Jump to content

VN Bahreina 2021


Radoye

Recommended Posts

Mislim da gresim, ali zar nije preticanje bilo u krivini 4? Ovo je vec zaista sramota. Mislim celu trku ides siroko, i sad nije isao nista drugacije od onog sto su celu trku isli i onda moras da vracas poziciju. Ako ovo nije favorizovanje Hamiltona, onda ne znam sta je. 

Link to comment
Share on other sites

I šta sad? Meni ovo ne deluje pošteno. No, svaka čast obojici na odvezenoj trci. 

Veoma jednostavno, vracas snimak i redom svaki krug +5. Svakom. Pa na kraju sta kaze poredak. Jednostavno ovde MORA da postoji prepreka. Kraj.


Sent from my iPad using Tapatalk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja jebeno ne mogu da verujem šta čitam ovde.

Jedno je voziti van staze, a jedno obići van staze direktnog konkurenta!

Pobogu, uključite mozak malo.

Ovo je isključivo zajebao Max. Imao je Luisa da bira gde će ga preći i pređe ga van staze. Vrlo vrlo glupo.

Mogao je da ga pređe pod DRS-om, zaključa auto pred krivinu i uzme trku koju je vozio do 5 krugova pred kraj bez greške.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DASUBO said:
Ja jebeno ne mogu da verujem šta čitam ovde.
Jedno je voziti van staze, a jedno obići van staze direktnog konkurenta!
Pobogu, uključite mozak malo.
Ovo je isključivo zajebao Max. Imao je Luisa da bira gde će ga preći i pređe ga van staze. Vrlo vrlo glupo.
Mogao je da ga pređe pod DRS-om, zaključa auto pred krivinu i uzme trku koju je vozio do 5 krugova pred kraj bez greške.


Ovo sam hteo da dodam. Voziti trku i izlaziti u jednoj krivini konstantno ( a svi su radili nemoj da se lazemo) je jedno, preticati je POTPUNO druga stvar. Drago mi je sto je RB bio razuman. Dakle, trebali su od pocetka, snimak i rokaj redom, od kruga br 1. Samo dodajes. Onda ne bi dosli do ovoga. A ako smo vec dosli i pustili, preticanje je previse. Onda ima precica ona izmedju krivine 2 i 3 sto koristi medical car. Sta ima veze.


Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by Dzoni_m
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, lemiwilli said:

Kristijan kaze da su im sudije rekle da vrati poziciju. 

 

Pre trke su rekli da ce striktno kaznjavati napustanje staze u T4 samo tokom kvalifikacija dok ce u trci da "monitoroju" i opominjace "samo ako se ostvari prednost" (pitam se ja, da nije prednost izlaziti sa staze da li bi iko od vozaca to radio?). Hamilton je u jednom momentu opomenut da to vise ne radi jer ce dobiti crno-belu zastavu (poslednja opomena pred kaznu). U ovom slucaju posto je bio manevar preticanja u pitanju nije bilo nijednog momenta sumnje da ce stuarti da traze da se pozicija vrati, postoji dugi niz presedana koji su ukazivali na to. To nije problem.

Ono sto je problematicno je sto pravila nisu nedvosmislena - ili je zabranjeno da se izlazi sa staze u svim situacijama ili je dozvoljeno. Jebes pravila koja ukljucuju "slobodno sudijsko uverenje" da li je ostvarena prednost i kolika tacno ili nije (koja je merna jedinica za "prednost"? kilogramsekund po kvadratnom paskalu?), ne moz' se biti malo trudan, ili si na stazi ili si van nje jbg.

 

No svejedno - mislim da cak ni to ne moze da pokvari ovu trku, jednu od najuzbudljivijih koju pamtim (a nisam bas djecarac u hlacicama 😉)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ah nije radio. Jeste, nego ovo sto kaze Radoye, "nisi sticao prednost" sto znaci da ako si sporiji eto nisi stekao prednost a dovoljno je samo da budes na drugoj strategiji, sporiji si od ovog iza,  ali je razlog drugi. Ili kaznjavaj odmah sve po redu ili pusti pa onda vadi kestenje iz vatre. Mada ja licno mislim da dobro to oni znaju. U principu odavno nismo imali direktan duel a da obojica imaju relativno iste gume, iste smese, da nije se umesao neko od zaostalih itd. Za prvo mesto. Ja samo mislim da ce ovo biti dobar sut u dupe za MB a RB to vec zna a sada ce se podsetiti da oni MB na stazi u direktnom duelu tesko da mogu da doobiju. Jos uvek ne tako lako. Tako da im ostaje da igraju strateski. Oni trku pocinju u Subotu. 

Edited by Dzoni_m
Link to comment
Share on other sites

Ovo je vikend gde je podbacio RB sa oba svoja vozača. Moraće mnogo bolje ako žele titulu(e)u.

Prvo je zajebao Perez što se kvalifikovao 11. Onda je njegov bolid "umro" u pripremnom krugu pa je bio zadnji. Umesto drugog ili trećeg mesta, za šta je doveden,morao je da se "vadi".

Maxov auto nije bio dobro spremljen. Software za diferencijal je imao bubice i to je lako moglo da ga košta trke.

Max je zeznuo jer je Luisa pretekao na najglupljem mogućem mestu, a imao je 5 krugova da bira gde će ga dobiti.

Dakle kompletan tim RB je podbacio, uključujući oba vozača.

Sa druge strane, MGP je dobio 13 bodova prednosti u šampionatu sa bolidom sporijim pola sekunde.

I pametniji su za set up čitavu jednu trku.

Kada jednom "otključaju bitch" ne znam kako misle ona dva teletabisa, Helmut i Horner, da dobiju MGP.

Ipak su ih ponela predsezonska testiranja i ubitačno dobar auto.

A to je greška.

Max će biti u Umoli ljudožderski raspoložen, a Luis ima ponovo plamen u sebi.

O kakva nas vrhunska sezona čeka!

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sve stoji za preticanje. Iako mislim da ga je malo i Hamilton "izgurao" sa staze agresivnim pokusajem odbrane pozicije.
Razumeo bih da u RB nisu culi na brifingu da moze krivina 4. da se ide sire ili da im je Horner zaboravio reci, ali cemu onda reakcija direkcije i opomena za Hamiltona kad su javili Verstapenu da radi i on to. Do 38.kruga je moglo i onda odjednom ne moze.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...