Jump to content

Euroleague 2018/19


zoe Bg

Recommended Posts

1 hour ago, mmajstor said:

Ja bih voleo da objasnim da imam sta da objasnim, ali nemam.

 

Konačno nešto tačno i od tebe.

 

Savet za tebe, probudi se. Uskoro nam dolazi 2020 godina, a ti rezonuješ kao da je 1976. Kakva FIBA, savezi, nacionalna takmičenja. Košarka van NBA izumire, tj. prelazi u amaterizam. Ti ako to ne vidiš ili ne želiš da vidiš, ok. Ne kažem ja da će EL tako lako preći na zelenu granu, ali ima neke nade. Za sve ostale - nema nade. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam izrazio kritiku ka evroligi koja vodi evropsku kosarku u propast i izneo za razloge za tako nesto. Fibu nisam nigde pominjao iako je ocigledna i njihova odgovornost. 

 

Ono sto mozemo da zakljucimo 2020 jeste da je evroliga takmicenje neprofitabilnih klubova. Ako treba da se za nesto probudim ti reci na sta konkretno mislis.

 

To sto kosarka van NBA izumire da li  treba sa tim da se pomirimo i prihvatimo kao normalno i korisno, ili da podrzimo sve one ljude koji dignu glas protiv toga i pokusavaju svojim akcijama da se to ne desi? 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

On 9/23/2019 at 1:40 PM, pepe sancez said:

https://mobile.twitter.com/anton_solomin/status/1176044602442289153/photo/1

 

Nije excel, ali korisna tabela. I struktura prihoda i rashoda je interesantna. Mada mi nije jasno da su rashodi na ovaj roster CSKA ovoliki.

Da se kvotujem ako je neko preskocio, posto je aktuelna prica o budzetima. U svakom slucaju velika stavka u prihodima dosta ruskih klubova su donacije drzavnih administracija, ministarstava i slicnih drzavnih tijela, a i sponzorstva su mahom drzavna.

 

Definitivno, ova informacija ide u prilog @mmajstor tezi da su klubovi neprofitabilni. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pepe sancez said:

Da se kvotujem ako je neko preskocio, posto je aktuelna prica o budzetima. U svakom slucaju velika stavka u prihodima dosta ruskih klubova su donacije drzavnih administracija, ministarstava i slicnih drzavnih tijela, a i sponzorstva su mahom drzavna.

 

Definitivno, ova informacija ide u prilog @mmajstor tezi da su klubovi neprofitabilni. 

Pa nije tajna da košarka u Evropi nije profitabilna. Koji sport van fudbala, i to u nekolicini liga, je profitabilan u Evropi? To su uglavnom ljudi koji vole taj sport, pa ulažu u taj klub.

Link to comment
Share on other sites

Buuuummmmm!!! :lol_2: pogotovo za zvezdasku javnost.

 

Vladimir Stimac arrived in Istanbul for the preseason

Fenerbahce wants to sign Vladimir Stimac for the start of the season.

Vladimir Stimac arrived in Istanbul for the preseason.

Serbian big man played last season with Turk averaging 15.4 points and 7.1 rebounds.
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pepe sancez said:

Pa ubi se Obi sa tvrdnjom da je EL profitabilna. 

ne da nije profitabilna, nego je verovanto najneprofitabilniji od svih liga i u svim sportovima..

to je stvar prestiza, elite...

mozes da ulozis 30m, a ni sa tim nemas garancije  da ces doci do f4 a kamoli osvojiti.. a sve i da osvojis neces pokriti ni 40% svojih ulaganja..:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Stimcu nije problem minimalno kosarkasko znanje. Sta vise tu je za koplje bolji od polovine EL centara (takozvane mitske zveri), njemu je problem atleticizam koji je nepostojeci. 
 

pa vite, i takav neatletican(tm) je jedan od najboljih ofanzivnih skakaca i to na nivou el..

njegov problem(mada to i nije njegov tolko licni problem) je sto ga mi posmatramo kroz pojacanu lupu, i svaka njegova greska nam izgleda kao 10 puta veca nego li kad posmatramo nekog ko nije obelezen(tm)..

on jeste kanta u odbrani, al je borben i uvek ce imati statistiku na granici dabl dabl..:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, n4l1m said:

njegov problem(mada to i nije njegov tolko licni problem) je sto ga mi posmatramo kroz pojacanu lupu, i svaka njegova greska nam izgleda kao 10 puta veca nego li kad posmatramo nekog ko nije obelezen(tm)..

Ima li još neki igrač takav tretman, pitam se...

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, pepe sancez said:

Buuuummmmm!!! :lol_2: pogotovo za zvezdasku javnost.

 

Vladimir Stimac arrived in Istanbul for the preseason

Fenerbahce wants to sign Vladimir Stimac for the start of the season.

Vladimir Stimac arrived in Istanbul for the preseason.

Serbian big man played last season with Turk averaging 15.4 points and 7.1 rebounds.

 

Kralj!😎Nit' limitiranijeg igraca, nit' boljeg CV-a😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/21/2019 at 12:28 AM, A sad said:

Ne preteruj. Naravno da je dobra stvar da London napravi konkurentan tim. Za Evropsku kosarku je u intresu da se pozocionira na mestima gde je novac. Bez toga nema ni ozbiljne kosarke. 

Nisam siguran. A i generalno sam protiv zatvorenih liga kako u fudbalu tako i u kosarci. Pod jedan, ne smatram da ce kosarka postati popularna u Britaniji sa ubacivanjem London Taugresa ili koga vec u Evroligu, niti smatram da ce taj tim ulagati novac bilo u marketing, bilo u igracki kadar. Kosarka treba i mora da se podstice u onim zemljama u kojima je popularna. Spanija, Italija, Grcka, Turska, Srbija, Crna Gora, Bosna, Slovenija, Hrvatska, Francuska, Nemacka, Litvanija, Izrael, Poljska, eventualno Ceska. Euroliga unistava evropsku kosarku i svodi je na cirkus. Moj Partizan koji je dao kosarkaske velikane  (Divac, Danilovic, Bogdanovic, Djordjevic, Zeljko Obradovic, itd)danas ne igra Evroligu a treba da je igra Njukastl ili London. Smejurija prava od kosarke. Ugasena Cibona, Split, Makabi propada ali ce Englezi gde kosarku niko niti igra niti gleda da je dignu. Sistem od 24 tima i 4 grupe je bio najbolji. Poluotvoren gde su svi mogli da se bore. A ovo sad je smejurija. 

Link to comment
Share on other sites

Košarku u Srbiji finansiraju, pre svega, roditelji, tj. oni je održavaju, pošto nema više besplatnog treniranja kao u moje vreme, pre 30 godina. 

Roditelji finansiraju klubove kroz mesečne članarine da bi se platile sale i treneri. To je ljubav i entuzijazam srpskog naroda prema ovom prelepom sportu. 

Odnos Fibe i EL gledam kao odnos opozicije i vlasti, gde vlast (FIBA) optužuje opoziciju za loše stanje u zemlji. Nije ni opozicija bajna, ali je mnogo manje štete nanela, bar ova koja nije učestvovala u vlasti. 

Šta nudi FIBA, kolike premije daje u svojim takmičenjima, kakva im je organizacija?!? Koga su kaznili iz inata? Ako mene pitate, kaznili su ljubitelje košarke i takmičare na WC2019. Uradili su sve da upropaste i obesmisle takmičenja i klupska i reprezentativna. Možda su imali dobre namere, ali su zbog neznanja, osionosti, i nepotizma sve unakazili. Ko su vodeći ljudi u FIBI, iz kojih zemalja dolaze, samo to je dovoljno da se vidi i sve je jasno kao dan?

 

Evropsku košarku su američkoj približili (uz pomoć samih Amerikanaca, ljubaznih domaćina) treneri jugo škole, bili to sami jugosloveni ili njihovi strani učenici, i naravno, igrači koji su studirali u Americi. Oni su na stečeno znanje dodali svoje vizije, drugi duh, neamerički (slovenski :-)), vic u igri, koji su imali uglavnom beli igrači u NBA.

Edited by Edvard
Link to comment
Share on other sites

Razumijem ja zastupnike obje strane, ali dugorocno nece biti pobjednika nastavili se ovaj sukob.

 

Za mene problem ni da se EL zatvori, ako je to dio nekog dogovorenog paketa po vertikali. A ovako EL kao neki ogromni brod koji plovi morem na jednoj, Fiba na nekom slicnom brodu na drugoj strani i ostali ucesnici u camcicima, bilo u zaklonu ili vjetrometini, dok na kopnu cvjeta NBA nece valjati.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...