Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

3 minutes ago, sreta-steta said:

Jedna stvar je da ukazujes na licemerstvo, druga da se pravis blesav. Zna se cija se deca skoluju po Londonu i sta njihovi ocevi rade sa Putinom. Licemerstvo je sto Englezima caletove pare nisu smrdele do juce.

eto ja ne znam čija se deca školuju po Londonu a siguran sam da u Londonu dobro provere nekog iz Rusije pre nego što mu daju mogućnost da se useli i školuje,

kad smo već kod školovanja izgleda da si preskočio neke časove

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sreta-steta said:

Jedna stvar je da ukazujes na licemerstvo, druga da se pravis blesav. Zna se cija se deca skoluju po Londonu i sta njihovi ocevi rade sa Putinom. Licemerstvo je sto Englezima caletove pare nisu smrdele do juce.

.

 

U Londonu se skoluje mnogo ruske dece, mnogi moji prijatelji skoluju tamo svoju decu-studente, i nemaju bas nikakve veze sa Putinom...Ta deca su buducnost, ti koji treba da naslede mentalitet SSSR, ljudi koji su sad u vlasti...

Licemerstvo Londona koji su sve do sad drzali ljude koji su zaista bliski je bezgranicno...i kad zavrse sa "ciscenjem" bice interesantno videti kome i koliku su stetu napravili...Sankcije protiv ruskih oligarha su u Rusiji docekane s odusevljenjem...

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Puna podrka banovanju RT, Sputnika i ostalih bolesnih propagandnih govana. 

Bas su puno postigli ovim, do sad smo imali dve strane propagande a od sad ce biti samo jedna cij ce uticaj biti 10x jaci. Stvarno veliki uspeh. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Puna podrka banovanju RT, Sputnika i ostalih bolesnih propagandnih govana. 

 

Iz potpuno neutralnog ugla gledanja, ja sam protiv ovih zabrana ruskih medija, kako na kablovskim kanalima, tako i na youtube-u ili gde sve.

 

Koliko sam mogao da vidim do sada, jedni i drugi vode (ocekivano) propagandni rat, i do sada su objavili mali milion laznih vesti, videa, slika i gnusnih lazi. Mozda ukrajinska strana i vise.

Cak na stranu i to sto i jedni i drugi lazu, meni zabrana ovih medija nisu vid sankcija, vec jenda obicna cenzura. Odnosno, ukidanje prava govora, prava na izrazavanje stava, slobode izbora i ostalih prava koji su navodno vrednosti za koje se isti taj zapad zdusno bori. Mozete da gledate i cujete samo ono sto smo mi odlucili da je istina.

 

Odnosno, jos jedna pokazna vezba na temu "sve moze kada mi to radimo, ali ne moze kada neko drugi radi isto to". Ovo vazi i za zapad i za ruse, za ne bude zabune i zablude.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Perkos2 said:

Šta su gresi roditelja te dece?  Ima li neki dokazani slučaj da je neki od tih roditelja počinio zločine, bilo gde i bilo kad ? Ako su do juče mogli da žive i rade i školuju decu u Londonu bez problema šta se odjednom uradili loše pa se sad priča o gresima njihovim ?  Ili je sama pripadnost nekoj naciji greh?  

 

"Gresi roditelja" je opste prihvacena distinktivna metafora (ne optuzba!) koja se upotrebljava da bi se zastitio/odvojio integritet dece u odnosu na roditelje. U predpolitickim, autoritativnim zajednicama je licni integritet generalno apstraktan pojam, a deca nisu subjekti nego objekti. Stoga i integritet dece kao autonomnih bica predstavlja nepoznanicu i kognitivni izazov za "neke" kojima je pupcana vrpca imperativ. 

Edited by Cyber
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klipan said:

 

Iz potpuno neutralnog ugla gledanja, ja sam protiv ovih zabrana ruskih medija, kako na kablovskim kanalima, tako i na youtube-u ili gde sve.

 

Koliko sam mogao da vidim do sada, jedni i drugi vode (ocekivano) propagandni rat, i do sada su objavili mali milion laznih vesti, videa, slika i gnusnih lazi. Mozda ukrajinska strana i vise.

Cak na stranu i to sto i jedni i drugi lazu, meni zabrana ovih medija nisu vid sankcija, vec jenda obicna cenzura. Odnosno, ukidanje prava govora, prava na izrazavanje stava, slobode izbora i ostalih prava koji su navodno vrednosti za koje se isti taj zapad zdusno bori. Mozete da gledate i cujete samo ono sto smo mi odlucili da je istina.

 

Odnosno, jos jedna pokazna vezba na temu "sve moze kada mi to radimo, ali ne moze kada neko drugi radi isto to". Ovo vazi i za zapad i za ruse, za ne bude zabune i zablude.

Bravo, to je sustina. 

Svakim novim potezom evrope/amerike dogovor od prekidu ovog sranja je sve dalji i dalji. Sve mi vise deluje da oni ustvari ne zele mir, vec da zele da ovaj nastavi sa sranjima, dok oni skupljaju poene a njemu se drma stolica...

Narod ukrajne ce biti topovsko meso ovde, to je najzalosnije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Igor_ said:

Bas su puno postigli ovim, do sad smo imali dve strane propagande a od sad ce biti samo jedna cij ce uticaj biti 10x jaci. Stvarno veliki uspeh. 

 

1 minute ago, Klipan said:

 

Iz potpuno neutralnog ugla gledanja, ja sam protiv ovih zabrana ruskih medija, kako na kablovskim kanalima, tako i na youtube-u ili gde sve.

 

Koliko sam mogao da vidim do sada, jedni i drugi vode (ocekivano) propagandni rat, i do sada su objavili mali milion laznih vesti, videa, slika i gnusnih lazi. Mozda ukrajinska strana i vise.

Cak na stranu i to sto i jedni i drugi lazu, meni zabrana ovih medija nisu vid sankcija, vec jenda obicna cenzura. Odnosno, ukidanje prava govora, prava na izrazavanje stava, slobode izbora i ostalih prava koji su navodno vrednosti za koje se isti taj zapad zdusno bori. Mozete da gledate i cujete samo ono sto smo mi odlucili da je istina.

 

Odnosno, jos jedna pokazna vezba na temu "sve moze kada mi to radimo, ali ne moze kada neko drugi radi isto to". Ovo vazi i za zapad i za ruse, za ne bude zabune i zablude.

 

Oprostite ali meni su lazi o vojnim uspjesima, nekim duhovima Kijeva i ostalim glupostima ipak mnogo mnogo manje gnusne od onih da se u Ukrajini desava vojna operacija denacifikacije, da Ukrajinci sami sebe gadjaju i da NATO sprovodi specijalni plan pravljenja grada-taoca od Kijeva po uzoru na Sarajevo 90ih. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, alpaka Bereta Sida said:

 

 

Oprostite ali meni su lazi o vojnim uspjesima, nekim duhovima Kijeva i ostalim glupostima ipak mnogo mnogo manje gnusne od onih da se u Ukrajini desava vojna operacija denacifikacije, da Ukrajinci sami sebe gadjaju i da NATO sprovodi specijalni plan pravljenja grada-taoca od Kijeva po uzoru na Sarajevo 90ih. 

Druze na obe strane imas gnusne i odvratne lazi, to ce uvek biti tako, cenzurom jedne strane ne postizes nista.

Btw: nisam na strani bilo koga u ovom ratu, navijam samo da se sto pre zavrsi.

Link to comment
Share on other sites

Info kanal Rusija 24 uživo je i dalje dostupan na YT (nema vraćanje unazad):


https://www.youtube.com/watch?v=T3pYbzFrnQU (ne radi embedding)

 

Prvi kanal uživo - strimuju se samo vesti i emisije o Ukrajini (ima vraćanje unazad):

 

 

Ovde su dostupni snimci svih emisija vesti i dnevnika tri ključna nacionalna kanala (Prvi, Rusija 1 i NTV) sa sve arhivom po danima, koga zanima da proučava.

 

http://tv-novosti.ru/

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Nevezano za ovaj rat ...

Svojevremeno sam pokušao da malo odslušam neke emisije na Sputniku ...

Baš,baš, loše ... neki propagandni nivo Večernjih novosti,ako ne i gore ...

Ne znam kakve su im redakcije na drugim jezicima...

Razumem da je propagandni servis,ali je zapanjujući nedostatak suptilnosti čak i za takav tip medija ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Igor_ said:

 cenzurom jedne strane ne postizes nista.

 

Postizu, propaganda je vrlo mocno sredstvo u ratu. Ovim ostavljaju sebi mogucnost da objavljuju sta hoce a da uguse kontra stranu. 

 

Gledao sam neku emisiju na sky gde je jedna gosca rekla da ako Putin upotrebi hemijsko oruzje da je to crvena linija preko koje se ne sme preci. I onda pola sata diskutuju o tome kakav vojni odgovor bi se mogao preduzeti, uopste ne dovodeci u pitanje da se hemijski napad nije desio niti odakle im uopste ideja da bi se moglo desiti i to bas sa te strane.... 

Edited by mmajstor
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Poslanici Evropskog parlamenta danas će na vanrednom zasedanju raspravljati o situaciji u Ukrajini, a zatim glasati o Rezoluciji o ruskoj agresiji protiv Ukrajine.

U nacrtu Rezolucije, pored najstrože osude ”vojne agresije Rusije”, podrške Ukrajini i poziva EU da pojača sankcije protiv Moskve, nalazi se i paragraf kojim Evropski parlament ukazuje na posledice neusklađivanja Srbije sa sankcijama EU.

 

http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=719593

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem kako iko, ko se (bar deklarativno) zalaze za vrednosti moderne "zapadne civilizacije", moze da podrzava brutalnu cenzuru medija. Pa to je tako SSSRovsko-SinDjinPingovski manir.

Cuj, sire propagandu...
Siri i Pink, i CNN, i Fox News, kao i Ukrajinci u ovom ratu...

Svakako je 99% medija danas samo moderna i glorifikovana verzija bloga/vloga, za drustveno-politicke aktiviste bez imalo pristrasnosti , koja im sluzi kao platforma za pontificiranje njihovih stavova i nacela.

Fuj mediji, svake vrste :puke:

No, i takvi kakvi su, suzbijanje slobode govora bi trebalo da je prevazidjen metod.

Edited by RatzenStadt
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mare80 said:

Nevezano za ovaj rat ...

Svojevremeno sam pokušao da malo odslušam neke emisije na Sputniku ...

Baš,baš, loše ... neki propagandni nivo Večernjih novosti,ako ne i gore ...

Ne znam kakve su im redakcije na drugim jezicima...

Razumem da je propagandni servis,ali je zapanjujući nedostatak suptilnosti čak i za takav tip medija ...

Očajni su. Ja sam prvi put pre neki dan odgledao nešto. Jako bedno.

 

To s druge strane ne znači da ih treba cenzurisati. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mare80 said:

Nevezano za ovaj rat ...

Svojevremeno sam pokušao da malo odslušam neke emisije na Sputniku ...

Baš,baš, loše ... neki propagandni nivo Večernjih novosti,ako ne i gore ...

Ne znam kakve su im redakcije na drugim jezicima...

Razumem da je propagandni servis,ali je zapanjujući nedostatak suptilnosti čak i za takav tip medija ...

 

 

.

 

Meni uopste nije jasno da neko prati Sputnik...ili RT...osim da uporedi nesto sto mu se cini vaznim..

 

Ja ruske medije sa nacionalnom frekvencijom nisam ukljucio bukvalno godinama, ..isto tako CNN , BBC i ostale meinstrim medije sa zapada, mozda su oni ok za neke unutrasnje prilike, na spoljnom planu to je sve smece kao rusko...

 

Sve su to postala sredstva masovne dez- informacije. Od trenutka kad  je informativni program pozeleo da bude komercijalan taj balans izmedju zarade i objektivnog i tacnog informisanja je izgubljen u korist zarade jer zarada ima more tangible results za one koji su ukljuceni u proces prenosenja vesti. Tu je pocetak i kraj svake price o ovome.

 

.

Edited by attolini
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Cenzura nikada nije i ne moze da donese nista dobro.

Postojanje samo jedne strane, jednog misljenja, jedne istine i apsolutna kontrola iste i "brutalan napad" na svakoga ko dugacije misli...zar to nije bilo u nacistickoj Nemackoj? Zar to nije odlika svakog diktatora protiv kojeg se zapad borio i "oslobodio" xy zemalja od takvih? Zar to nije ono sto mnogima smeta u Srbiji?

 

Fascinantno je kako ljudi lako primenjuju dvostruke arsine, svesno ili nesvesvo, zaslepljeni nekom emocijom ili ubedjenjem u datom trenutku, spremni na pobunu i borbu protiv necega sto i sami primenjuju prema necemu/nekome drugom...

Edited by Klipan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...