Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Just now, Devil In My Pants said:

101% sam siguran da si ti ostrasceniji navijaca od mene. Samo ne znam sto ulazis u neku raspravu, a ne znas nista o tome. Bar kad ti neko nesto kaze, a i sam si svestan da ne znas, bar saslusaj.

 

Evo pretvorio sam se u uho - objasni nam sta tacno predstavlja biolaboratorija koja istrazuje opasne patogene materije koje mogu koristiti teroristi kao sto su antrax, kuga i ostale zajebavancije a koju finansira americka vlada na tlu Ukrajine? 

 

Iskokao sam kokice i cekam. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyber said:

 

Polako, ne zuri, razmisli. Medju ukrajinskim izbeglicama je skoro 90% zena i dece, ciji su sinovi, muzevi, ocevi i ostala muska rodbina ostali da se bore u Ukrajini. Te zene i deca dolaze gde mogu da dodju privremeno, da sacuvaju glavu dok se vojno sposobni muskarci kod kuce bore protiv ruskog agresora. 

Pa eto ti i onih slucajeva koji su otkriveni u Australiji , sasvim slucajno kad su Djoku stavili u isti hotel sa traziocima azila. Jedan omladinac sa 15 godina, vec 9 godina zivi kao zatvorenik.

Osim The Australian Greens, niko "a" nije reko povodom tih slucajeva. A ima ih puno. 

Licemerje je u tome sto stice se utisak nije toliko u pitanju sucut prema Ukrajincima, nego posledica sveopste histerije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mmajstor said:

 

Evo pretvorio sam se u uho - objasni nam sta tacno predstavlja biolaboratorija koja istrazuje opasne patogene materije koje mogu koristiti teroristi kao sto su antrax, kuga i ostale zajebavancije a koju finansira americka vlada na tlu Ukrajine? 

 

Iskokao sam kokice i cekam. 

Da, stavili su labaratoriju pored mali milion ruskih spijuna da naprave bilosko oruzje da uniste Rusiju jer ih je njihova vlada izbacila iz Amerike. 🤡

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Razotrkrili su ih vec uposlenici ruskog ministarstva vanjskih poslova. 

 

Sve dok to tvrdi suprotna strana to i nije toliko relevantno.

Ali kada oni sami to priznaju i imaju obelodanjeno na njihovom sajtu onda ce svaki normalan covek da sebi postavi neka pitanja a koja su mnogo bitnija od toga ko je tamo neki Taker Karlson. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Sve dok to tvrdi suprotna strana to i nije toliko relevantno.

Ali kada oni sami to priznaju i imaju obelodanjeno na njihovom sajtu onda ce svaki normalan covek da sebi postavi neka pitanja a koja su mnogo bitnija od toga ko je tamo neki Taker Karlson. 

 

I ja sebi postavljam svakakva pitanja dok citam tvoje akrobacije. Sta ces, svi se ponekad zapitamo. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Ovi bolesnici nastavljaju po svom. Tezak ozbilik sizofrenije definitivno. 

 

Da, samo što mi je vrlo zanimljivo kako je odgovorio na pitanje o napretku vojne operacije:

 

Quote

Moram reći da procjene o napretku vojne operacije izrađuje glasnogovornik našeg ministarstva odbrane i predsjednika, a oni kažu da operacija ide po planu. 

 

Nekako cenim, da zaista ide po planu, Lavrov bi i rekao da ide po planu. Čak i da ne ide baš sve po planu, rekao bi da ide po planu. A ovakav odgovor daje neko ko zna da ništa ne ide po planu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

 

Mislim da ovde postoji apsolutni konsenzus da su pomenute grupacije stetne. 

 

However, nacizam je dugo bio (i dalje je u masi zemalja) zabranjen zato sto se u praksi dokazalo da sirenje nacisticke ideologije pre ili kasnije dovodi do masovnih zlocina. Ideologija je oruzje, i to oruzje za masovno unistenje. Koliko god da nam odredjene desnicarske grupe budu 'repulsive', ne mozemo ih zbog toga po nekom automatizmu strpati u nacisticke ako nemaju tu nedvosmislenu ideologiju. Cak i ako se neko od njih krije u rukavicama znaci da je to dobro za drustvo jer su takve organizacije svesne da im sirenje takve ideologije nece proci. Medjutim, odluka UN kaze sledece tj. svi oni koji nisu glasali za nju - skinite slobodno rukavice i izadjite iz podzemlja, to je sve sloboda govora. 

To je vrzino kolo, ili kvaka22!!!

Ako zabranis nacizam, komunizam itd na neki nacin ipak gusis slobodu misljenja, te postajes I sam nalik onima koje zabranjujes. Ako ih me zabranis, rizikujes da sire svoj otrovni uticaj. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arsenije Pesic said:

 

Da, samo što mi je vrlo zanimljivo kako je odgovorio na pitanje o napretku vojne operacije:

 

 

Nekako cenim, da zaista ide po planu, Lavrov bi i rekao da ide po planu. Čak i da ne ide baš sve po planu, rekao bi da ide po planu. A ovakav odgovor daje neko ko zna da ništa ne ide po planu.

 

Ma jasno je svakome ko je imalo pratio dogadjaje prije same agresije da ovdje njima nista ne ide po planu. Planirali su da u par dana brzom ofanzivom ulete u Kijev i smijene rezim ali ocito od toga nema nista. Vrlo vjerovatno su ocekivali da ce ih ljudi u Ukrajini stvarno docekati kao oslobodioce od nacista. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Bane said:

To je vrzino kolo, ili kvaka22!!!

Ako zabranis nacizam, komunizam itd na neki nacin ipak gusis slobodu misljenja, te postajes I sam nalik onima koje zabranjujes. Ako ih me zabranis, rizikujes da sire svoj otrovni uticaj. 

 

 

Sto bi rekao Slavoj Zizek sloboda ne predstavlja apsolutnu slobodu vec slobodu u nekim dogovorenim granicama.

 

Mi smo 60 godina imali dogovor u svetu sa kojima su saglasne bile sve ili vecina clanica UN da nacizam predstavlja tu granicu. Od 2016 je obelodanjeno da to bas i ne vazi. 

 

Komunisticku ideologiju ne treba izjednacavati sa nacistickom. Komunizam je u sustini lepa rec, a druga je prica sto su neki mozgovi osmisljavali put ka tom idealnom drustvu koji podrazumeva totalitarni rezim i manjak slobode. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...