Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

8 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mislim mozda je fejk, ali me zanima kako si ti to  skontao?

 

Skontao sam da lici da je fake a ne da jeste. Kako? Lako, propaganda prsti na sve strane i kad vidis sliku koja sama po sebi ne znaci nista, a onda imas tekst koji treba da joj da neki kontekst znaci da cela objava ima veze sa namerom onoga ko vrsi objavu. Na stranu cudnovatog scenarija... zamisli sebe da ti do zuba naoruzan agresor upadne u poslovnu zgradu sa namerom da 'demilitarizuje i denacifikuje' drzavu - jel bi ti palo na pamet da im zakljucas lift i da li bi razmislio sta ces time da postignes i kakve ces konsekvence da prouzrokujes? 

 

2 minutes ago, Constantin said:

Putin je naložio mInistru-ministarstvu da mu u roku od dva dana sačini spisak svih država koje su uvele sankcije Rusiji, kao i spisak oduzete, zamrznute državne imovine, kao i ruskih državljana u Evropi i šire....

 

Šta on, odnosno, Rusija mogu da preduzmu, urade....?

 

Pa da zaprete svakom ko to namerava u buducnosti da uradi. A sta mogu... pa ovde sve vreme pisemo da mogu da ih jebu kroz najvecu/trzisnu cenu gasa koja ide u nebesa. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, sasa965 said:

 

Ne ide to preko noći , nego postupno.

Pa ide preko noći zato se i zove - revolucija 😉

 

5 minutes ago, Constantin said:

Putin je naložio mInistru-ministarstvu da mu u roku od dva dana sačini spisak svih država koje su uvele sankcije Rusiji, kao i spisak oduzete, zamrznute državne imovine, kao i ruskih državljana u Evropi i šire....

 

Šta on, odnosno, Rusija mogu da preduzmu, urade....?

Zna se, Ili vraćaj sve, i skandiraj Rusi naša braća, živeo Putin ili crveno dugme. Nema labavo više, dosta su provocirali!

Ne bi Putin tako, ali denacifikacija jbg, mora, nateran je. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Šta on, odnosno, Rusija mogu da preduzmu, urade....?

Prestanak plaćanja spoljnog duga (selektivno, na neki način koji neće naljutiti Kineze i druge države koje se nisu pridružile sankcijama) i eksproprijacija imovine stranih kompanija i investitora u Rusiji.

Uzgred, tržišta već uveliko anticipiraju da će država Rusija prestati da plaća javni dug u devizama, trenutno se istim trguje za 30 centi za dolar, što je obično nivo za dužnike koji su već u defaultu (Rusija ima prvo dospijeće deviznog duga od početka invazije tek u aprilu, tako da se za mjesec dana svašta još može desiti).

 

Što se tiče eksproprijacije, o tome se već nekoliko dana vrlo ozbiljno i javno priča na zapadu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Klotzen said:

 

Opet molim vas nađite da je i ovo fake. Ovo je ponižavajuće za drugu armiju u svetu 🙂

 

Iskreno, nisam vidio slike ruskih vojnika sa ovim pobjedničkim a.k.a. krompirova zlatica vrpcama od početka invazije na Ukrajinu, to je bilo aktuelno kada su okupirali Krim.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

 

 

Zna se, Ili vraćaj sve, i skandiraj Rusi naša braća, živeo Putin ili crveno dugme. Nema labavo više, dosta su provocirali!

Ne bi Putin tako, ali denacifikacija jbg, mora, nateran je. 

Ja sam ozbiljno pitao....:classic_sad:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Iskreno, nisam vidio slike ruskih vojnika sa ovim pobjedničkim a.k.a. krompirova zlatica vrpcama od početka invazije na Ukrajinu, to je bilo aktuelno kada su okupirali Krim.

Ovo je nekoliko dana star snimak-fotka....već se vrtteo po twitteru. ne sećam se s kojim opisom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Constantin said:

Ratni haos...

 

 

Čitah pre neki dan, na Rumunskoj granici, odnosno Rumuni su za prevoz tražili po nekoliko stotina do hiljadu evra, a ukoliko imate decu kao putnike cena može i više nego da se duplira. 

 

Takve treba surovo kažnjavati. To je nejniži stupanj ratnog profiterstva, a pokazuje i karakter pojedinaca. U srednjem veku su takve prve hapsili i otimali im sve, pogotovo ako su gradovi /tvrđave pod opsadom. Malo kasnije reagujem, znam, ali nisam mogao da pustim bez komentara. Ni oni skorojevići u džipovima nisu ništa bolji, sa sve gibonom koji mlatara kalašnjikovim. 

 

3 hours ago, ras kass said:

IMG-20220305-220018.jpg

 

 

Kako se vazda trefi neko loše vreme. Prekjuče oni degenerici na ulici, na 10 stepeni bez daška vetra, i to uveče.

Edited by Neme
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Navodno Lukašenkov načelnik generalštaba dao ostavku.

 

FNJpZorXsAEAn0a?format=jpg&name=small

 

Deepl prevod:

Quote

Dear Viktor Gennadyevich, in execution of your order on the formation of striking battalion groups I am forced to report the following: due to the mass refusal to participate in combat operations by personnel of military units that should have been involved in staffing the aforementioned battalion groups, the Belarusian armed forces have no possibility to staff a single battalion group.

The explanatory work with commanders of military units had no result. I dare to suggest that replacing the commanders of these military units, who were unable to organize the formation of groups on the ground, will not produce the result we need.

In view of the above, I ask for your decision on accepting my resignation

 

 

 

Edited by erwin
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Takve treba surovo kažnjavati. To je nejniži stupanj ratnog profiterstva, a pokazuje i karakter pojedinaca. U srednjem veku su takve prve hapsili i otimali im sve, pogotovo ako su gradovi /tvrđave pod opsadom. Malo kasnije reagujem, znam, ali nisam mogao da pustim bez komentara.

Ovakve i slične stvari su svakodnevnica (ovo propuštanje policije) na prelazu Merdare, i sa srpske i sa kosovske strane, pogotovu kad je neki praznik ili letnja sezona, kada se kolone formiraju i po desetak kilometara. Može da se "obezbedi" prolaz i obično to bude desetak €, ali kako kolona raste, tako i je i "adekvatnija" cena....

 

A što se tiče "prevoza" sa granice, pa i to nije novina kod nas, vidimo i samo koliko često izadje na portalima ili TV denvnicima...prevozio 14 migranata u Zastavi 101, kombiju i sl....sigurno se nije sažalio na njih veće debelo naplatio. Dotle je išlo da je neki prevarant čak, u blizini mesta polaska, napravio tablu za oznaku nekog graničnog mesta ili prelaza, možda i Subotice ne sećam se više....i vozio ih samo nekoliko kilometara i debelo zaradjivao na nesrećnim ljudima....

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ras kass said:

Mihalkov je uvek bio verni slugs rezima. 

 

Sto opravdava zabranu ulaska u Ukrajinu, ali medjunarodnu poternicu? 

Just now, berti said:

Ja ne verujem u ovo. Izivljavanja na ruskim sportistima su uzas, ali ovo bi bilo previše

 

Mozda je moguce je ako nemaju klasicno Nemacko osiguranje nego im Rusija refundira. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pletilja said:

Dobro se secam veceri kada je eksplodirala vest da je pao Berlinski zid, moja prva reakcija je bila radost, od oca sam bila dobro upucena u celu tu pricu a kao pobornik slobode, jednakosti i bratstva, zaista sam bila ponosna na demokratske tokove.....i tako to. Nije proslo mnogo minuta i sledila me je misao da nikad na dobro ne izadje kad je Nemacka cela....oduvali smo XX vek (onu njegovu bolju, drugu polovinu) kao da ga nije ni bilo....

 

Tada je prvi put prekrsen Helsinski sporazum ( Helsinki Accords) iz 1975 godine, o nepromjenjivosti granica u Evropi, medjutim to je bilo nesto slicno kao i obecanje NATO da se nece siriti na istok, ako se SSSR demontira, sto je je Gorbacov i uradio na miran nacin.

U vezi toga ima video koji sam postavio na temi USA pa koga interesuje moze da pogleda.

https://www.facebook.com/watch/?v=678341716533605

Zbog ovakvih novinara i ljudi koji slobodno kritikuju vlastitu drzavu, Amerika je velika zemlja i to je ono sto ja jako postujem.

 

1 hour ago, sasa965 said:

Ako je sarkazam onda Ok. U suprotnom mi daj primer uspešne i napredne socijalističke države.

 

Npr SveCka, Norveska, Danska, Finska... Skandinavci su vrh civilizacije u tim okvirimima. Ove drzave koje se nazivaju socijalisticke, a kojima su vladali komunisti, su bile samo socijalisticke u pokusaju.

 

10 minutes ago, Neme said:

 

Takve treba surovo kažnjavati. To je nejniži stupanj ratnog profiterstva, a pokazuje i karakter pojedinaca. U srednjem veku su takve prve hapsili i otimali im sve, pogotovo ako su gradovi /tvrđave pod opsadom. Malo kasnije reagujem, znam, ali nisam mogao da pustim bez komentara. Ni oni skorojevići u džipovima nisu ništa bolji, sa sve gibonom koji mlatara kalašnjikovim. 

 

Pa ratno profiterstvo je normalna stvar u ratu. Mislim da nema rata bez ratnog profiterstva, kradje i preprodavanja humanitarne pomoci, taman odlicni uslovi za razvoj mafije i organizovanog kriminala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U centru Beograda šetnja u znak podrške Ukrajini, spaljen ruski pasoš

 

1646575717-Image-from-iOS-4-750x563.jpg

 

Možda ih nije mnogo, ali bolje išta nego ništa. U vestima ne vidim da im se pridružila makar jedna politička stranka, što je sramota. U vesti mi pada u oči i još jedna stavka:

 

Na antiratno okupljanje protiv ruske invazije na Ukrajinu putem društvenih mreža pozvali su građani Rusije, Ukrajine, Belorusije i Srbije, kao i NVO...

 

Pomenuti građani Rusije rizikuju da odu iza rešetaka kada se vrate kući, ali ipak imaju hrabrosti da pozovu na protest. Treba im dati više prostora u medijima kako bi lokalni nacoši zaćutali.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...