Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, mmajstor said:

Evropa ce postati Americka Ukrajina, mada je to i sada vec delimicno slucaj..

 

Kakav si ti bog, pa to je neverovatno. I onda neko kaže ovaj forum isti kao prošli... 

 

36 minutes ago, berti said:

Citam po netu da navodno u Nemackoj nece da pruzaju medicinsku pomoc ruskim drzavljanima koji u Nemackoj zive godinama. Da li je moguce ovo?

 

Nije. Glupost. 

  • Like 3
  • Thanks 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

 

Macron se sprema da zove preCednika Putina telefonom, najavila je predsjednička administracija, nakon čega su precizirali u 12h30 da je razgovor počeo. Predsjednička administracija je takođe izvijestila o razgovoru između Makrona i njegovog srpskog parnjaka žvaloa. Francuski preCednik je, prema saopštenju Jelisejske palate, pozdravio "blisku saradnju između Francuske i Srbije i jasnoću njene pozicije u međunarodnim institucijama po pitanju rata u Urajini i potrebe da se poštuje suverenitet država".

Makron je ocijenio da bi ovaj konflikt trebao da bude "prilika za evropsko približavanje" i da "EU i sve države koje su joj bliske, naročito države kao Srbija čija je evropska perspektiva prepoznata, zajedno proučavaju pravce i sredstva da dodatno osnaže njihove veze i da izgrade zajedničku budućnost za evropljane".

 

žvalo je novi faktor mira i stabilnosti :cigar:

 

(izvor je Le Figaro)

Da li je Micron zavrsio razgovor sa Putinom? Sta mu je ovaj rekao? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

To ne znam, ali sigurno im preko poljske stvasta daju, mozda tj sigurno ih i takticki pomazu

Naravno da im pomažu.....ako te ne mrzi, na "Flight radar" možeš da vidiš letove NATO aviona za osmatranje na nebu iznad Rumunije, Bugarske...a gde su tek oni koji se ne vide...

 

Možda je i za očekivati da se ipak uspostavi "zabrana leta" iznad Ukrajine. Nekako mi je sve izvesnija....

1 minute ago, Tomiprunet said:

Da li je Micron zavrsio razgovor sa Putinom? Sta mu je ovaj rekao? 

POručio mu je da će se javiti, nakon konsultacija sa Vučićem....:smiley24:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

Naravno da im pomažu.....ako te ne mrzi, na "Flight radar" možeš da vidiš letove NATO aviona za osmatranje na nebu iznad Rumunije, Bugarske...a gde su tek oni koji se ne vide...

 

Možda je i za očekivati da se ipak uspostavi "zabrana leta" iznad Ukrajine. Nekako mi je sve izvesnija....

POručio mu je da će se javiti, nakon konsultacija sa Vučićem....:smiley24:

Kko mislis da je   to uopste moguce i sta ako Rusi ne pristnu na tako nesto?? I sto to traze,a onda u isto vremekazu trebaju im avioni?

 

Pa niko lud ne bi pomislio da Rusi ne mogu da lete,a oni mogu..pa ne razumem to bas najbolje

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eddard said:

 

Kakav si ti bog, pa to je neverovatno. I onda neko kaže ovaj forum isti kao prošli... 

 

Ne razumem te, sta znace ovakvi upisi i oni silni emotikoni...bolduj ako mislis da krsim neko pravilo. 

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

Možda je i za očekivati da se ipak uspostavi "zabrana leta" iznad Ukrajine. Nekako mi je sve izvesnija....

 

 

“A no-fly zone is the beginning of World War III. The Russians will not observe a no-fly zone, thus you will have U.S. and Russian forces in combat,” Murphy said, adding that it would also need congressional authorization “because it would unquestionably lead to war between the United States and Russia.”  

 

Sen. Kevin Cramer (R-N.D.), a member of the Senate Armed Services Committee, added that he wouldn't support a no-fly zone for “all the obvious reasons” and that it would “just suck us in.”  

 

Sen. Mike Rounds (R-S.D.), a member of the Armed Services Committee, added that he didn’t think a no-fly zone was currently possible because “we would end up in direct confrontation.” 

 

Itd...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Amigo said:

Npr SveCka, Norveska, Danska, Finska... Skandinavci su vrh civilizacije u tim okvirimima. Ove drzave koje se nazivaju socijalisticke, a kojima su vladali komunisti, su bile samo socijalisticke u pokusaju.

Naprimer one nisu postale ekonomski efikasne i napredne zbog socijalizma već zbog kapitalizma.Kako će socijalistički eksperiment da se završi , to će mo videti.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Amigo said:

 

“A no-fly zone is the beginning of World War III. The Russians will not observe a no-fly zone, thus you will have U.S. and Russian forces in combat,” Murphy said, adding that it would also need congressional authorization “because it would unquestionably lead to war between the United States and Russia.”  

 

Sen. Kevin Cramer (R-N.D.), a member of the Senate Armed Services Committee, added that he wouldn't support a no-fly zone for “all the obvious reasons” and that it would “just suck us in.”  

 

Sen. Mike Rounds (R-S.D.), a member of the Armed Services Committee, added that he didn’t think a no-fly zone was currently possible because “we would end up in direct confrontation.” 

 

Itd...

 

A kad Zelenski trazi no-fly zone, jel on te zahteve postavlja autonomno ili instrumentalizovano od strane nekog? To je pravo pitanje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Angelia said:

Jel neko otpratio u medijima sta je Bennett uradio? Koliko kontam sastanak je bas trajao a on je nakon toga nastavio pozive i putovanaja. Izgleda kao pregovori...

izmedju ostalog razgovarao sa Zelenskim, Nemackom, Francuskom...

Izgleda piši propalo:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uvek za demokratiju ali prizeljkujem da se svi sa parade Rusi-Srbi-BRACA ZAUVEK, lepo pohapse i deportuju direkt na prve linije fronta. Ako su vec tolika braca zauvek, sta ih sprecava da se dobrovoljjno prijave i odu lepo da pomognu braci u odbrani pravoslavlja ili sta vec tripuju. 

Edited by Redstar0356
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ono što će se možda desiti ako ovo potraje je da će na poziv Zelenskog NATO ući i staviti pod svoju kontrolu neki deo zapadne Ukrajine i na taj način obezbediti opstanak Ukrajine. Za sada su poslali 40k vojnika na granice ako bi skupili još toliko mislim da bi mogli da razmišljaju o toj opciji.

 

Na taj način se sprečava ideja o marionetskoj Ukrjini jer u takvoj situaciji niko ne bi priznao tu državu i Rusija bi morala da izdržava sav taj narod. Zelenski bi mogao da se povuče vamo i da odatle poziva ljude na otpor prema okupatoru i slično. Praktično bi bio kao Dalaj Lama ali sa nešto teritorije.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cyrus Smith said:

Izgleda piši propalo:

 

 

 

Kažem ja...čeka se Vučić...:wink2:

 

Šalu na stranu, mislim da se za sada nameće Erdogan kao posrednik. Ruska strana je rekla da nema ništa protiv, a čini mi se da i sa Zapada, bar tako Erdoganov PR kaže, nemaju ništa protiv.....videćemo.

Link to comment
Share on other sites

Nego..je l’ neko upratio sta se u stvari desilo sa onim Kireevim (i navodno jos dvojicom)….na tviteru jebe lud zbunjenog. Mejnistrim

mediji vrlo skrti, ako uopste ima ista o tome. 

Cas su spijuni..cas ukrajinski heroji. 
Realno, ukoliko su one price i pozivi Zelenskog, za skoro pa neselelektivno dijeljenje oruzja svakakvim likovima prije svega u Kijevu, tacni bice tu skidanja glava i prilika za razne obracune. Ja se nesto nadam da su ti njegovi pozivi bili vise u smislu dizanja morala. 

 

Edited by Gistro Bančo
Link to comment
Share on other sites

No fly zona je pozivnica za poslednji ples.

Ko moze da je sprovede?
Nato ili US bez Nato.

Nato je odbramebeni savez, nema direktnog napada na clanice, teska gimnastika, maltene nemoguca, treba da se napravi da se bilo kako pravno pokrije to.

US sama svakodnevno naglasava da nece to da uradi jer su svesni da je to WW3. 
Mislim sta, proglasi se no fly zona, Rusi polete sa 10 aviona, sruse im te avione iz Poljske, Rumunije, u dog fajtu, kako god. I Rusi kazu ok, necemo vise leteti iznad Ukrajine, samo kopnene opetacije.

Aj da kazemo da Zelenski sa ovim vrsi pritisak na saveznike da pomognu sto vise ali malo realnosti ipak nije na odmet.

Edited by Clash
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Redstar0356 said:

Ja sam uvek za demokratiju ali prizeljkujem da se svi sa parade Rusi-Srbi-BRACA ZAUVEK, lepo pohapse i deportuju direkt na prve linije fronta. Ako su vec tolika braca zauvek, sta ih sprecava da se dobrovoljjno prijave i odu lepo da pomognu braci u odbrani pravoslavlja ili sta vec tripuju. 

Ili da odu u Sibir pa da tamo izduvaju svoju ljubav prema Majcici. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...