Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

Polako, Partizanu tek prestoje ozbiljne provere pa ćemo videti da li su ovako superiorni.

Slažem se. Ove neozbiljne pobede protiv dvostrukog prvaka evrope na strani i vicešampiona evrope i trenutno prvoplasirane ekipe u EL su očekivane. Videćemo kako će izgledati kad krenu utakmice protiv jačih protivnika.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Guru said:

Priča da letos nismo imali para uopšte nema uporište u realnosti, već onaj inicijalni roster + Raduljica je bio preko 6 miliona, što i ne čudi imajući u vidu da je Nedović dobio preko milion i da smo pored njega imali još 14 seniorskih igrača. Nije naš problem nedostatak novca, nego loše raspolaganje istim, pre svega zbog toga što prilikom konstruisanja rostera nemamo jasnu viziju kakvu košarku želimo da igramo i kakav trener i igrači su nam neophodni za to, a jedino čega se držimo kao pijan plota je mantra o domaćoj osnovi koja donosi trofeje. 

 

kako nemamo? 

imali smo radonjica koji apsolutno jasno ima viziju sta i kako, ali je taj trener sa kome smo znali sta i kako i koji je trebao da nastavi zapoceto posle sezone sa tri trofeja gde je dobio najtrofejeg trenera ikad u evropi naprasno otisao... 

domaca osnova je i donosila trofeje, i tu uopste ne vidim nikakav problem.

lazicu, dobricu, dedi i luki nista ne fali i sasvim su ok za sporedne uloge.

problem je zasto je recimo davidovac uopste i odlazio da bi igrao samo rusku ligu?!

 

sto se tice sistema imali smo ga i samo je trebalo nastaviti, ali mi smo ostali bez trenera i najboljeg igraca koji su btw hteli da ostanu... 

i oko para, pa mi smo kaznjeni zabranom registracije te neigranjem kampaca bas zato sto kao nismo isplacivali na vreme ne samo sad vec i zbog dugova iz prethodnih sezona.

sto znaci da pare nismo imali, a drugi su imali i nemaju finasijskih poteskoca i isplacuju sve na vreme. 

znaci mi nismo imali ni da ocistimo prethodne sezone i dugove, a neki su imali stabilne finansije i najveci budzet u istoriji kosarke na ovim prostorima.

 

Spoiler

miskoobrad.jpg.0949cda191632f653494e6ad34cf0669.jpg

 

a samo par dana posle placanja vajld karte za el progovorili su neki koji nisu pricali 12 godina...

i eto ti radonjica bas u pao a deda umesto da igra el i koji nam je dokazano bitan igrac ode u cska da igra samo rusku ligu?! 

slika od 17. juna... 26. deda odlazi u cska a 29. radonja potpisuje za pao...

i tako...

bitno je da smo mi kao klub u dobrim odnosima sa predsednikom el koji smatra za naseg da je govno... i da nedovic moze da rostilja par dana posle toga sto je presedeo kljucne meceve u sezoni zbog neizdrzivog bola i teske povrede... 

 

nismo mi od juce, ja verujem sve sto gospodin covic kaze... pogotovo u to kad kaze da top 8 i nije bio cilj. 

kako objasniti da ti najbolji igrac u mecu pre koga imas realne sanse za 8 igra 15 min a u mecu posle 10 dana pre koga su ti sanse 1% ne izlazi iz igre?

i da drugi najbolji se povredi u toku prvog meca a u mecu posle 10 dana je potpuno fit?

povracanje i nezgodna povreda bas u seriji najbitnijih meceva. ja verujem gospodinu covicu. 

ali sve je ok, nas trener kaze da i oni znaju da ce izgubiti u aba finalu pa ostaje samo da vidimo kako on to zna unapred... 

 

  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Za pocetak, bitno je prestati posmatrati dogadjaje kroz prizmu kome ide u korist i onda naci zlog masterminda. Dogadjaji se mnogo cesce desavaju zbog neznanja, lose procene, sujete, lose srece ili nepogodnih okolnosti, kao i nekih drugih limita, nego zato sto ih kroje mocnici tako da tlace odredjenu grupaciju. Slicno mozes da primenis i na koronku, geopoliticku situaciju ili pad SVB-a.

Edited by kendrick
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Neverovatno mi je da se i dalje bave našim budžetom i time pravdaju njihov "neuspeh" (mada im ambicije nikad i nisu bile top8) i isto tako naš "uspeh" ako se još uvek aktivna borba za top8 može nazvati uspehom. I još gazdu naziva gospodinom 🤦‍♂️

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Instinkt said:

Neverovatno mi je da se i dalje bave našim budžetom i time pravdaju njihov "neuspeh" (mada im ambicije nikad i nisu bile top8) i isto tako naš "uspeh" ako se još uvek aktivna borba za top8 može nazvati uspehom. I još gazdu naziva gospodinom 🤦‍♂️

Ja ne vidjoh da pravdamo neuspeh u EL vasim budzetom, koji, pride, jeste veliki koliko i nas (da li je veci, ne znam, nemam pri sebi finansijske izvestaje, isto tako ne znam da li je nas veci od vaseg, ali mi deluje da su tu negde i svako ko kaze drugacije, a nema uvid u papire, meri patku iz zle namere), ono sto sam primetio na nasoj temi je da se poksuava razumeti poslovanje i trosenje budzeta na nacin na koji je to radjeno i poredimo sa vama jer trenutno delujete dosta bolje nego sto ste delovali. Nadam se da je to okej?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

razmisljanje o tome je i validno..jer kada pogledas kod vas nema sportskog sektora i jedan covek koji nije ni trener ni bivsi igrac ni skaut vec politicar vodi glavnu rec o svemu,a kod nas to rade dva dokazana imena koja znaju posao i znaju da pronadju igraca koji ce se uklopiti u ekipu.Mozete vi da se lozite na kampaca i vildozu ali valjda je svima jasno da vam obojica nisu trebala i da je kampaco ugusio vildozu....za te pare su mogli da se nadju par igraca na deficitarnim pozicijama i da se sklopi dobra ekipa,a ne tim koji ce zavisiti od iskljucivo dva igraca.

tako da upravo to je i glavna poenta kod nas ima znanje koje razmislja o sportskom delu,a kod vas nema

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čović je OK lik za ovaj domaći/regionalni mulj.
Kad je dobio 2mil €, raspao se.

Za te pare mogao je da dovede recimo igrače tipa Napijera, Polonaru i Singltona/Monekea koji su u međuvremenu dodali vrednost Armaniju, Monaku i Žalgirisu.

Ne, on je hteo da u starom srpskom maniru pokaže da ima “veći” od komšije i timu sa Nedovićem, Vildozom i Petruševim koji je u tom trenutku dobijao sve redom u EL, doveo Kampaca. Ubio formu Nedoviću i Vildozi a ostavio kratere na 3 i 5.

On ne zna.

Ovaj “sto vraća konju glavu” i “limar” su koplje iznad političara iz Železnika koji se ne lozi na TOP8 već deceniju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deez nuts. said:

Vucko ponovo podseca avangardu ko je tatko na klub.

Baš čudno prvo je spominjao posle Makabija kad je Partizan imao seriju 4 1 u el, zatim posle Zalgirisa koje je prvo gostovanje gde je Partizan pokazao da nije klasicna ekipa domaćica i gde je ekipa stvarno sjajno delovala tokom većine meca i sada posle Olija.

 

To se neko nije nadao da će situacija ovako ići prvo posle 0-3 pa posle 4-9, daj nek javljaju bordu el da produžava rok za dovođenje igraca, treba jedan jak bek da se dovede malo poena i skorera ima onaj tim koji Vucic ne spominje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...