Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

7 minutes ago, Tunji Awojobi said:

28. maja je registrovano 330 pozitivnih slučajeva i neki forumaši su ovde proglašavali 4000 ljudi u Pioniru “korona festom” i pitali se koliko će ljudi da umre.

 

Par meseci kasnije, 7000 zaraženih, krcata Arena, i ni reči o “korona festu”.

 

To je do politike i kriznog staba, nemoj da si na kraj srca 😄 

 

Ja se samo plasim da se mnogi ne vrate u tu Arenu, u nekom drugom svojstvu, ne navijackom. 😕 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Jao, svi ste pretrnuli od Starletana, važi.

Ma sto bi od njega, tad ste isto bili opozicija kao i danas, vidim prija ti atmosfera sinoc, lepi potezi, moćan tim, razmišlja se dal ce Madar napredovati, kako može Mur a u lozi Ostoja i tri funkcionera Sns a, nekako si potisnuo to. Ili i dalje veruješ da ste opozicija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Misterija Organizma said:

Ma sto bi od njega, tad ste isto bili opozicija kao i danas, vidim prija ti atmosfera sinoc, lepi potezi, moćan tim, razmišlja se dal ce Madar napredovati, kako može Mur a u lozi Ostoja i tri funkcionera Sns a, nekako si potisnuo to. Ili i dalje veruješ da ste opozicija. 

a nigde straha od korone i nepostovanja mera.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Barkley#34 said:

Jao, svi ste pretrnuli od Starletana, važi.

 

nevezano za ovo besciljno natkurnjavanje - prilično relativizuješ razne grdne pojave u tekućem životu, svodeći ih na neke benigne stvari. kao da je kristijan golubović neka cakana a ne kriminalac koji je u tom poslu (kad nije u zatvoru) još od samog početka 90ih.

 

pišem ovo zbog nekih drugih tema, po meni daleko važnijih, koje si spreman da lakonski upišeš u "sve okej, to je vazda bilo"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pavijan2 said:

a nigde straha od korone i nepostovanja mera.

Ma pusti koronu,  meni je i dalje celo ovo leto najaci utisak od kuknjave na vlast predhodnih godina, do čim je uletela kinta više niko se ne obazire na to ko je doveo Zeljka i igrace. U fudbalu se kuka i dalje na upravu, mada kako nizu ove pobede i tu manje, videcemo ako izgube derbi, ali kad bi Vazura doveo Murinja i igrace kao u košarci ne bi to više niko spomenuo. Ali zato ostaje mrski Covic, i vlast koja gura Zvezdu koja za centra dovede igraca koji je igrao u Emiratima.  Daj bre ljudi malo imajte karakter, obzir, ne znam koga to više ubedjujete. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tunji Awojobi said:

28. maja je registrovano 330 pozitivnih slučajeva i neki forumaši su ovde proglašavali 4000 ljudi u Pioniru “korona festom” i pitali se koliko će ljudi da umre.

 

Par meseci kasnije, 7000 zaraženih, krcata Arena, i ni reči o “korona festu”.

Neko za ovo treba da odgovara?

Kao da sam cuo vec ovo negde...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Decembarski said:

Neko za ovo treba da odgovara?

Kao da sam cuo vec ovo negde...

 

evo danas u shop&go ulaze random anti.-brnjičari, prvo neka žena bez maske onda i dva tinejdžera, boli ih paja što ovaj jadan čoek iz maxija zapomaže da stave maske. kažu da po zakonu ne moraju.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, oubrevo. said:

 

nevezano za ovo besciljno natkurnjavanje - prilično relativizuješ razne grdne pojave u tekućem životu, svodeći ih na neke benigne stvari. kao da je kristijan golubović neka cakana a ne kriminalac koji je u tom poslu (kad nije u zatvoru) još od samog početka 90ih.

 

pišem ovo zbog nekih drugih tema, po meni daleko važnijih, koje si spreman da lakonski upišeš u "sve okej, to je vazda bilo"

Kao prvo, propustio sam trenutak kada si imenovan za vrhovnog sveštenika moralnosti na ovom forumu (a i šire) i izbičevaću se posle što ne ispunjavanjam tvoje standarde.  

 

Kao drugo, ne relativizujem ništa nego ukazujem na foliranje koje broji već dvocifren broj godina.

 

Gospodin K. (koliko god da je meni gadan i što mi je bio gadno da ga vidim u hali) je došao na tu utakmicui sedeo neko vreme na tim stolicama pored terena, a posle se popeo u kop. Pritom, sedeo je na mestima preko od naše klupe i nisam nijednom primetio (a bio sam na tribini iza njega i to prilično nisko, sa odličnim pogledom), da je bilo šta uradio ka Zvezdinim igračima ili klupi. Dodatno, koliko se sećam, bilo ko je mogao da kupi karte za ta dva reda stolica.

 

Naravno, to je posle iskorišćeno za priču kako je time poslata jasna poruka klubu CZ i kako valjda zbog toga nisu mogli da pobede. Ja ciljam samo na to foliranje.

 

Ta situacija je potpuno drugačija od one u kojoj huligani stoje u ložama ili u tzv. restriktivnom prostoru, što je maltene dobar dan na obe strane, da ne pričam o onom sramotnim pretnjama Nevolje iz lože igračima CZ na fudbalskom derbiju ili o napadima na igrače/trenere.

 

I da, nije se možda znalo koliko je ta ekipa oko Nevolje zabrazdila ali se itekako znalo, ne samo na tribinama, da su u pitanju znatno ozbiljniji i nenormalniji krimosi i ubice u odnosu na uobičajeni huligansko-kriminalni svet. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Barkli, da li ti je palo na pamet da je Krile mogao da nekako "sretne" igrace i pre meca?

 

Moras priznati da je simptomaticno da jedan prilicno poznati kriminalac iz doba za koje smo mislili da je davno proslo, odjednom dolazi na odlucujucu utakmicu finala za prvaka drzave? Bilo je i pre utakmica 2 kluba, ne secam se da sam ga vidjao (ako je bio, izvinjavam se, ja ne pamtim), nego je dosao bas tada kada je postojala neka sansa da Partizan ne bude prvak.

 

Partizan je drao redovno Zvezdu, Hemofarm itd. pre i posle toga, i bas kad je najveca sansa bila da se izgubi titula - evo ga Kristijan na parketu.

 

Da je Zvezda izgubila zbog njega - moje misljenje je da nije, ali sam siguran da je sa namerom "vidjen" bas pred tu, odlucujucu utakmicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, pantelia said:

Barkli, da li ti je palo na pamet da je Krile mogao da nekako "sretne" igrace i pre meca?

 

Moras priznati da je simptomaticno da jedan prilicno poznati kriminalac iz doba za koje smo mislili da je davno proslo, odjednom dolazi na odlucujucu utakmicu finala za prvaka drzave? Bilo je i pre utakmica 2 kluba, ne secam se da sam ga vidjao (ako je bio, izvinjavam se, ja ne pamtim), nego je dosao bas tada kada je postojala neka sansa da Partizan ne bude prvak.

 

Partizan je drao redovno Zvezdu, Hemofarm itd. pre i posle toga, i bas kad je najveca sansa bila da se izgubi titula - evo ga Kristijan na parketu.

 

Da je Zvezda izgubila zbog njega - moje misljenje je da nije, ali sam siguran da je sa namerom "vidjen" bas pred tu, odlucujucu utakmicu.

Ne moze...zauzet pinkovim rialitima 😂

Link to comment
Share on other sites

U tome i jeste stvar, mogao je da im svašta uradi i pre i posle meča, bez da glumi starletu pored terena (a bukvalno je to radio - mahao tribini, pozdravljao se - čak i sa Tepom, na moju veliku žalost, kao učestvovao u pesmi, blejao, pa u nekom trenutku otišao u kop, kad je shvatio na nema pojma šta traži tu.

 

Btw, viđao sam ga i na JNA, na nekim evropskim utakmicama.

 

Na kraju, svi znamo da je na tom meču, kao i na mnogim drugim, među par storina navijača CZ, a i na drugoj strani, bilo bar po pet ozbiljnijih njuški od njega, koji mogu da naprave veće sranje, sa više ljudi iza sebe, često ti likovi stoje po ložama ili na par metara od terena i nikom ništa. Da je on učinio bilo šta nekom iz vašeg kluba garantujem da bi morao opasno da se pere ili ga ne bi bilo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

U tome i jeste stvar, mogao je da im svašta uradi i pre i posle meča, bez da glumi starletu pored terena (a bukvalno je to radio - mahao tribini, pozdravljao se - čak i sa Tepom, na moju veliku žalost, kao učestvovao u pesmi, blejao, pa u nekom trenutku otišao u kop, kad je shvatio na nema pojma šta traži tu.

 

Btw, viđao sam ga i na JNA, na nekim evropskim utakmicama.

 

Na kraju, svi znamo da je na tom meču, kao i na mnogim drugim, među par storina navijača CZ, a i na drugoj strani, bilo bar po pet ozbiljnijih njuški od njega, koji mogu da naprave veće sranje, sa više ljudi iza sebe, često ti likovi stoje po ložama ili na par metara od terena i nikom ništa. Da je on učinio bilo šta nekom iz vašeg kluba garantujem da bi morao opasno da se pere ili ga ne bi bilo.

 

Ali zasto bas tad? Pre i posle toga je Partizan nadmocno osvajao titule, kako to da se bas tada pojavio da bude starleta?

 

Drugo, sada svi znamo da je on degen koji lupeta i sam sebe secka nozem, roni po blatu itd. To je bila 2008-a, tada se to bas i nije znalo. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma dovlačila ga je stalno jedna ekipa. Pretpostavljam da je nekima to bilo kao kul da on sedi u parteru i deluje opasno pa su ga poslali. Ako se neko uplašio i lošije odigrao zbog toga a stalno je gledao opasne face na svojoj tribini i komunicirao sa njima onda jebi ga. Ne sumnjam da jeste njegova pojava ostavila neki efekat na običnu crveno-belu raju, što je možda i bila namera.

 

Edit: kao što rekoh, meni je sve to bilo gadno, kao što mi je bilo gadno i kada sam ga gledao dok se širi po jugu sa pancirom ispod majice. Mislim, stvarno...

Edited by Barkley#34
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Barkley#34 said:

Kao prvo, propustio sam trenutak kada si imenovan za vrhovnog sveštenika moralnosti na ovom forumu (a i šire) i izbičevaću se posle što ne ispunjavanjam tvoje standarde.  

 

Kao drugo, ne relativizujem ništa nego ukazujem na foliranje koje broji već dvocifren broj godina.

 

Gospodin K. (koliko god da je meni gadan i što mi je bio gadno da ga vidim u hali) je došao na tu utakmicui sedeo neko vreme na tim stolicama pored terena, a posle se popeo u kop. Pritom, sedeo je na mestima preko od naše klupe i nisam nijednom primetio (a bio sam na tribini iza njega i to prilično nisko, sa odličnim pogledom), da je bilo šta uradio ka Zvezdinim igračima ili klupi. Dodatno, koliko se sećam, bilo ko je mogao da kupi karte za ta dva reda stolica.

 

Naravno, to je posle iskorišćeno za priču kako je time poslata jasna poruka klubu CZ i kako valjda zbog toga nisu mogli da pobede. Ja ciljam samo na to foliranje.

 

Ta situacija je potpuno drugačija od one u kojoj huligani stoje u ložama ili u tzv. restriktivnom prostoru, što je maltene dobar dan na obe strane, da ne pričam o onom sramotnim pretnjama Nevolje iz lože igračima CZ na fudbalskom derbiju ili o napadima na igrače/trenere.

 

I da, nije se možda znalo koliko je ta ekipa oko Nevolje zabrazdila ali se itekako znalo, ne samo na tribinama, da su u pitanju znatno ozbiljniji i nenormalniji krimosi i ubice u odnosu na uobičajeni huligansko-kriminalni svet. 

Vrlo slično se ponašao i gospodin Arkan na finalu Kupa 1993. Jeste godpodin Arkan mnogo zajebaniji od gospodina K., ali poruka je poslata.

Link to comment
Share on other sites

Kad je Arkan slao poruke o tome se pisalo u medijima pre derbija, pa je jednom kada je bila velika tenzija, pazi sad, garantovao bezbednost nama kao gostima. Čak je govorio da će njegov sin biti na južnoj tribini i da se ništa neće dogoditi. Zamisli koji komesar za bezbednost.

 

Kad već njega pominjemo, sećam se i kad je sa pratnjom pre meča šetao atletskom stazom sve do ispred juga JNA. Sećam se skandiranja "Arkane pederu" i kako sam tek kasnije, kad sam malo odrastao shvatio koliko je to bilo nenormalno.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...