Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

31 minutes ago, Devil In My Pants said:

Rusiji ovo nije trebalo..bas ozbiljan blam.

 

ne brinem se ja za njih vec za ove rusofile i placenike iz Srbije.

 

sva ta govna vulin, dacic, bajatovic, onaj debeli iz Jagodine palma..itd.. sve to treba po kratkom postupku.

 

Takvih ljudi moras da se resis, sa njima nema kompromisa. Imaju oni putera uz fer sudjenje po 40g bez pomilovanja, zaplena imovine njega i cele porodice pa cak i sela.

 

Putinofilija je bolest i treba je se resiti sto pre na najprecizniji nacin.

 

Pa debili iz Jagodine je da onemogucio putinofilsku koaliciju 2008, sto je onda uticalo da se SRS pocepa sto se eto zaboravlja. Sto se tice Putina nije on neki mega sposoban zloca vec je zapad dosta ucinio da on bude to sto jeste. Bili su u ljubavi sa njim pa prakticno sve do Krima 2014.

 

Jel neko primoravao Evropu da zavisi od ruskog gasa? Nije. Jel Nemackoj ruski gas jedina opcija? Trenutno jeste ali ranije nije bio, vec su genijalno odlucili da zatvaraju nuklearke i da ulazu u "zelenu" energiju pa su morali da se vrate uglju cak i pre ove energetske krize.

 

I ti onda pljujes neke balkance sto su se lozili na Putina a ceo zapad ga je obozavao, pa i Ameri setimo se da su on i Bus mladji bili ortaci. Pa i Trump.

 

Dakle nisu krivi balkanci vec zapad. Da je zapad bio pametniji i oprezniji a upozoravali su ih i ljudi iz putinovog okruzenja sta moze da se desi, lako bi zapad pritegao balkance da se ne loze na Putina.

 

I da imas cika Orbana i on je ortak sa Putinom a i Bibi iz Izraela ali ti se uhvatio ovih nasih, cuj Srbi se loze na nekog "zeznutog" Rusa mozes misliti velikog mi cuda, pa jos pozivas na resavanja po kratkom postupku da vidimo da li ce modovi da reaguju na to sto pozivas na ubijanje.

Edited by MeanMachine
  • Like 6
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Nije agent..jer ovih par nasih debila nisu za to. Svakako kupljeni, ucenjeni i u nekim semama. Glupo je govoriti dafsb los, sa najjacom propagandom u svetu.

I to oni pa par mesta dole, cak su i neki moji drugovi iz Spanije za njih..slosilo mi se dok smo pricali o tome. 

 

 

 

 

 

 

Pa ja rekoh da FSB ima samo propagandu, kad posalju neke likove da ubiju totalno nebitnog lika u Britaniji ovi uspeju da indirektno ubiju neku nesretnu zenu. Pri tome ih lepo snime gde su se sve setali i time dokazu da je prica da su eto naprasno bas tog dana doleteli iz Rusije da vide neku katedralu u Salzberiju, blizu katedrale nisu uopste snimljeni ali jesu blizu kraja gde zivi meta. U stvari i dobro je sto FSB grupa zamalta jer da nije npr da je ko KGB stvari bi bile daleko gore.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, A sad said:

 

To, to. Svako ko ne odgovara neokomunistima je agent FSBa. Ne blamiraj se. 

 

Ovo je jednostavno lista imena koja podrzavaju Putina, i koja su u zamjenu za tu podrsku dobila  novcanu ili politicku podrsku od Putina. Jesam li nekoga pogresno naveo? Evo da ponovim listu da ne bude zabune, i da stavim Jansu pod znak pitanja - za osrtale nema dileme:

 

  • Trump,
  • Berlusconi, 
  • Salvini,
  • Schroeder,
  • Strache, 
  • Le Pen,
  • Farage, 
  • Jansa ???,
  • Orban,
  • Vucic,
  • Dodik,
  • Milanovic.

 

 

 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MeanMachine said:

 

Pa debili iz Jagodine je da onemogucio putinofilsku koaliciju 2008, sto je onda uticalo da se SRS pocepa sto se eto zaboravlja. Sto se tice Putina nije on neki mega sposoban zloca vec je zapad dosta ucinio da on bude to sto jeste. Bili su u ljubavi sa njim pa prakticno sve do Krima 2014.

 

Jel neko primoravao Evropu da zavisi od ruskog gasa? Nije. Jel Nemackoj ruski gas jedina opcija? Trenutno jeste ali ranije nije bio, vec su genijalno odlucili da zatvaraju nuklearke i da ulazu u "zelenu" energiju pa su morali da se vrate uglju cak i pre ove energetske krize.

 

I ti onda pljujes neke balkance sto su se lozili na Putina a ceo zapad ga je obozavao, pa i Ameri setimo se da su on i Bus mladji bili ortaci. Pa i Trump.

 

Dakle nisu krivi balkanci vec zapad. Da je zapad bio pametniji i oprezniji a upozoravali su ih i ljudi iz putinovog okruzenja sta moze da se desi, lako bi zapad pritegao balkance da se ne loze na Putina.

 

I da imas cika Orbana i on je ortak sa Putinom a i Bibi iz Izraela ali ti se uhvatio ovih nasih, cuj Srbi se loze na nekog "zeznutog" Rusa mozes misliti velikog mi cuda, pa jos pozivas na resavanja po kratkom postupku da vidimo da li ce modovi da reaguju na to sto pozivas na ubijanje.

Niko se ne lozi na putlera, ali cak i ja mislim da perspektiva Evrope u mnogome treba da zavisi i od Rusije, ali skroz drugacije orjentisane.

 

Za Orbana sam pisao bas davno, metdologiju Orbana je bukvalno kopirao vucic..

 

Nisu oni nikakvi agenti, samo zeljni fotelje, a fsb sigurno zna kako se mozak izvrce.

 

U dubini duse se nadam da ce Rusi to resiti iznutra jer je jedino to tako moguce bez miliona zrtava.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Najsmešniji deo ove ruske teorije o ubistvu Dugine je da je ova tajna agentkinja sa napucanim usnama pripadnica "Azov" Puka. Dakle sve su joj nakalemili što su mogli a dokazi su im nikakvi. Ovaj detalj sa "Azov" mi govori da je ovo za njihovo javno mnjenje jer ovo je premalo dokaza i da se izrazi sumnja a kamoli da se tvrdi da je slučaj rešen. Kad su tako ekspeditivni mogli su u pauzi ove "istrage" da reše i gomile ubistava Putinovih protivnika.

 

Ruska ofanziva kod Snihurivke u stvari nije išla putem od Snihurivke ka Mikolajevu nego preko njiva do Blagodatne a obzirom da nema naseljenih mesta između Blagodatne i puta Snihurivka-Herson pitanje je koliko su uopšte napredovali jer mape su tu gde nema mnogo mesta prilično neprecizne. Ukrajinci i dalje drže put od Hersona do Snihurivke a bez njega nema ofanzive na Mikolajev.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ters said:

 

Mozda su operativci FSB glupi, ali je FSB kao sluzba napravio daleko vece rezlutate nego KGB - u gotovo svakoj evropskoj i zapadnoj zemlji imaju jaku podrsku i ili su na vlasti, ili na domak vlasti - Trump, Berlusconi,  Salvini, Schroeder, Strache,  Le Pen, Farage,  Jansa, Orban, Vucic, Dodik, Milanovic...

 

Nije FSB nego Rusija tj pare. To je npr ko sto su Saudi kupili dobar deo americkih politicara niko ne kaze da im je sluzba odlicna ali da je drzavno lobiranje itekako dobro. I da SSSR je isto tako pokusavao da kupuje ali tad je SSSR bio neprijatelj pa se to itekako pratilo i svako ko bi od zapadnih politicara mirisao na to da je mozda kupljen bi nadrljao, nekada bi bio i likvidiran.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MeanMachine said:

 

 

Pa ja rekoh da FSB ima samo propagandu, kad posalju neke likove da ubiju totalno nebitnog lika u Britaniji ovi uspeju da indirektno ubiju neku nesretnu zenu. Pri tome ih lepo snime gde su se sve setali i time dokazu da je prica da su eto naprasno bas tog dana doleteli iz Rusije da vide neku katedralu u Salzberiju, blizu katedrale nisu uopste snimljeni ali jesu blizu kraja gde zivi meta. U stvari i dobro je sto FSB grupa zamalta jer da nije npr da je ko KGB stvari bi bile daleko gore.

 

Pa nije samo propaganda..vidi vucica i to samo onda shvatis da nije samo..

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Niko se ne lozi na putlera, ali cak i ja mislim da perspektiva Evrope u mnogome treba da zavisi i od Rusije, ali skroz drugacije orjentisane.

 

Za Orbana sam pisao bas davno, metdologiju Orbana je bukvalno kopirao vucic..

 

Nisu oni nikakvi agenti, samo zeljni fotelje, a fsb sigurno zna kako se mozak izvrce.

 

U dubini duse se nadam da ce Rusi to resiti iznutra jer je jedino to tako moguce bez miliona zrtava.

 

Pa realno jedino resenje jeste da nekako maknu Putina tj da duboka drzava odradi posao ali vec sam pisao da je Putin sve radio da mu duboka drzava ne moze doci glave. Ovakav FSB je njegovo cedo i sad ga isto dosta kosta jer izgleda FSB ga je ubedio da samo treba da udare nogom vrata i ima da se cela trula Ukrajina urusi. Jbg dupeuvlakaci nesposobni pa naravno da nece reci sefu jbg sefe one silne pare sto smo ulozili u operaciju rusenja Zelenskog su otisle na kurve, kokain i kavijar.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ters said:

 

Ovo je jednostavno lista imena koja podrzavaju Putina, i koja su u zamjenu za tu podrsku dobila  novcanu ili politicku podrsku od Putina. Jesam li nekoga pogresno naveo? Evo da ponovim listu da ne bude zabune, i da stavim Jansu pod znak pitanja - za osrtale nema dileme:

 

  • Trump,
  • Berlusconi, 
  • Salvini,
  • Schroeder,
  • Strache, 
  • Le Pen,
  • Farage, 
  • Jansa ???,
  • Orban,
  • Vucic,
  • Dodik,
  • Milanovic.

 

 

 

 

Da ponovis jos hiljadu puta nece biti istina.

 

Jedini gori botovi od putinovih su neokomunisticki. Neverovatan nivo gluposti. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 21 minutes ago, A sad said:

     

    Da ponovis jos hiljadu puta nece biti istina.

     

    Jedini gori botovi od putinovih su neokomunisticki. Neverovatan nivo gluposti. 

     

Pa evo da ponovim treci put, ovaj put sa prvim linkovima koji iskacu kada se trazi povezanost ovih imena sa Putinom.... 

Edited by ters
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, A sad said:

 

Da ponovis jos hiljadu puta nece biti istina.

 

Jedini gori botovi od putinovih su neokomunisticki. Neverovatan nivo gluposti. 

Nisam navikao od A sad da bez argumentacije udje u raspravu. Svakako da novi sveCki poredak Rusi nece praviti sa Iranom ili Kinom. Meni je logicki da njihov uticaj i smisao politike pokusavaju da integrisu kroz uredjene drzave. 

 

I Fra Merkel bi vladala jos 20g da nije bolesna, tako nesto cak ni Tramp nije odbacivao, a manje vise svi na ovoj listi vuku glasace, ajde da budem precizan..sa Balkan Infa.

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, MeanMachine said:

 

Nije FSB nego Rusija tj pare. To je npr ko sto su Saudi kupili dobar deo americkih politicara niko ne kaze da im je sluzba odlicna ali da je drzavno lobiranje itekako dobro. I da SSSR je isto tako pokusavao da kupuje ali tad je SSSR bio neprijatelj pa se to itekako pratilo i svako ko bi od zapadnih politicara mirisao na to da je mozda kupljen bi nadrljao, nekada bi bio i likvidiran.

Finansirao je SSSR mnogo toga , ne samo u Evropi nego sirom sveta, imali su na hiljade shell kompanija. Sve KP po Evropi su dobijale finansijska sredstva preko tih kompanija, sta misli zasto su u FR ili Italiji gotovo nestale, a bile su vrlo vazan faktor na politickoj sceni. Nestale su i sve evropske teroristicke organizacije nakon kolapsa SSSR-a. Slucajnost, ne, KGB je to sve finansirao , najcesce preko sestrisnkih sluzbi kao sto su bile Stazi i bugarska obavestajna sluzba.Pacepa je tvrdio da su finansirali i Feniks 72ge. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nisam navikao od A sad da bez argumentacije udje u raspravu. Svakako da novi sveCki poredak Rusi nece praviti sa Iranom ili Kinom. Meni je logicki da njihov uticaj i smisao politike pokusavaju da integrisu kroz uredjene drzave. 

 

I Fra Merkel bi vladala jos 20g da nije bolesna, tako nesto cak ni Tramp nije odbacivao, a manje vise svi na ovoj listi vuku glasace, ajde da budem precizan..sa Balkan Infa.

 

 

 

Samo nemojte ti i kolega ters o argumentaciji, jbg ne ide. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Russiagate tj mesanje u izbore 2016 je bajka smisljena od strane Hileri i demokrata da opravdaju poraz od lika koji je u trku usao bez ikakvih ambicija da moze da pobedi.

 

Cak je i dokazano od samih americkih sluzbi da je to glupost.

 

Sve je nebuloza, pocev od Stel dosije pa nadalje.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Btw ja mislim da bi ovo sa Ukrajinom bilo dosta drugacije da je Doni dobio izbore, verovatno Putin ne bi ni napao a ako bi Trump bi izboskovao neki dogovor.

 

Ovako Ukrajinci imaju posla sa deda Bajdenom koji posle izbora u novembru pogotovo ako Rusi budu imali neki ozbiljan proboj na frontu moze da kaze jbg ovo je preskupo a ne daje efekta cao drugari ko sto bi u Afganistanu.

 

Da je ruska vojska pogotovo u ranom periodu rata bila vise zamlata nego ozbiljna vojska, to je stoji ali i dalje je to super teska kategorija dok Ukrajina je jbg valter kategorija, valter mora da udara i udara i udara teskasa da ga obori a teskasu je potreban samo jedan dobar udarac cak i kad je vec na kolenima:

 

CheapGlassChafer-max-1mb.gif

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MeanMachine said:

Btw ja mislim da bi ovo sa Ukrajinom bilo dosta drugacije da je Doni dobio izbore, verovatno Putin ne bi ni napao a ako bi Trump bi izboskovao neki dogovor.

 

Ovako Ukrajinci imaju posla sa deda Bajdenom koji posle izbora u novembru pogotovo ako Rusi budu imali neki ozbiljan proboj na frontu moze da kaze jbg ovo je preskupo a ne daje efekta cao drugari ko sto bi u Afganistanu.

 

Da je ruska vojska pogotovo u ranom periodu rata bila vise zamlata nego ozbiljna vojska, to je stoji ali i dalje je to super teska kategorija dok Ukrajina je jbg valter kategorija, valter mora da udara i udara i udara teskasa da ga obori a teskasu je potreban samo jedan dobar udarac cak i kad je vec na kolenima:

 

CheapGlassChafer-max-1mb.gif

 

 

 

 

11 minutes ago, A sad said:

 

E ovako mali Perica zamislja politiku. 

Uskladio sam bolje

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, A sad said:

 

Covek je potpuno u pravu. 

 

18 minutes ago, A sad said:

 

E ovako mali Perica zamislja politiku. 

Ovo sto je MM napisao je na niovu objasnjenja Mise Vacica posle druge flase vinjaka. USA je sistem koji sigurno nije zavistan od Bajdena..Da je Tramp dobio izbore, ah da, tako Perica zamislja politku..itd.

 

Dubljee si sve bjasnjavao, sad uleteo, opalio par samara i to je to.. da ja nesto napisem bez argumentacij je manje vise ocekivano, ali nee i ti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

 

Ovo sto je MM napisao je na niovu objasnjenja Mise Vacica posle druge flase vinjaka. USA je sistem koji sigurno nije zavistan od Bajdena..Da je Tramp dobio izbore, ah da, tako Perica zamislja politku..itd.

 

Dubljee si sve bjasnjavao, sad uleteo, opalio par samara i to je to.. da ja nesto napisem bez argumentacij je manje vise ocekivano, ali nee i ti.

 

Za ovo sto vi pisete zaista nije potrebna nikakva argumentacija. Da li iko normalan moze da shvati ozbiljno tezu da su svi politicari koji se nekom ne svidjaju ruski spijuni? Naravno, bez ikakve argumentacije. 

O tome treba ozbiljno da raspravljamo? Neka hvala. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, A sad said:

 

Za ovo sto vi pisete zaista nije potrebna nikakva argumentacija. Da li iko normalan moze da shvati ozbiljno tezu da su svi politicari koji se nekom ne svidjaju ruski spijuni? Naravno, bez ikakve argumentacije. 

O tome treba ozbiljno da raspravljamo? Neka hvala. 

Može se na osnovu na osnovu te teze zaključiti da su i oni političari koji im se sviđaju nečiji špijuni. Pošto izgleda nema političara koji nije špijun.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

 

Ovo sto je MM napisao je na niovu objasnjenja Mise Vacica posle druge flase vinjaka. USA je sistem koji sigurno nije zavistan od Bajdena..

Bitne stvari za odlucivanje svega u vezi pomoci Ukrajini zavise od izvrsne vlasti u USA. Na celu federane izvrsne vlasti je trenutno Bajden, bar imenom, tako da nazalost sve bitno za Ukrajince zavisi od Bajdenovog kabineta.

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Da je Tramp dobio izbore, ah da, tako Perica zamislja politku..itd.

 

 Zbog? Neko obrazlozenje? Masa se lozila kako je Tramp Putinovg covek kad ono videli smo da mu se suprotstavio daleko vise nego Obmana ili Bush.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tramp bi prodao Ukrajinu za tepsiju ribe. Drugi mogući scenario je obzirom da bi se NATO raspao onako kako je on zamislio taj savez onda Ukrajina ne bi imala ni gde da "uđe" 🙂

 

 

Za sledeće ubistvo imam osećaj da će odgovoran biti tajni agent koji je , praunuk Bandere, služio u Krakenovcima, takođe poslao vojnu knjižicu FSB i vlasnik je fabrike dinamita u Kijevu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...