Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

4 hours ago, Jezebel said:

zemlje istocnog bloka se boje "imaginarne pretnje" a Rusija "realne" NATO pretnje?! To je ta nesrecna "logika" koja opravdava Putina i Rusiju u ovome sto rade.

Neće biti . Niti je sadašnja Rusija = SSSR , nit je rat  počeo u februaru 2022.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Videli smo da Rusi odlikuju lika sa amblemom Totenkof divizije na ramenu. Znači i Rusi nacisti ?

 

Propagandu na stranu treba reći da postoje tri Azov jedinice. Odnosno sada dve 🙂

 

Prva je bila ta u Marijupolju i tu većina boraca nema veze ni sa nacizmom ni sa neonacizmom, ogromna većina su jednostavno nacionalisti (gle čuda isto ono što i njihovi glavni kritičari). Ovo je regularna jedinica koja od 2016. na ovamo imala nekoliko talasa čišćenja od ljudi koji su otvoreno propagirali nacizam i neonacizam. Nešto N & N je ostalo i posle čišćenja, uglavnom obični borci koji ne propagiraju tu ideologiju javno.

 

Druga jedinica Azov je paravojna jedinica koja se bori kao TO Harkiva, jačine oko dve čete. Osnova te jedinice su upravo oni koji su otpušteni tokom ovih godina iz Azov-a i tu verovatno ima više N & N procentualno.

 

Treća jedinica je Kijevski Azov, za sam sastav nisam siguran ali znamo da im je komanda originalna komanda Azov-a iz 2014. godine. Takođe para jedinica u sastavu TO. Ovi su se borili oko Kijeva do aprila a pre jedno desetak dana sam naišao na podatak da se nalaze negde u rejonu Velike Novosilke. Pre 10 dana su i oni počeli da izbacuju video materijal.

 

Ima i jos jedan u Dnipropetrovsku, isto teritorijalna odbrana. Ne znam da li imaju ikakve veze sa originalnim Azovom. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasa965 said:

Neće biti . Niti je sadašnja Rusija = SSSR , nit je rat  počeo u februaru 2022.

Sta je Rusija? Da nije mozda demokratija? Sa izabranim predsednikom, skolovanim KGBovcem, na "slobodnim demokratskim izborima" uz promenu ustava, likvidaciju I zatvaranje svih politickih protivnika u Rusiji i inostranstvu, kontrolu medija, sa podrskom novomilijardera enormnim bogacenjem i pljackom ruskih resursa, umoljcanih generala zaglavljenih mentalno u doba SSSRa, nostalgicnim pricama o velicini I znacaju SSSR imperije, o spoljnom i unutrasnjem neprijatelju (politickim neistomisljenicima) koje treba odstraniti kao kancer, glancanju I vracanju Lenjinove (srusene) biste u Ukrajini, uz carska neogranicena ovlascenja, I ostalim pride kombinovanim trabunjanjima o duhovnosti, pravoslavlju itd itd itd.

 

Rat nije poceo u februaru 2022, poceo je KGBovac pre toga da ostvaruje planove.. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sasa965 said:

Počeo je 2008 u Gruziji.

99 cecenija.

1 hour ago, sasa965 said:

Neće biti . Niti je sadašnja Rusija = SSSR , nit je rat  počeo u februaru 2022.

Rusija =sssr. Uvek i bila. Sssr drugo ime za ruski imperijalizam

Link to comment
Share on other sites

Potpredsednik SNS i gradonačelnik Novog Sada Vučević:

Quote

Lažne dojave o bombama danima uznemiravaju građane Srbije, ponajviše ih ima u Beogradu, kakva je situacija u Novom Sadu?
- U petak smo imali lažne dojave o bombama u svim osnovnim školama u gradu. Sve škole su pregledane, i model nastave je prilagođavan u odnosu na to kada su dobili potvrde da su bezbedne, negde je nastavljena nastava, a u nekim školama se prešlo na onlajn. Vrlo sam zadovoljan kako su reagovale uprave škola, ali i mirnom i trezvenom reakcijom roditelja. Nije bilo histerije i panike, što je jako važno u ovoj situaciji. Izražavam bojazan da ovo neće prestati tako brzo. Prethodno je bilo lažnih dojava u vodovodu, na mostovima, u Gradskoj kući, Kliničkom centru Vojvodine… Nikada nismo imali ovako očigledno dobro organizovanu akciju, ali naše bezbednosne službe pravovremeno reaguju. Ne mislim da se to dešava slučajno. To su vrlo perfidni pokušaji da se unese nemir među građane, da se pojačaju tenzije, a krajnji cilj je pokušaj destabilizacije države. Te lažne dojave su deo hibridnog rata protiv Srbije koji se već neko vreme vodi. Zato moramo da budemo mudri i oprezni, i moramo da verujemo svojoj državi da čini sve da nas zaštiti. 

U javnosti je veliku pažnju izazvala vaša izjava da predsednik Vučić odoleva pritiscima, ali da mu je pod grlom nož, kako to komentarišete?

- Ja sam to slikovito objasnio da bi građani razumeli pod kakvim je pritiscima danonoćno predsednik Vučić, već skoro tri meseca. Naveo sam primer čoveka kojem drže nož pod grlom i porodicu kao taoce, i teraju ga da nešto potpiše. Činjenica je da je najveći pritisak na predsednika Vučića, i najveća odgovornost jer je narod na izborima pokazao da jedino njemu veruje i da žele da ih on vodi kroz ovu tešku krizu. Problemi zbog neuvođenja sankcija Rusiji su sve veći, kao i otvoreni pritisci, i pretnje, i perfidna uslovljavanja, i razne političke zamke... Ne verujem da bi iko bio srećan da je u koži predsednika Vučića, i zato treba čvrsto da ga podržimo, da pomognemo koliko možemo, a ne da mu otežavamo situaciju. Ja verujem da će Srbija uspeti da održi ovaj kurs, da ostane da sedi na svojoj stolici, da sačuva sopstvene interese, i da se odupre sve većoj histeriji protiv svega ruskog. Poruke pritisaka neće prestati, ali građani treba da budu svesni toga da je njihov interes interes naše zemlje i njeno dalje ekonomsko jačanje ono što je uvek opredeljivalo sve odluke predsednika Vučića i SNS-a, i tako će biti i ubuduće!  

 Šta nas sve čeka u narednom periodu, s obzirom na stav države da nećemo uvoditi sankcije Rusiji?

- Dalji pritisci. Još jači. Usmereni ka predsedniku Aleksandru Vučiću. Ali svi dosadašnji potezi predsednika ulivaju nadu da će šteta biti svedena na najmanju meru. Srbija je u geopolitičkom fokusu Zapada još od raspada bivše SFRJ, samo su se menjale forme tih interesa i pritisaka. Zapad ima ambiciju da se u rat protiv Rusije, prvenstveno ekonomski, uvuku i svi oni koji su se do sada odupirali. I ne treba imati iluzije da će pritisci prestati ili oslabiti. Siguran sam u to da je predsednik Aleksandar Vučić svojom principijelnom politikom vojne neutralnosti i neodstupanjem od principa međunarodnog prava politički i moralno porastao u očima mnogih svetskih i evropskih lidera. Ne sumnjam u to da će i dalje uspešno istrajavati na tom kursu, da neće ni milimetar pomeriti crvenu liniju, posebno kada su u pitanju zahtevi da se dozvoli pun pravni i politički legitimitet takozvanog Kosova. A da će biti sve teže - biće.

alo.rs/vesti/politika/632339/milos-vucevic-imacemo-jaku-prosrpsku-vladu/vest

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mthomy said:

99 cecenija.

2008 posle samita NATO u Bukureštu.

Tako da nije Čečenija.

7 minutes ago, Mthomy said:

Rusija =sssr. Uvek i bila. Sssr drugo ime za ruski imperijalizam

Komandna ekonomija ? Komunizam ? Državno vlasništvo?

Rusija je kapitalizam u pokušaju i regionalna sila u pokušaju.

SSSR su činili Sovjeti a ne Rusi , Ukrajinci , Gruzini itd

 

5 minutes ago, Jezebel said:

Tacno. Jeljcin zapoceo, mlako, KGB manijak Putin krvavo nastavio.. I tu smo i danas.

Pogrešno.

NATO je taj koji od 1991 maršira u pravcu Ruske granice ,  tačka na i  je 2008 godina .

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, erwin said:

Potpredsednik SNS i gradonačelnik Novog Sada Vučević:

alo.rs/vesti/politika/632339/milos-vucevic-imacemo-jaku-prosrpsku-vladu/vest

Jao ima noz pod grlom.. :puke: hibridni rat hahah 

Toliko price o mukama njegovim Tantalovim da zamaze da ce uskoro da se pridruzi sankcijama Rusiji. (I treba, nego je ljiga nevidjena)

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, sasa965 said:

2008 posle samita NATO u Bukureštu.

Tako da nije Čečenija.

Komandna ekonomija ? Komunizam ? Državno vlasništvo?

Rusija je kapitalizam u pokušaju i regionalna sila u pokušaju.

SSSR su činili Sovjeti a ne Rusi , Ukrajinci , Gruzini itd

 

Pogrešno.

NATO je taj koji od 1991 maršira u pravcu Ruske granice ,  tačka na i  je 2008 godina .

Ne marsira NATO nigde, nego mnoge bivse SSSR republike a sada drzave hoce u NATO.

 

Neke vec jesu, Baltik, kao I sav bivsi istocni blok. I niko Rusiju napao nije za sve ove godine niti joj pretio, a ti nastavi da pricas bajke tj. Putinove besmislice letnji dan do podne..

 

Ni na jedno pitanje o tim "realnim pretnjama" Rusiji nisi odgovorio ni jednim jedinim primerom.

 

Ja sam tebi dala odgovore na sve tlapnje koje si

ovde prezentovao. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Jezebel said:

Jao ima noz pod grlom.. :puke: hibridni rat hahah 

Toliko price o mukama njegovim Tantalovim da zamaze da ce uskoro da se pridruzi sankcijama Rusiji. (I treba, nego je ljiga nevidjena)

 

Viktor Ivancic objasnio:

 

https://rs.n1info.com/vesti/viktor-ivancic-vucic-u-srbiji-siri-mentalitet-kasarne/

 

Quote

Precizirao je da su ti elementi: nacija kao mučeničko-agresivna zajednica, život kao neprestana borba, kao večita ugroženost i fokusiranost na neprijatelja koji kontinuirano preti, kao sudbinska bitka za opstanak u uslovima permanentnog vanrednog stanja.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

https://mondo.rs/Info/Svet/a1638750/Vojnik-otkrio-sve-tajne-ruske-vojske.html

 

Mislim da se mnogi ljudi tamo baš ovako osećaju. Mešavina besa, straha i zbunjenosti jer im nije jasno šta oni traže u Ukrajini.

 

Far away from the land of our birth

We fly our flag in some foreign earth

We sailed away like our fathers before

These colours don't run from cold blood war.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jezebel said:

Ja sam tebi dala odgovore na sve tlapnje koje si

ovde prezentovao. 

Tlapnje su?

 

2 hours ago, Jezebel said:

Ne marsira NATO nigde, nego mnoge bivse SSSR republike a sada drzave hoce u NATO.

Nego šta znači kad vojni savez javno kaže da će da parkira tenkove na tvoja ulazna vrata.

To su nekakve miroljubive namere.

I nije se Rusija bunila 1991 nego 2008.Tada je jasno  rekla da Gruzija i Ukrajina ne mogu u NATO.Da bi pokazali da ne blefiraju započeli su rat u Gruziji.

Na to su  Amerikanci  reki ,,duvaj ga Putine". Posledica takvog ponašanja je rat u Ukrajini. 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Edward Louis Severson III said:

 

Taj Kadirov inace takve izjave daje na svaka dva do tri dana 

 

Prelepa druzina taj Azov...neonacisti, anti-semiti, islamofobi.... bas onako grupa momaka za divljenje.

 

I onda zamisli kad je takav jedan talog postao potpuno nebitna tema jer je Putin oduzeo svetu pravo da razmatra ukrajinske azove i njihove izme, time sto je napao zemlju kako bi je ocistio od tog antisemi taloga, dok istovremeno Lavrov pravi aluzije da je i Hitler imao jevrejske krvi kao Zelenski....Pritom Lavrov govori o predsedniku zemlje koju napada zbog nazi pojava, da bi vrlo brzo sam Lavrov isplivao kao takva pojava koju treba pocistiti...

 

Mislim da niko ne spori oko azova i da nema ko ne zna kakva je ideologija kod takvih. Ali to je tema koja se koristi da bi se razvodnilo ili umanjilo Putinovo ciscenje nacista po Ukr.

 

E bas su opasni su ukr. nacisti kad su dozvolili da im i predsednik i premijer zemlje budu jew...

Pa razmili malo, da li nacista koji drzi do sebe moze tako nesto da dopusti??

 

Putinu i naravno lavrovu smeta bas suprotna stvar - ne azovski nacisti vec predsednik koji je jew i jos eu fan, nato, nece u rusiju i sl.  - sto samim tim govori da se putin zapravo okomio na ukr. vlast a ne na desnicare.

Pa rusi bi da je to moguce sacuvali sve te nazi azovce i razmenili za jednog jevrejina, znamo i kog.

 

Rezime je - daj rusima prorusku vladu u ukr. ukloniti Zelenskog, a nacistima ce gledati kroz prste. Drugim recima - bas ih zabole za naciste, ima toga i u rus.

 

Samo u slucaju proruske vlade u Ukrajini, videli bismo koliko je putinu stalo da denacifikuje ili da pravi `rizorte` po azovskom moru. Koliko je to jadno i prozirno. Ne more, tu i tamo more, vec Puki.

 

 

ps. sada se smejem ovom iznad nadimku sto napisah za putina - mozda neko zna sta znaci ta rec na jednom istocnjackom jeziku/dijalektu. Mnogo bezobrazno i zenskog roda je. Odusevila sam samu sebe spontano :lol_2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sasa965 said:

Nego šta znači kad vojni savez javno kaže da će da parkira tenkove na tvoja ulazna vrata.

To su nekakve miroljubive namere.

I nije se Rusija bunila 1991 nego 2008.Tada je jasno  rekla da Gruzija i Ukrajina ne mogu u NATO.Da bi pokazali da ne blefiraju započeli su rat u Gruziji.

Na to su  Amerikanci  reki ,,duvaj ga Putine". Posledica takvog ponašanja je rat u Ukrajini. 

 

 

Da, to je neka hronologija događaja u grubim crtama, vezano za ulazak u NATO. Još jednostavnije, Putin je nadigran u partiji - a opet, izabrao je najgori potez da se izvuče. Pokušavam da budem realan, shvatam da velike sile tako rešavaju svoje probleme ove vrste i da Putin hoće da uređuje svoje dvorište na način na koji to radi SAD, ali je ovo specifična situacija iz mnogo razloga.

 

On, jednostavno, nije smeo da napadne Ukrajinu; ekvivalent tome na zapadnoj strani ne postoji, USA nema državu sa kojom ima zajedničku istoriju i veze u meri u kojoj Rusija ima sa Ukrajinom. Ajde da kažemo da je ovo slično nekom napadu Srbije na Crnu Goru, zamisli koji je to pakao. Šta je radio 14 godina, od 2008.? Gde mu je meka moć? Gde su protesti, dešavanja naroda, litije :s_d: kojih se i Vučić setio kada se trebalo baktati sa Crnom Gorom? Ne ulazim u opravdanost i vrednosni sud takvih aktivnosti, navodim kao primer šta sve čak i Srbija može. Pa i da su radili bugarski kišobrani i čajevi sa polonijumom opet bi to prošlo ispod radara, uz gunđanje i dreku, ali bi prošlo bez ovakvih posledica.

 

Ovako, započeo je rat i šta sada? Šta je njemu ovde pobeda, imaš li neku ideju? Iskreno pitam, jer ja je ne vidim.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sasa965 said:

Tlapnje su?

 

Nego šta znači kad vojni savez javno kaže da će da parkira tenkove na tvoja ulazna vrata.

To su nekakve miroljubive namere.

I nije se Rusija bunila 1991 nego 2008.Tada je jasno  rekla da Gruzija i Ukrajina ne mogu u NATO.Da bi pokazali da ne blefiraju započeli su rat u Gruziji.

Na to su  Amerikanci  reki ,,duvaj ga Putine". Posledica takvog ponašanja je rat u Ukrajini. 

 

Ti stvarno verujes da neko hoce da napadne Rusiju? D li si ti uopste svestan sta pises? Rusi nisu  ni malo naivni, uvek su podrzavali korumpirane rezime. Njim je to stil zivota, kao i nama.

 

Velike sile rade n duzi period..Ubijli su Ruse 8g, grntirali Donjeck svaki dan, sto br ne pokazu sta se to srusilo u donjecku posle 2014g..Oni pricaju sta hoce, ustanovili smo da lazu vise puta. Znaju da niko nece da ih napadne i to koriste. Besmisleno je to sto rade, pokazace se u vremenu koje dolazi. U principu sami sebi su sad napravili neprijatelje...

 

Prete svima, jedn sto puta, ovi ce im zapretiti samo jednom ako ih dovedu u takvu situaciju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites




.Ubijli su Ruse 8g, grntirali Donjeck svaki dan, sto br ne pokazu sta se to srusilo u donjecku posle 2014g..Oni pricaju sta hoce, ustanovili smo da lazu vise puta.


Misliš da je "Aleja andjela" ruska izmišljotina ?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Nego šta znači kad vojni savez javno kaže da će da parkira tenkove na tvoja ulazna vrata.
To su nekakve miroljubive namere.
I nije se Rusija bunila 1991 nego 2008.Tada je jasno  rekla da Gruzija i Ukrajina ne mogu u NATO.Da bi pokazali da ne blefiraju započeli su rat u Gruziji.
Na to su  Amerikanci  reki ,,duvaj ga Putine". Posledica takvog ponašanja je rat u Ukrajini. 
 
https://amarilisonline.com/glossary/tlapiti-tlapnja-znacenje/

Perfektan opis tvog pisanija.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, implant said:

On, jednostavno, nije smeo da napadne Ukrajinu

Imamo  malo realnih informacija na raspolaganju za takvu procenu.

Tako da ja i ne pokušavam da razaberem šta je dobra a šta loša odluka.

Jedino je sigurno da je rat započeo.

1 hour ago, implant said:

Gde mu je meka moć?

Kakva crna meka moć. Kada sirotinji mahneš,,švedski socijalizam"ispred nosa , prijem u EU , tu odbrane nema.Amerika je maestralni igrač na polju propagande. To dokazuje od početka prošlog veka, iznova i iznova.

 

1 hour ago, implant said:

Ovako, započeo je rat i šta sada? Šta je njemu ovde pobeda? 

Crnomorska obala do Odese , luke pod Ruskom kontrolom.Ukrajinska vojska poražena a najbolje jedinice desetkovane.Ukrajinska vojna industrija uništena.

Ovi tetovirani Azovci osuđeni.To bi za domaću publiku bilo sasvim dovoljno.

 

Samo što Rusija nije toliko bitna, mnogo važnije je kako će Evropa pregrmeti ovaj rat.Koliko duboko je Evropska ekonomija oštećena jer sa ekonomskom krizom će isplivati sve nesuglasice koje su gurane pod tepih i zatrpavane parama.Hoće li sama unija preživeti?Ionako već nekoliko godina idu priče o podeli na bogati sever i siromašni jug

 

Sledeći bi bili Poljaci.U slučaju da ih zasvrbe prsti da vrate Galiciju pod svoju kontrolu eto nama Vijetnama u Evropi.Poljaci protiv Banderaša.Krv do kolena.

 

Na kraju Amerika.Gde je njima izlazna strategija.Sve što su radili u Ukrajini do februara ove godine je bilo za visoku ocenu.Odvojili su Ukrajinu od Rusije odsekli Nemačku od jeftinih sirovina dobili opravdanje za svaku glupost koju naprave (Putin je kriv).Ostaje samo da dobiju rat. E tu ide traljavo..Tehnički , bez Američke čizme na Ukrajinskoj zemlji rat je izgubljen.Pošto idu izbori za Kongres i Senat ulazak u kopnenu intervenciju ne dolazi u obzir.Preveliki je rizik.

Američkoj PR mašini pomaže što je rat ušao u dosadnu fazu.Rusi su posle besmislenih gubitaka na početku rata promenili taktiku i počeli da melju Ukrajinsku vojsku artiljerijom.A to nije ni malo interesantno , nema događaja za velike naslove.

Možda bi izlaz bila neka nova epidemija . Ko zna ? Kako rešiti problem ? Napravi veći !

 

 

 

 

 

57 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ti stvarno verujes da neko hoce da napadne Rusiju?

Grešiš sinak.

Šta ja mislim je potpuno nevažno. Važno je šta misli Rusija.Ona je naoružana i voljna da ratuje .

Ja sam pušku uvek mrzeo.

Edited by sasa965
slovo
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Ti stvarno verujes da neko hoce da napadne Rusiju?

 

 

9 minutes ago, sasa965 said:

Šta ja mislim je potpuno nevažno. Važno je šta misli Rusija.Ona je naoružana i voljna da ratuje .

Ja sam pušku uvek mrzeo.

 

Ovo da je `vazno sta misli rusija` je vise stete nanelo misljenju o Rusiji nego bilo koja druga interpretacija...jer ocigledno je receno da je rusija otrgnuta od realnosti, napustena u svom misljenju cak vrlo shizofrena - ako je niko ne napada a oni drze da su napadnuti, sta je to? Lici na bolest.

Ali nisu bas toliki bolesnici, vec obicni licemeri `voljni da ratuju` ..

 

Nego, zasto si ubacio da si licno uvek mrzeo pusku? Ne vidim vezu sa ovim osim neku malu...

pa tako ako idemo tvojom logikom tada mozemo da kazemo - nije vazno sto ti oduvek mrzis pusku, vazno je sta o puskama misli rusija...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasa965 said:

Imamo  malo realnih informacija na raspolaganju za takvu procenu.

Tako da ja i ne pokušavam da razaberem šta je dobra a šta loša odluka.

Jedino je sigurno da je rat započeo.

Kakva crna meka moć. Kada sirotinji mahneš,,švedski socijalizam"ispred nosa , prijem u EU , tu odbrane nema.Amerika je maestralni igrač na polju propagande. To dokazuje od početka prošlog veka, iznova i iznova.

 

Crnomorska obala do Odese , luke pod Ruskom kontrolom.Ukrajinska vojska poražena a najbolje jedinice desetkovane.Ukrajinska vojna industrija uništena.

Ovi tetovirani Azovci osuđeni.To bi za domaću publiku bilo sasvim dovoljno.

 

Samo što Rusija nije toliko bitna, mnogo važnije je kako će Evropa pregrmeti ovaj rat.Koliko duboko je Evropska ekonomija oštećena jer sa ekonomskom krizom će isplivati sve nesuglasice koje su gurane pod tepih i zatrpavane parama.Hoće li sama unija preživeti?Ionako već nekoliko godina idu priče o podeli na bogati sever i siromašni jug

 

Sledeći bi bili Poljaci.U slučaju da ih zasvrbe prsti da vrate Galiciju pod svoju kontrolu eto nama Vijetnama u Evropi.Poljaci protiv Banderaša.Krv do kolena.

 

Na kraju Amerika.Gde je njima izlazna strategija.Sve što su radili u Ukrajini do februara ove godine je bilo za visoku ocenu.Odvojili su Ukrajinu od Rusije odsekli Nemačku od jeftinih sirovina dobili opravdanje za svaku glupost koju naprave (Putin je kriv).Ostaje samo da dobiju rat. E tu ide traljavo..Tehnički , bez Američke čizme na Ukrajinskoj zemlji rat je izgubljen.Pošto idu izbori za Kongres i Senat ulazak u kopnenu intervenciju ne dolazi u obzir.Preveliki je rizik.

Američkoj PR mašini pomaže što je rat ušao u dosadnu fazu.Rusi su posle besmislenih gubitaka na početku rata promenili taktiku i počeli da melju Ukrajinsku vojsku artiljerijom.A to nije ni malo interesantno , nema događaja za velike naslove.

Možda bi izlaz bila neka nova epidemija . Ko zna ? Kako rešiti problem ? Napravi veći !

 

 

 

 

 

Grešiš sinak.

Šta ja mislim je potpuno nevažno. Važno je šta misli Rusija.Ona je naoružana i voljna da ratuje .

Ja sam pušku uvek mrzeo.

 

 

Kako gde mu je meka moć, koliko se ljudi u Ukrajini pre rata izjašnjavalo i smatralo Rusima? Iz glave, napamet, jedno 10 miliona. Pusti ulazak u EU, pa nisu Ukrajinci budale, oni su glasali 2019. da se mirno reši situacija sa Rusijom. Gde su bili protestni marševi, neki miroljubivi marš miliona sa istoka na Kijev? Predvođenu nekim sveštenim licem, recimo, koje bi udarilo u priču da hoće da nas zavade, braćo i sestre (što su i hteli, naravno), zajedno smo ginuli u ratu protiv nacista, Zelenskom ne daju da potpiše sporazum a izabran je za to, mi ne mrdamo iz Kijeva dok država ne uradi nešto. Da možda neko ne bi granatirao kolonu od milion ljudi koji se kreću ka Kijevu, u znak protesta što nije potpisan sporazum 2019.? Ako su se ovi sa zapada Ukrajine iscimali da protestuju protiv potpisivanja, što ovi sa istoka nisu organizovali mega - kontra - protest? To ti je samo jedan primer, bilo je oho-ho prilika pa i razloga, recimo zabrana ruskog jezika u školama, banderizovanje javnog života, itd. Ako misliš da Putin nije mogao da paralizuje Ukrajinu da je hteo, verujem da grešiš.

 

O ne tako mekoj moći: Rusi već godinama tvrde da u ime znaju svakog ko je palio po Odesi, i verujem da je tako jer se dobar deo tih debila hvali po mrežama. Znaju ime i svakog komandanta Azova, Ajdara, Tornada i ostalih, znaju ko su političari i finasijeri koji stoje iza njih. Ne razumem zašto tu nisu radili bugarski kišobrani, polonijumski čajevi i drugi egzotični recepti ako im je bilo stalo da ih eliminišu - da ne budem shvaćen pogrešno, ove ekstremne metode pominjem samo zato što su to Rusi (pa i ostali veliki igrači) već radili, to je za njih kao dobar dan. Pa bi se onda sledeći u naslednom redu zamislio da li da preuzme tu čast da komanduje nekim opskurnim nacističkim odredom, ili čime već. Zar to nije jeftiniji metod od invazije cele zemlje da bi se dokopao tih nekih glava, što je jedan od ruskih proklamovanih ciljeva? Ovako ispada da mu je bilo bitnije da se vija po Londonu sa opozicionarima nego da rešava problem u svom dvorištu.

 

Šta želim da kažem, mislim da Putin nije ni izdaleka iskoristio mogućnosti koje je imao, a koje ne podrazumevaju otvoreni rat i invaziju. To što će on da osvoji neke teritorije - a šta će sa njima i za koji ćemu klinac, ako će na granici da dobije ultra-turbo varijantu Poljske, i plus da protiv Rusije okrene nekada bratski narod koji je sa 70% glasao za sporazum sa Rusijom 2019.? Zar već nema i previše teritorije, čime će da brani i hrani sve to? Ja mislim da je ovo epski zajeb, osim što je i zločin jer je invazija u pitanju, i to na zemlju koja je, ponavljam, sa 70% glasala za mirno rešenje situacije.

 

Poljake ne bih komentarisao jer ne verujem u njihov ulazak u Ukrajinu radi okupacije, to bi bilo baš previše posle sve ove podrške...za Amerikance, verujem da je i za njih ova igranka i guranje da se po sveku cenu parkiraju u Ukrajini greška, ali to je druga priča. Uostalom, već je pisano i pričano puno na tu temu od strane ozbiljnih likova u US, nemam šta da dodam na to.

 

 

 

 

Edited by implant
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...