Jump to content

Australian Open 2021.


zoe Bg

Recommended Posts

Ja bas cenim rubleva za veceras, tipa 55-45 medvedev blagi favorit. Ako je fica mogao 2 ne preterano spektakularnom igrom, moze i rublev 3 seta 😃 isti je termin, dosta brzi od nocnog, trebalo bi i to malo da pomogne rubljevu, a vreme mu je za dobar mec protiv favorita na slemu, ovo do sada zaista jako tanko

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milutinov Tata said:

Meni Rubljov lici na Berdiha, tu je, a u stvari nije. Mada je i Berdih imao povremeno velikih pobeda, a Rubljov ce imati "laksu" konkurenciju za koju godinu. Za pocetak da ne prodje kao na USO jesenas protiv istog rivala.

Ne znam, Berdih je bio definicija effortless power-a, narocito kad je FH u pitanju, bas neverovatna tehnika.

 

S druge strane, Rubljov mnogo vise energije ulaze u svoje udarce i mislim da to moze da ga kosta kad je dug mec u pitanju. Mislim, ulaze i Tim, ali je on neverovatno fizicki spreman, nisam siguran da isto vazi i za Rubljova.

Link to comment
Share on other sites

Da se ne zajebavamo, Medvedev je za Rubljova ono sto je Federer bio za Rodika ako ne i grdje.
Mislis u H2Hu ? Jer je premalo meceva za to i to samo jedan u 2020. kada se Rublev da kazes ustalio.
Ako je igra u pitanju neuporedivo je, plafon Medvedeva je mnogo manji nego Feda , a plafon Rubleva je meni veci od Rodika, iako trenutno, njihove karijere su neuporedive.

Mozda je jos prerano jer nema toliko iskustva sa velikim mecevima kao Danil, ali ne bih ga tek tako otpisao.
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Laki21 said:

I dalje je Nadal uz Đovaka najveći favorit i najmanje poželjan protivnik u finalu. 

 

Nikad ne potcenjuj srce šampiona...

 

Navijački, Noksi je uvek na betonu najpoželjniji protivnik Rafa, (sada je to već) istorijski dokazano.

Drugo je pitanje da l' će Rafa uopšte da stigne do finala.

A i Noksa prvo treba da pobedi Karaceva, aj prvo to nek' se desi.

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

Lepo napisah, koja se odmorila, ta se u polufinale plasirala. Citav mec sam imao utisak da ce se Muhova srusiti, nisam siguran da se ijednom poradovala ili nasmejala, sve vreme grc na licu i neki umorni pogled. Kako je ovo izvukla nije mi jasno. Barti je vodila 6-1 2-0, nakon toga 12-3 serija Cehinje. Uzela je MTO pocetkom drugog seta i nakon toga kao sinoc u mecu Dimitrova i Karatseva, uloge na terenu se u potpunosti menjaju. Barti se muci sa svojim servisima, pravi neiznudjene, Muhova ili lako dobije gem, ili spase par BL pa jos vise ukopa protivnicu, cisti linije, stize sve. Barti je pokusavala, menjala ritam, napadala, igrala razmene, ali nista nije prolazilo. Posle meca Muhova rece da joj se vrtelo u glavi. I tako za domacine titula opet nedostizna, post traje 43 godine.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Slusam nemacke komentatore, pricaju o Rubljovu, pa kazu kako je prosle godine osvajanjem svojih 5 (manjih) titula pobedio mnoge top 10 igrace. Bas me zanimalo koga. Evo:

U Dohi nije pobedio nikog iz top 60 (pobedio je Kukushkina, PHH, Kecmanovica i Moutet-a)

U Adelaidu nije pobedio nikoga iz top 20 (pobedio je Kverija, Evansa, Felixa, Harrisa)

U Hamburgu je pobedio Tsitsipasa (#6) i RBA (#11), Ruuda (#30)

U St Petersburgu ponovo nije pobedio nikog iz top 10 (pobedio je Pospisila, Humbert-a, Norrie-a, Denisa (#12) i Corica)

U Becu je pobedio Tima (pored toga Gombosa, Sinner mu predao, Andersona i Sonega).

 

Znaci, pobedio je 2 iz top 10, 2 iz top 20. Ne kazem da su ovi preostali igraci losu, ali ipak ne treba pausalno da se frljaju s podacima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam koga bih manje zeleo u finalu od Medvedeva i Nadala. Medvedev deluje igracki tezi, ali bi se lakse podnelo njegovo osvajanje titule. Nadal u ovim godinama je igracki pozeljniji, ali njegovo osvajanje titule bi stavilo katanac na kovceg ko je GOAT. 2x titula na svakom slemu, plus najveci broj slemova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danil i Rubljev ce biti rivali kao Novak i Marej. 

Citala sam na ruskom intervju sa Rubljovim gde prica kako su se sastajali na juniorskim mecevima i kako bi u problematicnim situacijama Medvedev urlao i drao se na sudije, a Rubljov bi se na nepravdu rasplakao. Ovo je jako bitan pokazatelj njihovih karaktera. Moze se to malo peglati i popraviti ali u  igri sa Medvedevim uvek ce u podsvesti biti prisutna ta nemoc u odnosu na protivnika. Meni Rubljom igra lepsi tenis ali je Medvedev samouvereniji i to se izmedju njih dvojice ostati tako. 

Link to comment
Share on other sites

'naci kraljica povrataka je to uradila opet!
Igrala fakticki izgubljeni mec,trazila mto i preokrenula..koliko sam ispratio mto joj je trajao cirka 10 minuta..i to koji put vec na ovom turniru,treci?

Znam,znam..zvuci poznato :classic_biggrin: Morate shvatiti kladionicarsku patnju sto mi je izbila vidjeni dobitak 
(Inace mi Barty nije simpaticna,za njenom sudbinom ne kukam,vec nad svojom :classic_biggrin:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...