Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Just now, Beonegro said:

Cimer ti nije reprezentativan za Belgiju u cjelini, po svemu što sam vidio, a imam dosta društva u Briselu i relativno često idemo tamo, imigranti iz Magreba su generalno manje diskriminisani u Belgiji nego u Francuskoj.

Kad na te imigrante dodas i ove iz Ukrajine, a i one sa Bliskog Istoka i Zaliva - koliko te EU drzave imaju snage da to podnesu.

Stavi u jednacinu i krizu zbog COVID pandemije i gubitak poslova i eto ti plodnog tla za ozivljavanje raznih -izama.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Stavi u jednacinu i krizu zbog COVID pandemije i gubitak poslova i eto ti plodnog tla za ozivljavanje raznih -izama.

Nema gubitka poslova, u Francuskoj je nezaposlenost na 7,3%, što im je minimum u poslednjih 30 - 40 godina.

Što se tiče ukrajinskih izbjeglica, kao što sam već ovdje napisao, očekujem da budu pozitivno diskriminisani u odnosu na ove ne-evropljane i da se uklope u društva zapadne Evrope relativno bezbolno, otprilike kao i izbjeglice iz Bosne i iz Krajine. Čemu će nesumnjivo pomoći i to što u Njemačkoj, Britaniji, pa u nekoj mjeri i ovdje u Parizu, već postoje velike ukrajinske zajednice.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, threepwood said:

 

Osnivac i bivsi komandant Azova Andrij Bilecki je 2016. napravio partiju pod imenom Nacionalni korpus. Zajedno sa jos nekoliko ultradesnicarskih organizacija izasli su na izbore 2019. i osvojili nesto malo vise od 2% glasova

 

Kako je moguce da u bilo kojoj drzavi nacistickoj organizaciji bude dozvoljeno politicko delovanje? Zar nacizam nije zabranjen zakonom? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Beonegro said:

Nema gubitka poslova, u Francuskoj je nezaposlenost na 7,3%, što im je minimum u poslednjih 30 - 40 godina.

Što se tiče ukrajinskih izbjeglica, kao što sam već ovdje napisao, očekujem da budu pozitivno diskriminisani u odnosu na ove ne-evropljane i da se uklope u društva zapadne Evrope relativno bezbolno, otprilike kao i izbjeglice iz Bosne i iz Krajine. Čemu će nesumnjivo pomoći i to što u Njemačkoj, Britaniji, pa u nekoj mjeri i ovdje u Parizu, već postoje velike ukrajinske zajednice.

Da, da -  Nemacka, Britanija, Poljska... se bas raduju dolasku ovih 600 000 (do sada) izbeglica koje ce morati da zbrinu sada, a posle ce ostati kod njih i privreda ce im toliko napredovati da ce moci da uposle i njih i ne-Evropljane, a i ove nase odavde koji isto beze u dobrom broju godisnje.

Posle se pitaju kako i zasto se mnoze ultranacionalisti u njihovim zemljama.

Povod ce se vec naci: kulturne razlike, religijske razlike, menjaju nam kulturu, otimaju nasoj deci posao zato sto su spremni da rade za manje satnice, placamo ih a oni sede ovde i nece da idu,,,,,

E, moj Beo - sve to ce doci tokom vremena, na zalost.

Edited by Kronostime
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Da, da -  Nemacka, Britanija, Poljska... se bas raduju dolasku ovih 600 000 (do sada) izbeglica koje ce morati da zbrinu sada, a posle ce ostati kod njih i privreda ce im toliko napredovati da ce moci da uposle i njih i ne-Evropljane, a i ove nase odavde koji isto beze u dobrom broju godisnje.

Posle se pitaju kako i zasto se mnoze ultranacionalisti u njihovim zemljama.

Povod ce se vec naci: kulturne razlike, religijske razlike, menjaju nam kulturu, otimaju nasoj deci posao zato sto su spremni da rade za manje satnice, placamo ih a oni sede ovde i nece da idu,,,,,

E, moj Beo - sve to ce doci tokom vremena, na zalost.

https://www.rtklive.com/rtk2/?id=2&r=69798   evo da još malo dosolim 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Da, da -  Nemacka, Britanija, Poljska... se bas raduju dolasku ovih 600 000 (do sada) izbeglica koje ce morati da zbrinu sada, a posle ce ostati kod njih i privreda ce im toliko napredovati da ce moci da uposle i njih i ne-Evropljane, a i ove nase odavde koji isto beze u dobrom broju godisnje.

Posle se pitaju kako i zasto se mnoze ultranacionalisti u njihovim zemljama.

Povod ce se vec naci: kulturne razlike, religijske razlike, menjaju nam kulturu, otimaju nasoj deci posao zato sto su spremni da rade za manje satnice, placamo ih a oni sede ovde i nece da idu,,,,,

E, moj Beo - sve to ce doci tokom vremena, na zalost.

Ok, samo treba razlikovati izbeglice i migrante. Ovi prvi se nadam su privremeno dislocirani i da će uskoro imati uslova da se vrate kući. Za sada je primarno da se tim ljudima obezbedi dostojanstven smeštaj ma gde da se nalaze, i da im se pomogne maksimalno koliko je koja država u mogućnosti.

 

Ja bih sa naše strane zamilio moderaciju da otvori poseban topik vezan za ovu temu i da se ostavi broj crvenog krsta koji prikuplja pomoć za ugrožene u Ukrajini.

 

https://www.redcross.org.rs/sr/vesti/kriza-u-ukrajini-humanitarni-odgovor/

 

 

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Kronostime said:

Da, da -  Nemacka, Britanija, Poljska... se bas raduju dolasku ovih 600 000 (do sada) izbeglica koje ce morati da zbrinu sada, a posle ce ostati kod njih i privreda ce im toliko napredovati da ce moci da uposle i njih i ne-Evropljane, a i ove nase odavde koji isto beze u dobrom broju godisnje.

Posle se pitaju kako i zasto se mnoze ultranacionalisti u njihovim zemljama.

Povod ce se vec naci: kulturne razlike, religijske razlike, menjaju nam kulturu, otimaju nasoj deci posao zato sto su spremni da rade za manje satnice, placamo ih a oni sede ovde i nece da idu,,,,,

E, moj Beo - sve to ce doci tokom vremena, na zalost.

Sama činjenica da ti je Slaviša lajkovao post je dokaz da nisi u pravu 😉

Nemaju zapadnjaci nikakav problem sa imigrantima iz Evrope (čak su previše tolerantni prema krimosima i organizovanim prosjacima koje im zdušno izvozimo mi, Albanci, Bugari i Rumuni), većina nema problem ni sa crncima ni sa imigrantima sa indijskog potkontinenta iako se ne miješaju sa njima, imaju problem sa muslimanima (uglavnom iz sjeverne Afrike) čiji svjetonazor nije kompatibilan sa zapadnoevropskim načinom života.

To o čemu govorim nije zapravo ni problem imigracije, po onome što ja vidim u Francuskoj, islamisti koji su tu rođeni i odrasli su veći problem od imigranata iz Avganistana ili Sirije, mada jeste problem to što termin imigrant u francuskom desničarskom novogovoru ima značenje islamista.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Juan said:

Ok, samo treba razlikovati izbeglice i migrante. Ovi prvi se nadam su privremeno dislocirani i da će uskoro imati uslova da se vrate kući. Za sada je primarno da se tim ljudima obezbedi dostojanstven smeštaj ma gde da se nalaze, i da im se pomogne maksimalno koliko je koja država u mogućnosti.

Ne vidim nesto da se vracaju izbeglice sa nasih prostora svo ovo vreme nakon zavrsetka ratova, a ni Avganistanci nakon uspostavljanja mira tamo,

Jednostavno, ko se jednom docepao Zapadne Evrope - osta tamo doveka.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Ne vidim nesto da se vracaju izbeglice sa nasih prostora svo ovo vreme nakon zavrsetka ratova, a ni Avganistanci nakon uspostavljanja mira tamo,

Jednostavno, ko se jednom docepao Zapadne Evrope - osta tamo doveka.

Da ne generalizujemo stvari. Rat u SFRJ je trajao dugo, a neki nisu ni imali mogućnost da se vrate, a plus računaj i one koji su bežali od mobilizacije i slično. Avganistan je druga priča.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Juan said:

Da ne generalizujemo stvari. Rat u SFRJ je trajao dugo, a neki nisu ni imali mogućnost da se vrate, a plus računaj i one koji su bežali od mobilizacije i slično. Avganistan je druga priča.

Kad dodje do krize - najlakse je svaliti krivicu na dodjose.

Vidjeno kroz istoriju nebrojeno puta i nemojte da mislite da se to ne moze ponoviti - i te kako moze.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kronostime said:

Ne vidim nesto da se vracaju izbeglice sa nasih prostora svo ovo vreme nakon zavrsetka ratova, a ni Avganistanci nakon uspostavljanja mira tamo,

Jednostavno, ko se jednom docepao Zapadne Evrope - osta tamo doveka.

 

Oko toga se slažemo, a evo i indicije da postoji ozbiljna politička volja na zapadu da integrišu ukrajinske izbjeglice.

 

Quote

onima koji beže od rata biće data privremena zaštita u EU, što znači da će dobiti dozvolu stanovanja i imaće pristup obrazovanju i tržištu rada

 

Ko nađe neki posao uNjemačku, sumnjam da će se vratiti u - u najboljem slučaju - slobodnu ali razvaljenu Ukrajinu.

 

Link to comment
Share on other sites

Zavisi pod ciji uticaj padnu,akopadnu pod Ruski nece sigurno. Nije putin izgubio toliko ljudi,mehanizacije daim samo objasni  da ne udju u nato. Evropa je smesna i postidjena opet od strane sad ipak Rusije a mogu reci opet. Pazi sad, Slovacka,Poljska i Bugarska da salju avione a glavne drzave da salju stingere,pa nisu ludi..Cimvidis Britancekako reaguju znas i sta USA misli.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

 

Izgleda da se odustalo od tih aviona, ne znam sta je razlog....

Morali bi da polecu sa aerodroma u Slovackoj, Poljskoj i Bugarskoj - a Stoltenberg rece da se NATO nece vojno angazovati u Ukrajini i da tacka 5. vazi samo za clanice NATO.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mmajstor said:

 

Izgleda da se odustalo od tih aviona, ne znam sta je razlog....

Priča se da je problem da su npr Slovačkoj i Bugarskoj potrebni za air policing i da nemaju zamenu. A pitanje je koliko je operativno za Bugarsku znamo da su 3 operativna. Najrealnije je da Poljskih 29 komada od kojih su 16 modernizovani budu donirani ali i njih valja zameniti pitanje je čime. Tu treba da se isprse ameri sa F16 ali ne neki preistorijski blok nego nešto upotrebljivo.

10 minutes ago, Kronostime said:

Morali bi da polecu sa aerodroma u Slovackoj, Poljskoj i Bugarskoj - a Stoltenberg rece da se NATO nece vojno angazovati u Ukrajini i da tacka 5. vazi samo za clanice NATO.

To bi bilo zanimljivo koliko bi dugo potrajala ta baza odakle poleću u Poljskoj.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa ako salju avione,recite salje EU, sto s navode drzave. Nemci,Spanci, Italija itd,cute za avione pa nisu ludi ovi da izadju u prvi plan kadsu sledeci na redu...a ovi opet ne bi prstom mrdnuli..

 

Ja mislim a tako nesto su i Ukrajinci rekli kad je krenula prica o avionima da bi oni te avione da koriste iz Poljske, dakle odatle da polecu i dejstvuju u Ukrajini, ne da bi oni bili u samoj zapadnoj Ukrajini jer je jasno da je samo pitanje vremena kad bi ih unistili. 

 

E onda je valjda Poljska rekla to ne moze i tako je krenula cela zavrzlama. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Stingerisu dosli, ali realno neceoni imati oruzja da se brane sem gerilai da seku dostavu goriva i nove vojske. Mada svaka im castna prikazanom za sad. Nama NATO da je isao kopneno skinuli bi gace odmah,a ovi desnicari bi prvi pobegli i  veterani jer im je to vec bilo u navici..

 

Nazalost kod nas je stvoren mit zbog pokusaja prodora preko kosara da smo mi pobedili kopnene trupe NATOa. Ja iz price sa veteranima tog rata a koji se itekako razumeju (profi vojnici) vidim da je bila ozbiljna frka ako se rat oduzi krene leto a NATO spremi trupe za prodor u Vojvodinu. Jednostavno podavili bi ih ko macice jer Vojvodina jedva da ima nesto sume a oklop bi se video pogotovo nocu na termoviziji samo tako zbog velike razlike u temperaturi. I da Ameri ne bi bas imali mnogo obzira tokom kopene invazije cim naidju na iole neki ozbiljni otpor u nekom mestu, pozovu bombardere i preoru isto. Rusi ovaj sukob na srecu jos ne vode tako, i nadam se da nece doduse sa Putinom i tom ekipom nikad nisi nacisto:

 

ER0QPmsUEAAJwmK.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...