Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

Kampaco ima 1.8m za 5meseci..sl sezone 2.5m..to je sto se zna od stranih novinara.

 

Panter ima sigurno 1.4m za celu sezonu.

 

Nedovic 1m+300k obestecenje.

 

Papapetru ima 800k+ obestecenje

 

Vildoza i ovaj qrac Lidej po milion..manje vise..

 

Exum i Martin imaju 700k i ovaj nas vrv 500-600k

 

Lesor vrv 600k Bentil 500k

 

Na sve to dodas 350k Adams i Madar

 

Petrusev 400k i Smajlagic slicno..

 

Naneli ima vrv 800k Holand 400k

 

Sad vi vidite koje su to pare...

 

Da postujete vucica..da nema njega...ovo ne biste videli nikad.

 

Kome je sve ovo ok, a jeste svima jer ste u tripu da uzimate EL..kad dodju izbori 1. Posebno oni van Beograda...koji kod kuce mogu da gledaju a budzet grada  ima je Kampazo ili Panter..zaokruzite 1. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Instinkt said:

Nije da se sablažnjavam, ali:

1.8M za 5 do 6 meseci  > 1.5M za čitavu sezonu 

 

Pod uslovom da su cifre tačne, ovo je ogromna razlika

 

 

Za 1,8 se zna, a kolika je tacno Panterova plata ne zna ni sam Panter.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako je Exum od ovih primanja dosao do 700k po sezoni?

image.png.9f75bad6e0f64dd77a5704db9abb7a90.png

 

 

Kampaco je svakako najplaceniji igrac, ali ta poredjenja kako ce on dobiti 1.8 za pola sezone, a Panter 1.5 za celu sezonu mi i nisu na mestu jer najbitnije utakmice tek predstoje. Videcemo da li ce Zvezda biti u stanju da mu daje tih 200k mesecno sledecu celu sezonu. Moja prognoza je da od toga nema nista i da on sigurno na kraju sezone ide u jaci klub, jer ne vidim razlog zasto bi se ovde zadrzavao, a ni mogucnost da ga Zvezda placa toliki novac. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Instinkt said:

Nije da se sablažnjavam, ali:

1.8M za 5 do 6 meseci  > 1.5M za čitavu sezonu 

 

Pod uslovom da su cifre tačne, ovo je ogromna razlika

 

 

 

Ono kad jednom pises mj. a drugom sezonu tacno znas da nesto nije uredu. Ustvari razlika je samo 2mj. i to prva dva koja nisu ni priblizno vazna kao ostalih 6mj. pa i u broju mogucih utakmica. 

Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, deez nuts. said:

 

Pa i nije vam kevin Panter dao nesto do sada u sezoni za te pare 😄

 

Pa to i nije tema, iako bih se u principu složio. Nego vidim da je kolega iznad nekako pokušao da približi plate Pantera i Kampaza  poredeći cifre njih dvojice, valjda da oku bude prihvatljivije. 

Nekako mu je promaklo da napiše da je mesečna plata KP (ako uzmemo da su obe cifre tačne i ako uzmemo da košarkaška sezona ima 9 meseci) 165.000 dok Fakundo za 6 ima 300k. 

4 minutes ago, berti said:

Za 1,8 se zna, a kolika je tacno Panterova plata ne zna ni sam Panter.

 

Pa vidim da ti znaš, pa sam uzeo tvoju informaciju za verodostojnu 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Borky said:

 

Ono kad jednom pises mj. a drugom sezonu tacno znas da nesto nije uredu. Ustvari razlika je samo 2mj. i to prva dva koja nisu ni priblizno vazna kao ostalih 6mj. pa i u broju mogucih utakmica. 

 

Evo i tebi da odgovorim, pošto si izvalio da nešto nije u redu. Ako nisu važna, daj da klubovi potpisuju igrače tek od 01. januara, a prva 3 meseca nek igraju juniori. 

Reći ću ti šta tu ipak nije u redu. 

300k mesečno prima možda 3,4 igrača u Evropi. Elem, Kampaco apsolutno vredi tu lovu, i to sam već pisao na vašoj temi, a mislim i da si ti bio uključen u priču dok jedan nije krenuo da proziva za intelekt. 

Sada verovatno proverava svoj koeficijent dok rešava osmosmerke. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Instinkt said:

 

 

Pa to i nije tema, iako bih se u principu složio. Nego vidim da je kolega iznad nekako pokušao da približi plate Pantera i Kampaza  poredeći cifre njih dvojice, valjda da oku bude prihvatljivije. 

Nekako mu je promaklo da napiše da je mesečna plata KP (ako uzmemo da su obe cifre tačne i ako uzmemo da košarkaška sezona ima 9 meseci) 165.000 dok Fakundo za 6 ima 300k. 

 

Pa vidim da ti znaš, pa sam uzeo tvoju informaciju za verodostojnu 🙂

Pa imas li ti neku verodstojnu informacuju za Panterovu platu?

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Instinkt said:

Nije da se sablažnjavam, ali:

1.8M za 5 do 6 meseci  > 1.5M za čitavu sezonu 

 

Pod uslovom da su cifre tačne, ovo je ogromna razlika

 

 

 

Kad kazes citavu sezonu da li mislis i na ABA ili samo na EL? 

 

Pitam jer ako vam se Panter pojavi u ABA ligi u ovoj sezoni a ne da bira samo EL tekme to ce biti OK investicija...

 

Inace 6 poena, 2 asistencije, 21% za 3p, indeks 5 u ABA je nesto sto je mogao da pokrije i igrac od 200-300k i to samo ABA da igra.

 

  

Link to comment
Share on other sites

@berti

 

Za koga, za KP? Samo ono što se dalo pročitati u stranim medijima (eventualno eurohoops ili tako neki košarkaški sajt) 

 

Ovo za Kampaca je cifra koju su manje više svi strani mediji objavili, jer ovakav potpis mora biti glavna košarkaška tema u Evropi. Mislim da još niste svesni koga ste doveli, kakvog igrača za evropske uslove; a koliko je to neverovatna plata za naše uslove i nijedan Partizanov igrač joj nije ni blizu. Kalina je recimo imao 100k mesečno, top 3 krilo Evrolige. 

 

@Kooineeperk

 

Mislim na celu sezonu, oba takmičenja. Nije bitno šta on isporučuje, to nije tema. Neće se ni Kampaco cimati u ABA, igraće je pešaka. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ajd' jos jednom da pitam :

Zasto mislite da bi klubovi koji imaju 2:1 odnos navijaca a finansiraju se od strane drzave, trebali imati jednako finansiranje iste te drzave ?

A da ne pricamo da je kod nas skoro pa naopako ... kao i uostalom za vecinu normalnih stvari

 

Edited by Plant
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Instinkt said:

 

Evo i tebi da odgovorim, pošto si izvalio da nešto nije u redu. Ako nisu važna, daj da klubovi potpisuju igrače tek od 01. januara, a prva 3 meseca nek igraju juniori. 

Reći ću ti šta tu ipak nije u redu. 

300k mesečno prima možda 3,4 igrača u Evropi. Elem, Kampaco apsolutno vredi tu lovu, i to sam već pisao na vašoj temi, a mislim i da si ti bio uključen u priču dok jedan nije krenuo da proziva za intelekt. 

Sada verovatno proverava svoj koeficijent dok rešava osmosmerke. 

 

U vecini euroligaskih klubova nosioci u formu ulaze kasnije,prvih mj. su  povredjeni ili umorni od rep. ,znam da se na temi CZ uvek pisalo tipa daj ove jake na pocetku dok nisu u formi i dok im prve zvezde ne proigraju. Takodje u kosarci vec dugo vlada nepisano pravilo o tempiranju forme za najvaznije utakmice i kako je prednost bogatih klubova bas ta sto mogu prvi dio sezone igrati u laganijem ritmu jer im nije problem posle nadoknaditi ono sto prospu pa tako imamo npr. Efes koji se bori za ulazak u top 8 a onda pocisti sve. 

Ovo za pricu o intelektu nemam pojma na sta se odnosi a jos manje da sam bio ukljucen u takvu neku pricu al ostavljam mogucnost da sam stavio neku reakciju negdje.

Inace meni licno se ovo bahacenje ne svidja al Zvezda ga sigurno nije zapocela medjutim izgleda da ce ga zavrsiti. Od ovoga mi se jedino jos vise gadi vase licemerstvo gdje sad kao nekoga prozivate a dok ste to isto radili i radite pravili ste se da je sve normalno i da sve vi po pravdi boga zasluzujete. Naravno vama je normalno da prvak i najpopularniji klub u drzavi mora pustiti celu prvu petorku sa sve trenerom i onda mi moralisti kao ti nabrajate neke Bentile,Holande,Adamse... u fazonu sta hocete. 

I posle dolaska Kampaca imate budzet samo za plate veci 1.2M a po svakoj statistici trebali bi imati bar 30% manji a jos na to imate sve moguce povlastice sto se tice infrastrukture.

Otvorili ste pandorinu kutiju e sad gledajte posledice!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Instinkt said:

Moralisti kao ja, otvorili pandorinu kutiju.. dali ti veću loptu od obruča. 

Da moralista bas kao ti.

Dosao si da nam drzis slovo o platama, Vucku,poziciji,opoziciji dok lepis postere preplacenih stranaca po sobi. 

Edited by Borky
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...