Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Treba za svaku laz i obmanu naroda da se dobije preki sud. Danas lupetas sta hoces bez posledica. 

 

Npr da vlasnik, urednik, novinar ciji je tekst i ovaj stk je davao intervju za ovu obmanu izgube imovinu. Bukvalno nijednom vec sutra ne bi palo na pamet pise ovakva sranja.

 

Ovo dete od 30g sto je ubijena od Rusa, dobila je svoj mural u Beogradu. 

 

Ubedjen sam da 99.5% rusofila nije ni znalo za nju do juce. 

 

Ubedljivo najgluplji ljudi u Srbiji pa i sire..tj sire sigurno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://amp.n-tv.de/wirtschaft/Bundesbank-erwartet-zehn-Prozent-Inflation-article23539928.html
 

Nemacku ceka depresija ove zime, recesija+ 10% inflacija. Posledice ce biti urbane nasilne demonstracije kao sto su najavili desnicari+ levicari. Vlada je blokirana iznutra i nesposobna u glavnim figurama. Kod mene na istoku vec ne mogu da smisle ukraince, navija se uveliko za ruse. Svako ko sumnja da ce podrska ukraincima biti ukinuta 2024 od strane zap. evrope je smesan.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zastotako said:

https://amp.n-tv.de/wirtschaft/Bundesbank-erwartet-zehn-Prozent-Inflation-article23539928.html
 

Nemacku ceka depresija ove zime, recesija+ 10% inflacija. Posledice ce biti urbane nasilne demonstracije kao sto su najavili desnicari+ levicari. Vlada je blokirana iznutra i nesposobna u glavnim figurama. Kod mene na istoku vec ne mogu da smisle ukraince, navija se uveliko za ruse. Svako ko sumnja da ce podrska ukraincima biti ukinuta 2024 od strane zap. evrope je smesan.

 

Ovaj post treba sacuvati pa videti sta ce biti.

 

P.S. ne moras da koristis tri termina koji prakticno oznacavaju istu stvar da bi pojacao efekat.

A sto se tice ovih racuna za struju, placas 1000 evra godisnje, ne mesecno, a prosecna plata je oko 3500 evra u Austriji.

 

Ja placam struju i parno grejanje stana od 50 kvadrata u Kragujevcu 600 evra godisnje. U Beogradu je verovatno skuplje. Prosecna plata u Srbiji 350 evra.

 

Propadose Austrijanci.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Devil In My Pants said:

Rusija je u svakom smislu evropska zemlja. Taj zapad Rusije drzi evropske vrednosti, tj Petersburg, Moskva manje vise. A cuj dominirali bi, pa imaju 140m ljudi i najvecu povrsinu na svetu, da imaju normalna politicka shvatanja niko se tu ne bi bunio.

 

Samim tim Evropa bi pobegla u dominantni polozaj..ali ruska mafija ima druge planove koji su jalovi. Evropska pamet i ruski energenti bi vinuli celu Evropu daleko napred.

Sa dosta stvari u ovom postu se potpuno slazem, ali mislim da nije ruska mafija ta koja nije htela da udje u evropsku uniju (ako sam te dobro shvatila). Usli bi rusi i cela ruska mafija sa zadovoljstvom, Merkel naprimer bi ih i primila i trudila se da dodje do zblizavanja, ali ima tu jos igraca kojima to ne bi odgovaralo a od kojih evropska unija poprilicno zavisi, uopste to sve nije uopste jednostavno. Meni licno se u ovom momentu cini da ce najveci gubitnik u ovom ratu biti evropska unija ( naravno pored ukrajinaca koji su sasvim sigurno najvece zrtve), nadam se da se varam a bojim se da je tako.  Ali sta je tu je 

Edited by ciao
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

Sa dosta stvari u ovom postu se potpuno slazem, ali mislim da nije ruska mafija ta koja nije htela da udje u evropsku uniju (ako sam te dobro shvatila). Usli bi rusi i cela ruska mafija sa zadovoljstvom, Merkel naprimer bi ih i primila i trudila se da dodje do zblizavanja, ali ima tu jos igraca kojima to ne bi odgovaralo a od kojih evropska unija poprilicno zavisi, uopste to sve nije uopste jednostavno. Meni licno se u ovom momentu cini da ce najveci gubitnik u ovom ratu biti evropska unija ( naravno pored ukrajinaca koji su sasvim sigurno najvece zrtve), nadam se da se varam a bojim se da je tako.  Ali sta je tu je 

 

 

Nema to veze sa "ko je sta hteo" nekim zeljama i slicno... Zamislimo da smo svi u lalalandu i da Rusija ima demokratski kapacitet da bude deo EU. Koji rezon ima zemlja sa tolikim potencijalom za poljoprivredu na primer da se uklapa u kvote koje su orijentisane prvenstveno ka Francuskoj? Ili recimo zemlja koja ima potpuno drugacije interese na Kavkazu da se uklapa u neke sankcije Brisela... Na stranu sto bi dobili jednu mega Grcku koja bi mogla da obori celu EU u slucaju krize. 

 

Na zalost ta de Golova ideja o Evropi od Lisabona do Vladivostoka je u rangu Bajronovih mastarija. Ono sto je nekada davno imalo smisla je pravljenje nekog strateskog partnerstva koje bi uvazavalo razlike  (tipa pomenuti demokratski kapacitet Ruskog drustva koji nije niti ce za naseg zivota biti uporediv sa onim u Z. Evropi)  i interese obe strane (prvestveno bezbednosne, ekonomske...). Na zalost sada je kasno za to: sa ove strane gvozdene zavese vrsi se pomalo i histericna demonizacija celog Ruskog drustva (citam i neverujem sta govori Letonski predsednik) a sa druge strane pitaj boga sta se sve sprema. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Propadose Austrijanci.

 

Restoran u Becu

 

edit. sa telefona sam, ne znam zasto link ne radi ali evo teksta, ko zeli moze da izgugla, sta izuzetno uspesan vlasnik restorana kaze na povecanje cene struje. 

 

Heindls Schmarren & Palatschinkenkuchl

vor etwa einer Woche

heute in eigener sache: gestern die neue stromrechnung bekommen, war bis vor 3 monaten € 2000,- im monat, letzten 2 monate 5000,- und die neue ist 7500,- ink. mwst. und abgaben.
steuern und abgaben 370,-, mwst. 1257,69. ich freue mich auf neuwahlen, schlechter kanns nicht werden. wenn ich vorher 2000,- im monat bezahlt habe und jetzt 7546,- sind das beim strom im jahr 66000,- euro mehr im jahr. gott sei dank geht mein geschäft sehr gut und ich werde das aushalten, nur ob ich weiter arbeitsplätze schaffen kann und geld verdienen, glaub ich nicht.
ps: ich beziehe strom aus 100% wasserkraft. bin jetzt 65 jahre alt, aber so schlechte politiker hatten wir noch nie.

Edited by K.Dot
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sreta-steta said:

 

 

Nema to veze sa "ko je sta hteo" nekim zeljama i slicno... Zamislimo da smo svi u lalalandu i da Rusija ima demokratski kapacitet da bude deo EU. Koji rezon ima zemlja sa tolikim potencijalom za poljoprivredu na primer da se uklapa u kvote koje su orijentisane prvenstveno ka Francuskoj? Ili recimo zemlja koja ima potpuno drugacije interese na Kavkazu da se uklapa u neke sankcije Brisela... Na stranu sto bi dobili jednu mega Grcku koja bi mogla da obori celu EU u slucaju krize. 

 

Na zalost ta de Golova ideja o Evropi od Lisabona do Vladivostoka je u rangu Bajronovih mastarija. Ono sto je nekada davno imalo smisla je pravljenje nekog strateskog partnerstva koje bi uvazavalo razlike  (tipa pomenuti demokratski kapacitet Ruskog drustva koji nije niti ce za naseg zivota biti uporediv sa onim u Z. Evropi)  i interese obe strane (prvestveno bezbednosne, ekonomske...). Na zalost sada je kasno za to: sa ove strane gvozdene zavese vrsi se pomalo i histericna demonizacija celog Ruskog drustva (citam i neverujem sta govori Letonski predsednik) a sa druge strane pitaj boga sta se sve sprema. 

Kao i vecina tvojih postova, jos jednom bacenih mojih pet minuta citanja istih.

 

Estonci, Letonci, Poljaci i Litvanci znaju manje sta ih ceka i kakve opasnosti imaju od srete stete kojem tu nesto nije jasno.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Devil In My Pants said:

Kao i vecina tvojih postova, jos jednom bacenih mojih pet minuta citanja istih.

 

Estonci, Letonci, Poljaci i Litvanci znaju manje sta ih ceka i kakve opasnosti imaju od srete stete kojem tu nesto nije jasno.

 

 

 

 

 

 

 

 

vidis ja sam tvoje besomucno budalesanje prestao da citam 6000 postova ranije tako da sam produzio sebi zivot za skoro mesec dana 

Link to comment
Share on other sites

Savet bezbednosti UN pozvaće Zelenskog da govori o granatiranju nuklearne elektrane Zaporožje i ubistvu Darje Dugine

Rusija se usprotivila virtuelnom pojavljivanju Zelenskog preko internet veze, insistirajući na njegovom fizičkom prisustvu.

Međutim, u Savetu bezbednosti UN Rusiju je u tome podržala samo Kina, a većinom glasova odlučeno je da se Zelenski obrati putem video-linka.

Sputnik Srbija

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Savet bezbednosti UN pozvaće Zelenskog da govori o granatiranju nuklearne elektrane Zaporožje i ubistvu Darje Dugine

Rusija se usprotivila virtuelnom pojavljivanju Zelenskog preko internet veze, insistirajući na njegovom fizičkom prisustvu.

Međutim, u Savetu bezbednosti UN Rusiju je u tome podržala samo Kina, a većinom glasova odlučeno je da se Zelenski obrati putem video-linka.

Sputnik Srbija

Da dodje do groba da polozi cvece i da se izvini njenom ocu. 

 

Da UA izadju iz zemlje da ne smetaju Rusima..nema smisla.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Da dodje do groba da polozi cvece i da se izvini njenom ocu. 

 

Da UA izadju iz zemlje da ne smetaju Rusima..nema smisla.

Dobro bre Devile...dovoljno je da se citira druga rečenica i da bude smešno, šta sad pametuješ. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...