Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 minutes ago, Constantin said:
4 minutes ago, urosg3 said:
Ima, dobro je samo kamere nema ništa ozbiljnije emoji846.png
p.s. neko će na nekog da bude mnogo ljut!

Imamo mi nešto slično, Izraelci, Poljaci....ako se ispostavi da je naš, garant će Kurti da nas prijavi da je nosio Iskander ili Kindžal...

Te klase imamo Vrabca, ali nije on očigledno. Da nije iz Bondstila? Ima tih FlyEye modela sad gomila 

Link to comment
Share on other sites

Te klase imamo Vrabca, ali nije on očigledno. Da nije iz Bondstila? Ima tih FlyEye modela sad gomila 
Najpre će biti....ja od kako su Natovci rešili da oprave bazu u Albaniji, za spec.vojne operacije [emoji33], smetnuo sam s uma Bondstil...već računam da je naš [emoji2958]
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

Najpre će biti....ja od kako su Natovci rešili da oprave bazu u Albaniji, za spec.vojne operacije emoji33.png, smetnuo sam s uma Bondstil...već računam da je naš emoji2958.png

Pitao sam pametnije od sebe, i kaže mi kolega da liči na Skylark 1 i izgleda da je u pravu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Tipujem da je od ovih...proszę pana.....emoji847.png...iz KFOR-a...

Pa nema neku autonomiju nije mnogo daleko miško.
p.s. odavno nije bilo bole komedije od tvrdnje da je onaj dron koji je pao u Zagrebu nemao (pa imao) pa zvanično opet nemao, pa onda imao eksploziv. Kao da je na kraju krajeva i bitno da li je imao ili nemao, skandal za PVO je svakako da je stigao tu gde je pao bez obzira.

Link to comment
Share on other sites

Pa nema neku autonomiju nije mnogo daleko miško.

p.s. odavno nije bilo bole komedije od tvrdnje da je onaj dron koji je pao u Zagrebu nemao (pa imao) pa zvanično opet nemao, pa onda imao eksploziv. Kao da je na kraju krajeva i bitno da li je imao ili nemao, skandal za PVO je svakako da je stigao tu gde je pao bez obzira.

Moj glavni utisak je izjava Bože Spasića bivšeg DB-ovca, koji je tvrdio da je dron doleteo iz Italije. Nego na Pinku svašta možeš da čuješ, iznerviraš se, a nekad i da se nasmeješ....

 

Apropo ovog "dživdžana"...jeste mala autonomija, zato i mislim da je KFOR-ov...kažem, Poljaci ga imaju. Oni se baš qrtche u poslednje vreme, na svim nivoima.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Moj glavni utisak je izjava Bože Spasića bivšeg DB-ovca, koji je tvrdio da je dron doleteo iz Italije. Nego na Pinku svašta možeš da čuješ, iznerviraš se, a nekad i da se nasmeješ....

Apropo ovog "dživdžana"...jeste mala autonomija, zato i mislim da je KFOR-ov...kažem, Poljaci ga imaju. Oni se bap qurtche u poslednje vreme, na svim nivoima.

Čekaj na koji je dron mislio Spasić ovaj Skylark 1 ili onaj iz Zagreba? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:
2 minutes ago, urosg3 said:
Čekaj na koji je dron mislio Spasić ovaj Skylark 1 ili onaj iz Zagreba? 

Da,da...izvini što sam nabacao samo pa nisam bio jasan....na onaj iz Zagreba.

Brate Spasić je prolupao TU-141 hajd što je pobegao iz muzeja ali da pobegne u Italiju, pa poleti i imaju ljude za sovjetsku tehnologiju mnogo je i za Drecuna

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, urosg3 said:

Brate Spasić je prolupao TU-141 hajd što je pobegao iz muzeja ali da pobegne u Italiju, pa poleti i imaju ljude za sovjetsku tehnologiju mnogo je i za Drecuna

Kakav DB takav i "operativac"....plaćeni lajavi krelac, koii je sam sebi zakomplikovao život proseravanjem po ružičastoj TV..

Link to comment
Share on other sites

Videh vest da je veteran ruske politike Antolij Čubajs podneo ostavku i napustio Rusiju, gledam sta pisu nasi putinofili lopovina, izdajnik, jeljcinov covek a niko od njih da se ne zapita zasto takav lik koji je toliko dugo bio u politici bas sad odlucio da bude izdajnike kad Putin pobedjuje? Lik je itekako bio bitan 1990tih bitniji od Putina sigurno.

 

Neverovatno koliko su slepi pored ociju, pacovi napustaju brod koji tone a oni slave jer ce Rusija da se ocisti od lopova i izdajnika. 

 

 

 

 

 

 

Edited by MeanMachine
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pitao sam pametnije od sebe, i kaže mi kolega da liči na Skylark 1 i izgleda da je u pravu
У јужном делу Косовске Митровице нешто пре 15 часова,срушила се лака војна беспилотна летелица - дрон

Ради се о тактичкој извиђачкој беспилотној летелици израелске производње типа "Елбит Скyларк 1".

На основу података о земљама корисницима овог апарата, може се претпоставити да се ради о дрону хрватског контигента КФОР или јединица које бораве и сарађују са албанским оружаним снагама на КиМ.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Don Juan said:

Bacanje nuklearke na Ukrajinu je ista situacija kao kada bi gađao komšiju na spratu u zgradi sa molotovljevim koktelom.

 

Bukvalno isto.

 

A ne mislim ja na nuklearne rakete klasicnog tipa. Mislim pre svega na 3bv2 artiljerijski projektil kalibra 203mm koji se ispaljuje sa samohodne haubice "Pion"("Malka"), a koja se vec nalazi u Ukrajini. U pitanju je projektil snage 0,5-1 kilotona, ogranicenog dejstva. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

A ne mislim ja na nuklearne rakete klasicnog tipa. Mislim pre svega na 3bv2 artiljerijski projektil kalibra 203mm koji se ispaljuje sa samohodne haubice "Pion"("Malka"), a koja se vec nalazi u Ukrajini. U pitanju je projektil snage 0,5-1 kilotona, ogranicenog dejstva. 

Hirošima je koliko beše 20 kilotona?

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

A ne mislim ja na nuklearne rakete klasicnog tipa. Mislim pre svega na 3bv2 artiljerijski projektil kalibra 203mm koji se ispaljuje sa samohodne haubice "Pion"("Malka"), a koja se vec nalazi u Ukrajini. U pitanju je projektil snage 0,5-1 kilotona, ogranicenog dejstva. 

Taktičko ili strateško, tona ili 10 tona. Totalno je svejedno. Mislim da ne treba razmišljati u tom pravcu.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...