Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 minute ago, AgroLaki said:

Deluje da je stala ruska ofanziva u Kijevu?

Harkov se vise i ne pominje jer su verovatno udarili na mnogo tvrde polozaje. Sad kad je momenat iznenadjenja prosao izgleda da Ukrajinci mogu da isprolongiraju duzi otpor koji ce znacajno nastetiti Rusima.

 

Ja ni ne ocekujem ofanzive neke ala WW2 ni u Harkovu ni u Kijevu. Ovo kako Rusi napadaju je idu prvo masovni desanti sa helikopterima i trupama mahom sa lakim naoruzanjem. Nakon toga dolazi teska artiljerija i tenkovi. Oni su oko Kijeva uradili sta su trebali: okruzili su grad i imaju put iz BLR da spuste tenkove. U zavisnosti od volje za pregovorima, ili ce ici na osvajanje parlamenta, televizije i slicnih zgrada u samom gradu ili ce ga ostaviti u okruzenju. U trenutnoj situaciji napadanje bilo kog grada sa 500k+ stanovnika gde je narod pozvan na gerilu znaci samo krv do kolena. 

Ja ocekujem da prebace teziste sada na jug. 

 

Nego interesantno je ovo slanje oruzja UKR iz FRA i POL... sta se desava kada raketa pogodi neki konvoj i poginu francuzi? Jel to napad na NATO?

Inace ono kako Zaharova komunicira vezano za Finsku i NATO je sve samo ne normalno. To nas ceka posle ovoga.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ters said:

Pa upravo i kazem da jeste kriv. Ali i da je takav senılan, konfuzan, nesposoban  i nepovezan, i dalje bolje reagovao od onog koji mu je bio alternativa.

 

Dobro. Nemamo pojma šta bi Tramp uradio niti to možemo znati ali bi bilo lošije. Za nekog toliko biasovanog kao ti to je svakako i tačno.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, LazarusMNE said:

Čemu ovo za rat u UA, koja im je u dometu na par stotina km, a ovome je minimalan domet 2000km?

 

Putin podiže uloge. Koja budala uopšte drži nuklearke u glavnom gradu ? Provozao ih je tuda da bi bili snimljeni i objavljeni u medijima.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Sta im bilo tesko da snime..a i da jeste mora se dici moral vojsci, nije da je lako boriti se tamo..Ima pricai o duhu kijeva,koji je skinuo 6 ruskih aviona, malo je ostala zapostavljena prica da su pogodili aerodrom u Rostovu...itd..za Rus je tamo klanica trenutno..mislim da ni u snu nisu ocekivali ovoliko zrtava

Ma da, nista ne dize moral kao

 

8N4smDW.gif

 

i pevanje rodoljubivih pesama na tv i mitinzima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Klotzen said:

Putin podiže uloge. Koja budala uopšte drži nuklearke u glavnom gradu ? Provozao ih je tuda da bi bili snimljeni i objavljeni u medijima.

Jel podizao uloge i 2018 . za koju postoji skoro identičan snimak takođe iz moskve?

 

8 minutes ago, Devil In My Pants said:

.Ima pricai o duhu kijeva,koji je skinuo 6 ruskih aviona

Ima i video duha kijeva i njegovog podviga za koji tvrde da je iz video igre: https://www.snopes.com/fact-check/is-this-ghost-of-kyiv-video-real/.

Edited by Cyrus Smith
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Devil In My Pants said:

Sta im bilo tesko da snime..a i da jeste mora se dici moral vojsci, nije da je lako boriti se tamo..Ima pricai o duhu kijeva,koji je skinuo 6 ruskih aviona, malo je ostala zapostavljena prica da su pogodili aerodrom u Rostovu...itd..za Rus je tamo klanica trenutno..mislim da ni u snu nisu ocekivali ovoliko zrtava

Znaš šta 6 pobeda mi je malo neverovatno, nije ovo II svetski rat. 

Link to comment
Share on other sites

Znam za te fejk videe, ali danas znati sta je fejk i sta nije je jako tesko. Svakako su sruseni avioni,ali ocekivao sam i da bolje koriste avione Rusi sa tim da su im ''pocepali'' vazdusnu odbranu. Svasta sam vdeo na njihovim kanalima,ali uglavnom tvrdnjeo o gubicima daju sa videom..i sigurno je da imaju vise gubitaka nego Rusi, li su pokazali Bajaktar ili kako vec koji je dron i skidaju ih lagano. 

1 minute ago, urosg3 said:

Znaš šta 6 pobeda mi je malo neverovatno, nije ovo II svetski rat. 

Ma znam,mozda jes skinuo par, sad da li je bas sst,malo moguce..gde znam 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Cyrus Smith said:

Jel podizao uloge i 2018 . za koju postoji skoro identičan snimak takođe iz moskve?

 

Ima i video duha kijeva i njegovog podviga za koji tvrde da je iz video igre: https://www.snopes.com/fact-check/is-this-ghost-of-kyiv-video-real/.

 

Naravno, nema logike da šetaš nuklearne rakete po gradu od 20 miliona stanovnika. Da žele nuklearke u Moskvi izgradili bi silose negde u gradu i u njima ih držali. Ovi sistemi sada u toku eskalacije uglavnom treba da budu u nekim nedođijama da bi protivniku bilo što teže da ih locira a ne da se šepure na "crvenom trgu". Želi da pošalje poruku zapadu da se nije uplašio sankcija i onog što se treuntno dešava na zapadu kako bi sebi obezbedio što bolju polaznu tačku za pregovore. Ujedno i da zaplaši zapadnu javnost da ne dozvole svojim vladama da ga totalno izoluju.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Kronostime said:

Ne isporucuje se sofisticirano oruzje tamo gde moze da padne u pogresne ruke.

 

nisu morali ono sto sada koriste/razvijaju, mogli su neki sto izbacuju iz upotrebe, svakako je svaki bolji od ruskog koji mogu da ometaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ljudi pricaju budalastine. Oni misle Rusi napadnu i sad se odmah dizu avioni iz celog sveta i krecu ka Rusiji. Ne ide bas tako,en Rusofili po internetu se slade kao da dobijaju milion evra za svakog mrtvog Ukrajinca. Mi smo jedan jako bolestan narod,cak sve novine,bljuc i ostla govna lazno prenose stanje stvari u Ukrajni.

 

Putin je jako bolestan i pitanje je da li ce mu se ova uloga svideti, mislim dapokazuju znake slabosti i da ce se pre ili kasnije neko umesati jer ni toj Poljskoj nije svejedno sta se desava. Lupa sad gluposti kako on u stvari vija naciste i nema nista protiv ukrajnske vojske.

 

Veoma tesko je brzo pokoriti ovu zemlju ako je uopste i moguce, a mi smo jedan jako bolestan narod koji bi zeleo vecinski da Putin sve pobije do ulaska u Beograd a oni mu bacaju cvece ispod nogu. Bukvalno bi ih izbacio iz svih organizacija i ko ih hebe.. dok im ne dodje iz dupeta u glavu i smene tog bolesnika..

 

Ovo su slike sa Majdana od pre osam godina.

 

Proveri izvore pre nego sto nesto postavis. 

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Znam za te fejk videe, ali danas znati sta je fejk i sta nije je jako tesko. Svakako su sruseni avioni,ali ocekivao sam i da bolje koriste avione Rusi sa tim da su im ''pocepali'' vazdusnu odbranu. Svasta sam vdeo na njihovim kanalima,ali uglavnom tvrdnjeo o gubicima daju sa videom..i sigurno je da imaju vise gubitaka nego Rusi, li su pokazali Bajaktar ili kako vec koji je dron i skidaju ih lagano. 

Ma znam,mozda jes skinuo par, sad da li je bas sst,malo moguce..gde znam 🙂

Ako je "samo" par spomenik da mu podignu, i da ode u neku dobru akademiju da predaje dog fight taktiku.
Nema više ćaletove ekipe da me ispravlja a sve imam osećaj da će neko da mi podvikne da ne lupetam, ali s300 se nije pokazao preterano ako je uopšte.Ako je nešto zaista oborilo nekoga to je trupna pvo strateški su izgleda razbijeni prvi dan.
I dalje mi je neverovatno kako nisko lete pogotovo helikopteri, da je moral malo jači ne bi se denacifikatori bahatili tako. Imam jedan udžbenik generala Zdenka Ulepića gde navodi da je pvo izgubio svaki smisao ako reaguje samo na ono što vidi.
Ako postoji organizacija koja će da prati letove, postavi pvo, izdaje naređenja onda ima nekog smisla. I meni izgleda da je ovde pukla komandna linija Kraljevina Jugoslavija style.

Link to comment
Share on other sites

Vidim ovih dana I po ovom forumu koliko je ruska propaganda jaka. Prica o tome kako su mnogo jaki I kako je Ukrajincima najbolje da se momentalno predaju I ispune sve sto se od njih trazi je cista ruska propaganda na kojoj se radi decenijama. Ista je I prica oko toga da je zapad ostavio Ukrajnu na cedilu, po sredi je uzasno komplikovan politicko/ bezbedonosno/propagandni proces. Ali Rusiji odgovara da se na taj nacin sto vise govori jer ima ogromnu beneficiju of toga. O tome kako je Ukrajna nacisticka drzava a vodi je covek koji je poreklom Jevrej I cija je porodica nahebala u holokaustu ne vredi trositi reci. Ali hiljadu puta ponovljena laz...

Rat je njesra, ginu I stradaju svi, uz to I mnogo kosta. Ko zna sta nam donose naredni dani, meseci I godine?

  • Like 9
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Pa Rusi svakako ne napreduju. Mi ovde ocigledno ne mozemo znati nista. Cak i Ukrajincima ide u prilog da im je pukao pvo da dobiju jos oruzja. Kako god oni se junacki brane i neke zemlje ne bi pomisljale na rat sa Rusijom. Zapad i ako mislim da rade neke kompromise jer se putin ne bi ovako qrcio, ako im sad ne pokazu zube, odose u istoriju...

 

Prejadno mi je kao ne idu na Evrosong i te gluposti, negde vidim samo Francusku da nesto pokusava,ostali se prave mrtvi. Dodao bih i Poljsku,Svedsku..jer ce i oni biti u problemu.Mislim sad ako ga ne zaustave,posle ode sve u qrac,mogu da pricaju sta hoce, ali izgubice kredibilitet

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

nisu morali ono sto sada koriste/razvijaju, mogli su neki sto izbacuju iz upotrebe, svakako je svaki bolji od ruskog koji mogu da ometaju.

Ne postoji sistem koji ne moze da se ometa - ma ciji i ma koliko sofisticiran bio.

Najveci problem je obucenost za rukovanje tim sistemima, a za to su potrebne godine da bi imao koliko-toliko efikasnu PVO.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mislim sad ako ga ne zaustave,posle ode sve u qrac

Šta ode u qrac? Rusija je raspad država sa malim natalitetom, odlivom mozgova, ekonomijom na nivou Italije uglavnom od prodaje sirovina i oružja, ogromnom teritorijom koju treba održati pod kontrolom i supersilom u neposrednom susedstvu sa kojom imaju istorijskih nesuglasica. Nisu oni nikakav pretendent na svetsku supersilu i nemaju kapaciteta niti ambicije da ugroze nikoga van svog bivšeg carstva.

 

 

41 minutes ago, Kronostime said:

Ne postoji sistem koji ne moze da se ometa - ma ciji i ma koliko sofisticiran bio.

Ovo je nekakav obrnuti S300 mit. E da smo imali S300, e da su im dali ovaj-onaj PVO sistem. Možda bi pao koji avion više ali bi S300, ili bilo šta drugo, bio razbucan.

Edited by Cyrus Smith
format
Link to comment
Share on other sites

S 300/400 mit je ovim ratom srušen. Kao što vidimo i jedni i drugi koriste avijaciju i čak i ako usvojimo propagandne cifre kao stvarne gubitke oni su minimalni. Dakle S 300/400 nije nikakva boli glava tehnologija nego kao i zapadne PVO. Možda čak i gore jer za njih smo videli da pogađaju 50-60% ciljeva a ovi ni toliko. Iznenadilo me da Ukrajinci koriste avijaciju ali kad bolje razmislim bolje da ih koriste sad dok mogu jer će im ovi brzo uništiti aerodrome.

 

Evo jednog neočekivanog dočeka ruske vojske koji na RT i sputnjiku sigurno neće bit emitovan :

 

 

 

Nema nasilja, mogu svi slobodno da odgledaju.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyber said:

Svajcarska je od sinoc blokirala finansijske transakcije velikim ruskim ribama. Na listi sankcija se nalazi 363 osoba i 4 firme. Tradicionalno neutralna Svajcarska tako nesto nije uradila ni za vreme WWII. Ruski gradjani imaju 10,5 milijardi svajcarskih franaka u svajcarskim bankama. Rusija je takodje jedan od najvecih investirora na ciriskoj berzi. 

 

Nebi me čudilo da je ovo deo pr kampanje, posle onog credit suisse skandala.

 

Ono, teško je i poverovati da krupne ribe  tek tako otvore račun na svoje ime i tamo drže velika sredstva... Ovo je malo da se pokaže kao nešto smo preduzeli, ali ne sumnjam da su glavni igrači potpuno bezbedni. Ljudi se time bave stotine godina i sad da oni uništavaju sebi biznis i uvode neke ozbiljne sankcije, dok ostali gledaju i šalju pozitivne vibracije. Smešno.

 

14 minutes ago, djura.net said:

Vidim ovih dana I po ovom forumu koliko je ruska propaganda jaka. Prica o tome kako su mnogo jaki I kako je Ukrajincima najbolje da se momentalno predaju I ispune sve sto se od njih trazi je cista ruska propaganda na kojoj se radi decenijama. Ista je I prica oko toga da je zapad ostavio Ukrajnu na cedilu, po sredi je uzasno komplikovan politicko/ bezbedonosno/propagandni proces. Ali Rusiji odgovara da se na taj nacin sto vise govori jer ima ogromnu beneficiju of toga. O tome kako je Ukrajna nacisticka drzava a vodi je covek koji je poreklom Jevrej I cija je porodica nahebala u holokaustu ne vredi trositi reci. Ali hiljadu puta ponovljena laz...

Rat je njesra, ginu I stradaju svi, uz to I mnogo kosta. Ko zna sta nam donose naredni dani, meseci I godine?

 

Uopšte ne kontriram suštini ovoga posta, nego bi samo prokomentarisao boldovani deo. Pa jbmg, zna se da se ti glavni političari skrbno selektiraju. Da oni i njihov background izgledaju lepo i da imaju neku "priču", kako bi se stavila šminka na prase. A ta njihova "priča" obično nikakav uticaj nema na politiku, koja je ionako diktirina ko zna odakle.

 

Pa ima li lepši primer od Srbije gde je premier žensko, pa čak i predstavnik LGBT skupnosti. Neko ko površno gleda sa strane, iz inostranstva, reči če: " ma nemoguče da su uskračena prava gejevima u Srbiji. Pa oni imaju lezbejku za premiera!". A negde pročita komentar, ta premijerka samo što nije obukla fantomku i pridružila se navijačima da bije ljude što protestvuju na crveno slovo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

 

Onda pažljivije piši postove jer si opravdavao Putinov napad na UKrajinu sa Azovom. A to implicitno znači da plasiraš rusku propagandu kako je Ukrajina nacistička ili neonacistička država. Da si ovako napisao ne bi ni ja izvukao zaključak koji sam naveo u prethodnom postu. Isto to radiš i u ovom postu sa tim narativom da nacisti utiču na ukrajinsku politiku što naravno nije tačno nego je deo ruske propagande da opravdaju ovu okupaciju nezavisne zemlje.

 

 

Ništa ja nisam opravdavao i ne opravdavam, nego si ti uleteo u diskusiju koju nisi ispratio od početka a bilo ti je zgodno da poentiraš. I naravno, i dalje podmećeš samo što sada već postaješ konfuzan; prvo kažeš da sam ovako napisao ti ne bi izvukao takav zaključak, a u sledećoj rečenici nastavljaš da podmećeš širenje propagande. Ako je tebi navođenje lako proverljivih činjenica propaganda, kao npr. činjenica da je Azov imao poslanike u Radi i da je u sastavu regularne ukrajinske vojske, i ako smatraš da to nije uticaj na politiku zemlje, ne znam šta da ti kažem osim da se ne slažemo. A ako ne razumeš da to što pominjem te činjenice ne znači isto što i podrška Putinu i njegovoj agresiji, to je tvoj problem - smatram da sam objasnio svoj stav o tome.

 

Mislim da nema svrhe terati dalje ovu priču, ozbiljna diskusija o komplikovanoj i teškoj istoriji 2 naroda je nemoguća ako ćemo da preskačemo neprijatne teme. Ima ih vezanih za obe strane, ima ih i na ruskoj koliko hoćeš a na žalost, upravo prisustvujemo stvaranju jedne koja će postati možda i najsramnija - i to za same Ruse, jednog dana. U svakom slučaju, keep up the good work, ali bez mene.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...