Jump to content

Australian Open 2021.


zoe Bg

Recommended Posts

1 minute ago, alcesta said:

Samo da znate, proverila sam i nema šanse da oborimo rekord u broju postova, tako da nema potrebe da se potežu standardne rasprave o tome ko se kako raduje i slično :classic_tongue:

Ako ciljas na mene - ja uopste nisam zbog toga (pro)komentarisao
U mojim godinama kvalitet polako potiskuje kvantitet :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ako ciljas na mene - ja uopste nisam zbog toga (pro)komentarisao
U mojim godinama kvalitet polako potiskuje kvantitet :lol_2:

Nisam mislila na nekog specijalno, nisi ti jedini komentarisao, nego to krene kao lavina i uvek ide istim tokom, kao i GOAT rasprave, pa samo da napomenem ako je neko imao taj kvantitet na umu :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Jeste onaj Nik budala, ali tako bih voleo da Novak preko noci pokupi neke njegove osobine. Konferencija za stampu, provokativna pitanja. Odjebes majmune, boli te uvo za kaznu. Ima se sta napisati i na kameri umesto izliva ljubavi i srca. Dok im je davao srca i glupirao se, dobijao je pljuvačine, osporavanja, podjebavanja

Eno ga i Rafa nesto baljezga o Novakovoj povredi. Njemu čudno! Njemu cudno o necijoj povredi!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

evo je Rafina KZS, na 4:00 Dzordz Belsho postavlja pitanje o Novakovom mecu:

pita ga da li je gledao mec i sta misli o tom tipu "struggle" , kako se vratio i pobedio , koliko je ohrabrujuce za ostatak takmicara sto je 8-struki sampion AO imao takve probleme i pobedio.

sad se postavlja pitnaje sta je Dzordz hteo da postigne tim pitanjem? da li je Nadal trebalo da gleda u kristalnu kuglu i pogodi sta je mucilo Novaka ili nesto trece?

a ovaj odgovara da ne voli da ima licno misljenje o raznim mecevima (uzeti u obzir njegovo izrazavanje na engleskom), svako ima "licne osecaje", da je mec bio cudan.

kako je 2 seta izgledalo da ce da preda mec, a onda u 5. mecu igra normalno (neke poene).

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta je gore, kad idu i pitaju svakog da komentariše o Kirgiosu ili ovo :ajme:

Mada se meni čini da hoće da navuku igrače da kažu da bi za njih bilo lakše da je Novak povređen, tako mi bar pitanje izgleda.

Rafi bi bolje bilo da je ostao na čudnom meču, ili da nije ni komentarisao kad je već prvo rekao da nema mišljenje. Ajde da uzmem u obzir njegov engleski, ali ovo sigurno nije ispalo kako treba :frusty:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alcesta said:

Ne znam šta je gore, kad idu i pitaju svakog da komentariše o Kirgiosu ili ovo :ajme:

Mada se meni čini da hoće da navuku igrače da kažu da bi za njih bilo lakše da je Novak povređen, tako mi bar pitanje izgleda.

Rafi bi bolje bilo da je ostao na čudnom meču, ili da nije ni komentarisao kad je već prvo rekao da nema mišljenje. Ajde da uzmem u obzir njegov engleski, ali ovo sigurno nije ispalo kako treba :frusty:

u pravu si. pitanje stvarno nije na mestu (lepo im je Filip odbrusio: sta ga pitaju sad o Novaku, kad je on sam igrao mec koji bi trebalo da bude dovoljno zanimljiv da ga se pita o tome).

a narocito Rafin komentar povodom toga da izgleda da Novak hoce da preda mec tokom 2 seta, a onda u 5. igra normalno, apsolutno izgleda licemerno kad se uzme u obzir Rafino  kukanje o povredi poslednjih 7 dana, a onda izadje na teren i odigra bez vidnih smetnji.

pri tome u clancima se ne pise o Nadalovom licemerju, vec da on dovodi u pitnaje Novakovu povredu, tj. implicira da je ovaj folirao. takodje, pise se kako je Rafa u nizu od koliko vec uzastopnih  pobeda bez izgubljenog seta itd.

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim snimak Tsitsipasove KZS, samo ovaj citat: https://tennisbuzz.net/novak-djokovic-injury-daniil-medvedev-amazing-australian-open/

Quote

Stefanos Tsitsipas, meanwhile, said he didn’t actually watch the match, so he didn’t feel able to comment on Djokovic’s injury status.

“I didn’t watch the match. I think it was too late,” Tsitsipas said.

“Bedtime for me. I hear he played really well in the fifth. I don’t have much more information.

“I heard he was kind of injured. I’m not even sure. It happens to everyone. I don’t know if he is actually injured.”

ovde treba uzeti u obzir Tsitsipasovo specificno izrazavanje.

Ali tekstovi u novinama (ne kod ovog bloga) su: Tsitsipas optuzuje Novaka da je folirao povredu.

Link to comment
Share on other sites

Bio je taj deo na ES, Cicipas je prosto rekao da ne zna jer nije gledao. I naravno od toga se napravi svašta :ajme:

A i inače verujem da se hvata za glavu na svakoj konferenciji jer su njega izgleda odabrali za stalnu metu pitanja o Novaku, prvo Kirgios pa sad ovo.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Krava kaze mu said:

tenis je bas postao neka rijaliti drama, ko je sta rekao za koga...

Kad poslusas KZS vidis da tesko ima i jedno pitanje vezano za tenis i mec koji je prethodio. "Novinari" kao da rade za zutu stampu, a ne za sportske redakcije.

 

A i komentatori tokom meceva, sve vise blebecu o svemu drugom osim o onom sto se desava na terenu. Danas je retkost naci komentatore koji objasnjavaju igru, zasto jedan igrac igra ovo, a onaj drugi ono itd. Cak i ako su za mikrofonom bivsi teniseri (ovde recimo mislim na Bekera, tesko se cuje neko objasnjenje za igru i taktiku, uglavnom pokusava da prodaje "insadejrske" informacije o desavanjima van terena :frusty: )

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

tesko se cuje neko objasnjenje za igru i taktiku, uglavnom pokusava da prodaje "insadejrske" informacije o desavanjima van terena

Mislim da ovo nije slučajno, da ih tako i usmeravaju da o tome pričaju jer se bolje prodaje nego sport sam po sebi. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alcesta said:

Mislim da ovo nije slučajno, da ih tako i usmeravaju da o tome pričaju jer se bolje prodaje nego sport sam po sebi. 

Pa ako hoce da privuku one koji prate traceve :wink2: (samo mi nije jasno sta nameravaju time da postignu: ti im nece kupovati karte za turnire).

 

Ja sam npr. pre nekoliko godina nesto prebacivala programe, pa se zaustavih na sk golf jer mi se ucinilo da neko s engleskim akcentom prica srpski i zanimalo me o cemu se radi. Elem, zavrsih ja gledajuci golf jer je tip koji je komentaarisao to radio fenomenalno: objasnjavao je poteze, taktike, kako se sta odrazava na igru, rezultat itd. Skroz mi bilo zanimljivo da pratim (doduse morala sam da izguglam sta znace neki termini). A ne bi mi palo na pamet da se zadrzavam da su tracarili ko je s cijom zenom bio ili slicne gluposti.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

Pa ako hoce da privuku one koji prate traceve :wink2: (samo mi nije jasno sta nameravaju time da postignu: ti im nece kupovati karte za turnire).

Pa njih zanima samo gledanost i hoće da privuku što više publike, a to su oni koji će da ih prate na TV-u, ne nužno da idu na turnire. Možda preotimaju publiku rijalitijima, što neko gore pomenu.

Uostalom eto kupila je kartu i ona žena koja je Rafi pokazala prst, ta ne verujem da gleda tenis radi uživanja u sportu.

Link to comment
Share on other sites

Na tribinama ce biti sve vise navijaca slicnih gospodji sa Rafinog meca. To se reklamira, to povecava gledanost i prodaje karte. Verujem da u slucaju da na jednom terenu igra Kirios protiv bilo koga, a na drugom Siner protiv recimo Tima (fini kulturni, radni i vredni momci) masa bi pre izabrala da gleda Kiriosa nego Sinera i Tima. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...