Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 minutes ago, Милица said:

 

Ja sam napisala: Da li to znaci da je Ukrajina napala Moldaviju?

Razdvojila sam prevod od mog komentara vrlo jasno

Znaci nije napala? Napali su sami sebe, a ok 👍

 

Quote

 

Prevod: Директан рат у Украјини, бацач граната против министарства у Придњестровљу.  

Da li to znaci da je Ukrajina napala Moldaviju? 

Hoce li nato sad da naoruza Moldavce kako bi se branili od agresora? 

 

To što si stavila znak pitanja ne znači da si pitala...

 

Lepo sam ti objasnio zašto Ukrajina nije mogla da napadne grad Tiraspolj. Bacač granata, ni jedan, nema domet da sa UA teritorije gađa taj grad. Dakle, Ukrajina nije napala ni Tiraspolj niti bilo šta na teritoriji Moldavije.

Ja ne znam ko je gađao tu zgradu tamo ali Ukrajinci nisu mogli nikako sa time što je utvrđeno da je palo tamo.

Citirao sam ti isto nekoliko ITA natpisa. A ti izvedi kakav god hoćeš zaključak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, A sad said:

 

Ovo pitanje se stalno poteze, a nikako da dobijemo odgovor. Mene bas intresuje sta je to tako strasno Ukrajina radila u tom periodu da bi to bilo bilo kakav izgovor za agresiju? 

 

Mene mnogo vise interesuje ko je merodavan da oceni sta je dovoljno strasno za neciju intervenciju? Ako ovo sto Rusija radi nije dovoljno za NATO intervenciju, onda sva prica o Milosevicevom divljanju pada u vodu. Daleko od toga da mislim da je to sto je on radio ispravno, ali ocigledno je da nije bitno sta se radi, neko ko.  

Link to comment
Share on other sites

Jos dve eksplozije u Pridnjestrovlju, Ovog puta u mestu Parkanji, koje se nalazi izmedju Tiraspolja i Bendra, dva najveca grada u ovoj kvazi drzavi. Sva tri mesta su prakticno spojena i predstavljaju jednu anglomeraciju, s tim da je Bender sa druge, desne, strane Dnjestra te se geografski, ali ni administrativno po administrativnim granicama iz SSSRa, ne nalazi u Pridnjestrovlju. Taj grad su trupe Pridnjestrovlja uz pomoc ruske armije zauzele u ratu 1992 godine. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jurgen said:

 

Mene mnogo vise interesuje ko je merodavan da oceni sta je dovoljno strasno za neciju intervenciju? Ako ovo sto Rusija radi nije dovoljno za NATO intervenciju, onda sva prica o Milosevicevom divljanju pada u vodu. Daleko od toga da mislim da je to sto je on radio ispravno, ali ocigledno je da nije bitno sta se radi, neko ko.  

 

Znaci NATO treba da intervenise protiv Rusije zbog ovog u Ukrajini? Naravno da je bitno ko radi, ako je Putin lud da rizikuje treci svetski rat, ne znaci i da su ostali ludi, pokusavace da izbegnu to dokle god je moguce.  Ali jasno je to tebi...

 

Nego ja sam te pitao nesto drugo. Sta je to Ukrajina radila od 2014 godine? 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, A sad said:

 

Ovo pitanje se stalno poteze, a nikako da dobijemo odgovor. Mene bas intresuje sta je to tako strasno Ukrajina radila u tom periodu da bi to bilo bilo kakav izgovor za agresiju? 

 

Kako sta, pa genocid nad Ruskom nejaci. 4 - 44000 ubijenih civila od strane ukri nacista, zavisi od dana I minimum 3 milliona proteranih Rusa, kojima zabranili da govore pa oni morali da isteraju tenkove iz garaze I da se brane. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jurgen said:

 

Mene mnogo vise interesuje ko je merodavan da oceni sta je dovoljno strasno za neciju intervenciju? Ako ovo sto Rusija radi nije dovoljno za NATO intervenciju, onda sva prica o Milosevicevom divljanju pada u vodu. Daleko od toga da mislim da je to sto je on radio ispravno, ali ocigledno je da nije bitno sta se radi, neko ko.  

 

Vazda bilo. Ljudski rod se nije mnogo promijenilo u poslednjih nekoliko hiljada godina. Samo je naoruzanje mocnije, vise ljudi se moze ubiti odjednom, ostalo je sve isto.

Dosta ljudi voli cak i da gleda ta ubijanja, strasno.

 

(ocekujem smijanje)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, A sad said:

 

Znaci NATO treba da intervenise protiv Rusije zbog ovog u Ukrajini? Naravno da je bitno ko radi, ako je Putin lud da rizikuje treci svetski rat, ne znaci i da su ostali ludi, pokusavace da izbegnu to dokle god je moguce.  Ali jasno je to tebi...

 

Nego ja sam te pitao nesto drugo. Sta je to Ukrajina radila od 2014 godine? 

 

Pa to je moje pitanje,a ne tvoje 😅

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, A sad said:

Sta je to Ukrajina radila od 2014 godine? 

 

Eh sad A sad, znas sitne detalje svih vojnih formacija, ko je predsjednik mjesne zajednice u nekoj provinciji, a ne znas nista o desavanjima u Ukrajini od 2014.

Ja ocekujem od tebe da nam to objasnis, onako kako ti to znas, detaljno i precizno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Милица said:

Boldovano cirilica je prevod, a latinica moj komentar. 

Quote

 

Da li to znaci da je Ukrajina napala Moldaviju? 

Hoce li nato sad da naoruza Moldavce kako bi se branili od agresora? 

 

 

 

Jesu ovo tvoje reči? Jel treba da ti crtam ili ćeš sama da shvatiš šta si napisala?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

 

Eh sad A sad, znas sitne detalje svih vojnih formacija, ko je predsjednik mjesne zajednice u nekoj provinciji, a ne znas nista o desavanjima u Ukrajini od 2014.

Ja ocekujem od tebe da nam to objasnis, onako kako ti to znas, detaljno i precizno.

 

Pa ja znam, ali vi stalno potezete to pitanje. Sta su radili, pa sta su radili, a nikako da date odgovor. I uvek je argument, a sta su oni radili, a nikad da napisete sta su to radili da bi se moglo koristiti kao bilo kakvo opravdanje za agresiju. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, A sad said:

 

Pa ja znam, ali vi stalno potezete to pitanje. Sta su radili, pa sta su radili, a nikako da date odgovor. I uvek je argument, a sta su oni radili, a nikad da napisete sta su to radili da bi se moglo koristiti kao bilo kakvo opravdanje za agresiju. 

 

Ocigledno je nebitno sta i koliko su radili, bitno je da je Putinu to bilo previse i tu se prica zavrsava. 

 

To jeste sa moralne strane pogresno, ali ja stvarno ne znam koja je to institucija merodavna da odlucuje o opravdanosti agresija u Svetu. Koliko mrtvih i proteranih je previse? Koji je to prag tolerancije do kojeg su velike sile spremne da zatvore oci? Klasican zakon jacega koji se primenjuje oduvek. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, A sad said:

 

Pa ja znam, ali vi stalno potezete to pitanje. Sta su radili, pa sta su radili, a nikako da date odgovor. I uvek je argument, a sta su oni radili, a nikad da napisete sta su to radili da bi se moglo koristiti kao bilo kakvo opravdanje za agresiju. 

 

Nema nikakvog opravdanja, moj stav je sasvim jasan, Putin nije trebao da povede ovaj rat, jedna uzasna odluka. Dozivotni predsjednici su najveca nesreca za jednu zemlju i samo je pitanje vremena kada ce donijetu neku pogresnu odluku, jer im svi pimplaju i lazu ih, tako da gube osjecaj za realnost.

Ja to ne pratim tako pomno kao neki ljudi i koliko sam cuo u prolazu, oko Donbasa se stalno puskaralo, pomalo granatiralo, tu i tamo neko izgubi zivot i slicno, ali bih volio da procitam neki kratki i sazeti tekst o tome, ma sta god da je bilo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ras kass said:

2014. se desila agresija Rusije na Ukrajinu, otimanje Krima I pokusaj daljeg cepanja. 

Uzgred, ja stvarno i dalje mislim da su 2014. donbaski ruski iredentisti brutalno zajebali putina. On je pretendovao na Krim i za okupaciju Krima je stvarno bio spreman. Za ovaj produžetak u Donbasu nije bio spreman, kako tada prije 8 godina, tako ni danas.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Hamilton said:

Znaci niko ne zna sta je to Ukrajina uradila 2014. godine, ali zna se da je ‘dovoljno’ za invaziju. Standardno. U rangu Milice i njenog zatocenistva u Italiji. 

I hitler je tako izmišljao izgovore samo da bi napao Češku i Poljsku. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, erwin said:

Putin izjavio da je FSB raskrinkao zaveru ukrajinskih neonacista da ubiju njegovog glavnog propagandistu Solovjova i pohapsio ih.

 

 

 

Na osnovu objavljenog snimka ispostavlja se da je pronađena knjiga s posvetom potpisanom sa "Potpis Nečitak" i SIMS 3 (ne 3 SIM kartice, već 3 diska sa igricom Sims 3).

 

FRM8n6rXEAAZao1?format=png&name=900x900

 

FRMisdvXwAApe0t?format=jpg&name=large

 

 

("Potpis Nečitak" na 3:50, SIMS 3 na 5:20)

 

Ja ne mogu da verujem kako ovi rusi lažu kao deca. Zamislite tajnog agenta koji ide da ubije glavnog putinovog novinara u Moskvu i sa sobom nosi majicu sa kukastim krstom. Valjda ne može da živi bez nje. Neverovatno kakav amaterizam u podmetanju dokaza 🙂

 

  • Like 5
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

 

Vrlo interesantno da je nišanski sistem u suštini kopija sistema koji je za sistem Skif (ukrajinsko-bjeloruska kolaboracija u startu namijenjena prvenstveno za izvoz na treća tržišta) razvila bjeloruska kompanija Peleng.

 

AWP Counter Strike.

 

Nikad nisam naucio da pucam iz njega.

 

Daj mi polu zum i krcam, sa duplim zumom sto se trese ovako nema sanse.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Beonegro said:

Uzgred, ja stvarno i dalje mislim da su 2014. donbaski ruski iredentisti brutalno zajebali putina. On je pretendovao na Krim i za okupaciju Krima je stvarno bio spreman. Za ovaj produžetak u Donbasu nije bio spreman, kako tada prije 8 godina, tako ni danas.

 

Ovo je bas tema za razmisljanje, ni ja nisam nacisto sa tim. Ipak, kada se uzme u obzir da su pobunu organizovali ljudi koji su dosli iz Rusije i sa Krima, te broj ljudi iz Rusije i sa Krima koji je u samoj pobuni ucestvovao jasno je da je ruska vlast morala da bude umesana u sve to. Da nisu imali ideju kako to da izvedu do kraja, da im je cilj bio nejasan, da nisu bili spremni... to sve stoji, ali do pobune ne bi ni doslo da u nju nije bila umesana ruska vlast. 

14 minutes ago, FrediB said:

Čujem da bagra sprema napad i na Moldaviju.

 

Zna li se nešto više o tome ili se radi samo o spekulacijama? 

 

Moraju prvo da dodju do Moldavije. 

Link to comment
Share on other sites

Ma nisu na svoju ruku radili. Pola tih organizatora "ustanaka" su bili FSB ljudi. Mislim da je on hteo da napravi tamo sranje da bi posle trgovao sa tim da to vraća Ukrajini u zamenu za priznanje Krima. Međutim Ukrajinci su odbili da mu daju bilo šta i time ga ostavili da izdržava donbas i trpi sankcije u nedogled. Sada se nada da će osvajanjem dodatnih delova Ukrajine dobiti nešto čime bi mogao da istrguje ali sad je problem što se stvar dodatno pogoršala po njega sa ovim sankcijama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...