Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Quote

 

Today will be ‘last battle’ for Mariupol as ammunition is ‘running out’, Ukraine says

Ukrainian forces say they are readying themselves for a “last battle” to control the besieged southern Ukrainian port city of Mariupol, AFP reports.

In a statement on Facebook, the 36th marine brigade of the Ukrainian armed forces said:

 

 

Today will probably be the last battle, as the ammunition is running out.

After defending the port for 47 days and doing “everything possible and impossible” to retain control” of the city, the marines said it had been “pushed back” and “surrounded” by the Russian army, adding:

 

 

It’s death for some of us, and captivity for the rest.

Russian forces have said that fighting has recently centred around Mariupol’s Azovstal iron and steel works and in the port.

The marines said that is where “the enemy gradually pushed us back” and “surrounded us with fire, and is now trying to destroy us.”

 

 

The mountain of wounded makes up almost half of the brigade. Those whose limbs are not torn off return to battle.

The infantry was all killed and the shooting battles are now conducted by artillerymen, anti-aircraft gunners, radio operators, drivers and cooks. Even the orchestra.

It complained that there was a lack of support from Ukraine’s military leadership “because we’ve been written off”.

 

 

Rat ti jebem, da ti jebem, u zagradi - da ti jebem 😞

Edited by Beonegro
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AgroLaki said:

ja sam bio u tripu da je granata pala, a ne da je tenk pucao na njih jer je jednostavno preblizu. Jedino ako je neko zaplenio protivnicki tenk pa tako prisao, mnogo cudna situacija.

 

Pominje se takodje da su Rusi sa mora unistili S300 koji je stigao Ukrajincima. 

 

.

 

Snimak sa tenkom ima produzetak...velika verovatnoca  da je ukrajinska armija stradala. Pitanje je od koga, po jednoj verziji tenk je ruski, po drugoj ukrajinski tenk videvsi ruski transporter, zaplenjen ili napusten i vojsku oko njega resava da su to rusi...

 

.

3 hours ago, Beonegro said:

Sad Rusi tvrde da je nekoliko Ka 52 masakriralo neku ukrajinsku kolonu, ima i snimaka, ali krajnje mrljavih, oni pucaju na nešto, ali ja nisam uspio da vidim na šta, što se mene tiče mogao je da bude i prazan put.

 

 

 

.

 

Nisam video ranije, meni licno izgleda kao glupost, glas koji govori na engleskom podseca na kineza koji govori engleski..oni i prave reportaze ovog tipa...

 

.

44 minutes ago, Beonegro said:

 

Rat ti jebem, da ti jebem, u zagradi - da ti jebem 😞

 

.

 

Mislim da prevod nije potpun, ali me mrzi da proveram...Poslednje sto je izaslo od coveka koji je snimao proslu predaju u Marioplju, jeste da se njih stosezdeset predalo...tako da dobro je da su zivi...

 

.

 

 

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

@snimak sa tenkom

Ma isekli su neki frejm gde se vidi plava traka kod ovih sto beze posle eksplozije. Ko ce ga znati. 

 

 

Negde videh info da se navodno i danas predalo oko 160 UA vojnika u Mariupolju... Naravno bez snimaka i potvrda.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klipan said:

@snimak sa tenkom

Ma isekli su neki frejm gde se vidi plava traka kod ovih sto beze posle eksplozije. Ko ce ga znati. 

 

 

Negde videh info da se navodno i danas predalo oko 160 UA vojnika u Mariupolju... Naravno bez snimaka i potvrda.

 

 

 

.

 

Da, prvo freim sa plavom trakom... a posle snimak poered transportera sa telima ukrajinskih vojnika..Sta god da se desilo, uzasno je bizarno...

 

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, attolini said:

Nisam video ranije, meni licno izgleda kao glupost, glas koji govri na engleskom podseca na kineza koji govori engleski..oni i prave reportaze ovog tipa...

Možda sam pogriješio što sam stavio video, koji jeste glupost, osnovni izvor je ozbiljniji, objavio je Reuters koji se poziva na Interfax, možda ti možeš da nađeš originalnu objavu.

5 minutes ago, attolini said:

 

 

Mislim da prevod nije potpun, ali me mrzi da proveram...Poslednje sto je izaslo od coveka koji je snimao proslu predaju u Marioplju, jeste da se njih stosezdeset predalo...tako da dobro je da su zivi...

Ima već 3-4 dana kako je objavljeno to da ih se predalo 260, ovo je danas izašlo i izgleda da se odnosi na te koji se za sada još nisu predali. Objavili su i Guardian i Le Figaro, tako da pretpostavljam da je izvor provjeren.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Možda sam pogriješio što sam stavio video, koji jeste glupost, osnovni izvor je ozbiljniji, objavio je Reuters koji se poziva na Interfax, možda ti možeš da nađeš originalnu objavu.

Ima već 3-4 dana kako je objavljeno to da ih se predalo 260, ovo je danas izašlo i izgleda da se odnosi na te koji se za sada još nisu predali. Objavili su i Guardian i Le Figaro, tako da pretpostavljam da je izvor provjeren.

 

.

 

Pokusacu da nadjem, ali verovatno bih video nesto takvo na telegram kanalima..i glas koji govori prakticno sam siguran da nije rus...

 

 

To je bilo pre nekoliko dana..ovih stosezdeset je od pre pola sata, nema jos snimaka, nema potvrda...

 

.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Da, prvo freim sa plavom trakom... a posle snimak poered transportera sa telima ukrajinskih vojnika..Sta god da se desilo, uzasno je bizarno...

 

 

Nazalost, videh. Ne mogu da tvrdim da je to snimak bas tih vojnika, ali svakako jeziv snimak...gde ga i otvorih, uzas. Ko nije video, ne preporucujem ni da gleda.

 

 

@Devil In My Pants

 

Bacih malo pogled na onog kanadsko-ukrajinskog volontera...ne znam, ali meni deluje nerealno da je taj lik autentican i da je stvarno negde na terenu. Pa on tvituje na svakih par minuta nesto, odgovara ljudima na komentare... Mozda gresim, ali mi je to bas too much.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Beonegro said:

Možda sam pogriješio što sam stavio video, koji jeste glupost, osnovni izvor je ozbiljniji, objavio je Reuters koji se poziva na Interfax, možda ti možeš da nađeš originalnu objavu.

 

 

.

 

Video je MO..objavila Zvezda njihov tv kanal...u originalu je on bez teksta, kao i uvek. ne pominje se kolona, samo ukrajinska tehnika...

 

 

https://tvzvezda.ru/news/2022410923-o05md.html

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klipan said:

 

Nazalost, videh. Ne mogu da tvrdim da je to snimak bas tih vojnika, ali svakako jeziv snimak...gde ga i otvorih, uzas. Ko nije video, ne preporucujem ni da gleda.

 

 

@Devil In My Pants

 

Bacih malo pogled na onog kanadsko-ukrajinskog volontera...ne znam, ali meni deluje nerealno da je taj lik autentican i da je stvarno negde na terenu. Pa on tvituje na svakih par minuta nesto, odgovara ljudima na komentare... Mozda gresim, ali mi je to bas too much.

Da, preteruje i za moje kriterijume. Mada ko zna,ovi ostali stranci i ako imaju Tviter, retko kace i neke njihove price,al skroz drugi koncept.  Slazem se u principu sa tobom da je verovatno fejk, ali ko ce ga znati.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Ne pominje se kolona, ali već колонна... 😛

 

.

 

Pa tako je to kad citam samo naslov 🙂...ne gledam zvezdu , ne pratim drzavne kanale uopste, evo i erwin sad donese snimak od nocas, a ja mislio da sam update..

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@urosg3 ili neko ko zna

 

Mali off mozda, izvinjavam se na tome, ali me zanima sledece: cesto se na ovim snimcima moze videti, posebno rusi i ceceni, kako koriste nesto sto lici na automatski bacac granata M93, kako ispaljuju rafale iz toga u "poluvazduh". Koliko je uopste moguce biti precizan iz toga na neku vecu razdaljinu, jer mi stvarno deluje na tim snimcima da pucaju u fazonu "da mi izgruvamo u tom pravcu,  pa gde padne".

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, erwin said:

Tvrdnja da su se jutros predali emitovana je na ruskoj televiziji uz snimak predaje nekih Ukrajinaca.

 

 

 

 

.

 

Meni se cini da sam zenu - vojnika iz jednog kadra video jos juce...zato moze biti da recikliraju onih dvestasezdest jos uvek...

 

.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klipan said:

@urosg3 ili neko ko zna

 

Mali off mozda, izvinjavam se na tome, ali me zanima sledece: cesto se na ovim snimcima moze videti, posebno rusi i ceceni, kako koriste nesto sto lici na automatski bacac granata M93, kako ispaljuju rafale iz toga u "poluvazduh". Koliko je uopste moguce biti precizan iz toga na neku vecu razdaljinu, jer mi stvarno deluje na tim snimcima da pucaju u fazonu "da mi izgruvamo u tom pravcu,  pa gde padne".

 

Ma di je precizno, to jest precizno je onoliko koliko je radijus dejstva granate, u 5 metara. Izgruvaj u pravcu i to je to.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

.

 

Prica sa zlocinom u Kramatorsku za ruske telegram kanale je zavrsena i razjasnjena, kako oni to vide...Italijanska tv je objavila snimak ostataka rakete na kojoj se vidi serijski broj, uporedivsi sa onim sto ukrajinci po njima bacaju kao kifle, broj se razlikuje za nekoliko jedinica...

 

U svakom slucaju, bilo kakva ozbiljna istraga moze da ustanovi odakle je dosla, pa i po tom serijskom broju..15 minut..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...