Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

3 minutes ago, propolis said:

 

Nema sanse, gledao sam poslednje dve tekme i nije čak ni blizu da pogodi. Svaki njegov ubacaj za tri je statistička greska. 

Svaka ti cast ako imas volje da gledas utakmice Primorske ove sezone, meni to izgleda kao cist mazohizam, uostalom kao i samo njihovo ucesce u ovogodisnjoj ABA.  Ljudi su jedva skupili 10 igraca za sezonu i kvalitet tima im je u rangu donjeg doma slovenacke lige.

Jednostavno trebao je MZT da dobije to mesto, ovakva Primorska je sramota za ligu

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Gudura said:

Svaka ti cast ako imas volje da gledas utakmice Primorske ove sezone, meni to izgleda kao cist mazohizam, uostalom kao i samo njihovo ucesce u ovogodisnjoj ABA.  Ljudi su jedva skupili 10 igraca za sezonu i kvalitet tima im je u rangu donjeg doma slovenacke lige.

Jednostavno trebao je MZT da dobije to mesto, ovakva Primorska je sramota za ligu

 

Hteo sam da vidim Zadar i Cibonu(Prkacina preciznije), a ne Primorsku 🙂

Mada i to može ući u mazohizam. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Gudura said:

Svaka ti cast ako imas volje da gledas utakmice Primorske ove sezone, meni to izgleda kao cist mazohizam, uostalom kao i samo njihovo ucesce u ovogodisnjoj ABA.  Ljudi su jedva skupili 10 igraca za sezonu i kvalitet tima im je u rangu donjeg doma slovenacke lige.

Jednostavno trebao je MZT da dobije to mesto, ovakva Primorska je sramota za ligu

 

Da si ozbiljan fantazer to bi ti uz Megu i FMP bio omiljeni tim za gledanje jer imaju najvece fantazi zveri 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Romantik said:

 

Da si ozbiljan fantazer to bi ti uz Megu i FMP bio omiljeni tim za gledanje jer imaju najvece fantazi zveri 🙂

 

Campara je razvalio i odlično iskoristio odsustvo Djokovica. U proseku pravi 13 bez Ilije. 

 

Iz Primorske samo Macura vredan pažnje mada mu nije lako sa obzirom da je lopta dosta vremena kod Kastratija koji glumi nekog kreatora,pardon košarkaša. 

 

Negativno iznenadjenje Stefan Djordjevic iz Fmpa. 

 

🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ajde Primorska, ali ima jos 5 timova u aba s krajnje bednim rosterima.

Krka, Cibona, Zadar, Borac, Fmp.

Cini se da samo dva tima imaju roster nivoa sredine lige, a to su Mega i Igokea.

Mozda bih tu cak dodao i COL koja ima skroman sastav u odnosu na ambicije.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Vamos Laki said:

Ajde Primorska, ali ima jos 5 timova u aba s krajnje bednim rosterima.

Krka, Cibona, Zadar, Borac, Fmp.

Cini se da samo dva tima imaju roster nivoa sredine lige, a to su Mega i Igokea.

Mozda bih tu cak dodao i COL koja ima skroman sastav u odnosu na ambicije.

 

Zaboravio si Split.

 

Meni ne smetaju toliko slabi sastavi, koliko namerno pravljenje situacije da se 8 timova ne bori ni za sta i onda olaksavas onima na vrhu da dobijaju gostovanja.

 

Zasto pratiti meceve Split - Cibona ili Krka - Zadar ako nema ispadanja, odnosno ako samo Primorska ispada?

Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao Primorsku ove sezone,  ali imate 3 ekipe sa jednom I cetri ekipe sa dve pobede. Znamo da situacija  moze bukvalno u danu da se promeni  (neka ekipa dozivi finansijski slom ili Primorska dovede 2-3 pojačanja).

 

I, odbijam da poverujem da su losiji od Levskog 😁

Link to comment
Share on other sites

Ja volim da istaknem individualne učinke igrača, pa posle Kastratija red je da se "pohvali" i Vončina iz Kopra. Čovek je apsolutni kralj izgubljeih lopti, te da nije Filipa Čovića imao bi ih više nego duplo u odnosu na prvog sledećeg. Samo u poslednja 4 meča je izgubio nestvarnih 30 lopti a da bi stvar biila gora, otprilike polovinu od toga je baš izgubio, tj oteli su mu je pri driblingu ili je driblao sebi u nogu pa lopta otišla u aut. Bez dileme nema beka u ligi koji je nesigurniji na lopti.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Romantik said:

Ja volim da istaknem individualne učinke igrača, pa posle Kastratija red je da se "pohvali" i Vončina iz Kopra. Čovek je apsolutni kralj izgubljeih lopti, te da nije Filipa Čovića imao bi ih više nego duplo u odnosu na prvog sledećeg. Samo u poslednja 4 meča je izgubio nestvarnih 30 lopti a da bi stvar biila gora, otprilike polovinu od toga je baš izgubio, tj oteli su mu je pri driblingu ili je driblao sebi u nogu pa lopta otišla u aut. Bez dileme nema beka u ligi koji je nesigurniji na lopti.

 

Lazic 🤔

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, goldberg said:

 

Zaboravio si Split.

 

Meni ne smetaju toliko slabi sastavi, koliko namerno pravljenje situacije da se 8 timova ne bori ni za sta i onda olaksavas onima na vrhu da dobijaju gostovanja.

 

Zasto pratiti meceve Split - Cibona ili Krka - Zadar ako nema ispadanja, odnosno ako samo Primorska ispada?

PO je trebao da bude sa osam klubova, dva ispadaju i treci igra doigravanje sa trecim iz B divizije. Naravno da Primorska nje ni trebala da igra, ali to je tako kad klubovi odlucuju, melem za njihove oci je bilo kad su videli roster Primorske za ovu sezonu.

 

 

Edited by LosmiSK
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Vamos Laki said:

Krka, Cibona, Zadar, Borac, Fmp.

Za Borac se ne mogu sloziti, mozda pojedinacno imaju prosecne igrace,ali kao tim ok funkcionisu...

Tukli su Partizan,doziveli brodolom od CZV,a protiv Buducnosti i FMP su igrali egal utakmice do kraja...

Uostalom ne postoji liga u Evropi gde su sve ekipe konkurentne...

Problem kod ABA lige je sto je bezveze prosirena na 14 timova i sto je jedan vec prezaljen jos pre pocetka sezone,pa ovi ostali koji ne pucaju za plasman u play off mogu praktivcno do kraja sezone da igraju revijalne utakmice...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu da shvatim kukanje kako mnoge utakmice nemaju takmicarski znacaj a ovamo se ti isti ljudi zalazu da u plejof ide vise od pola lige. Gde je tu logika? Ako bi u ligi od 14 timova 8 islo u plej of, svako ko veze tri pobede bi mogao ostatak lige da igra rekreativno i da opet bude u igri za titulu sto je bas bezveze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...