Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

5 minutes ago, Don Juan said:

Da ne ulazimo sad u te crne predstave oko rata, ali mislim da se Ukrajinska vojska žesto potcenjuje. Imaju jako pokretnu vojsku koja može vrlo lako da zada ogromne probleme Rusima, bez obzira što su Rusi tehnički superiorniji. To bi sa druge strane moglo da donese do mnogo žrtava i sa jedne i sa druge strane, s tim što bi u takvoj situaciji Ruska vojska bila ranjivija.

 

Nadam se međutim da nećemo gledati taj scenario.

Pa 2014 su se pokazali, jako loše opremljena vojska i još gore vođena. Par puta su im cele divizije upadale u okruženje gde su onda bili masakrirani artiljerijom sa svih strana. A nešto ne verujem da se tu nešto promenilo, pošto njihovom vojskom, isto kao i državom, dominiraju nacionalistički fanatici, a ne sposobni oficiri.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Ukrajna mora da napadne Rusiju!! Bespravno su priznali njen deo i ulaze im unutra. Pa ko nece da im pomogne taj je kukavica...Ustaj hrabri ukrajnski narode!!

 

Odoh u podmetanje i napad na licnost, ali moram da kazem da si mi ti najjeziviji lik na forumu sa neprekidnim pozivima na ratne obracune gde god u svetu da postoje previranja u datom trenutku, kao da ti pervazivna ceznja, kroz celo telo, trazi sto masovnije i ozbiljnije sukobe i bez trunke empatije i brige za ljudske zivote koji ce mozda biti izgubljeni. Takav utisak sticem.

 

25 minutes ago, erwin said:

12/16 Thanks to Putin, hundreds of Ukrainians and Russian citizens may die now, and in the future, this number may reach tens of thousands. Yes, he will not allow Ukraine to develop, he will drag it into the swamp, but Russia will pay the same price.


E ovo meni ide na kurac - jedna osoba bude ubijena, ili nestane, slucaj ne napusta zizu javnosti i policija radi na razresavanju mesec dana (ili vise), dok u ratu ginu hiljade, zbog cega se malo ko i pocese po glavi.

Sto rece "macka lutalica" iznad, zao mi pucanstva u Ukrajini. Zbog egomanije, sirenja politickog uticaja, ma cega god, ljudi koji bi samo da zive normalno (a vecina su, valda), ce da ispastaju, da se boje za sopstvenu zivot, a neki ce ga i izgubiti, biti regrutovani, itd...

Moramo da iznadjemo nacin da ucinimo visoke politicare odgovornim za svaki izgubljeni zivot u ratnom konfliktu koji su zapoceli.

Edited by RatzenStadt
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ras kass said:

Srecom pa su u Rusiji nasuprot Ukrajini liberali na vlasti.

Pa zato se ja vama divim što ste toliko spremni da uzimate stranu u sukobu jedne despotije i neonaci anarhije. Otprilike me zabole za jedne i druge podjednako.

 

A u svakom slučaju je despotija tu toliko jača, da neonaci anarhija nema nikakvu šansu. Džaba lijete suze.

Edited by Wookie
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Don Juan said:

Da ne ulazimo sad u te crne predstave oko rata, ali mislim da se Ukrajinska vojska žesto potcenjuje. Imaju jako pokretnu vojsku koja može vrlo lako da zada ogromne probleme Rusima, bez obzira što su Rusi tehnički superiorniji. To bi sa druge strane moglo da donese do mnogo žrtava i sa jedne i sa druge strane, s tim što bi u takvoj situaciji Ruska vojska bila ranjivija.

 

Nadam se međutim da nećemo gledati taj scenario.

Modernizovali su oni kopneni deo vojske, ali ne mogu u ostalim rodovima da odgovore, pre svega tu mislim na avijaciju. Da ne pričamo o raketnom potencijalu i ostalim stvarima, bukvalno u roku od 48 sati Rusi mogu zbrisati svu vojnu tehniku koju poseduju. Sumnjam baš da će Rusi da krenu tenkovima napred, danas je malo drugačiji način ratovanja. Jedino vredno pomena je nabavka 21 drona tipa Baryaktar TB2, a ostalo je sve u planu za modernizaciju, posebno lovačka avijacija. Valja dodati i protivtenkovske projektile tipa Javelin, koji su zaista sjajni, ali neupotrebljivi ako Rusi ne krenu sa oklopom. PVO sistem ne može da odgovori na trenutne zahteve i to je kraj svemu. Sigurno bi pešadija na terenu izdržala, ali kada zagospodare nebom onda je tu kraj svih nadanja, kao i artiljerijsko/projektilska nadmoć.

 

edit: Jesu nabavili i izviđačke letelice i patrolne čamce, ali to je smešno u suštini.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Odoh u podmetanje i napad na licnost, ali moram da kazem da si mi ti najjeziviji lik na forumu sa neprekidnim pozivima na ratne obracune gde god u svetu da postoje previranja u datom trenutku, kao da ti pervazivna ceznja, kroz celo telo, trazi sto masovnije i ozbiljnije sukobe i bez trunke empatije i brige za ljudske zivote koji ce mozda biti izgubljeni. Takav utisak sticem.

 


E ovo meni ide na kurac - jedna osoba bude ubijena, ili nestane, slucaj ne napusta zizu javnosti i policija radi na razresavanju mesec dana (ili vise), dok u ratu ginu hiljade, zbog cega se malo ko i pocese po glavi.

Sto rece "macka lutalica" iznad, zao mi pucanstva u Ukrajini. Zbog egomanije, sirenja politickog uticaja, ma cega god, ljudi koji bi samo da zive normalno (a vecina su, valda), ce da ispastaju, da se boje za sopstvenu zivot, a neki ce ga i izgubiti, biti regrutovani, itd...

Moramo da iznadjemo nacin da ucinimo visoke politicare odgovornim za svaki izgubljeni zivot u ratnom konfliktu koji su zapoceli.

Kakva empatija prema ljudskom zivotu..pa Rusi im uzimaju zemlju, ponizavaju ih svaki dan. Da nas tako neko ponizava ne bih trepno..Znam da su ljudski zivoti u pitanju, ali ako im sad popuste, ugasili su ih sl 50g bar. Zrtva za visi cilj..valjda ce neko i pomoci. Putin je ogavan u rangu vucica. Ubija svoju opozicju, tera u zatvor ili bezanje ko ga bar malo ugrozi. Dokle hoces da ponizavaju Ukrajnu, imaju i oni svoju cast. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ne bih da pretjerano detaljisem ali ovo sto si napisao je klasicna relativizacija onoga sto Dodik uz pomoc Rusa radi u BiH. 

 

Kakva relativizacija, hoces da kazes da je strani uticaj koji odgovara Bosnjacima odlican za BiH, a da je strani uticaj koji ne odgovara Bosnjacima stetan 😄? Sve dok neko trazi svoja prava na legalan nacin, nebitno da li je u pravu ili ne, je meni u redu. Mahanje ratnim zastavama i poziv na rat meni nije u redu jer je to valjda nelegalno. Meni Dodik smeta zato sto je lopov i sto pljacka onaj nesrecni narod, a to sto pokusava da izmeni drzavno uredjenje koristeci pravne metode nije zabranjeno. Nije tema BiH doduse, pa ne bih da mnogo razglabam, ali tvoj odgovor je puko banalizovanje, a i vidim Hrvati bi da dobiju svoj entitet, nije moguce da su samo Bosnjaci tamo u pravu...

 

Quote

Rusi su anektirali Krim i nemaju ama bas nikakvu namjeru da ga vrate Ukrajini. Tu sva prica oko postovanja Ukrajine i "zlih Anglosaksonaca" prestaje. Plus podrska istih separatistima na istoku nikad nije ni prestala. Nakon ovog govora veceras i najvecoj budali je jasno da ovo sve nije ni zbog NATO-a, ni zbog nekakve zastite Rusa u Ukrajini nego klasicna ekspanzionisticka politika. On Ukrajinu uopce ne dozivljava kao drzavu niti Ukrajince kao narod. 

 

Pazi ovo je vec neozbiljno, mogu i ja da odgovaram sa posalicama, nikakve ja zle Anglosaksonce nisam spominjao, vec sam komentarisao njihovu spoljnu politiku. Koriste Ukrajinu kao topovsko meso, guraju ih u rat istovremeno ne planiraju da im pruze podrsku. Ok SAD je svoj plan ostvario Nemci su za sada blokirali severni tok, sta ce da bude sa Ukrajinom i nije toliko bitno.  Jos jedna nesrecna zemlja koja se nasla na putu  interesa velikih sila a koja je nasela na lazna obecanja. 

To sto prica Putin za unutrasnje politicke potrebe nije bitno, ne znam sta se palite na to, bitno je sta rade na terenui  kako spreciti Ruse da nastave sa komadanjem Ukrajine. Za sada nije na srecu doslo do neke eskalacije, ovo je minimum sto je Putin mogao da uradi da se ne obruka, meni se cini da to vide i SAD i zato ovako mlako reaguju.

 

U svemu ovome meni zaista nije jasno ponasanje Ukrainaca, ponasaju se sizofreno bez ikakve zdrave logike, zauzeli su tvrdu liniju iako nemaju nikakvu konkretnu podrsku u vojno su nemocni, nisu hteli da implementiraju minske sporazume, sada su Rusi priznali obe pobunjene oblasti, koje imaju znatno vece teritorije od ovih koje kontrolisu pobunjenici. Meni se cini da Rusi za sada nemaju nameru bilo sta da preduzimaju ali im u jednom momentu moze dunuti da zatraze povlacenje Ukrainaca sa cele teritorije ove dve oblasti. Sto se tice Krima to je po meni zavrsena prica, nelegalno jeste svi argumenti su na strani Ukrajine ali je li to bitno uopste kada su u pitanju Kina, SAD i Rusija?

Ukrajina da je pametna, trebala je da iplementira Minske sporazume i oslobodi se balasta, istovremeno da se dogovore sa Rusima oko nekih povoljnosti u zamenu za priznavanje Krima. Ovako ce da prodju kao i Srbija, izgubice decenije trubeci o medjunarodnom pravu i epskoj nepravdi , a zivot ce da prolazi pored njih. Izgubice celu generaciju, oni sto vrede odlazice, ostace samo oni sto su korumpirani i nesposobni da jasu dok mogu ove nesretnike sto ostanu dok se ne isprazni cela teritorija. Meni ovo zvuci poznato...

Edited by Helmet
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Jbg, igraju se sa strpljenjem Rusa. Dok su ranije bili spremni na svetski rat jer su se neke rakete oko Kube motale, sada im dovlace rakete na puskomet od Moskve i usput ih podjebavaju da je to zbog odbrane, a pominjase i neku zastitu od Irana, cini mi se. Putin je psihopata i bockanje u zivac moze da dovede do opste katastrofe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Devil In My Pants said:

Kakva empatija prema ljudskom zivotu..pa Rusi im uzimaju zemlju, ponizavaju ih svaki dan. Da nas tako neko ponizava ne bih trepno..Znam da su ljudski zivoti u pitanju, ali ako im sad popuste, ugasili su ih sl 50g bar. Zrtva za visi cilj..valjda ce neko i pomoci. Putin je ogavan u rangu vucica. Ubija svoju opozicju, tera u zatvor ili bezanje ko ga bar malo ugrozi. Dokle hoces da ponizavaju Ukrajnu, imaju i oni svoju cast. 

 

Ma vidi sugradjanine, ako je i pola informacija objavljenih na netu u poslednja 24 istinito, onda je Putin nepobitni svetski sampion mlohavog kurca za ovu godinu, no ja sam se u tom delu mog prethodnog upisa osvrnuo na tvoj forumski rad, jos iz doba komentarisanja konflikta u Jemenu, Siriji, pa sada i u Ukrajini. Kao sto rekoh, sticem utisak da sve posmatras kao World Cup, neko sportsko takmicenje, video igricu, gde imas svog favorita za koga navijas, prenebregavajuci cinjenicu da su stvarni ljudski zivoti u pitanju, stvarni zivot, a nisi jedini na ovoj temi koji tako nastupa.

 

Uvek su politicari bili ti koji zapocinju ratove, a ljudska neprosvecenost i dezinformisanost su tu da dodaju ulje na vatru. Uglavnom ne postoje strane dobra i zla, nego dve strane koje imaju svoju agendu koju hoce da sprovedu, a treca strana je pucanstvo koje najvise ispasta.

Ako ne znas istoriju regiona, detalje konflikta, posledice moguceg rata, ratnohuskanstvo i pozivanje na zaostravanje sukoba je samo "lupanje u grudi" i cini te delom problema koji nikako da resimo kao drustvo.

Edited by RatzenStadt
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, berti said:

Jbg, igraju se sa strpljenjem Rusa. Dok su ranije bili spremni na svetski rat jer su se neke rakete oko Kube motale, sada im dovlace rakete na puskomet od Moskve i usput ih podjebavaju da je to zbog odbrane, a pominjase i neku zastitu od Irana, cini mi se. Putin je psihopata i bockanje u zivac moze da dovede do opste katastrofe. 

Ono sto je meni najsmesnije u celoj situaciji, ja sam poprilicno siguran da Putin ne bi prstom mrdnuo da su Ukrainci na pocetku ove krize rekli da nemaju nameru da pristupe NATO i da bi ih lagano pustiom da idu u EU jer je naravno svestan da se to nikada ne bi dogodilo. Oni su samo trebali sa Rusima da potpisu neki sporazum o nepristupanju NATO-u i da  u zamenu za Krim dobiju od Rusa garancije za gasovod i neke druge ekonomske povoljnosti. Ne bi u tom slucaju bilo ni Dobasa  ni rata,a oslobodili bi se velikog balasta sa svojih ledja. Ovako ce da ostanu u zamrznutom konfliktu, ekonomija ce da im trpi zestoko, verovatno ce vremenom i da se polarizuju na istocni i zapadni deo i ne bi me cudilo da u odredjenom momentu Ukrajina raspadne na dva dela.

Meni se zaista cini da je  Ukrajina bezobzirno iskoriscena od strane SAD i Britanije u geopolitickom sukobu sa Rusijom jer potezi njenog rukovodstva su sve samo ne u interesu Ukrainaca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Helmet said:

Ono sto je meni najsmesnije u celoj situaciji, ja sam poprilicno siguran da Putin ne bi prstom mrdnuo da su Ukrainci na pocetku ove krize rekli da nemaju nameru da pristupe NATO i da bi ih lagano pustiom da idu u EU jer je naravno svestan da se to nikada ne bi dogodilo. Oni su samo trebali sa Rusima da potpisu neki sporazum o nepristupanju NATO-u i da  u zamenu za Krim dobiju od Rusa garancije za gasovod i neke druge ekonomske povoljnosti. Ne bi u tom slucaju bilo ni Dobasa  ni rata,a oslobodili bi se velikog balasta sa svojih ledja. Ovako ce da ostanu u zamrznutom konfliktu, ekonomija ce da im trpi zestoko, verovatno ce vremenom i da se polarizuju na istocni i zapadni deo i ne bi me cudilo da u odredjenom momentu Ukrajina raspadne na dva dela.

Meni se zaista cini da je  Ukrajina bezobzirno iskoriscena od strane SAD i Britanije u geopolitickom sukobu sa Rusijom jer potezi njenog rukovodstva su sve samo ne u interesu Ukrainaca.

Pa do Majdana su Ukrajinci i radili baš ovo što si napisao, balansirali između Rusije i EU, malo na vlasti bude neko ko je "prozapadni", pa malo neko "proruski". Izvlačiš koliko možeš subvencija i ekonomske pomoći sa obe strane i nekako životariš. Vojska im nije ni trebala, pa je praktično nisu ni imali. Onda je došlo do jačanja neonaci organizacija na zapadu Ukrajine i ode sve do đavola.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Ma vidi sugradjanine, ako je i pola informacija objavljenih na netu u poslednja 24 istinito, onda je Putin nepobitni svetski sampion mlohavog kurca za ovu godinu, no ja sam se u tom delu mog prethodnog upisa osvrnuo na tvoj forumski rad, jos iz doba komentarisanja konflikta u Jemenu, Siriji, pa sada i u Ukrajini. Kao sto rekoh, sticem utisak da sve posmatras kao World Cup, neko sportsko takmicenje, video igricu, gde imas svog favorita za koga navijas, prenebregavajuci cinjenicu da su stvarni ljudski zivoti u pitanju, stvarni zivot, a nisi jedini na ovoj temi koji tako nastupa.

 

Uvek su politicari bili ti koji zapocinju ratove, a ljudska neprosvecenost i dezinformisanost su tu da dodaju ulje na vatru. Uglavnom ne postoje strane dobra i zla, nego dve strane koje imaju svoju agendu koju hoce da sprovedu, a treca strana je pucanstvo koje najvise ispasta.

Ako ne znas istoriju regiona, detalje konflikta, posledice moguceg rata, ratnohuskanstvo i pozivanje na zaostravanje sukoba je samo "lupanje u grudi" i cini te delom problema koji nikako da resimo kao drustvo.

Pa upoznat sam sa ratom u Siriji bas dobro, jos na pocetku protesta sam bio ukljucen, ne znam sta vise.  Jemen i ne znam toliko ali pratim godinama. Kod Ukrajne je sve jasno, to je kao kad grubijan terorise slabijeg u osnovnoj skoli i dok mu ne pokaze zube ili pozove pomoc to nema kraj i dete moze imati od toga trajne posledice a maltretirace ga i drugi. Imaju svoj ponos valjda...E, lepo sto si iz NS-a. 🍻

Link to comment
Share on other sites

Ameri ne znaju istoriju. Inače bi znali da se prva ruska država zvala Kijevska Rusija, a tek kasnije se centar moći u Rusiji selio na istok, koliko se sećam prvo u Vladimir, pa u Moskvu.

 

A narod koji se danas naziva Ukrajincima nije imao veze sa Kijevom tada. Kao i danas, živeli su oko Ljvova i bili su tada deo Poljske, Habsburške države, ili ko je već vladao Galicijom kroz vekove.

Edited by Wookie
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Helmet said:

Ono sto je meni najsmesnije u celoj situaciji, ja sam poprilicno siguran da Putin ne bi prstom mrdnuo da su Ukrainci na pocetku ove krize rekli da nemaju nameru da pristupe NATO i da bi ih lagano pustiom da idu u EU jer je naravno svestan da se to nikada ne bi dogodilo. Oni su samo trebali sa Rusima da potpisu neki sporazum o nepristupanju NATO-u i da  u zamenu za Krim dobiju od Rusa garancije za gasovod i neke druge ekonomske povoljnosti. Ne bi u tom slucaju bilo ni Dobasa  ni rata,a oslobodili bi se velikog balasta sa svojih ledja. Ovako ce da ostanu u zamrznutom konfliktu, ekonomija ce da im trpi zestoko, verovatno ce vremenom i da se polarizuju na istocni i zapadni deo i ne bi me cudilo da u odredjenom momentu Ukrajina raspadne na dva dela.

Meni se zaista cini da je  Ukrajina bezobzirno iskoriscena od strane SAD i Britanije u geopolitickom sukobu sa Rusijom jer potezi njenog rukovodstva su sve samo ne u interesu Ukrainaca.

Jebes li ga sta je sve tu. Mene uopste ne bi iznenadilo da je sve ovo sto Ukrajina radi maslo i nekih ruskih delovanja i da su ih navukli da naprave sve ove gluposti. Sada imaju kakvo takvo opravdanje, makar za sebe, da rade ovo sto rade.

Jadni ti ljudi tamo. Barem mi znamo kako izgleda taj humanizam onih sa strane, kako izgledaju pozivi na suzdržanost svih strana, osude krsenja primirja, potenciranje na mirnom rešenju dok krv lipti...

2 minutes ago, Kronostime said:

Mogli su da postave i 3. red sa slikama Vasingtona iz tog vremena. :classic_biggrin:

Ima u Odiseji 2001. u prvom delu filma

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Putinov govor od juče je bio katastrofalan. Bukvalno je spalio sve mostove sa (u velikoj meri) bratskom, susednom državom u kojoj živi i gomila Ukrajinaca koji Ruse smatraju svojom braćom, na tipično naš, slovenski način. Ne razumem potrebu da se sada priča o boljševičkom vremenu i da se ispravljaju krive drine iz tog perioda; ako mu je to stvarno namera, onda je on rešio da uđe u totalni rat sa Ukrajinom and consequences be damned. Ako je hteo da pošalje poruku Azovima i Desnim Sektorima, za koje lično navijam da budu sravnjeni sa lica zemlje, onda je morao da malo drugačije sroči tu priču.

 

Sa druge strane, ovo o čemu Wookie priča ima smisla. Ovi događaji nisu počeli pre 2 meseca nego pre 8 godina, dolaskom Nulandove i pučom, Fuck the EU pričom i svime što je posle toga usledilo, tj. simpatičnim aktivnostima gore navedenih fašističkih organizacija. Da je bilo mozga na ukrajinskoj strani trebalo je da se sami obračunaju sa njima, koliki god procenat stanovništva da predstavljaju. Ovako, stiče se utisak da, čak i da na čelo zemlje dođe neki neutralni predsednik koji bi gurao neku normalnu politiku, ne bi mogao da opstane dovljno dugo od pritisaka desničara i onih zapadnih sila kojima odgovara ovakva situacija u Ukrajini. Namerno ovo naglašavam jer se već vidi da će se na Zapadu teško postići konsenzus čak i oko sankcija, a o nečem jačem da ne pričamo. 

 

2014., posle puča, palo mi je na pamet kako je (sa stanovišta USA) to bio genijalan potez. Uneo si trajni nemir na same granice Rusije, igrajući na kartu nerašćišćenih računa iz 2. rata i Varšavskog ugovora, razlika u veroispovesti, skoro preslikane situacije iz ex-YU. 8 godina blokiraš sporazum iz Minska, šuruješ sa gore navedenim fašističkim organizacijama a nazivaš predsednika Rusije (kakav god on bio) Hitlerom, iako dobro znaš kakav sentiment vlada u Rusiji po tom pitanju. A zašto? Pa eto, da probaš da izrovariš tamo koliko možeš, eventualno dovučeš oružje na granice Rusije a i ako ne uspeš, barem si ispitao stvar i ustanovio da je to je stvarno ta čuvena crvena linija. Koji ti je rezultat? Gurnuo si Putina u situaciju da ti kaže how he really feels i da ti poruči da ako je već Hitler, onda ćeš Hitlera i dobiti, a usput će izvršiti i dekomunizaciju Ukrajine. I što je najgore, na svaku zamerku će moći da kaže pa i vi ste to radili, evo vam primera Kosova, Iraka, treba li još da nabrajam? Koje ste sve diktatore podržavali po Latinskoj Americi i drugde, jel se neko od njih služio fašističkim metodama, možda? I još malo o rezultatima ove politike - kad si već tu, možeš malo da sjebeš EU i podigneš Bajatovićevu platu, što da ne.

 

Meni lično ostaje mala nada da je taj govor bio više za unutrašnju upotrebu i poruka fašističkim organizacijama iz Ukrajine, ali je nada, priznajem, mala. Jako mi je žao naroda Ukrajine i opet se nadam da im neće skroz polupati zemlju...kako god, u perspektivi će morati da nađu nekog pametnijeg da ih vodi, nekoga ko će biti svestan da nije isto živeti pored Luksemburga i pored Rusije, i da jednstavno moraju da pronađu način da komšija sa velikom batinom ostane u polusnu, ili barem zagledan na neku drugu stranu.

Edited by implant
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Mogli su da postave i 3. red sa slikama Vasingtona iz tog vremena. :classic_biggrin:

S tim fotkama mogu samo da pokažu da Rusi imaju istorijsko pravo na Kijev, jer su ga i izgradili. Ukrajinaca tada nije bilo ni blizu Kijeva, čisto ruski grad. Aj što Ameri ne znaju ništa o istoriji, znamo kakvo im je školstvo, ali vidim da su i naše škole otišle u q odavno, pa i naše mlađe generacije nemaju pojma ni o čemu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...