Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

13 minutes ago, Cyrus Smith said:

Putin se izjednačio sa Hitlerom samo kod od onih koje istorija ne zanima i pojma nemaju. 

 

Što se ruske strane tiče, kako je napisao jedan na tviteru uktajinski narativ "napao me siledžija" je jasan svima dok za ruski trebaPHD iz istorije i malo objektivnosti koja kod tebe što se ovog tiče ne postoji. 

 

Za posledice se slažem, već sad su katastrofalne. Mnogo moćniji SSSR je izgubio hladni rat na ekonomskom planu, Rusija je sada u mnogo težoj situaciji. Sve veze sa zapadom će se prekinuti a oni biti gurnuti u naručje Kine. Scenario gde je Kina dominantna svetska sila, slično još uvek USA, je za njih loš i inače a uz odbojni zapad katastrofalan. Borba Kine i USA, koja im inače odgovara ako imaju slobodu da balasiraju, je bez te slobode isto katastrofalna za njih a i za nas jer kinu jača a zapad slabi. 

 

Negde sam pročitao izjavu jednog ruskog zvaničnika kako Rusija nema ambicije da se širi i osvaja druge već da nekako zaštiti ono što su preci uz ogromne žrtve stekli. Ova loša procena upravo im je jako otežala taj zadatak.

 

Ja nisam uopšte siguran. Imaju oni bogatu istoriju, ponekad brutalnih, promena tuđih vlada i za mnogo manje stvari od instaliranja neprijateljskog saveza sa nuklearnim potencijalom u neposrednom susedstvu. Prednost im  je mnogo veća soft power pa to uglavnom obave indirektno.

 

Mediji razvlače sve što ima veze sa američkom white cis male prošlošću. Sadašnja prevlast samomrzačke ideologije u USA se može pokazati samo epizodom. Verovatno i hoće jer su ulozi veliki, u prvom redu to je prepuštanje statusa prve sile sveta Kini.

 

1. Da,  pogrešno izjednaciti Putina i Hitlera.  Za sada... ali nije daleko od istog i , morao bi da odgovara za sve civilne žrtve i razaranja koja je izazvao. 

2. Rusija je u mnogo mnogo boljem ekonomskom položaju od SSSR-a , koji je bio pod gvozdenom zavesom,  nepostojeće ekonomije,  izvoza , slobodnog tržišta...

Link to comment
Share on other sites

Da bi se neko izjednacio sa Hitlerom mora da ima ideologiju koja podrazumeva istrebljenje dobrog dela covecanstva, o cemu pricamo? 

 

Ako je svako ko napadne suverenu drzavu jednak Hitleru, onda je Hitler vrlo cesta pojava.

Edited by Venger
  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, John Dies at the End said:

 

1. Da,  pogrešno izjednaciti Putina i Hitlera.  Za sada... ali nije daleko od istog i , morao bi da odgovara za sve civilne žrtve i razaranja koja je izazvao. 

2. Rusija je u mnogo mnogo boljem ekonomskom položaju od SSSR-a , koji je bio pod gvozdenom zavesom,  nepostojeće ekonomije,  izvoza , slobodnog tržišta...

1. Ko su Putinovi Jevreji? Posle onog govora i ako se pokaže da je stvarno prihvatio nacionalizam od pre 2 veka možda se može uporediti sa blagim Staljinom.

 

2. SSSR je bio samostalan igrač, Rusija je posle ovog kineska pudlica.

Link to comment
Share on other sites

To je moderno, da svakog predsednika, vladara koji nam se ne svidja, tako zovemo..tako i Trampa..sta god o Trampu mislio, taj Hitler nije..a mnogisu ga zvali Hitleorm modernog doba..ni Vladimra ne mirisem, prvi sam osudio ovo, ali Putler, Hitler..

Edited by Harmonika
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da bi se neko izjednacio sa Hitlerom mora da ima ideologiju koja podrazumeva istrebljenje dobrog dela covecanstva, o cemu pricamo? 
 
Ako je svako ko napadne suverenu drzavu jednak Hitleru, onda je Hitler vrlo cesta pojava.
Ne bih se složio. Nije teško primetiti da dečko pikira na ponovno formiranje istočnog bloka. Ček, samo dok završi sa Ukrainom, sledeće su ili skandinavske zemlje, ili Rumunija.
Nije pametno to čekati.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Hitler je sejao smrt po Africi, pa su posle njega jos neki sejali smrt na tom kontinentu.

Srbi su bes 99. osecali prema svojoj vlasti, prema sebi jer su tako izabrali i prema monstrumima koji su ih rokali kasetnim bombama.

Ukrajinci imaju komad vise za bes. Bes prema dzukelama koje su ih lozile, gurale u propast i na kraju prepustile kasapinu iz Kremlja. Mrznja prema Rusima ce im ostati trajno, prezir prema zapadnim hohstaplerima takođe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

Ne bih se složio. Nije teško primetiti da dečko pikira na ponovno formiranje istočnog bloka. Ček, samo dok završi sa Ukrainom, sledeće su ili skandinavske zemlje, ili Rumunija.
Nije pametno to čekati.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk
 

Bugari se plaše da bi oni mogli biti na tom njegovom putu. Navodno, oko Burgasa Rusi imaju preko 75 000 nekretnina. Gledao sam sinoć intervju bivšeg ministra u bugarskoj vladi i on iznosi takve strahove.

Link to comment
Share on other sites

Čuli smo Putinova razmišljanja o Ukrajini i Ukrajincima. To je njegova veza sa Hitlerom. Inače niko nije ni rekao da se on po genocidu izjednačio sa hitlerom nego po vođenju spoljne politike.

 

Dobra vest je da ostatak sveta više ne žmuri na to. Savez Kine i Rusije je samo "wet dream" zapadnofoba i ništa više, bez uvrede.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sad mi padne napamet ozbiljan globalni problem koji bi da nastane zbog poziva na medjunarodno pravo. Elem za mesec dva npr Kinezi mogu da potegnu to da je Tajvan njihov po medjunarodnom pravu i da hoce da eto se vojno iskrcaju na isti da bi pobedili separatiste ko sto Ukrajinci pokusavaju na istoku Ukrajine vec godinama.

 

I sta onda ciniti? Ne mozes reci e ne vazi medjunarodno pravo jer se na njega pozivas mesecima u vezi Ukrajine.

 

Ovo bi vrlo lako mogao biti dogovor Putina i Sija, jer ja bas nesto ne vidim jak razlog za ovo sto je uradio Putin, sta majku mu bas sad?

Edited by MeanMachine
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Air Serbia is set to become one of just a few European carriers allowed to operate into Russian airspace after most European nations imposed a blanket flight ban on Russian-registered aircraft, resulting in reciprocal measures by Russian authorities. Air Serbia, which maintains eight weekly services between Belgrade and Moscow, has seen its flights sell out on the route until Thursday, with the airline now  beginning to schedule its wide-body Airbus A330-200 aircraft on select dates this week in order to offer more seats. Before adding more capacity, flights from the Russian capital to Belgrade were sold out until Saturday, with exception to Wednesday where few seats remained available. Aeroflot, which maintained eight weekly flights from Russia to Belgrade, and Nordwind Airlines, which operated a two weekly service, have been forced to suspend their operations to the Serbian capital, as their aircraft are no longer able to navigate the airspace bans in order to reach the city. (...)
In addition to Moscow, Air Serbia is currently operating a one weekly service from Belgrade to St Petersburg. During the summer season, the carrier also runs flights to Krasnodar and Rostov-on-Don, while it plans to inaugurate services to Sochi from June. However, most of the latter destinations are dependent on Russian transfer passengers heading to Western Europe. European Union member states are highly likely to stop issuing Schengen visas to Russian citizens. Russia is one of Belgrade Airport’s biggest markets, with Russian citizens permitted visa-free entry into Serbia. During the pre-pandemic 2019, a total of 329.543 passengers flew between Belgrade and Moscow.

https://www.exyuaviation.com/2022/02/air-serbia-to-maintain-russia.html

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MeanMachine said:

Sad mi padne napamet ozbiljan globalni problem koji bi da nastane zbog poziva na medjunarodno pravo. Elem za mesec dva npr Kinezi mogu da potegnu to da je Tajvan njihov po medjunarodnom pravu i da hoce da eto se vojno iskrcaju na isti da bi pobedili separatiste ko sto Ukrajinci pokusavaju na istoku Ukrajine vec godinama.

 

I sta onda ciniti? Ne mozes da im kazes e ne vazi medjunarodno pravo jer se na njega pozivas mesecima u vezi Ukrajine.

 

Ovo bi vrlo lako mogao biti dogovor Putina i Sija, jer ja bas nesto ne vidim jak razlog za ovo sto je uradio Putin, sta majku mu bas sad?

 

Neće, jer su ti sa tajvana legitimniji naslednici stare Kine od komunista. Mogu jedino ovako ko Putin da pričaju priče pa ko se navata.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
Bugari se plaše da bi oni mogli biti na tom njegovom putu. Navodno, oko Burgasa Rusi imaju preko 75 000 nekretnina. Gledao sam sinoć intervju bivšeg ministra u bugarskoj vladi i on iznosi takve strahove.
To pokušavam da dočaram. Bugarska je jedna od sledećih. Ja tipujem dinamiku Rumunija, Poljska, Slovačka. Nadam se da grešim

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, erwin said:

Upravo o tome juče ili pre par dana, ne znam s kim beše sam pričao ovde, a danas sa Beonegrom. Gledah danas, nisu otkazani letovi iz Istanbula, Hurgade, Tel Aviva...i tako nešto još. Danas su i Švajcarci udarili zabranu, tako da samo mi letimo iz Evrope.....

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Beonegro said:

Ne vidim svrhu ovog pisanja. Ja ne pišem o teoretskim konceptima dobra i zla, pišem o tome da li je za mene bolje da živim pod američkom ili pod kineskom dominacijom. Da je opcija da neka Švajcarska ili Norveška može globalno da challengeuje američku dominaciju tako što će biti uspješniji, humaniji i slobodniji od SAD, ja bih bio na njihovoj strani, ali pošto je kredibilna alternativa Si Đinpingova turbo-commie-nacionalistička Kina koja svoje podanike daruje sistemom društvenih kredita nemam nikakav problem da ispadam iznova i iznova glup u društvu prelazeći preko toga što su se amerikanci i njihovi saveznici do sada 1000 puta ispišali po svojim najprogresivnijim i najhumanijim tekovinama. Jedino što moram da dodam da se, od drugog svjetskog rata naovamo, to ispišavanje u više od 90% slučajeva dešavalo u sklopu njihove borbe protiv nekog od ekstremizama koji nas sve zajedno ugrožava, bio to komunizam, islamizam ili prosto random autoritarni režim bez potpuno jasnog ideološkog predznaka.

 

Pa ti si svakako slobodan da zivis pod americkom dominacijom i sa americkim sistemom vrednosti u nekoj od zemalja zapadne Evrope.

 

Ovo o cemu ti pises je zamisljena situacija u kojoj je Kina (ili Rusija) u poziciji u kojoj je sada USA - svakome je valjda jasno da ta situacija nije bas realna, barem u ovom veku.

 

Na kraju, moramo razdvojiti subjektivno od objektivnog - sta je nama u interesu da se desi i sta je objektivno bolje da se desi. Razumem da je za nekog Litvanca ili Poljaka bolje da se Rusija pita za sto manje stvari i razumem da je za nekog stanovnika Tajvana Kina ultimativno zlo. No, razumem i nekog stanovnika Iraka koji nema loseg iskustva sa Rusijom, ali ima itekako loseg iskustva sa USA.

 

Kako god, najbolje resenje bi bilo da se UN zapravo za nesto i pita umesto da su najjacim siledzijama odresene ruke da rade sta god zele.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, deez nuts. said:

Neki ruski zarobljenici kazu da su ih zvali na vojne vezbe i da su ih odjednom bacili u rat. Pretili su da ko nece da ide u rat da je izdajica zemlje. Gurali ih u prve redove kao topovsko meso.

Fucked up shit.

 

Sta ce drugo reci, zarobljenici govore sta im se kaze, da ne mislis da mogu da kazu sta hoce i da ce to jos da se objavi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Ne pratis fabulu, Rusi ne znaju gde biju u Ukrajni ako krene neki tepih..ides u svetski rat druze..nema tu price dalje.

E...mene si prozivao da sam "kao" neutralan.....sad se setih (pre par stranica, nije kronos :classic_rolleyes:, on je nevin)....pošto vidim da stalno brifinguješ UA hrabre vojnike koji redovno odbijaju napade na gradove. Da li misliš da ovi RUS generali nisu baš toliko zamlaćeni, već da je to deo taktike, da dodju do oboda grada, pa maalo puste neke sa lakim vozilima da "se jave" da su stigli, pa beganje nazad, pa ko uspe-uspeo je, a da tek ulazak u grad planiraju sa jačim trupama, boljom tehnikom...?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...