Jump to content

Australian Open 2021.


zoe Bg

Recommended Posts

 

Nadal : "I'm sad. I missed an opportunity to be in semi. I played my best, had right attitude, stayed positive all the time, fighting, no complaining. It was not enough. And that's it. Another loss here in Australia with importante advantage. I accept."

Nadal : "He's one of the best players of the world, I had to be ready for anything. His level changed in the 3rd, he played a very very high level in the 4th and 5th. I have to go back home and practice to be better, that's it."

 

Nadal : "No problems with my back tonight."

 

Nadal: "That's sport. Sometimes things go well or worse. Unfortunaltely, I had more injuries in that tournament than others. I'm not feeling unlucky at all. Everyone has what one deserves. Tennis is a fair sport. I had chances here in Australia and didn't convert."

 

Nadal : "For 20 days I wasn't able to train like expected and couldn't play ATP Cup. Maybe I would have been better physically. But I'm not complaining much. I was not fantastic but not bad, able to fight until the end."

 

Nadal : "The world is living a hard situation. There are two options : stop the tour or keep going. The situation makes the Tour tougher than ever. But if we stop the Tour, why and how will be able to come back. Lot of players live from tennis and would suffer."

 

Nadal : "We need to think a little bit bigger (on the calendar), find solutions and adapt to a situation which is tough, not for us (players) only but for all the world."

 

Nadal : "Why couldn't I practice 20 days the proper way ? I don't know. Maybe the quarantine. Maybe. But I won't complain or find excuses. I accept. I'll never consider myself unlucky, even the injuries. I'm a very lucky person."

 

 

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Drakaris said:

Imam neki osecaj da ce sutra Karacev opet igrati neverovatan tenis, da pronalazi uglove, da siba bekhendom iz riterna na slabu Novakovu servu, bice pakao sutra.

 

Koja je to Noletova slaba strana? Ako je neko dobar s obe to je on.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Laki21 said:

 

Koja je to Noletova slaba strana? Ako je neko dobar s obe to je on.

Novak kad je zdrav je fenomenalan i nema slabe strane, mi trenutno ne znamo sta se desava sa njim, niti on zeli o tome da govori dok traje turnir. Na ovom AO ga prvi put gledam u izdanju gde mu performanse kretnji nisu tako dobre, a to svedoci i skracivanje poena na silu, a to nije njegova igra. Ne znam cak ni da li je to sve do povrede, mozda je i do biologije..

 

Bice muke za njega sutra i protiv ovog Rusa, sto mozda ne znaci da ga nece pobediti, samo to nece ici glatko. Za finale nisam nesto optimistican i tu bih voleo Cicipasa, jer mi on deluje kao neko ko moze da pukne pod pritiskom i igra antitenis. Medvedev deluje teska flegma.

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

I niko od big 3 da osvoji min 2 puta sve GS. Nadalu fali AO, a ovoj dvojici RG. Rodzer mislim da vise nema sanse za osvajanje Rg, Novaku ostaje nada, mozda jos ove godine to da uradi, a Nadal mislim da je zavrsio sa AO. Porasla deca koja se ne plase Rafe na betonu. 

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

Osaka protiv Serene deluje kao finale pre finala, osvjanje od strane Brejdi ili Muhove bi bila prava senzacija. Serena je poslednjih godina padala na zavrsnim preprekama, a danas je pred njom jedna bas visoka. Za razliku od Sabalenke, koja je mogla uglavnom snaznim servisom i jakim udarcima da parira Sereni, Osaka ima i dodatne kvalitete koje ce biti problem za Serenu. Bice zanimljivo sigurno, a videli smo u prethodnim mecevima kod teniserki, svakakvi preokreti su moguci. Blagu prednosti bih dao Osaki, ali Serena je vec previse prilika propustila od porodjaja, tako da jednom mora doci njenih 5 minuta, pa me ne bi iznenadilo da odigra savrsen mec sa vrlo malo gresaka. U drugom polufinalu je Brejdi favorit, Muhova se vec toliko puta izvukla, a to ne moze vecito da traje.

Edited by Milutinov Tata
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Osaka bas rastimovana na pocetku, lete servisi na sve strane, ali je uspela da izvuce svoj drugi servis gem sa 2 dobra servisa.

 

Namirisao sam da ce posle tih pogodjenih servisa da se razleti po terenu, 5 vezanih gemova uz seriju direktnih poena i odlicnih servisa.

 

Evo i prvog krika Serene nakon konacno osvojeneog gema.

Edited by Milutinov Tata
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dajte krunu novoj kraljici :Hail::Hail::Hail:, kakav je ovo bio ples po terenu. Kako je odgovorila nakon servis gema sa 3 duple, samo pogledajte taj gem u snimku, to je pravi sampion. Sjajna deonica u prvom setu kada je preokrenula, pa gem u kome je napravila brejk odmah na startu drugog seta. Iako je publika u drugom setu zdusno bila uz Serenu, sve vreme hladna, bez iskazivanja emocija, samo ono njeno standarno pesnica po butini uoci poena. Bekhendom je radila sta je htela, potpuno je nadigrala Serenu u razmenama. Fantasticno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...