Jump to content

Australian Open 2021.


zoe Bg

Recommended Posts

A Fucovic koji je servirao za meč, pa brejknut ,pa Wawrinka imao na servis 9 6 u TB i Marton dobija 11 9. Strašan meč je odigrao:Hail:.

Klasični igrač za ovako brze podloge. Wawrinka je spasao dostojanstvo  pošto ga je u prva dva seta oduvao sa terena. On je prespor i pretežak u godinama u kojima je za ovu podlogu, od koje je i Wimbledon sporiji i to poprilično a tamo ima valjda jedno QF u karijeri.

Edited by Keira
Link to comment
Share on other sites

Napatiće se Novak s ovim serverima, pogotovo ako budu igrali po danu, a u zadnjih godinu-dve ima sve češće te periode kad se muči na riternu. Sreća da je radio servis danas, ali ne može se uvek oslanjati na TB.

Nisam očekivala da Dušan dobije, svaka čast. I Nina se dobro držala onaj prvi set dok sam gledala.

Ala se cedi Opelka :classic_ohmy:

 

Aleksandra i Laslo dobili svoje dublove.

 

Venus uzela jedan gem Sari Erani. Na betonu :smiley5:

Nije mi jasno ni šta bi onom Gerasimovu, je li došao da odstatira i uzme ček, je li povređen...

 

ES posle analize Novakovog meča ubacio poduži prilog o Kirgiosu :ajme:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislila sam da ce mec izmedju Kecmanovica i Manarina da bude zanimljiviji, kad ono Manarino rutinski to resava.

 

Sa druge strane, Fritz je trebao da uzme 4.set jer je servirao za isti, onda se Opelka vratio i imao 5:2 u TBu ali izgubio, tako da su ipak usli u 5.set.

Sad Fritz ima 4:0 i lici da je gotovo...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

Ja licno ne vidim nista spektakularno u igri Kecmanovica sto bi opravdavalo kao neke velike nade koje se polazu u njega. Tako da me uopste ne iznenadjuje rezultat.

 

Nema on spektakularnu igru, ali jeste nekako konstantan, tako da nisam ocekivala bas 6:1 6:2

Link to comment
Share on other sites

Kaze Barbara Ritner na nemackoj tv tokom meca Osaka-Garcia:

Osaka je jedna od igracica iz vrha koja hoce da iskaze stav i podigne svoj glas (protiv nepravdi itd.), to treba zenama na WTA, da se neko zauzme. (ovo je parafrazirano)

 

Kako zena gresi. Osaka nije prstom mrdnula za svoje slabije rangirane koleginice niti za ista drugo sto bi donelo benefit ostalim igracicama. Ona je jedino bila aktivna sto se tice BLM, mada je meni to dobrim delom izgledalo i kao veliki PR (ne sporim da je na svojoj kozi osetila rasizam, kako u USA tako i na drugim mestima, ali ceo njen aktivizam je bio prilicno obojen PR-om)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Osaka u tom svom aktivizmu iskrena, ali prosto je ograničena na ono što nju lično pogađa, drugo niti razume nitu se trudi da razume. Prebrzo joj je došao uspeh i finansijska sigurnost pa nema empatije za manje uspešne teniserke, niti ih dovodi u vezu sa sobom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...