Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

21 minutes ago, oubrevo. said:

 

zašto je problem reći svetu "bilaps je silovatelj"?

jel' njegovo silovanje manje važno zato što se desilo pre 20 godina?

 

recimo da sam ja silovao nekoga pre 25 godina: jel bi vama ovde to bilo okej zato što sam u poslednjih 10+ godina okej bayone ili ćete me ipak izbegavati u diskusiji i interakciji?

 

kad već moram da crtam.

mislim, za horiuma on nije kriv jer nije optužen, već se nagodio za nepoznate novce sa nepoznatom ženom u poznatim okolnostima. al to na stranu.

Mislim da si malo omanuo moju poentu, ja pričam ovo što je threepwood napisao.

 

I da, silovatelj je bio i pre 20 godina kada je igrao, i dok je sedeo na klupi Klipersa, i sada je. Problem je što ovo izgleda kao da je on to odjednom postao, a nije. Nije problem reći da je neko to počinio kad god, problem je kad se to zloupotrebljava jer se iz fioke vadi po potrebi (očigledno)...

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

niko se ne čudi, već je pitanje da li zbog brajanta i rouza sada to treba da bude normalno ili može da se okrene nova strana i prihvati da je takvim stvarima poželjno kraj u civilizovanom društvu. meni je zaiste degute da se najpre meri licemerje, pa zatim potencijalni zgoditak / šteta za xy osobu, pa onda da li je sa interneta 111% tačno svakom sa dve daske u glavi da je to bilo silovanje, e pa onda, ako se sve složi, da kažemo silovatelju da je ..peder. ali ne na gej način.

 

@threepwood

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, oubrevo. said:

niko se ne čudi, već je pitanje da li zbog brajanta i rouza sada to treba da bude normalno ili može da se okrene nova strana i prihvati da je takvim stvarima poželjno kraj u civilizovanom društvu. meni je zaiste degute da se najpre meri licemerje, pa zatim potencijalni zgoditak / šteta za xy osobu, pa onda da li je sa interneta 111% tačno svakom sa dve daske u glavi da je to bilo silovanje, e pa onda, ako se sve složi, da kažemo silovatelju da je ..peder. ali ne na gej način.

 

@threepwood

 

Potpuno se slazemo. Silovanje je silovanje, zato mi je i bilo fuj ono plakanje za Kobijem, ali da je neko to rekao tada razapeli bi ga za 2 minuta. Licemerstvo prve klase.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, threepwood said:

Licemerstvo prve klase.

 

o tome se radi. sve mi nešto merimo po tome kako se važilo u naše vreme. tako je moj komšija od 60 godina mogao da popije velike batine jer se drao na moje dete.

jebiga, navikao je da je to u njegovo vreme bilo normalno.

 

hoću da kažem, kako treba prihvatiti neke pozitivne tendencije, iako one sa sobom nose neminovno nova sranja ali to je jebiga, progres koji umemo da izvedemo. zato komšija nije ni dobio batine, osim što je mator.

Link to comment
Share on other sites

Tebi je možda degutantno, ali to licemerje je važno jer je upravo iz tog razloga i došlo do ove situacije. Ako je lik trejdovan dok si rekao keks kad se to saznalo, znači 1997. godine, biće da to nije za porediti kao kad je tvoj deda dobijao velike batine jer je to tada bilo ok. Znači da je on i 1997. godine bio faktički izopšten iz lige, čime je njegov postupak osuđen. Pitanje je šta se desilo između 1997. i 2021. godine i kako i zašto dozvoljavamo da se o ovim stvarima paušalno govori. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/27/2021 at 1:45 PM, HAMMER said:

uhhh. brat sa toliko herca i ucenik lerija brauna... trebali smo mi da ga pokupimo. kako nas je samo rasrafio pre 15ak godina u finalu bez da se oznoji.

 

4 hours ago, HAMMER said:

sada bi im da ima pravde trebalo oduzeti titulu protiv lejkersa i oprostiti sto su nas tukli. shaq mvp

 

:57:

Link to comment
Share on other sites

Silovanje nulta tolerancija, to je prosto i sada i pre 20 godina i bez obzira da li se nagodio ili je osuđen.

 

Druga stvar je što je priču o silovanju Lilardu pustio neki drugi tim znajući kakav lik je u pitanju. Verujem da Lilika nije imao pojma, a da je neko navijao da angažuju Bilapsa kako bi mu sručio info i proizveo to što je proizveo.

 

P.S. Ubistvo deteta u Čačku nulta tolerancija ( kad smo već kod novih trenera i razlika u demokratiji ) ,ali to je za neki drugi topik

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

U slucaju Billupsa cisto sumnjam da je lazna optuzba bila obzirom da su se nagodili van suda i to u periodu gdje se na silovanje nazalost gledalo puno blaze nego danas. Imas ime i pare za najbolje advokate, a drugu stranu nit ko zna nit ima finansije za vrhunske advokate i ti se vansudski nagodis iako "nisi kriv". Yeah right. 

Zato ja i Kobija nikad od onog dogadjaja nisam vise postovao,gledao i citao kako su onoj devojci napravili pakao od zivota njegovi advokati,morala da se iseli iz svog grada,svi se pravili ludi,i nemam problem da kazem,kad je pao helikopter,bilo mi zao cerke,njega ni najmanje.

Link to comment
Share on other sites

Svrbi me tastatura, ali bolje da ne pisem nista u vezi tih 'silovanja' , ispascu prosecni srbenda, zenomrzac i zaostao lik a nisam

 

 Ajmo Lillika, LA bro, LA baby, taman da da sebi sansu da udje u istoriju, kad je mogao Irving, moze i Lillyka brat! Sto ne bi i on pogodio neki klac sut u g7 protiv Duranta/Hardena/Irvinga onda bismo imali posten big3 vs big3 superteam clash

 

I da, neko pomenu da je King u Majamiju imao superteam, koja laz, imao je 2 allstara i gomilu smeca, + je Bosh igrao kao govno dobar deo Majami karijere i kljucne tekme. Superteam cine 3/4 allstara i sjajno popunjen ostatak ekipe, a ovamo su se vukli razni Judonisi, Calmersi, Kolovi koji nisu uspeli ni u Italiji i Crnoj gori da igraju, a neki sluze da prete Dvajtu i igraju par minuta po sezoni, Ronije Turijafe, Dampiere... Rej Rej je dosao tek za 3. i 4. sezonu i cesto se predstavlja kao neki all-star, dok je covek imao 38/9 godina dok je igrao za Heat i bio u Korvelier fazi karijere.

 

  Znam da su jako male sanse da se to desi, ali mislim da je King zasluzio Liliku, makar ako mu se opet sjebe Obrva bice aktivan do kraja plejofa sa njim. #MakeItHappenRobbyBoy

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, delgado said:

Svrbi me tastatura, ali bolje da ne pisem nista u vezi tih 'silovanja' , ispascu prosecni srbenda, zenomrzac i zaostao lik a nisam

 

nekako si uspeo i bez pisanja jebiga

i ne bih ja to nazvao prosecnim srbendom ili zenomrstvom, vise je to neka tupavost feat bandoglavost.

 

al dobro, to je ovih godina kul na internetsu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa znas kako tebra, ne volim da diskutujem o stvarima koje su nerazjaznjene, oprez mora da bude obostran

Evo sad iskacemo vec sa postovima "Ko ga jebe, ako je poginuo jer je silovatelj" a tog dana smo preplakivali okeane. 

Ako se dobro osecam optuzivan je za to i Iverson, ne secam se razresenja ali on bas deluje kao da je kriv 1/1.  ---> Pa opet posle toliko godina kaci se ovde njegov stepover preko Lua i AI je faca a Lue glupa teleca maskota i Vuciceg kolega koji je zavrsio za trenera na megatrendu. Za Kidda bar znamo da je tukao zenu, i oni njegovi poljupci sa bacanja se smatraju kao licemerstvo i svi se grozimo Kidda, a kod njega makar imamo razjazenjen slucaj gde se on pokusava iskupiti za svoju crnu proslost, nista advokati i tajenje. 

 

  Svaka optuzba za silovanje stavlja jedan veliki ? i trag oko svake osobe koja ce ostati urezana do kraja zivota, ja u tvoje podatke verujem, ali sta ako stvarno nevino optuzimo za silovanje nekog lika, ljaga koju ce dobiti nikad nece biti sprana makar 10x dokazao to na sudovima... Preporucujem ti da odgledas film Jagten ako vec nisi, da vidis malo i kontra stranu. Ne mozemo tek tako upreti prstom na coveka i reci - E on je silovatelj! pod nerazjaznjenim okolnostima. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, delgado said:

Pa znas kako tebra, ne volim da diskutujem o stvarima koje su nerazjaznjene, oprez mora da bude obostran

Evo sad iskacemo vec sa postovima "Ko ga jebe, ako je poginuo jer je silovatelj" a tog dana smo preplakivali okeane. 

Ako se dobro osecam optuzivan je za to i Iverson, ne secam se razresenja ali on bas deluje kao da je kriv 1/1.  ---> Pa opet posle toliko godina kaci se ovde njegov stepover preko Lua i AI je faca a Lue glupa teleca maskota i Vuciceg kolega koji je zavrsio za trenera na megatrendu. Za Kidda bar znamo da je tukao zenu, i oni njegovi poljupci sa bacanja se smatraju kao licemerstvo i svi se grozimo Kidda, a kod njega makar imamo razjazenjen slucaj gde se on pokusava iskupiti za svoju crnu proslost, nista advokati i tajenje. 

 

  Svaka optuzba za silovanje stavlja jedan veliki ? i trag oko svake osobe koja ce ostati urezana do kraja zivota, ja u tvoje podatke verujem, ali sta ako stvarno nevino optuzimo za silovanje nekog lika, ljaga koju ce dobiti nikad nece biti sprana makar 10x dokazao to na sudovima... Preporucujem ti da odgledas film Jagten ako vec nisi, da vidis malo i kontra stranu. Ne mozemo tek tako upreti prstom na coveka i reci - E on je silovatelj! pod nerazjaznjenim okolnostima. 

Pogledaj priloge i sta je napisano oko Kobija,i ja sam oko njegovog slucaja imao isti stav kao ti dok nisam poceo da cesljam detaljno oko slucaja.Jeza da te uhvati,ajde kad se sve zavrsilo vansudskim poravnanjem sta ipak nesto govori kao i u  slucaju Ronalda,ali mediji i njegovi advokati kako su joj posle dodatno sjebali zivot je posebna prica,jer jbg, Kobi je ono u to vreme naslednik leteceg visocanstva a to je no no.Mojih 5 centi,zato i onakav komentar,smrt mu nisam zeleo,ali da ga oplakujem,nema sanse,i ako me secanje ne vara,on je pre tog slucaja imao jos jedan gde je optuzen za seksualno uznemiravanje,moracu to da proverim.

 

Proverio,moja greska,samo jedanput je bilo.

 

By the way,ovo sa Consijem pokazuje koliko su dvostruki standardi tu nevezano da li je istina da je to uradio ili nije.Za neke ss vade stvari iz naftalina,za neke ne.Ne videh da su mediji ovako za Kida izvadili fasciklu iz fioke.

Edited by Gaga
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ta'veren said:

Kao progledali smo ti kroz prste dok si bio igrac jer si za to platio cenu, ali zato ako kasnije iskocis tvoj prljavi ves dolazi do sire publike.

 

Nekako verujem da ceo svet funkcioniše ovako, a pogotovo u krugovima u kojima se obrću stotine miliona dolara...

 

 

Da, vidim za Ružu, nisam pratio na času. 

Edited by BartonFink
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milos 3.14 said:

Silovanje nulta tolerancija, to je prosto i sada i pre 20 godina i bez obzira da li se nagodio ili je osuđen.

 

Druga stvar je što je priču o silovanju Lilardu pustio neki drugi tim znajući kakav lik je u pitanju. Verujem da Lilika nije imao pojma, a da je neko navijao da angažuju Bilapsa kako bi mu sručio info i proizveo to što je proizveo.

 

P.S. Ubistvo deteta u Čačku nulta tolerancija ( kad smo već kod novih trenera i razlika u demokratiji ) ,ali to je za neki drugi topik

Ne bi me iznenadilo da je neko to uradio, ali bolje da ne pišem šta o tome mislim, će popijem ban. :) 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DameTime said:

Ne bi me iznenadilo da je neko to uradio, ali bolje da ne pišem šta o tome mislim, će popijem ban. 🙂

 

nije ovo sa bilapsom nikakva tajna koja je isplivala iz fijoke. o tome se pisalo po novinama, samo nije bilo interneta

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BartonFink said:

 

Nekako verujem da ceo svet funkcioniše ovako, a pogotovo u krugovima u kojima se obrću stotine miliona dolara...

 

 

Da, vidim za Ružu, nisam pratio na času. 

 

Ovde je najveci problem sto se stvari ponavljaju tj stari slucajevi otvaraju zbog novih generacija koja ima drugacije poimanje stvari i koja odbija da ode vise od 5-10 godina unazad ili u period u kom oni nisu ziveli. Posmatra stvari iz proslosti sa danasnjim standardima i tu upada u zamku. Ne trazim razumevanje za Bilapsa, ali svako ko ide malo dublje i sagleda uzrok i posledicu videce da je on ispastao zbog toga kao igrac i da mu cak ni Minesota nije htela da mu da duzi ugovor i koliko mu je to stvaralo problema dok nije otisao u popravni dom- Detroit. Ranije kao sto napisah, tri puta trejdovan i jedan od retkih pikova prve runde(tacnije treci) koji je trejdovan iz velike fransize kao sto je Boston nakon pola godine. Mislice da je covek samo dao pare i prosao bez posledica. Svaki igrac koji ima osrednjih prvih 5-6 godina, uglavnom ne uspeva da bude AS a kamoli nesto vise od toga.  Problem je ovde sto pogotovo ti mladji, ne mogu da skontaju kako su se stvari resavale u prethodnom periodu kao i da su postojali odredjeni dogovori izmedju vlasnika i da je svako od njih povlacio takve poteze koliko mu je okolina dozvoljavala. Opstepoznato je da je liga tek ranije imala problematicne igrace i da Bilaps sigurno nije bio ni medju 30 najgorih. Bio je jedan od retkih koji je dobio sansu za iskupljenje i iskoristio je to na najbolji nacin. Da mu se nije desio Leri Braun, ostao bi mediokritet.

 

Ja sam pre svega iznerviran sto ovako resavaju problem i sto je to tako tipicno za Ameriku i sto posezu za necim sto se desilo bas ranije. Jasno mi je zasto se to desava i da je sve to prenos sa politike na druge sfere zivota. Kako stvari funkcionisu na politickom vrhu, preslikava se na nize nivoe. Kada prihvatis ljude raznih profila zarad viseg cilja iako nose nesto lose sa sobom, samo je pitanje vremena kada ce mediji to primetiti. Takvi ljudi se prihvataju zato sto i same vodje nista nisu drugacije. Napravis paralelu sa fransizama, nije ni cudno sto postoji tolerancija za slucajeve koji su ekstremni.

 

P.S. Sada jos mnogo vise cenim Lerija Brauna, jer je uspeo da napravi sampionski tim od onakvog skupa disfunkcionalnih glava.

 

Edit: Veca je ''sramota'' biti pomocni trener Klipersa i da se takav propust desi u LA nego trener Portlanda, kasni se sa reakcijom 7-8 meseci.

 

Edit 2: Ako mi je za neku utehu, ti mladji koji kritikuju period od pre 20-30 godina ce da dobiju svoju porciju kada mladje generacije targetiraju njihov period zivota.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...