Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

7 minutes ago, Eddard said:

 

Došlo mi da povratim kad sam video. Pazi, baš sad žuto-plava noć i mesec, mada moram im odati priznanje za kreativnost. 

 

A žvalavi umesto da ćuti, ako već neće da osudi, vrišti u odbranu svoje šipkaške bratije. 

 

Grozno na više nivoa. 

Doslo zadnje vrijeme da branim navijace. Simbolika je vise nego jasna...svakome ko je gledao film. Mnogo puta su navijaci pojeli govna...vjerovatno ce i opet ali ovo nema veze s Ukrajinom. 
Ovo nije nesto sto se pripremi za 3 dana....ovo se sprema mjesecima. Toliko cak i ja znam. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vidim krstove na ukrajinskoj zastavi. Kakve to ima veze sa maratoncima ?

 

Sad vidim, prvi video koji sam gledao nije imao tog matorca nego je isečen. Verovatno su i drugi videli taj video pa pomislili da je u vezi sa Ukrajinom.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Gistro Bančo said:

Doslo zadnje vrijeme da branim navijace. Simbolika je vise nego jasna...svakome ko je gledao film. Mnogo puta su navijaci pojeli govna...vjerovatno ce i opet ali ovo nema veze s Ukrajinom. 
Ovo nije nesto sto se pripremi za 3 dana....ovo se sprema mjesecima. Toliko cak i ja znam. 

 

OK, prihvatam. Ali s obzirom da je bilo potpuno predvidljivo da će se boje dovesti u vezu sa UA, moglo je iz poštovanja da se ipak odustane od koreografije. Ali s obzirom da nije, za mene je to indirektni znak nemanja nimalo obzira prema svemu što se dešava. Ne čudi, s obzirom od koga dolazi. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 
OK, prihvatam. Ali s obzirom da je bilo potpuno predvidljivo da će se boje dovesti u vezu sa UA, moglo je iz poštovanja da se ipak odustane od koreografije. Ali s obzirom da nije, za mene je to indirektni znak nemanja nimalo obzira prema svemu što se dešava. Ne čudi, s obzirom od koga dolazi. 

Dodji na “Tatu”.
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Klotzen said:

Vidim krstove na ukrajinskoj zastavi. Kakve to ima veze sa maratoncima ?

 

Sad vidim, prvi video koji sam gledao nije imao tog matorca nego je isečen. Verovatno su i drugi videli taj video pa pomislili da je u vezi sa Ukrajinom.

 

A gdje vidis ukrajinsku zastavu? Kako nacrtati noc kad su krstovi crni?  Mjesec je uobicajeno crta zutom bojom  ili bijelom..
Nemojte me zajebavati...film znam napamet.  
Nemam ja problem da se osine po Srbima kad su zasluzili...ali koliko god prezirem "nase" kad prave  konstrukcije toliko i druge. Zivite u nekom balonu gdje su Srbi krivi za ama bas sve. A tako naprosto nije. 

 

Edited by Gistro Bančo
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, urosg3 said:

Verovatno je novinarstvo umrlo sa koronom, crvene linije tada pređene su između ostalog presedan za danas. 
Bilo bi propagande svejedno ali imao bi u koga da se pouzdaš ali avaj.

Oftopik: Ozbiljno novinarstvo je “krepalo” znatno ranije a fb, tviter i socijalne platforme su zadnji ekser u kovcegu. Naidje tako s vremena na vrijeme medij koji barem pokusava da objektivno pise. Ili barem sagleda obje strane price. Ne govorim o ovom ratu nego uopste. Ali propadnu jer ih niko je cita..rulja samo hoce ‘ljeba i igara.

Edited by Gistro Bančo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Gistro Bančo said:

A gdje vidis ukrajinsku zastavu? Kako nacrtati noc kad su krstovi crni?  Mjesec je uobicajeno crta zutom bojom  ili bijelom..
Nemojte me zajebavati...film znam napamet.  
Nemam ja problem da se osine po Srbima kad su zasluzili...ali koliko god prezirem "nase" kad prave  konstrukcije toliko i druge. Zivite u nekom balonu gdje su Srbi krivi za ama bas sve. A tako naprosto nije. 

 

 

Na najgledanijem videu na YT nema slike tog lika nego samo "podloga". Ono što smo mi videli je groblje na plavo-žutoj podlozi. Nije mi ni na pamet palo da to ima veze sa maratoncima dok na drugom videu nisam video sliku matorog kako se odmotava.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Akiro said:

Iako možda sport i politiku ne treba mešati (mada se pobede u sportu često zloupotrebljavaju u političke/nacionalne svrhe), možda bi za nas bilo bolje da i ruske reprezentativne i ruske klupske timove isključe iz svih takmičenja, kako ne bismo došli u situaciju da Rujkani kod nas igraju kao domaćini i naša publika, navijujaći za Ruse vatrenije nego što bi i Rusi sami, pokaže pravo lice ove zemlje, odnosno pošto to svi već znaju, da još jednu sramotnu potvrdu. "Koreografija" Zvezdinih navijača juče je to više nego jasno pokazala, kako god oni mislili da su likom iz Maratonaca zamaskirali stvar. A i Njoković bolje da se negde skloni i ne daje intervjue da nas ne bi izblamirao bedničkim izbegavanjem odgovora kao na pitanje o Mladiću svojevremeno. Ništa novo, ništa nepoznato, ali ne moramo da baš stalno dajemo potvrde da ovde caruju rusofili. A ukoliko budemo domaći teren za ruske timove, gledaće se itekako na to. Kao što je jedan na jedan sigurno da će Njokovića pitati na datu temu. Novinari jedva čekaju priliku.

 

BTW, svaka čast Kaliniću što je pred meč sa Fenerom zajedno sa Panterkom i ostalim sudijama držao list sa porukom protiv rata.

 

A trebalo bi i da FIFA/UEFA suspenduju Zvezdu iz takmičenja, naplati kaznu ili da upotrebi mehanizme koji su joj na raspolaganju. Nisam siguran šta FIFA/UEFA može da uradi jer ne pratim fudbal, ali svakako bi trebalo reagovati. Ne znam šta su oni pavijani mislili da žuta i plava sa krstačama mogli da znače, ali UDBA je mogla da im objasni da je takva asocijacija u trenutku agresije na Ukrajinu, čija zastava ima te boje, krajnje neprimerena.

 

Slažem se i sa ostalim jer ne valja vući ceo svet za rukav i brukati se podrškom kremaljskom režimu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, berti said:

Ne bi trebalo da kazne Zvezdu jer nema razloga za to nikakvog. Nije se odnosilo na Ukrajinu i tačka. Sad drugo su necije zelje. 

A kako bi ti postupio da neko ćelav šeta gradom noseći simbol kukastog krsta? Da li bi pomislio da je u pitanju klasičan nacoš ili ljubitelj indijske kulture?

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

da ne idem nazad, je l bilo ovde zalopojke oko vojnika sa Zmijskog ostrva koji izgiboshe pa na kraju ostadoshe zivi svi?

Ovo je katastrofa, max se iskoriscava ovo informac doba gde za 1sec se prenose slike i klipovi, a onda prc za dan 2 bude da su iz Sirije, iz 2014/5 i sl..

 

Kod mene u SoCal jos toche ruske vodke, slabo ko i prica o ratu nakon 3 dana... teretana, bleja 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

A kako bi ti postupio da neko ćelav šeta gradom noseći simbol kukastog krsta? Da li bi pomislio da je u pitanju klasičan nacoš ili ljubitelj indijske kulture?

Aman, kakva su to ooredjenja. Eto, mozda su hteli da kazu da je Demokratska stranka umrla. 

Dakle, sta se tebi ovde prividja je tvoja stvar. Posto ne znas nista o rivalitetima dva bgd kluba, o njihovim prepucavanjima, onda batali ove price.

Rec je o Maratoncima. Budale sa severa bi da su hteli nesto u vezi sa Ukrajinom, oni bi to direktno uradili.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Perkos2 said:

Delije kad hoce da napišu istaknu neku poruku oni to i urade bez obzira na cenu( viđeno više puta) Ovo je odgovor na neke navijačke poruke sa juzne tribine

Imaju srece sto nije nista od toga iskocilo u prvi plan i to zapadnih medija. Da jeste cele nedelje bi morali da se objasnjavaju i opravdavaju. 

 

Znam da nisu inteligentni jer da jesu ne bi ili to sto su, znam takodje da moguce da vole svoj klub ali mnogo vise vole sebe i svoja ubedjenja i uvek to stavljaju ispred interesa kluba ali nadam se da im slicna dvosmislena asocijacija nece pasti na pamet u Glazgovu inace ce biti belaja. Valjda ste toga i vi, pravi navijaci Zvezde, svesni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...