Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

3 minutes ago, gggggggg said:

 

 

wrong.

 

možda ima neke scene u kojima briljira po 5 minuta ali tačno je da odavno on ne radi neki heavy-lifting u odbrani, čak ni u plej ofu

 

što je i dalje bolje od giannisa koji nikada ne igra odbranu (edit) na glavnom igraču, mislim ni da ga hipnotišu ne bi došao do glavnog igrača i trener mu povlađuje  ( :

recimo da je harden u plej ofu neck 2 neck sa giannisom u smislu obaveza

Edited by đubrivo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, đubrivo. said:

 

možda ima neke scene u kojima briljira po 5 minuta ali tačno je da odavno on ne radi neki heavy-lifting u odbrani, čak ni u plej ofu

 

što je i dalje bolje od giannisa koji nikada ne igra odbranu (edit) na glavnom igraču, mislim ni da ga hipnotišu ne bi došao do glavnog igrača i trener mu povlađuje  ( :

recimo da je harden u plej ofu neck 2 neck sa giannisom u smislu obaveza

 

james je igrao sasvim dobru odbranu prosle godine (u odnosu na vreme iz clevelanda), a bio je odlican u miamiju.

 

a ovaj drugi pasus je samo za 1 veliki :ajme:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

Dallas je baš u problemu, dok se oni sastave sa formom ode voz. Dva puta za redom ih Juta delje bez Mitchella. Drago mi je i zbog pobede Spursa, Denver se već dosta puta provukao na clutch a ne igraju ništa specijalno. 

Utah baš djeluje moćno. Ako se ne varam zadnji poraz im je upravo od Sunsa doma. U seriji su od 11 pobjeda. A ni Spursi nisu za podcjenjivanje. I oni umiju bit nezgodni po svaku ekipu i svakako nisu bez izgleda za PO. Čak štoviše nekako mi je teško povjerovati da se ga neće dokopat two years in a row.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gggggggg said:

 

james je igrao sasvim dobru odbranu prosle godine (u odnosu na vreme iz clevelanda), a bio je odlican u miamiju.

 

a ovaj drugi pasus je samo za 1 veliki :ajme:

Ako ti je odbrana chase blokade i sekvence dobre odbrane od po par minuta onda si u pravu da je odlican defanzivac.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, đubrivo. said:

igrao je bolju odbranu prošle sezone nego kada je bio u klivlendu, to tvrdiš?

 

10 minutes ago, gggggggg said:

naravno. zar nije tako.

 

moj eye test kaže da nije. možda statsi kažu suprotno pa da se potrudim na temu.

u klivlendu je još bio terminator. u lejkersima bira tekme kad šta radi, što je i normalno pošto nije jordan.

Link to comment
Share on other sites

ekipa mu je igrala lošu odbranu u cavsima ali je on i dalje satirao. ja ga ne gotivim ali vidim šta je radio čovek. to su abnormalne stvari

 

u lejkersima se šteka, što je makar po meni razumljivo, imajući u vidu godine.  playin chess while others playin checkers (a plus nije mikele)

Edited by đubrivo.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drakaris said:

Brz, stamen, prati svaki korak Dzamala i loptu, takodje i gleda sta Dzamal smera, stigne da udari blokadu, odigra opasan hasl. Zakljucao ga je.

A ko je cuvao Granta u toj seriji?

Uzeo je Murraya u game 4 u finisu ali je tad i timska odbrana bila odlicna, primorali su Murraya da igra bez lopte sa udvajanjima 

Link to comment
Share on other sites

A prvi mandat Kinga u Klivlendu i 7 godina paklene odbrane to niko ne pominje ?

Za vreme u Majamiju je mogao dobiti jedan DPOY, posebno u sezoni 12-13, tad je dobio MGasol cini mi se.

Kasnije od kad se vratio u Klivlend je krenuo da kurcobolji s odbranom tokom sezone, ali je u plejofu i tu i dalje gazio.

Covek je mocan defanzivac od svog ulaska u ligu, evo ja se secam @realno *w je jedne sezone ja mislim bas 12/13 napisao post - Bron je najbolji defanzivac u ligi. Ako nije tacno, nek me ispravi. Ne samo da ima telo i fizikal tuls, nego mu je i anticipacija sjajna, IQ ogroman, ima sve potrebno za igranje vrhunske odbrane kada zatreba. Setimo se kako je u bubble-plejofu skidao sa polaganja Rasela i Hardena. Prve sezone u LA jeste bio kriminalan, prosle i ove stvarno se cima tokom regularne posteno. LA i je prosle godine dobio masu gostovanja zahvaljujuci jakoj odbrani u kome je King imao znatno vise ucesca a i vogel je defensive minded coach.

 

  Ove gluposti sto je napisao drPerce i ti mitovi da se King ne cima u odbrani mislim stvarno. Covek jeste usporio i ne moze vise da prati bekove kao pre ali je i dalje 1v1 stamen, jak, da se pogura , zna forice, zna da ukrade/stripuje, cepi poneki chasedown... Krenuo giannis da ga postuje lately, lagano mu je ukrao loptu. Pocepao ga je i prosle sezone pred zatvaranje i sada u medjusobnom mecu. DPOY-a.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Miki28 said:

Ocajnu odbranu je igrao u Cavsima kao i u Lejkersima prve sezone ali kao sto napisah, 2 dio prosle sezone i ove sezone je odlican.

 

ja sam ubeđen da je u cavsima kad je trebalo igrao strava odbranu. to se ne vidi u statsima jer oni zavise od konteksta ali recimo ono finale gde je izgubio 2:4 je imalo nekih epskih situacija 

 

ja to iz eye testa, pa sad.. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, delgado said:

Miki i ti da se uozbiljis, prigovarati coveku sto je izgubio ovaj b2b u Detroitu posle svega sto je uradio/radi je malo bezobrazno od tebe 

Vcrs moramo da zbijemo redove i dobijemo tesko gostovanje u TD Gardenu, a nece biti nimalo lako

 

miki je kao zorana mihajlović u snsu 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, delgado said:

Miki i ti da se uozbiljis, prigovarati coveku sto je izgubio ovaj b2b u Detroitu posle svega sto je uradio/radi je malo bezobrazno od tebe 

Vcrs moramo da zbijemo redove i dobijemo tesko gostovanje u TD Gardenu, a nece biti nimalo lako

😂😂😂😂😂 nikad mu necu zaboravit taj poraz😁

Ma kakvi zeleni, tu mi jedino Tatuma zao gdje gubi vrijeme

Link to comment
Share on other sites

@delgado

 

Vidi, ne sećam se te priče, ali se svejedno slažem sa njom. Generalno mi je DPOY onako jako varljiva kategorija, jako puno tu faktora utiče i razlikuje se mišljenja šta je ključno i proglašavanju nekog najboljim defanzivcem.

 

Sa jedne strane imaš te klasične defanzivce, kao što je sada Gober, koji će spustiti svog direktnog protivnika na manji broj poena ili lošiji fg%, zaštita obruča, dobar defanzivni skok. Sve je to korektno. Jasno je da je i kod dodele tih nagrada to najvažnije, sa obzirom da su u zadnjih 28 godina 22 puta centri uzimali DPOY.

 

Lebron je nešto sasvim drugo, u velikoj meri jedinstven 1-5 difender, čovek koji (naročito ne u ovim poznim godinama) neće peglati najjaču moguću odbranu svih 35-40 minuta koliko bude u igri. Ali koji je oduvek bio u stanju da oseti kada se tekma lomi, pa da u tim momentima uzmem najboljeg protivničkog napadača i izoluje ga potpuno.

 

Suma sumarum, on je po meni oduvek bio odličan defanzivac, naravno da u 35/36 godini ne može da pegla na svih 100 tekmi, ali kad se lomi, sigurno da možeš da se osloniš na njega. Iskreno, ne znam o čemu ljudi koji tvrde suprotno pričaju i na čemu zasnivaju svoje tvrdnje. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...