Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

22 minutes ago, Урош19 said:

500e za stan Panteru, mogao se Ostoja otvoriti da bar živi malo bliže areni a ne na Mirijevud3e17144dc7c40c7f656693497148adb.jpg

Послато са moto g(100) помоћу Тапатока
 

 

 

Kako je ovo tuzno...

 

500 eur stan :Hail: gde zivi, u Zaklopaci? Mislio sam da ovo ni belivukovci ne mogu da poveruju, ali me komentari dematnovali

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Zvezda za promenu umesto dzvedzde, napredujes. Doduse malim slovom ali necemo bas da preterujemo. Cak i "Zvezda u tih 10 godina" a ne Fmp, i tu napredujes. Cestitam!

 

Ovo sto sam kvoutovao pises iznova i iznova misleci da ce postati istina.

 

Mozemo i o 90im ali hajmo od 2000. na ovamo od kad je Aba lige i novije Evrolige, Partizan je apsolutno bio podredjeniji od 2000. do 2007. imajuci slikovito vise drzavnih sponzora i onih bliskih drzavi a onda ekstremno podredjeniji od krajem 2007. do 2012. kada je Zvezda imala 0 drzavnih sponzora sto takodje mogu slikovito da ti posaljem mada to sam vec slao vise puta a i to znamo svi mi ovde.

 

Tek 2013/2014 je bio nesto blizi a 2014/2015 je izjednacen budzet. Da ne pisem pasus i o tome svako moze pogledati na wikipediji koji igraci su dolazili u oba kluba tacnije iz kojih liga i kojih statistika, shvatice da je bilo veoma priblizno a ne da je Zvezda bila podredjenija, pritom Partizan je imao i Nis i Mts a Zvezda samo Mts a razliku je nadoknadila je transferima Kalinica od milion eura i Bobija od 600k.

 

U sezonama 2015/2016 i 2016/2017 i 2017/2018 Zvezda je imala  skuplje timove cak i znacajno skuplje u jednoj sezoni ali ni tada nije bila podredjenija od strane drzave vec smo i tada dobijali slican novac od drzave. Partizan je nakupio ozbiljne dugove i svakave ugovore sklapao u Dule-Danilovic eri sto je i Ostoja potvrdio vise puta, a tada mozes videti po vasim dresovima posto sve moram da crtam da su vam jedini sponzori bili Nis i Mts tada i jedini izvor prihoda i opstali ste zahvaljujuci Vucicu koji da vam je ukinuo ta dva drzavna sponzora kao nama drzava onomad, ne bi vas bilo. Mica Beric je potvrdio kod Luke i Kuzme u podkastu da nikakav drugi novac nije postojao i da je te jedne sezone od sezonskih zaradio neku mizeriju tipa 15 000e ako se secam tacno, mozda cak i manje. Gledanost i dnevne ulaznice neuporedivo tih par sezona sa nasom i po ukupnom broju i po prosecnom i po ceni ulaznica a tek sta reci o zaradi od Evrolige.

 

Jos jednom bih te podsetio da je Zvezda tih par sezona napravila 6 miliona eura od obestecenja, punila arene, imala prosek 13500 u Evroligi, prodavala sezonske jos tad po minimalnoj od 100eura standardnih oko 3000 po sezoni koliko se prodaje od tad redovno (izuzev sezoni 19/20 kada je prodat oko 5000) kao i zaradjivala novac od Evrolige i igrali top8 jedne sezone u tih par sezona 14/18 preko 2 miliona eura od Evrolige. Dakle cistog profita 10+ miliona u tih par sezona u odnosu na Partizan a dosli smo do situacije da smo u sezoni 19/20 izjednaceni a vi nista na svemu tome, aparthejd nema sta. 

 

U sezoni 18/19 se dovodi Trinkijeri za tada rekordan ugovor 700k po sezoni i to na garantovan dvogodisnji sto je tada bio najveci ugovor u istoriji KKP i KKCZ i tu se vec poprilicno izjednacavaju budzeti "niotkuda", obelodanjen i bat Parahuskog 600k i slicne stvari a u Zvezdi nijedan igrac do tada nije primao 600k. Budzete iz 19/20 sezone sam kacio ovde da je iznosio koliko i Zvezdin te sezone, to je kacio licno Emiliano Garcia kog si cini mi se skoro kacio ovde kao relevantnog kao i eurohoops.

 

Prosle godine smo imali budzet 8.4 miliona sto ces imati link ispod dok je Parizan imao 10+ miliona sto ces takodje imati link ispod ili zaboravi ovo Partizan je doveo 3 milionskog Zeljka-Pantera-Ledeja a mi Kalinica koji je imao platu najblizu Kurucuvoj i tu bi zavrsio tu pricu, nakon sezone gde je Zvezda zaradila nesto od Evrolige a Partizan ispao u ranoj fazi Evrokupa.

 

Za proslu sezonu Ostoja:

https://sportal.blic.rs/kosarka/domaca-kosarka-i-aba/evo-koliki-je-budzet-crno-belih-prvi-covek-partizana-otkrio-sve-detalje-oko-finansijske-situacije-u-klubu/2022041920523540751

 

Preko 6 000 000 na plate u Decembru kad je izjavio bez Tristana koji je potpisao u Januaru, pritom to su reci postenog Ostoje, mozda i vise bilo ko zna...

 

1 milion na stare dugove kako rece a mozda i vise jer je rekao 15% od budzeta ili je onda bilo 10 500 000 budzeta... Obestecenje za Madara 250k, putovanja, plate ostalih zaposlenih, mladje kategorije i doci ces do 10 miliona.

 

https://m.basketnews.com/news-159564-euroleague-team-budgets-2021-22-three-dominant-clubs.html

 

Zvezda je trosila preko milion manje na plate sto je jedan vrhunski igrac, da ne kazem 1 500 000 manje sto su i dva vrhunska igraca.

 

Pritom je Zvezda zaradila 500k od Evrolige iz sezone 20/21 koji se dobija naredne, dok Partizan nije nista i dosao do toga da ima cca 2 miliona veceg budzeta, zeznuli sistem reklo bi se. Mozda je i porez 20% 2 miliona od 10 miliona, ko ce ga znati...

 

Ove sezone Partizan ima budzet 15 miliona sto je potvrdio Ostoja rekavsi da je trecina budzeta od najveceg u Evroligi a mozes uvideti koliko je najveci na linku iznad a Zvezda ce imati 11-12(Covic rekao 10, a ovo ti je moja procena 11-12). To ce biti objavljeno kao i svake sezone u Evroligi sto se objavljuju budzeti samo kucaja na guglu euroleague budzet teams i neku sezonu u poslednjih tih 7-8 godina pa ces videti da ima za svaku objavljeno negde. Dakle i ove imamo manje.

 

Razumem da mnogo volis Partizan i Zvezdi zelis sve najgore ali ovo je vec sramota sta pises. Vise puta si mi napisao da lazem iako nisi nikad dokazao, a evo ja tebi konkretno za proslu sezonu mislim da nisam mogao vise od ovoga da nacrtam sa sve postenim Ostojom i njegovim izjavama i budzetom Zvezde koji je objavljen preko Evrolige na baskenewsu i necu ti napisati da lazes jer to nije lepo ali ocigledno iznos ozbiljne nebuloze i neistine.

 

 

A ako dodamo 300 000 neprijavljenih Kineza sto kopaju tunele do Londona i Pariza?

 

Ako krenes sa dodavanjem svih, obrni kreni, doci ces do veceg budzeta Partizana koji je izjavio Ostoja a nisam siguran da je bas toliko lud da prijavi veci budzet no sto jeste jer je tu i porez veci logicno.

džaba mu pišeš

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Instinkt said:

 

Jasno, slažem se. 

 

 

Činjenica je da ova vlast favorizuje SDCZ godinama unazad. Ne znam čemu poricanje očiglednog? 

Posto vlast favorizuje SDCZ, vi ga prozivate. Jasna stvar

Edited by berti
Link to comment
Share on other sites

Just now, kendrick said:

 

:whistling:

 

 

Od onoliko teksta ti izdvoji ovo, znaci slozio si se sa ostalim sto je pozitivno.

 

Kakvi su ovo linkovi sve iz Februara i Marta meseca? Ne sporim nista, nego valjda se gledanost proglasava nakon zavrsene sezone. Dugo niste igrali i finale Aba lige cini mi se 6-7 godina tu smo mahom imali jos 2 do 3 puna pionira. Al nisam nigde spomenuo konkretno Aba ligu vec sam mislio ukupno sve.

 

Tih par godina razlika je bila za manja od hiljadu, kao na primer 300 u sezoni 16/17.

 

https://sportal.blic.rs/kosarka/domaca-kosarka-i-aba/zvezda-ili-partizan-evo-ko-je-bio-najgledaniji-tim-u-aba-ligi/2022042316331070487

 

Pricam ti o ukupnoj gledanosti, nisam napisao o gledanosti Aba lige. Imali smo i vise utakmica u Evropi i daleko vise gledalaca sve ukupno tih sezona sa skuplje placenim kartama i vise sezonskih. 

 

Ove imate neuporedivo vise nema sta.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kendrick said:


... i onda dva napada zaredom 5. Exumu i faul Lessortu niđe veze 😄 

 

Prelepo. Pobeda u sred Stambola, Sreten iste sekunde poništi Lošmija, još braća da natrpaju u Pireju pa sa se skuva jedna slatka kafica... 😍

Bravo Komso docekao si konacno.

Link to comment
Share on other sites

Posle se čudimo kako to da Ćoki izjavama o trofejnim uticajima i slučajnosti na predstavljanju novog trenera generiše narativ. Mašinerija radi punom parom već preko 10 godina, a uživaoca nikad više. Postali su ubeđeni da influens u EL i ABA koji Partizan ima donosi pobede, dok istovremeno krade džvedždu. Divno. 😍

 

11 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Sta kazes za sudjenje generalno na ovom mecu?

 
Dosta situacija koje su nam išle u korist, u poslednja dva minuta dve situacije koje su mogle direktno da nam odnesu pobedu, a onda i dve situacije koje su čiste ali povoljne ako si gost. Jebiga, ako gledaš suđenje na utakmici Partizana kroz prizmu navijača suprotnog tabora uvek ćeš učitavati intencije i sreću. Nije drugačije ni kod nas, ali ne prosipamo budalaštine na ovom forumu barem. Kod vas je bio problem sa suđenjem na 90% mečeva, a u realnosti uglavnom se prećuti kada je fortuna naklonjenija, a pravi drama kada to nije slučaj. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...