Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, Darth Bane said:

Zasto trpe Nemci? 

Ovde se nesto mnogo precenjuju I ti Nemci.

Prvo, bez USA I Britanije, ostatak Evrope bi bio " go ku..c" - Putin bi ih "pojeo za dorucak".

Drugo, posle II sv rata, Nemacka je bila sravnjena na zemljom. Podigla se ponovo uz pomoc americkog kapitala. Tako da su im I dan-danas ostali duzni. 


Nemci nemaju vojni kapacitet da pobede ni Amerikance stacionirane po bazama u njihovoj zemlji 😄

 

19 minutes ago, erwin said:

 

Ova mantra o nekakvom istorijskom pravu...
Vec danima se pitam na koga me podseca...
Sad sam se setio...

 

66a0if.jpg

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Darko said:

Šta mislite, da li će ovo otići izvan granica istočne Ukrajine ili će se završiti tu? Nešto ne verujem da Rusija ima mogućnosti niti volje da drži jednu veliku zemlju kao što je Ukrajina pod okupacijom. I samo puko osvajanje zemlje bi koštalo stotine hiljada života.

 

Više mi se čini da prave buffer od NATO-a, tako da se nadam se neće otići dalje od Donbasa i okoline.

 

Moram da pitam, ko je vec verziran i upucen, da li uopste postoji smisao ikakvih bafera, imajuci u vidu sve savremene nacine ratovanja?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, handys said:

 

Moram da pitam, ko je vec verziran i upucen, da li uopste postoji smisao ikakvih bafera, imajuci u vidu sve savremene nacine ratovanja?

 

O, ima, i te kako, narocito kad ka tebi poleti raketa kratkog ili srednjeg dometa naoruzana nuklearnom bojevom glavom. Tu je svaka sekunda bitna, a sekunde "kupujes" teritorijom koju kontrolises. Mozes biti siguran da neprijatelj takve rakete nema samo na teritorijama koje su pod tvojom kontrolom - sve drugo je potencijalni lansirni poligon.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Cak je i osvedoceni mrzitelj Rusije i Amricki jastreb, Zbignjev Bžežinski, rekao da Ukrajina ne sme biti primljena u Nato:

 

https://www.slobodnaevropa.org/a/26883241.html

 

30 minutes ago, handys said:

 

Moram da pitam, ko je vec verziran i upucen, da li uopste postoji smisao ikakvih bafera, imajuci u vidu sve savremene nacine ratovanja?

Naravno da postoji, nije svako ratovanje nuklearno ili sa balistickim raketama.

Ocigledan primer, baze i podrska unutrasnjam neprijatelju na Ruskoj teritoriji, samo jedan primer od mnogih.

Da nije tako, ne bi Amerika cvilela ko sinja kukavica na pomen razmestanja RUS/KIN baza na Kubu.

 

Edited by brusli
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa i ovaj Zelenski patuljak izgleda. Putin, Medvedev, Zelenski, svi bi mogli da budu u AC/DC :classic_biggrin:

 

Tu je i nas čiča Bajden :s_d:

 

 

A tu je i nas dragi Boris. Ima li koji psiholog da objasni ovakvu pojavu.

 

FN-AM988_fn_pm_P_20210317085359.jpg

 

Od ovakvih iskompleksiranih licnosti zavise sudbine stotina miliona ljudi.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Šta mislite, da li će ovo otići izvan granica istočne Ukrajine ili će se završiti tu? Nešto ne verujem da Rusija ima mogućnosti niti volje da drži jednu veliku zemlju kao što je Ukrajina pod okupacijom. I samo puko osvajanje zemlje bi koštalo stotine hiljada života.

 

Više mi se čini da prave buffer od NATO-a, tako da se nadam se neće otići dalje od Donbasa i okoline.

 

Ako Putko ide na all in, pretpostavljam da nece stati do Dnjepra na zapadu, a da ce na jugu gledati da zauzme celu crnomorsku obalu zbog Odese i Pridnjestrovlja. Ne verujem da je sukob tog intenziteta moguc niti bih zeleo to da gledam - meni je prvom zao sto su Rusi i Ukrajinci dosli u situaciju da ratuju - ali vidis da se sa ovim nista ne zna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Šta mislite, da li će ovo otići izvan granica istočne Ukrajine ili će se završiti tu? Nešto ne verujem da Rusija ima mogućnosti niti volje da drži jednu veliku zemlju kao što je Ukrajina pod okupacijom. I samo puko osvajanje zemlje bi koštalo stotine hiljada života.

 

Više mi se čini da prave buffer od NATO-a, tako da se nadam se neće otići dalje od Donbasa i okoline.

 

Ostaje da vidimo, verovatno ce za sada ostati na granicama koje su vec okupirali.

Videcemo da li ce zvanicne ruske trupe umarsirati u Mariupol npr. grad koji lako mogu da kontrolisu.

 

Nevezano za ovo, Neko americki analiticar (mislim) je pricao juce kako

je rusija izvan vojnog i teritorijalnog prisustva neverovatno beznacajna sa stanovista

ekonomije, tj ne bas beznacajna, ali kao Brazil npr ili slabije od italije.

 

U principu, kaze lik jedna velika gasna stanica, ogromna pumpa na kraju grada,

gde mozes kupiti zvake i pljuge.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, handys said:

 

Moram da pitam, ko je vec verziran i upucen, da li uopste postoji smisao ikakvih bafera, imajuci u vidu sve savremene nacine ratovanja?

 

.

 

Sam si pomenuo savremene nacine ratovanja...ako uzmes primere Jugoslavije i Iraka naprimer...Mozes i Rusiju i Siriju...vidis masovnu primenu takticke avijacije na pocetku sukoba. Od mesta gde se nalaze aerodromi i njihovog broja zavisi i dubina doleta...

Nisu nas bombardovali iz okeana...I rusi su uglavnom poletali iz svoje baze u Siriji...

 

Ukrajina je prakticno vec u NATO, sa ingterisanim sistemom komandovanja, bazama za osmatranje crnog mora i dubine ruske teritorije..bazama za obuku, s NATO instruktorima itd...

 

 

Medjutim, osim vojne pretnje, opasnost sirenja NATO za Rusiju je mnogo siri problem...vidim da mnogi to svode na rakete, invazije...

 

.

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Amigo said:

Od ovakvih iskompleksiranih licnosti zavise sudbine stotina miliona ljudi.

 

Jedno od mogucih objasnjenja jeste da samo iskompleksiran covek moze zbog svog ega prihvatiti tu ulogu da ispunjava interese mocnika a preko odluka koje se ticu sudbine sveta. Tu jedino mislim da je Putin autohton ali to ne menja mnogo stvar. Uvek malo kuce vise laje i ujeda od velikog da bi pobedio cinjenicu da je mali. 

Mada na nasem primeru vidimo da to nije bas uvek pravilo. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma kakav kijev. Nece oni napasti ni jedan veci grad jer bi tu imali velike gubitke i zaglibili bi se u borbama mesecima. To nije sirija pa da mogu da rasturaju civilne mete kao u alepu. Ako bude rata bice sa ciljevima koje mogu da odrade u par nedelja. Po meni verovatno zaokruživanje te dve oblasti bez Marijupolja.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...