Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 minutes ago, McLeod said:

 

Rusi nemaju kako da uzvrate ni po kome, oni su 90% svojih kapaciteta vec angazovali.

 

Da nisu nuklearna sila pregazio bi ih NATO za mesec dana.

Ta prica o 90% je bila pre sedamdana, do sada su verovatno na 98% ako ne 100%. 
Sada kao fudbaleri daju 110% od sebe.

A ovo drugo je da Spajdermen nema moci razvalio bi ga Sandmen.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clash said:

Ta prica o 90% je bila pre sedamdana, do sada su verovatno na 98% ako ne 100%. 
Sada kao fudbaleri daju 110% od sebe.

A ovo drugo je da Spajdermen nema moci razvalio bi ga Sandmen.

 

Nije mi do merenja patke, nego cisto ako se pogleda sta je sve angazovano i kako izgleda. "Moderno" naoruzanje nisu ni aktivirali (pitam se zasto, vole da se muce verovatno), a istovremeno su aktivirali neke sovjetske krntije. Sve ono po paradama je ocigledno samo za paradu.

 

A i da nije, Rusija sama protiv celog NATO nije uopste u istom nivou poredjenja, nije ni sa samom SAD, kamoli kad se dodaju tu sve zemlje.

 

Tako da, da ne prete nuklearkom, voleo bih da vidim kako bi ovako ratovali protiv celog NATOa. Poljska i Turska recimo same su egal sa njima u ovom trenutku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Amigo said:

Bas si izabrao primjere, dvije drzave koje su prakticno dva grada.

Izabrao sam nekoliko očiglednih primera - Singapur, HK, Haiti, Barbados, Portugal, Švajcarsku, Dansku, Švedsku - to je tačno, ali sam baš da ne bih bio optužen da "biram" (mada je dovoljan i jedan kontraprimer da pobije tezu) priložio grafikon SVIH ostrvskih zemalja, sa krivom regresije koja je u pogrešnom smeru za nekoga ko želi da optuži kolonijalizam za sve nedaće...a sličan grafikon se može napraviti za Evropu, i naći, kako sam rekao, negativnu korelaciju između današnjeg ekonomskog razvoja i istorijske kolonijalne veličine evropskih zemalja...

 

 

56 minutes ago, Amigo said:

ekonomski razvoj Singapura nema nikakve veze sa kolonijalizmom

Ovo je cela poenta mog posta, mogao sam samo ovako da napišem.

 

 

56 minutes ago, Amigo said:

Cijela Afrika je u qurcu, da izvines, gdje su kolonijazatori pocinili ogromne zlocine, gdje se posebno istakla Belgija sa kraljem Leopoldom drugim. Broj zrtava u Kongu se mjeri milionima. 

Ljudi su hvatani kao zivotinje i prodavali se kao robovi. 

Ja se slazem da je kolonijalizam donio neke dobre stvari u tim podrucjima, ali i da su se ta prirodna bogatstva pljackala nemilice. Uzmes sta hoces i ne platis nista.

Posto je to sve ostavilo teske posljedice, gdje su i granice crtale po zeljama Evropljana, a ne stanovnistva koje je tu zivjelo, nije cudo sto je sve kako je.

Ma naravno da jeste, ne tvrdim da je kolonijalizam bio pozitivna stvar (ne tvrdim ni da je bio neto pozitivna), moja poenta je bila nešto gotovo suprotno od toga - da kolonijaizam nije bio neto pozitivna stvar ni za društva iz kojih su koloniatori dolazili. Ali i više, tvrdim da je anti-kolonijalizam takođe uglavnom negativna pojava, u Africi najčešće predvođen kolektivističkim i zločinačkim ideologijama i nomenklaturama, raznim marksističkim ljudožderima i "našim nesvrstanim prijateljima" koji su glavni krivci za današnje katastrofalno stanje u pojedinim afričkim zemljama (uključujući Etiopiju koja nije bila kolonizovana)...naravno, različit stepen razvoja različitih afričkih zemalja upravo ide u pirlog mom tvom tvrđenju koje sam citirao u prethodnom pasusu...

Edited by bohumilo
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Devil In My Pants said:

Rusi misle da je Ukrajna nova nacisticka tvorevina, trovao ih je putin godinama, nesto vrv mlo blaze je ovde kod nas. Intelekt Rusa i Srba je tu negde, po gradovima jos boze pomozi.

 

Ovo je bukvalno genocid prema jednom narodu koji se brani vise nego odlicno. Podrzati Rusiju u ovom momentu mogu samo imbecili jer niko ovde nije svestan sta narod tamo prozivljava.

 

Ovo ti je bas nekako, pa ... ne bih bas da nastavljam i da kazem sta mislim.

 

Zamisli da neko ovde napise da su Amerikanci priglupi debeli ljudi koji samo znaju da zderu junk food i prate TV serije, za pravu kulturu i zdravu hranu culi nisu. Tu cak nije ni problem koliko su ovakvi stavovi opasni, vise koliko je glupo suditi o bilo kome samo zato sto govori neki jezik ili su mu roditelji odredjene etnicke pripadnosti.

 

Dalje, ovde se zaboravlja da merilo prisustva visokog stepena inteligencije i moci zakljucivanja nije donosenje ispravnih zakljucaka - nego donosenje logicki konzistentnih zakljucaka na osnovu informacija koje imamo.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites



 

 
A i da nije, Rusija sama protiv celog NATO nije uopste u istom nivou poredjenja, nije ni sa samom SAD, kamoli kad se dodaju tu sve zemlje.
 
Tako da, da ne prete nuklearkom, voleo bih da vidim kako bi ovako ratovali protiv celog NATOa.


Uporedi Ukrajinu i Rusiju, i ?Verujem da bi Rusija, pod uslovom da niko ne dira "crveno dugme", još gore, na svom terenu, mučila "okupatore"....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Nije mi do merenja patke, nego cisto ako se pogleda sta je sve angazovano i kako izgleda. "Moderno" naoruzanje nisu ni aktivirali (pitam se zasto, vole da se muce verovatno), a istovremeno su aktivirali neke sovjetske krntije. Sve ono po paradama je ocigledno samo za paradu.

 

A i da nije, Rusija sama protiv celog NATO nije uopste u istom nivou poredjenja, nije ni sa samom SAD, kamoli kad se dodaju tu sve zemlje.

 

Tako da, da ne prete nuklearkom, voleo bih da vidim kako bi ovako ratovali protiv celog NATOa. Poljska i Turska recimo same su egal sa njima u ovom trenutku.

Pa zar mislis da oni ne znaju da su kurac od ovce u odnosu na US u konvencionalnom ratovanju a kamoli u odnosu na celi Nato?

Zasto su rokali ove Kinzale nego da pokazu da ih imaju, da rade, da su zajebani i da su spremni da ih upotrebe. 
Ovo sto su pogodili sa njima su mogli sa krntijama tipa Lune da pogode a kamo li sa necim modernijim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:


 

 


Uporedi Ukrajinu i Rusiju, i ?Verujem da bi Rusija, pod uslovom da niko ne dira "crveno dugme", još gore, na svom terenu, mučila "okupatore"....
 

 

 

NATO da bi onesposobio Rusiju uopste ne bi morao nogom da kroci u istu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MeanMachine said:

 

Pa tako je to, npr imas primer Iraka 2003, ubedili narod da Sadam ima opasnije oruzije za masovno unistenje od vecine svetskih sila, i da su Sadam i OBL skoro pa najbolji ortaci.

 

Ne vidim cemu pripisitavi "intelekt" samo Rusima ili Srbima.

 

Doduse jasno je nama da je tebi Irak 2003 bio okej kao i bilo koji drugi rat koji Amerika vodi ali to nije poenta napisanog, poenta je da mozes lako ubediti raju u sta god hoces ako imas medije iza sebe.

 

 

 

 

 

 

 

Sadam je davno koristio biolosko oruzje protiv Kurda...za njega nije ni bio potreban novi povod sem tog.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clash said:

Pa zar mislis da oni ne znaju da su kurac od ovce u odnosu na US u konvencionalnom ratovanju a kamoli u odnosu na celi Nato?

Zasto su rokali ove Kinzale nego da pokazu da ih imaju, da rade, da su zajebani i da su spremni da ih upotrebe. 
Ovo sto su pogodili sa njima su mogli sa krntijama tipa Lune da pogode a kamo li sa necim modernijim.

 

Pa ako Putin nije lud to je jedini razlog napada na Ukrajinu, dok ne udje u NATO i dok i individualno ne ojacaju dovoljno. Ocigledno im je falilo par godina, pa bi mogli da ga duckaju samo, a i ovako im je zajebano da ih slome.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Clash said:

Pa ne bas, Ukrajinci se hvale da su ro ruski saradnici, spijuni i saboteri.

 

Na svim snimcima koje sam video jasno pise da vezuju lopove. Na vecini im je zalepljen naziv moraderi, sto znaci lopovi. Spijuni, saboteri i ruski saradnici se ne pustaju... 

20 minutes ago, Beonegro said:

Rusi su dali ultimatum ukrajinskim snagama u Mariupolju da se razoružaju do sjutra u podne, u zamjenu za garanciju slobodnog prolaza do teritorije pod kontrolom ukrajinskih snaga. Prijete vojnim sudom lokalnim vlastima ukoliko se ne povinuju.

Ne znam šta misle da dobiju ovim, nekako ne vjerujem da će se ukrajinci predati.

 

Ako pristanu ludi su. Nije Ilovajsk bio tako davno... Inace, ruski oficir kojeg su Ukrjinci krivili za masakr u Ilovajsku je ubijen pre neki dan, jbg pravda je spora ali dostizna. 

  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

 

Ovo ti je bas nekako, pa ... ne bih bas da nastavljam i da kazem sta mislim.

 

Zamisli da neko ovde napise da su Amerikanci priglupi debeli ljudi koji samo znaju da zderu junk food i prate TV serije, za pravu kulturu i zdravu hranu culi nisu. Tu cak nije ni problem koliko su ovakvi stavovi opasni, vise koliko je glupo suditi o bilo kome samo zato sto govori neki jezik ili su mu roditelji odredjene etnicke pripadnosti.

 

Dalje, ovde se zaboravlja da merilo prisustva visokog stepena inteligencije i moci zakljucivanja nije donosenje ispravnih zakljucaka - nego donosenje logicki konzistentnih zakljucaka na osnovu informacija koje imamo.

To govori cinjenica koju dobijamo na izborima, samo sto u Rusiji kradu jos vise, nestaju i bezi svako ko im na sekund zapreti da moze biti neka opozicija..narod jede sve sto im drzava kaze, demokratija za oba naroda je kerov qrac i ne zele je. To pisem u globalu. Ajde da se u obe drzave zivi nesto pa da razumem tih 70+ kod obe i vecinom vecinsko siromasno stanovnistvo sa ljudima koji preko stranke rade za drzavu itd...pa ako je to tebi u globalu dobro i pametno ja ne znam onda. Onda mi objasni kako je moguce da je taj narod u globalu pametan. Tebi pametn oni sto su presli onoliki put da vide vucica kako im nesto kenja na 5minuta i vrati ih u autobuse za 10min i mrs kuci..ne kazem da nema pametnih ljudi, ali oni su uglavnom u 90% slucajeva opoziciono  opredeljeni. Pa ti vidi koji su to procenti.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

 

Pa ako Putin nije lud to je jedini razlog napada na Ukrajinu, dok ne udje u NATO i dok i individualno ne ojacaju dovoljno. Ocigledno im je falilo par godina, pa bi mogli da ga duckaju samo, a i ovako im je zajebano da ih slome.

 

Po svemu pokazanom za par godina bi bili potpuno ravnopravni u konvencionalnoj borbi. Pa cak i sad bi bilo znatno komplikovanije da se u toj meri ne koristi teritorija Belorusije koliko se koristi i da zbog toga Ukrajinci moraju da drze trupe u Voliniji u rezervi za slucaj napada iz tog pravca. I Crnigiv i Kijev su napadnuti iz Belorusije. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Devil In My Pants

 

Naravno da nisu pametni, ali onda dolazimo do USA gde ni ne postoji demokratija jer ne mozes da budes predsednik ako nemas podrsku milijardera koji su voljni da finansiraju kampanju.

 

Dalje, onda ista ta USA izabere Trumpa, a UK Brexit - sta treba da kazemo, da je pola biraca koji su izasli u USA debilno ili da je pola glasaca koji su izasli na referendum u UK izlapelo?

 

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, A sad said:

Ako pristanu ludi su. Nije Ilovajsk bio tako davno...

Ma jasno je meni to, nego mi nije jasno šta Rusi misle da postignu ovim. Da li ovim mogu da naprave jaz između civilnih vlasti i ukrajinskih trupa u gradu, ili između ukrajinske Azova i ostatka ukrajinske vojske u Mariupolju?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

Naravno da nisu pametni, ali onda dolazimo do USA gde ni ne postoji demokratija jer ne mozes da budes predsednik ako nemas podrsku milijardera koji su voljni da finansiraju kampanju.

 

Dalje, onda ista ta USA izabere Trumpa, a UK Brexit - sta treba da kazemo, da je pola biraca koji su izasli u USA debilno ili da je pola glasaca koji su izasli na referendum u UK izlapelo?

 

 

Ameri i UK su ist... sa tim da UK se ponasa kao visa rasa, oni su samo produzen ruka USA i jedan od glavnih destabilizatora Evrope. Meni na kraju uopste nije jasno sto Evropa ne zeli da se ujedini i otvori granice,ovako podeljeni bicemo vecno samarani i podeljeni...cak i ujedinjeni je pitanje sta mozemo,ovako bukvalno nista.

 

Ameri u globalu su cisto kapitlisticko drustvo,nisu ni ne znam koliko pametni,ali imaju sistem. Rusija sistem nema,im samo  glavu,a Amerika npr celo telo. To ja tako vidim bar.

 

Ameri, Rusi i Kina su bukvalno svet za sebei niko im nije nesto potreban, niti te ljude tamo nesto zanima svet kao nas npr...Sto znamo ovde sve zive ratove, drzave, gradove(najvise zbog kladionica) i sve bespotrebne stvari u principu. Sto se tice sistema i pameti, Ameri gadjaju sustinu i precizirju sve od kolevke pa do grob da se tako izrazim. Svaki sistem je jaci od diktature..bar je lepse ziveti tamo i biti slobodan..

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Beonegro said:

Ma jasno je meni to, nego mi nije jasno šta Rusi misle da postignu ovim. Da li ovim mogu da naprave jaz između civilnih vlasti i ukrajinskih trupa u gradu, ili između ukrajinske Azova i ostatka ukrajinske vojske u Mariupolju?

Po meni, ovo drugo je u pitanju.

Pritom, uzimaju bitan grad bez dodatnih zrtava + oslobadjaju dio trupa koje mogu razmjestiti na druge ciljeve.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

Sadam je davno koristio biolosko oruzje protiv Kurda...za njega nije ni bio potreban novi povod sem tog.

 

Ja ti napisah da nije bitno sta ti mislis vec sta je servirano americkoj javnosti da bi napali Irak 2003.

 

Evo npr deo toga:

 

 

Sve je bila laz.

 

Irak je hemijsko oruzije unistavao posle 1991 i kad su Ameri okupirali ceo Irak nista nasli nisu pa je bila prica da je to prebaceno u Iran koji je inace bio smrtni neprijatelj Iraka. Kasnije je utvrdjeno da je i to bila laz i da Irak bio u pravu kad je tvrdio da je unistio skoro svo to oruzije, a tek ove fantazije koje Kolin ovde iznosi da ne pominjemo, supersonicni dronovi sa hemijskim bombama, pokretne fabrike hemijskog oruzija pa cak i nekakav nuklearni program!?!

 

A sto se tice vec pomenutog koriscenja gasa od strane Iraka, tacno koristili su ga protiv Kurda ali zaboravio si da pomenes da je prvi put koriscen protiv Iranaca kad je postalo jasno da ce Iran da ozbiljno prodre u Irak, precizne pozicije iranskih trupa koje je Sadam napao gasom je obezbedila Amerika tj CIA.

 

Naravno CIA se pravda da nisu eto imali pojma da ce Sadam da ga koristi protiv Iranaca iako su znali da ga ima ogromnu kolicinu istog i da bi samo time mogao da zaustavi Irance posto se Iran stabilizovao i brojcana nadmoc je pocela da dolazi do izrazaja.

 

E sad dolazimo do razloga zasto je Irak napadnut? Kazes zbog Kurda? A evo sta kaze Vesli Klark:

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, berti said:

Umesto toga slusamo budalastine o zastiti Rusa u Donbasu, hemijskom oruzju, borbi za ljudska prava, stvaranju uslova za demokratiju u plemenskim zajednicama, podrsku prodemokratskim snagama...

Odgovor je da na svetu žive manje , više deca.Bez obzira da li imaju 25,45 ili 85 godina.Ta deca nemaju vremena za razumevanje sveta , previše je to  komplikovano. Ko bi se time bavio ?Uz poznavanje istorije , ekonomskih  i političkih odnosa pa i poznavanje geostrategije.Niko nema vremena a ni interesovanja za tako nešto .Zato je potrebna  arhetipska matrica , dobro protiv zla , lepo protiv ružnog, demokratija protiv pred političkih  društava .Jednostavno i bez previše detalja.Slika je mnogo jasnija kada se predstavi crno - belo.U ovoj situaciji Rusija nosi crni šešir a USA beli.Zato Putin zato mora da priča o denacifikaciji i biološkim laboratorijama.Istina je naravno potpuno druačija ali  istina nikog ne interesuje.

Kakva bi reakcija Američkog javnog mnjenja bila  na primer  da je Viktorija Nuland onomad na svedočenju rekla ,,Mi smo prekršili dogovor sa SSSR o zabrani širenja NATO-a na istok.Rusi su nas upozoravali da to ne radimo ali  smo mislili da blefiraju". 

Naravno da se takve stvari nikad ne iznose javno . Zato je potrebno pričati što jednostavnju priču , javnost sablazniti ratnim užasima , podići emocije na maksimum a isključiti razum.

To što živimo najprosperitetni period u istoriji civilizacije ne znači da se ljudska priroda menja ,  ne , ne menja se mi smo i dalje emocionalne životinje.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, A sad said:

Pa cak i sad bi bilo znatno komplikovanije da se u toj meri ne koristi teritorija Belorusije koliko se koristi i da zbog toga Ukrajinci moraju da drze trupe u Voliniji u rezervi za slucaj napada iz tog pravca.

Nešto sam razmišljao o ovome i došao da zaključka da je jedan od taktičkih zajeba Rusa to što su krenuli iz previše pravaca i previše raspršili snage, tako da ne znam koliko im je to što su napali sa teritorije Bjelorusije pomoglo, a koliko odmoglo.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...