Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Sto se tice obaranja, ovako laicki na snimcima mi deluje da su rakete vazduh-vazduh. A sto se tice desavanja oko Bahmuta, svakakvih informacija ima, navodno krila vagnera pred pucanjem, ali dosta oprecnih informacija

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Sto se tice obaranja, ovako laicki na snimcima mi deluje da su rakete vazduh-vazduh. A sto se tice desavanja oko Bahmuta, svakakvih informacija ima, navodno krila vagnera pred pucanjem, ali dosta oprecnih informacija

 

Problem je sto po snimku rakete su stigle dublje iz Rusije da se tako izrazim. Ispada da bi ukrajinski lovci morali da se probiju duboko u Rusiju sto ne stima, realnije da ispale rakete tik sa granice ili da malo udju u samu Rusiju.

 

Inace S300 i ostali teski PVO sistemi dejstvuju po ciljevima slicno ko V-V raketa, jer da bi dobili na dometu prvo se penju na znatno vecu visinu od cilja i onda poniru na isti.

 

Inace V-V raketa tesko da bi mogla da uradi ono Su-34. Nema kabine aviona! S-300 ima usmerenu detonaciju jer i nije pravljen da obara avione vec bojeve glave balistickih raketa koje imao i nekakav oklop pa mora bojeva glava sa usmerenom detonacijom. E ako tako nesto zvekne Su-34 spreda logicno da nema kabine.

 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kronostime said:

 

 

 

U sustini sad Ukrajinci imaju slicne probleme ko Rusi ranije, jednostavno logistika za neke vece operacije zahteva skladistenje municije na par lokacija i onda se ovo desi. 

 

Ovo je valjda druga ogromna ekplozija u Ukrajini u maju.

 

Link to comment
Share on other sites

To u Hmeljnickom definitivno nije municija. To je neka hemikalija ili gorivo. Tu nema sekundarnih eksplozija karakterističnih za skladišta municije nego se čini da je jedna velika eksplozija u kojoj više imamo ogromno sagorevanje nečega nego eksploziju. Podseća me na eksplozije tankova sa gorivom u rafijeneriji u NS. Ogromna vatrena lopta. Ne verujem da je uopšte i neka sirovina u čvrstom stanju jer ovo sagorevanje implicira da je u pitanju ili nešto tečno ili gasno.

Link to comment
Share on other sites

Sad konacno ima potvrda, suma severozapadno od Klisivke je cela oslobodjena, Rusi su izgubili na stotine boraca jer su bili odseceni. Sva uzvisenja severno i zapadno od Bahmuta su sive zone i ako ih Ukrajinci osvoje stvarno postoji mogucnost da sruse front oko Bahmuta.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, MeanMachine said:

Inace V-V raketa tesko da bi mogla da uradi ono Su-34. Nema kabine aviona! S-300 ima usmerenu detonaciju jer i nije pravljen da obara avione vec bojeve glave balistickih raketa koje imao i nekakav oklop pa mora bojeva glava sa usmerenom detonacijom. E ako tako nesto zvekne Su-34 spreda logicno da nema kabine.

Moze da bude ali gledajuci snimak pada helikoptera ne deluje da je pogodjen nekom raketom velicine S 75, nije se razleteo u vazduhu. To sto na avionu nedostaje kabina moze da bude posledica eksplozije goriva ili naoruzanja koje je isti nosio. Meni kao najverovatniji scenario deluje da su oboreni nekim od sistema tipa Stinger, Strela jer nisu ocekivali bilo kakav napad na teritoriji iznad koje su leteli. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, HAMMER said:

e pa nema djidanja sad. prvo da se plati racun za krvavi pir pa onda mozemo da razgovaramo.

Ukoliko je vest tačna, neće taj ni stići da traži status svedoka saradnika ako se mnogo bude šetao pored otvorenih prozora.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MeanMachine said:

 

Što? Lik je vlasnik privatne vojske i milijarder. Takvi vrlo lako mogu da skuvaju drugima čaj. Meni deluje da čopor vidi da je alfa star i slab...

Meni se činí da je ovaj sukob Prigozhin/MOD predstava za javnost iz nekog razloga... Ne znam zbog cega - mozda da se opravda gubitak polozaja koje su vjerovatno morali izgubiti, mozda da se zavara ukrajinski stab i utice na preusmjeravanje resursa, mozda da se vrhovnom z-likovcu da alibi za promasaje...

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, ters said:

Meni se činí da je ovaj sukob Prigozhin/MOD predstava za javnost iz nekog razloga... Ne znam zbog cega - mozda da se opravda gubitak polozaja koje su vjerovatno morali izgubiti, mozda da se zavara ukrajinski stab i utice na preusmjeravanje resursa, mozda da se vrhovnom z-likovcu da alibi za promasaje...

 

Meni je palo na pamet da je ova kuknjava Prigožina u stvari alibi zašto nije osvojio Bahmut posle 5 meseci borbi. U fazonu "ja bih to davno završio ali me Gerasimov i Šojgu sprečavaju". Koliko god da Rusi nemaju pojma šta se dešava u Ukrajini ipak vide da Bahmut traje duže od Staljingradske bitke 🙂

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Klotzen said:

 

Meni je palo na pamet da je ova kuknjava Prigožina u stvari alibi zašto nije osvojio Bahmut posle 5 meseci borbi. U fazonu "ja bih to davno završio ali me Gerasimov i Šojgu sprečavaju". Koliko god da Rusi nemaju pojma šta se dešava u Ukrajini ipak vide da Bahmut traje duže od Staljingradske bitke 🙂

 

 

Još ako ih Ukrajinci uhvate u okruženje

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, ters said:

Pojavio se Lukashenko - izgleda lifelike, valjda su ga poduprli sa necim... I opet sa zavojem na ruci, ovaj put na lijevoj...

Ako ga uslikaju kako lovi mecku racunaj da mu je kraj blizu.:classic_biggrin:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...