Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

 
I ti mnogo trazis, Devil ti je vec ekspresno uputio osmehe, tj da to nije tacno :wicked:
Pa evo, meni je Beonegro relevantan forumaš i brzo je reagovao, bio je prisutan, i dobio sam potvrdu da informaciju primim s rezervom. Za razliku od Devila kojem su nacisti Azov relevantni izvor informacija. Šteta je što nije onaj video potrajao duže, valjda slučajno [emoji23], da vidimo koliko je onaj Bukefal uplašio posadu T-72. Napraviše više štete po okolnim kućama od rikošeta....ili ovaj pišoplotonja koji posle 5 postova na forumu diskredituje jednog izvrsnog forumaša, sa kojim ne moraš da se složiš, ali zbog kulturnog dijaloga moraš da uvažavaš. No to je pitanje za moderaciju. Ad hominem obraćanja nisu dozvoljena....

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Cak ti dajem tvoj izvor

 

😁

Ne kažu ništa osim da je malo verovatno, ali ne vidim da isključuju decidno.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Guženje znači vrši poso. Samo valjda ovi koji guze znaju da takvi lažu i kad ćute, da to što glasaju kako treba ne znači ništa, i da im ne treba verovati.

 

1 hour ago, erwin said:

 

 

FPwNd0sWUAQHPLo?format=jpg&name=large

 

Ma nek je zavrtanje, uvrtanje, privrtanje jajca, sta god, samo da je ovde plusic, da se ne pravimo pametni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, urosg3 said:

A koji je general ili oficir ima ime? Na tel sam nezgodno mi da trazim...

Jao bre Uroše. Rekoh onomad sebi da ti ne odgovaram na postove, jer ti nećeš na moja pitanja, a ti si mi uveo sankcije pa i ne čitaš moje....:classic_biggrin:

General Roger L. Clothier

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Jao bre Uroše. Rekoh onomad sebi da ti ne odgovaram na postove, jer ti nećeš na moja pitanja, a ti si mi uveo sankcije pa i ne čitaš moje....:classic_biggrin:

General Roger L. Clothier

A bre na telefonu sam a nisam poneo cvikere. Meni cak ni google ne pronalazi ovog casnog djenerala, gde su ga neprijatelji nasli 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

A koji je general ili oficir ima ime? Na tel sam nezgodno mi da trazim...

 

.

 

Video sam pre tri-cetiri dana..imena ne mogu da se setim, nije cak ni general samo, vec komandant neceg tamo, samo sam preleteo, jer je bilo jasno da je glupost, sto su ruski telegram kanali odmah potvrdili...a i ovaj frajer se slikao s nekim ukrajinskim generalom...tako da, u najboljem slucaju moze da bude u Kijevu...apsolutno nebitna prica, kao za legiju stranaca, da, ruske snage nalaze beretke, ambleme, ali to moze da se kupi u Francuskoj i ne znaci nista...

 

.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, attolini said:

 

.

 

Video sam pre tri-cetiri dana..imena ne mogu da se setim, nije cak ni general samo, vec komandant neceg tamo, samo sam preleteo, jer je bilo jasno da je glupost, sto su ruski telegram kanali odmah potvrdili...a i ovaj frajer se slikao s nekim ukrajinskim generalom...tako da, u najboljem slucaju moze da bude u Kijevu...apsolutno nebitna prica, kao za legiju stranaca, da, ruske snage nalaze beretke, ambleme, ali to moze da se kupi u Francuskoj i ne znaci nista...

 

.

Ja koliko znam i MIG-29 može da se kupi....jel tako ?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Ja koliko znam i MIG-29 može da se kupi....jel tako ?

Pa istina bilo je par prozora u vremenu kada je stvarno i mogao da se kupi. A kad si Vucic dobijes ih za dz, samo majkemi platis modernizaciju. I prevoz.

p.s. prica se da je Vucic licno sa Makronom (kao da ne postoji Dassault Aviation nego mora licno Makron da prodaje) dogovorio da kupi 12 Rafala ganz novih. Za 2,5 milijardi USD. I da je kao full paket u pitanju, bolji od komsijskih koji jel`te uzimaju polovne.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Guženje znači vrši poso. Samo valjda ovi koji guze znaju da takvi lažu i kad ćute, da to što glasaju kako treba ne znači ništa, i da im ne treba verovati.

Puna podrska rezoluciji i glasu Srbije za istu.

 

ALI

 

Nakon sastavljanja vlade, moguce da ce MSP ponovo dobiti crvena kremaljska banda iz SPS-a , pa ce ovaj dobri kurs glasanja u UN-u biti prekinut...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Pa istina bilo je par prozora u vremenu kada je stvarno i mogao da se kupi. A kad si Vucic dobijes ih za dz, samo majkemi platis modernizaciju. I prevoz.

p.s. prica se da je Vucic licno sa Makronom (kao da ne postoji Dassault Aviation nego mora licno Makron da prodaje) dogovorio da kupi 12 Rafala ganz novih. Za 2,5 milijardi USD. I da je kao full paket u pitanju, bolji od komsijskih koji jel`te uzimaju polovne.

Uh, da...pisao sam o tome pre više od mesec dana, čini mi se...a jesu li naše 29-ke modernizovanije od ruskih ? Koliko ih ukupno imaju Rusi, nisam video da su leteli do sada ? Zbog namene ?

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Constantin said:

....ili ovaj pišoplotonja koji posle 5 postova na forumu diskredituje jednog izvrsnog forumaša, sa kojim ne moraš da se složiš, ali zbog kulturnog dijaloga moraš da uvažavaš. No to je pitanje za moderaciju. Ad hominem obraćanja nisu dozvoljena....
 

 

Ako se ovaj pasus odnosi na mene... ja sam samo citirao izjavu jednog forumasa.

Ad hominem ne moze biti kako god ga okretao.

Ako je to diskreditacija, onda je on diskreditovao samoga sebe.

Uvazavanje treba zasluziti.

Inace, pisao sam vise na starom B92 forumu, dok mi se srbska medijska (i ne samo medijska) scena nije zgadila, pa sam presao na jedan hrvatski forum.

Sirina tema i nivo komunikacije se ne daju porediti (da ne govorim o tome, da nema toliko ruskih trolova i putinofila).

Ontopic

U idelnosm slucaju za godinu-dve Ukrajinci proteruju vojsku zlog gnoma iz svoje zemlje, Rusija placa odstetu, pocinioci ratniih zlocina bivaju izvedeni pred sud

i Rusija ostaje jos 5-10 godina pod sankcijama, dok vojno ne budu vise sposobni za neko novo ratovanje i ne promene mafijasko-kleptokratski drzavni sistem.

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Ja koliko znam i MIG-29 može da se kupi....jel tako ?

 

.

 

Jel moze? Nemam pojma?😀 Vidi, ako su nasli beretke i ostale stvari, verovatno jesu tamo..meni jednostavno to nije vazno, nije vazno ni jesu li ukrajinci ili stranci. Uostalom, danas je Zelenski istupao pred grckim parlamentom, sa dva pripadnika AZOVA , grcima...ne znam sve detalje, u stvari prakticno nista...

 

Meni je veci problem to sto je dato oruzje bukvalno svakom, prakticno bez provere, pa ga je tako dobila i najveca olos, kriminalci...i  odvartnih slika cemo gledati sve vise...s jedne strane, s druge strane i to moze da se razume...

 

.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Uh, da...pisao sam o tome pre više od mesec dana, čini mi se...a jesu li naše 29-ke modernizovanije od ruskih ? Koliko ih ukupno imaju Rusi, nisam video da su leteli do sada ? Zbog namene ?

Rusi ih imaju dosta, ne previše verzija SD (Сербский Доработаны) koji su kao naši, imaju nešto m2 i nešto k verzija (to je mornarička verzija) Imaju gomilu dvoseda ali oni nisu više pogodni ni za šta osim za obuku. Nemam tačan broj ali pričamo između 200 i 250 komada verovatno operativnih danas, još možda 100 dvoseda (UB verzija) da su u kakvom takvom resursu. Mislim da MiG29K imaju samo dve eskadrile tj 24 aviona.
MiG29 je mator avion a Rusija se oslanja na resurs tako da ih dosta ispada iz upotrebe pa se vraća i tako u krug.

Lete sigurno sa dvajesdevetkama ali nije bilo oborenih do sada.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Rusi ih imaju dosta, ne previše verzija SD (Сербский Доработаны) koji su kao naši, imaju nešto m2 i nešto k verzija (to je mornarička verzija) Imaju gomilu dvoseda ali oni nisu više pogodni ni za šta osim za obuku. Nemam tačan broj ali pričamo između 200 i 250 komada verovatno operativnih danas, još možda 100 dvoseda (UB verzija) da su u kakvom takvom resursu. Mislim da MiG29K imaju samo dve eskadrile tj 24 aviona.
MiG29 je mator avion a Rusija se oslanja na resurs tako da ih dosta ispada iz upotrebe pa se vraća i tako u krug.

Lete sigurno sa dvajesdevetkama ali nije bilo oborenih do sada.

To mi je bilo interesantno, ali s početka, kada je skoro cela avijacija UA bila uništena, oni su kao pomoć tražili 29-ke od komšija. Zašto, ako su kante ?

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Jery ovo dovoljno ubedljivo...😛

To nije američki NATO general niti francuski legionar....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Da,  to je ruski nacista 😬

Šta je jedan i da je samo jedan....bitno je da je odabrao pravu stranu.

Quote

 

Pored beloruskih neonacista iz Nacionalnog bataljona „Kastusja Kalinovskog“, (https://t.me/bograta/9557) Glavna obaveštajna uprava Ministarstva odbrane Ukrajine stvorila je novi bataljon – Legija „Sloboda Rusiji“ i regrutuje u svoje redove ruske ekstremiste. Na Internetu je ova banda već nazvana „reinkarnacijom Vlasovske ROA“*.

 

Značajno je da su je organizatori neonacističke jedinice opremili simbolima belo-plavo-bele zastave Hodorkovskog „Antiratnog komiteta Rusije”. Ironično, kreatori te zastave nazvali su je „zastavom prelepe budućnosti Rusije“. Očigledno se nisu složili između sebe nakon što su dobili donacije od Soroša, a sada je nekako nezgodno ispalo sa tim „simbolom slobodne Rusije“. 

 

*„Ruska oslobodilačka armija“ (Russkaя osvoboditelьnaя armiя), je bila formacija koju su činili velikim delom Rusi, i koja je tokom Drugog svetskog rata ratovala na strani Hitlerove Nemačke. Njen vođa je bio Andrej Vlasov.

 

 

spacer.png

4 minutes ago, Amigo said:

General Clotier izgleda postoji.

 

 

 

 

Ne mogu sada da nadjem, ali bila je i stranica na Wikipedi....na njoj, na žalost, piše datum smrti, dan kad su oboreni helikopteri (ne prvi put kada su pokušali, nego drugi put, kada su uspeli da slete, pokupe ljude i uzlete...ali samo toliko)....nije pisalo gde i kako. Imam kasno paljenje, a ne formiram arhivu, mislio da neće da mi treba

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

To mi je bilo interesantno, ali s početka, kada je skoro cela avijacija UA bila uništena, oni su kao pomoć tražili 29-ke od komšija. Zašto, ako su kante ?

Zato što komšije nemaju bolje... Vidi da se razumemo oko "kante" za početak:

MiG29 je dobar avion, ne skup, dosta jednostavan za održavanje odličnih performansi. Za svoje vreme solidno naoružan, sa pristojnim radarom za svoje doba. realno osamdesetih jedina zamerka mu je bila da u odnosu na takmaca na F-16 troši značajno više pa mu manja autonomija leta.
U borbi sa F-16 se nije nikad našao, ono da bude fer, da budu 1:1 ili 2:2 uvek je F-16 bio u značajnoj prednosti pa se ne pika rezultat.

MiG29 m2 je načelno avion 4. generacije, kad bi se koristio po doktrini NATO (zamišljam) uz data link, uz nadzor prostora iz Avaksa, uz kvalitetno navođenje i identifikaciju ciljeva i možda malčice bolje AAM rakete ne bi zaostao dan danas iza F16 dajem block po izboru. Ali to nećemo da proverimo jer nemamo gde. To bi možda mogli Rusi da nisu operisani od koordinacije vidova i rodova vojske i kad bi njihovi oficiri zamenili štapske torbice sa displejima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...