Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

3 hours ago, Squabbit said:

da ne idem nazad, je l bilo ovde zalopojke oko vojnika sa Zmijskog ostrva koji izgiboshe pa na kraju ostadoshe zivi svi?

Ovo je katastrofa, max se iskoriscava ovo informac doba gde za 1sec se prenose slike i klipovi, a onda prc za dan 2 bude da su iz Sirije, iz 2014/5 i sl..

 

Kod mene u SoCal jos toche ruske vodke, slabo ko i prica o ratu nakon 3 dana... teretana, bleja 

 

Pa vidi, onaj ko se loži na slike Duha iz Kijeva (dokazan falisfikat) ili na one što kažu Rusima da ih nabiju na k... i dobijaju posthumna odlikovanja da bi se dva dana kasnije povampirili je kreten. Lepo sam rekao juče da su vesti kao npr. baba koja tera u PM ruske vojnike skroz irelevantna, nazvao sam Klička kretenom, što ovom prilikom ponavljam, a ponovio bih i da se izveštavanje iz rata ne može svesti na reality. Može da se izveštava direktno kada je u pitanju koncert, ali ne i rat. Možda je svet gladan informacija, ali ne vredi, nije to prenos izbora za mis, mora da se sačeka. Juče sam spomenuo i kako izveštava BBC, i uz svaku vest stoji ograda tipa 'prema izjavama XY', 'kako navode svedoci' i slično jer imaju mozga u glavi.

 

Ne vidim šta je čudno u tome što bilo gde u svetu, osim u zaraćenim područjima ili onim koja su direktno pogođena, ljude ovaj rat generalno ne zanima. Ne znam ni šta bi mogli da urade po tom pitanju. OK, ovo je tema gde se okupljaju ljudi koje to zanima, ali i u ovom trenutku ima ljudi koji kafenišu po BG i jedva da znaju šta se dešava, baš kao da je u pitanju Sirija, kao što su davno bili Irak i Iran i mnoge druge zemlje.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Leonard said:

I bas slucajno plavo-zute boje, ma vazi.

Ima logike koliko i to da navijaci Zvezde imaju prohrvatske zastave i šalove zbog boje šahovnice.

Eto, onaj idiot Videnovic je prijavio Zvezdu, onomad i Novak. Neka ga sledi ko hoće.

1 minute ago, Leonard said:

Obojice se oni uskoro sa novim ispadima. Za fasiste postoji samo jedan lek.

 

Koji lek ti imas za njih?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dzoneee said:

Imaju srece sto nije nista od toga iskocilo u prvi plan i to zapadnih medija. Da jeste cele nedelje bi morali da se objasnjavaju i opravdavaju. 

 

Znam da nisu inteligentni jer da jesu ne bi ili to sto su, znam takodje da moguce da vole svoj klub ali mnogo vise vole sebe i svoja ubedjenja i uvek to stavljaju ispred interesa kluba ali nadam se da im slicna dvosmislena asocijacija nece pasti na pamet u Glazgovu inace ce biti belaja. Valjda ste toga i vi, pravi navijaci Zvezde, svesni.

nije ovde mesto da o njima raspravljamo, ukazao sam samo na ono što većina verujem već zna. mislim da oni koji su sekli snimak sa utakmice i prikazali koreografiju osakaćenu zaslužuju veću kritiku. da nisam vec video sve samo na osnovu tog snimka i ja bih pomislio svašta. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Don Radonja said:

A kako nebo da obojis u crveno?

Noćno nebo obojiš u crno (što bi nekako i kontekst grobara približilo) a mesec staviš u belo. Sem u pojedinim filmovima, gde je blood red moon, mesec je uvek u nekom vidu bele boje. O.K., recimo da je slučajnost a Pantelija nije vađenje, nego sve je bilo drugačije zamišljeno, ostaje činjenica da su u datoj situaciji mogli da pokažu malo obzira i makar žutu na belu promene da ne bi došlo do zabuna. Hebalo im se kao štp im se za rat u Ukrajini i hebe, odnosno koji većina dileja podržava. Stojim na onome da ruske timove treba izbaciti iz svih takmičenja kako im Srbija ne bi bila domaći teren i domaće dileje pokazale ko je većina u ovoj zemlji.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, berti said:

Aman, kakva su to ooredjenja. Eto, mozda su hteli da kazu da je Demokratska stranka umrla. 

Dakle, sta se tebi ovde prividja je tvoja stvar. Posto ne znas nista o rivalitetima dva bgd kluba, o njihovim prepucavanjima, onda batali ove price.

Rec je o Maratoncima. Budale sa severa bi da su hteli nesto u vezi sa Ukrajinom, oni bi to direktno uradili.

 

Ma pusti ti mene, ja sam nebitan u celoj priči jer nisam niti u FIFA, UEFA i slično. Hajde čak i da poverujem da su to spremili ranije, ali u pitanju je javna manifestacija koja se može videti u celom svetu, pa sam zato spomenuo i kukasti krst.

 

Šta misliš, da li bi Indonezija u neke turističke brošure trebalo da stavi i ovu sliku?

A_Hindu_Swastika_at_Goa_Lawah_Temple_Bal

 

U pitanju je detalj sa jednog hrama na Baliju, ali se ne stavlja u prvi plan. Šta misliš, zašto? Grci mogu da stave u prvi plan dorski, jonski ili korintski stub, ali oni nemaju negativne konotacije.

 

Zgrada Kolarčevog narodnog univerziteta ima iznad nekih prozora motiv povezane svastike. Nećeš ih videti na njihovoj prezentaciji, ali odlično znam da se vide iz 1300 kaplara jer sam studirao u susednoj zgradi. Naravno, Kolarac je to postavio pre pojave Nacizma, ali ne vitla dotičnim simbolom.

 

Isto važi i za one pavijane - možda oni ne znaju ni šta je geografska karta, na njoj ne bi uspeli da nabodu ni spostveni grad, ali UDBA zna šta oni rade, može da ih upozori, a tu je i regularna policija koja ima ovlašćenja da reaguje.

 

Kao što rekoh, čak i da poverujem da je to namenjeno DS, nekoj internoj provokaciji ili nečem sličnom, stavljati plavu i žutu boju sa grobljem u trenutku kada se vrši agresija na Ukrajinu je težak idiotizam. Možda mi na forumu znamo i kakav je logotip DS, ali šta se dešava kada ovakva slika ode u svet? Mogu čak i da razumem da naše političke vucibatine neće da se petljaju u celu priču, ali ne vidim razlog da se svetu još gura i prst u oko.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Pa vidi, onaj ko se loži na slike Duha iz Kijeva (dokazan falisfikat) ili na one što kažu Rusima da ih nabiju na k... i dobijaju posthumna odlikovanja da bi se dva dana kasnije povampirili je kreten. Lepo sam rekao juče da su vesti kao npr. baba koja tera u PM ruske vojnike skroz irelevantna, nazvao sam Klička kretenom, što ovom prilikom ponavljam, a ponovio bih i da se izveštavanje iz rata ne može svesti na reality. Može da se izveštava direktno kada je u pitanju koncert, ali ne i rat. Možda je svet gladan informacija, ali ne vredi, nije to prenos za mis, mora da se sačeka. Juče sam spomenuo i kako izveštava BBC, i uz svaku vest stoji ograda tipa 'prema izjavama XY', 'kako navode svedoci' i slično jer imaju mozga u glavi.

 

 

Ima bas dosta novinarskog senzacionalizma, npr pricam sa drugarom pomene mi neke primere gde su zvanicnici morali da demantuju sta mediji lupetaju. Cini mi se da je pomenuo valjda ono za Defcon 2 sto je cista medijska navlakusa i mislim da su sami zvanicnici rekli da nije tacno, jer D2 je bio samo tokom Kubanske krize i to je pod znakom pitanja jer je to prakticno tad bio nivo kad operateri na svoju ruku mogu da lansiraju rakete ako se dobro secam. A kod Rusa je dignut nivo pripravnosti zbog nespretne izjave britnaske ministarke spoljnih poslova, da bi mogao izbiti rat izmedju NATO i Rusije, mislim da je vreme da je Boris lepo posalje na odmor neko vreme.

Link to comment
Share on other sites

Srbija treba shvatiti da ju je Vucic stavio u nezavidan polozaj u kojem se svaki potez posmatra pod lupom - i to Evropa ne krije i salje nedvosmislene poruke: Kusturici oduzeta nagrada na festivalu u Ceskoj. 
Nije Vučić stavio Srbiju nigde.
One-liner, ali tu nema mnogo priče.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Gistro Bančo said:

Ja zaista ne mogu da vjerujem da niko ne zna tu scenu iz filma. I nije Pantelija lik na transparentu. 
 

 

 

Samo dokaz koliko su Delije matore ko biblije... za ovo klinci nemaju pojma. 

12 minutes ago, ters said:

Kusturici oduzeta nagrada na festivalu u Ceskoj. 

 

Taj lik je proganjao Kusturicu od kad je primio nagradu pre XY godina.... i uhvatio ga na zicer. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MeanMachine said:

 

Ima bas dosta novinarskog senzacionalizma, npr pricam sa drugarom pomene mi neke primere gde su zvanicnici morali da demantuju sta mediji lupetaju. Cini mi se da je pomenuo valjda ono za Defcon 2 sto je cista medijska navlakusa i mislim da su sami zvanicnici rekli da nije tacno, jer D2 je bio samo tokom Kubanske krize i to je pod znakom pitanja jer je to prakticno tad bio nivo kad operateri na svoju ruku mogu da lansiraju rakete ako se dobro secam. A kod Rusa je dignut nivo pripravnosti zbog nespretne izjave britnaske ministarke spoljnih poslova, da bi mogao izbiti rat izmedju NATO i Rusije, mislim da je vreme da je Boris lepo posalje na odmor neko vreme.

Za to čak nisu potrebni ni novinari. Dovoljno je da neki kreten postavi sliku koju hoće, to prenese neki influenser, bloger, juĆuber ili neka slična budala za kojim ide stado ovaca, i eto veselja.

 

Pričao mi je jedan prijatelj koji se bavi fotografijom da je svojevremeno prodao neku fotku cveta više puta na stocku, na njoj je čak dobro i zaradio, a pronašao je da je jedan od kupaca neka strana turistička agencija koja je tu njegovu fotku postavila uz opis neke egzotične destinacije uz veseo tekst gde se spominju bogata flora i fauna, prelepo cveće i tako to. Da bi napravio tu fotku, nije prešao više od nekoliko desetina metara od sopstvenog ulaza, a taj cvet je slikao pored kontejnera za smeće. Ne znam koji je cvet u pitanju niti kako se zove, pamtim samo da je ljubičast i da fotka zaista lepo izgleda, ali u pitanju je neki običan korov koji se može videti na svakoj livadi, a koji je sticajem okolnosti unapređen u biljčicu sa nekog tropskog ostrvceta.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ma pusti ti mene, ja sam nebitan u celoj priči jer nisam niti u FIFA, UEFA i slično. Hajde čak i da poverujem da su to spremili ranije, ali u pitanju je javna manifestacija koja se može videti u celom svetu, pa sam zato spomenuo i kukasti krst.

 

Šta misliš, da li bi Indonezija u neke turističke brošure trebalo da stavi i ovu sliku?

A_Hindu_Swastika_at_Goa_Lawah_Temple_Bal

 

U pitanju je detalj sa jednog hrama na Baliju, ali se ne stavlja u prvi plan. Šta misliš, zašto? Grci mogu da stave u prvi plan dorski, jonski ili korintski stub, ali oni nemaju negativne konotacije.

 

Zgrada Kolarčevog narodnog univerziteta ima iznad nekih prozora motiv povezane svastike. Nećeš ih videti na njihovoj prezentaciji, ali odlično znam da se vide iz 1300 kaplara jer sam studirao u susednoj zgradi. Naravno, Kolarac je to postavio pre pojave Nacizma, ali ne vitla dotičnim simbolom.

 

Isto važi i za one pavijane - možda oni ne znaju ni šta je geografska karta, na njoj ne bi uspeli da nabodu ni spostveni grad, ali UDBA zna šta oni rade, može da ih upozori, a tu je i regularna policija koja ima ovlašćenja da reaguje.

 

Kao što rekoh, čak i da poverujem da je to namenjeno DS, nekoj internoj provokaciji ili nečem sličnom, stavljati plavu i žutu boju sa grobljem u trenutku kada se vrši agresija na Ukrajinu je težak idiotizam. Možda mi na forumu znamo i kakav je logotip DS, ali šta se dešava kada ovakva slika ode u svet? Mogu čak i da razumem da naše političke vucibatine neće da se petljaju u celu priču, ali ne vidim razlog da se svetu još gura i prst u oko.

 

Mogu apsolutno da se slozim da je tajming bio loš i da je sve to u kompletu delovalo kako ne treba. Isto tako je fakat da oni nisu uopste imali na pameti ovaj rat kada su pravili ovu koreografiju. Nema potrebe da sad ovde razglabam odakle to znam.

Svastika... Ostace zauvek prva asocijacija Hitler, kao sto ce tri prsta zauvek na ovim prostorima podsecati na zlocine srpske strane.

Svaka svastika na tribinama je jasna stvar i ne moze da se pravda, ova koreografija, ma koliko nesrecno ispala, nije to.

Balvani sa tribine su mnogo puta usrali motku. Mladic, Karadzic... Sada direktno nisu krivi, ali pedigre im je takav da je histerija ocekivana.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devil In My Pants said:

... Rusiju treba izbaciti iz svih evropskih okvira nek budu deo Azije pa nek se hebu sa Kinezima..

Izvini, ali ovo zvuči kao superiorni Evropljani naspram inferiornih Azijata. Da li si ikad bio u Japanu, pitam se?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ras kass said:

Evo I onaj kgb bilbija iz politike ponavlja Ukrajinci ubili 4000 civila za 8 godina. Ja sam cuo pre neki Dan cak 15000.

Interesantno da niko od njih te civile spominjao nije do ih ih putin nije spomenuo pre par dana. 

Neko pametan jednom reče: 

 

"The first casualty of war is the truth"

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...