Jump to content

Buducnost posla u ITu


Recommended Posts

12 hours ago, Amigo said:

 

Pa mora biti ako nista neki SELECT stejtme:girl:nt  sad ako se to ne podrazumijeva pod kod, ok 🤪

Ne mora , right click / select expert.:s_d: To sto ti zoves "kod" se u crystal svetu zove formula.:ajme:

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, DJORDJE said:

Ne mora , right click / select expert.:s_d: To sto ti zoves "kod" se u crystal svetu zove formula.:ajme:

 

DJORDJE, with all due respect, lupetas. Neko mora da ti to sve pripremi da bi ti dosao do tog select expert.

Select expert nije nista do menjanje filtera, ako hoces da vidis neki odredjeni period, godinu, proizvod, zavisi od reporta, a taj report mora da kreira neko strucan i mora biti neki kod iza toga, koji ti ne vidis.

 

22 hours ago, DJORDJE said:

Izvlacis iz DB preko ODBC-a , nema potrebe za kodom.

 

Vidi se da uopste ni ne znas sta je to ODBC, jer ODBC i kod nemaju veze jedno sa drugim, ODBC je samo vrsta konekcija sa DB. Crystal moze da se veze i na neki drugi nacin, zavisno od baze podataka.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

 

DJORDJE, with all due respect, lupetas. Neko mora da ti to sve pripremi da bi ti dosao do tog select expert.

Select expert nije nista do menjanje filtera, ako hoces da vidis neki odredjeni period, godinu, proizvod, zavisi od reporta, a taj report mora da kreira neko strucan i mora biti neki kod iza toga, koji ti ne vidis.

Zasto sam znao da ces nastaviti sa pricom i pored toga sto ocigledno nisi u zivotu otvorio crystal.:ajme:

Sve to sto si naveo mozes da uradis da nisi dotakao tastaturu, o kojem "kodu" ti pricas strucnjace.:classic_ninja:

 

8 minutes ago, Amigo said:

Vidi se da uopste ni ne znas sta je to ODBC, jer ODBC i kod nemaju veze jedno sa drugim, ODBC je samo vrsta konekcija sa DB. Crystal moze da se veze i na neki drugi nacin, zavisno od baze podataka.

Ozbiljno?  Daj objasni kako se to koristi  " kod" i koji kod crystal. Evo, zivo me interesuje.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJORDJE said:

Zasto sam znao da ces nastaviti sa pricom i pored toga sto ocigledno nisi u zivotu otvorio crystal.:ajme:

Sve to sto si naveo mozes da uradis da nisi dotakao tastaturu, o kojem "kodu" ti pricas strucnjace.:classic_ninja:

 

Ozbiljno?  Daj objasni kako se to koristi  " kod" i koji kod crystal. Evo, zivo me interesuje.

 

Vidis razlika je da si ti otvorio Crystal, a ja sam dizajnirao Crystal reporte, doduse prije 15-tak godina, jer smo presli na neku drugu tehnologiju.

Ti si batke korisnik i ja razumem da hoces sada da se pravis vazan, medjutim ne razumem zasto se petljas u stvari koje nisu tvoj fah.

Kad vec pitas kod iza reporta je npr stored procedure, sto je najprosfesionalnije, view, query ili mozda i samo tabela, ali neko mora da dizajnira report i da postavi filtere da bi ti mogao da koristis Select Expert :writing:

 

evo imas i jedan primer, a ako imas jos pitanja, samo pitaj :cigar:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako je buducnost poslova u IT raditi za Google, da vam kazem kako je moj kolega iz IBM tamo dobio posao.

 

Imao je 8 intervjua, poslednji je bio da ima rucak sa zenskom iz Googlie da mu vidi manira za jelom. 

 

A prvi intervju je bio, remote, jos je bio u Australiji, da im na "shared screen" nacrta blok dijagram komande (Unix) "ls -l".

Znao je, tu se prolazi kroz interna binarna crevca Unixa, kroz inode tabele i kako operativni sistem pokaze rezultat.

Ja nemam tu ambiciju, mada mislim da bih prosao sve te intervue, da sam mladji.

 

Ja sam poceo sa Rolls Royce avionskim motorima i microcode programiranje koje daje pilotima sliku na ekranima.

On, Svedjanin, poceo sa Electrolux vesh masinama, ista stvar, isto programiranje hardvera. Cak je on bio i bolji i korisniji od mene: moje su rezultate videli piloti a njegove domacice, nase majke i sestre. Ne putujemo avionom svaki dan ali svaki dan nosimo sto su te masine oprale.

 

Propustih da kazem i nase supruge a i mi sami, kada smo samci, uzivamo u tom "pritisni dugme i neka te muzickom numerom od 5 sekundi obavesti kada je pranje gotovo".

Edited by Yoyogi
Prekide me telefonski poziv pa pritisnuh Enter.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Amigo said:

 

Vidis razlika je da si ti otvorio Crystal, a ja sam dizajnirao Crystal reporte, doduse prije 15-tak godina, jer smo presli na neku drugu tehnologiju.

Ti si batke korisnik i ja razumem da hoces sada da se pravis vazan, medjutim ne razumem zasto se petljas u stvari koje nisu tvoj fah.

Kad vec pitas kod iza reporta je npr stored procedure, sto je najprosfesionalnije, view, query ili mozda i samo tabela, ali neko mora da dizajnira report i da postavi filtere da bi ti mogao da koristis Select Expert :writing:

 

evo imas i jedan primer, a ako imas jos pitanja, samo pitaj :cigar:

 

Vidim da si ih dizajnirao cim spominjes kod  . :ajme:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJORDJE said:

Vidim da si ih dizajnirao cim spominjes kod  . :ajme:

 

Pa mora biti kod, sad sto ti ne razumes sta je sve iza jednog reporta, nego za tebe postoji samo "magicno" select expert pokazuje da nisi IT developer.

Sta je tvoja uopste profesija, mozes li da kazes, pa se onda lupaj u glavu :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Amigo said:

 

Pa mora biti kod, sad sto ti ne razumes sta je sve iza jednog reporta, nego za tebe postoji samo "magicno" select expert pokazuje da nisi IT developer.

Sta je tvoja uopste profesija, mozes li da kazes, pa se onda lupaj u glavu :classic_biggrin:

 

A sta je tvoja profesija u IT ako uopste znas da postoji nesto sto se zove "Crystal Reports"? Jos i "developer". Kao developer u Microsoft Excel. Mikimaus.

To rade sekretarice, danas sofisticirane. Ne IT profesionalci.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Yoyogi said:

 

A sta je tvoja profesija u IT ako uopste znas da postoji nesto sto se zove "Crystal Reports"? Jos i "developer". Kao developer u Microsoft Excel. Mikimaus.

To rade sekretarice, danas sofisticirane. Ne IT profesionalci.

Vuces me za jezik, to smo vec pre 10 godina raspravljali. Zaboravio si kako to ide. Sekreterica napise query copy/paste u email i posalje aleku. :P

Sledi komplikovana operacije otvaranja interpretera i execucije. :)

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Amigo said:

 

Pa mora biti kod, sad sto ti ne razumes sta je sve iza jednog reporta, nego za tebe postoji samo "magicno" select expert pokazuje da nisi IT developer.

Sta je tvoja uopste profesija, mozes li da kazes, pa se onda lupaj u glavu :classic_biggrin:

A ti si IT developer na Crystalu, pa jos koristis "kod" .:roflmao:

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Yoyogi said:

 

A sta je tvoja profesija u IT ako uopste znas da postoji nesto sto se zove "Crystal Reports"? Jos i "developer". Kao developer u Microsoft Excel. Mikimaus.

To rade sekretarice, danas sofisticirane. Ne IT profesionalci.

 

Yoyogi, ja se bavim bazama podataka na ERP sistemima, ukljucujuci i reporte, cubes, integraciju ranih sistema u data warehouse, SQL server, Oracle, DB2 itd itd.

Sekretarice mogu da kreiraju ad-hoc reporta ako im neko pripremi podatke, kada bi sve bilo tako lako, onda ne bi ni trebali developeri, samo neko da odrzava mrezu i servere, DJORDJE right click Select expert i cica mica gotova prica, idemo forumasiti :classic_biggrin:

Sa druge strane zasto ponizavati i Excel developere.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Amigo said:

 

Yoyogi, ja se bavim bazama podataka na ERP sistemima, ukljucujuci i reporte, cubes, integraciju ranih sistema u data warehouse, SQL server, Oracle, DB2 itd itd.

Sekretarice mogu da kreiraju ad-hoc reporta ako im neko pripremi podatke, kada bi sve bilo tako lako, onda ne bi ni trebali developeri, samo neko da odrzava mrezu i servere, DJORDJE right click Select expert i cica mica gotova prica, idemo forumasiti :classic_biggrin:

Sa druge strane zasto ponizavati i Excel developere.

 

 

 

Ne ponizavam ih, ti ih proglasavas IT strucnjacima. A oni to nisu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Yoyogi said:

 

Ne ponizavam ih, ti ih proglasavas IT strucnjacima. A oni to nisu.

 

Ja ih nisam uopste ni spomenuo, samo tvrdim da neko mora da dizajnira svaki report, bio crystal ili neki drugi i da napise neki statement iza toga, da zna u kojim tabelama postoje odredjeni podaci, da zna kako da poveze tabele, da poznaje malo akauntinga, ako je iz te oblasti, ili proizvodnju ili bilo koju drugu oblast, npr HR, payroll, razne kodove, itd itd

tek onda korisnik moze da se sluzi bilo kojim alatom, kada je sve pripremljeno i naravno da korisnik ne moze i ne treba da to sve zna, samo sto se neki prave pametni, a ne znaju prakticno nista o tome.

Link to comment
Share on other sites

Kada danas udjes u storage array ili u Fiber Channel Switch, prva stvar koju uradis, je komanda

 

set TERM=vt100

vi  editor

 

To ti je i dan danas isto, kao iz 1978, DEC (Digital Equipment Corporation, vt100 (slika sa neta), sa tim teminalima sam naucio da hodam kroz faks a sve je isto. Za ozbiljne stvari. Uvek tako.

 

2019vt100.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...