde ima živosti i iskrenosti....nomda se vratimo....

Vidim da si i ti naveo izvore? Ako nisi "promenio stranu" pa UA proglasio agresorima, što naravno ne stoji, ne nadjoh nigde da Rusi bombarduju vojsku DNR i LNR....nešto si pobrkao ili mi kasnimo sa informacijama.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Umorilo se "staro kuče".🥱 Došle nove snage, pune entuzijazma i ni malo poštovanja. Začas ti prilače "neprilagodjenu brzinu". Nije me strah od kazni, ali sam gadljiv na sitne duše. Još na sportu ovde ima živosti i iskrenosti....nomda se vratimo....

Vidim da si i ti naveo izvore? Ako nisi "promenio stranu" pa UA proglasio agresorima, što naravno ne stoji, ne nadjoh nigde da Rusi bombarduju vojsku DNR i LNR....nešto si pobrkao ili mi kasnimo sa informacijama.

Rusi bombarduju okolinu grada Donjecka gde su UA trupe koje se nisu pomerile pedalj od pocetka rata. Zesce nego pre.

 

Inace, braca Iranci su vam doneli njihove dronove. Dok je USA poslala 600 kamikaza dronova, jake razorne moci.

 

Pisi slobodno cesce, sve je manje neutralnih da nas izvestavaju.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...