Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

2 minutes ago, gggggggg said:

ne vredi ovde objasnjavati. uvek ista prica :classic_laugh:

da pitas forumase mozda tri igraca zasluzuju max. kao da ih oni placaju iz svog dzepa

 

Zaslužuje i više od tri igrača, ali MPJ nije među njima. Kome je ovo okej ugovor taj neka razmisli kako razmišlja. Svakako ne plaćam iz svog džepa i na koncu me boli k, bezveze ti je malo ovaj komentar, samo komentarišem uz pomoć upotrebe zdravog razuma. 

 

3 minutes ago, MrTwister said:

Dolazi uskoro i Jokicev supermax ugovor na naplatu (sledece ljeto ako se ne varam), ja mislim da ce Misko od srece zaplakati kad vidi cifru od skoro 250 miliona 😄 A i to bi se mozda moglo drugacije konstruisati da bude FA na ljeto 2025 zbog novog CBA ili da bar tad ima opciju da postane FA sto ce ubuduce sigurno biti plan za vecinu agenata i igraca.

Plus kod MPJ je malo vjerovatno da ce upasti uopste u neki od all-NBA timova pa tih 170 miliona na 5 godina je i prihvatljivo, obzirom kakve brojke projektovane za novi CBA i salary cap koji bi trebao da skoci nesto slicno kao onomad kad su velike pare dobili Deng, Mozgov i ekipa. Pa ce tipovi poput Younga, Moranta, Doncica i slicni ako ih zdravlje posluzi moci samo od NBA ugovora da tokom karijere uzmu milijardu dolara a da ne pominjemo ova ostala sponzorstva. Ovo sto ce uzeti Porter bice kao neki MLE vidjeno. Da ne pominjem ove druge implikacije za rukije koji budu eligible za max produzenja u nekim fransizama koji mogu da odluce da sacekaju i odigraju sezone na Qualifying offer i onda da potpisu neki veliki ugovor dje god odluce.

 

Tako je, dolazi Nikolin supermax ugovor. Tri igrača će im zagušiti cap od čega dvojica ne mogu da se sastave od zdravstvenih problema. I posle se pitaju zašto nema titule i zašto se ne mogu dovesti igrači. Druga će priča biti ako se poveća salary cap ali ovo je svejedno previše para za ovog igrača.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poredjenje je bilo u smislu da samo Denver preplacuje igrace, a ova dvojica su mi prvi pali na pamet, jer su i u trenutku ugovora svi znali da su preplaceni a fransize nisu bas imale izbora, slicno kao i Denver. 

 

Luka i Tre zasluzuju ovakav ugovor na osnovu trenutnih kvaliteta, MPJ je placen vise na osnovu potencijala, mada je vec sada opasan strelac. Kad je SGA dobio ovakav ugovor, nije bilo sanse da MPJ dobije ispod 30 miliona po godini.

 

Kao sto sam malopre napisao high risk high reward. Decko ima nepodnosljivu lakocu trpanja, kao Klej ili KD, ako nastavi da se razvija, bice jedan od boljih ugovora u ligi. 

 

Ako udje u All NBA ove sezone, jos bolje, znaci da Denver ima 2 od 15 najboljih igraca lige.

 

Cisto me zanima, koliko bi mu ti dao nova da si u poziciji GMa Denvera?

Link to comment
Share on other sites

@MrTwister ako bude toliki novi ugovor za tv prava kao sto pricaju a i da bude tako to je opet 2025 gdje ce se masu superstarova/allstarova pozicionirat da naplate svoje igre. 

 

U toj hipotetickoj situaciji ovaj ugovor za 4 godine mozda bude okej ali sada je zestoko preplacivanje za igraca koji jos nije imao priliku da odigra punu NBA sezonu, ne sa pauzama i bubble-om i ne skracenu nego 82 utakmice reg sezonu.

 

Evo za Denver recimo, vrlo je moguce da Jokic i Murray to ljeto 2025 dodju na naplatu ( Murray svakako pod pretpostavkom da se vrati na nivo prije povrede i da nastavi napredak a Jokic vrvt ce Misko gledati da maximalno naplati partije Jokica ). Eto recimo u toj situaciji ta 2 igraca bi isla na te supermax ugovore.

Mislim da bi to ljeto i Gordon imao PO ( nisam siguran ).

 

Ae da se vratimo na sadasnjost gdje ti naredne 4 godine si ulozio maximalno u 4 igraca od kojih je jedino 1 zdrav tokom karijere ( da ga ne ureknem ). Denver sa ovim je zicer da ide u luxury tax iz godine u godinu i da placa po 40,50 miliona luxury tax a zna se da se iz sezone u sezonu povecava odnos placanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, DameTIme said:

Ljudi šta je ovo, nemojmo se zajebavati da je ovaj potez Denvera okej. Ovo je astronomska cifra za igrača za kog ne znaš da li će čitav dočekati kraj sezone. Bukvalno Jokić vredi pola milijarde ako ovaj vredi 207 M.

 

NiKo NeĆe Da IgRa U dEnVeRu.

 

  Hide contents

MPJ svakako u guzicu da ih ljubi što su ga uopšte pokupili na draftu, kamoli za ove pare.

 

Evo pitanje jedno. Koliko je MPJ utakmica propustio zbog povrede od kad se oporavio? Propustio je desetak zbog korone i to je to. Znaci docekao je zdrav i kraj svoje rookie i svoje sophomore sezone. I opet ponovljeno vise puta, 207 miliona je samo ako udje u all-nba ove godine. Cak ne neke sledece, samo ove godine. Bez toga je 172 miliona tako da nema potrebe da se preteruje. Pritom ne znamo da li tu postoje jos dodatne klauzule u slucaju povrede, broj odigranih utakmica itd. I na kraju, ugovor vazi od sledece godine a svi znamo da sledi ogroman rast capa sa ugovorom koji ce NBA da potpise. Kao sto Twister rece, navikavajte se na nove cifre.

Edited by Radalek
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Poredjenje je bilo u smislu da samo Denver preplacuje igrace, a ova dvojica su mi prvi pali na pamet, jer su i u trenutku ugovora svi znali da su preplaceni a fransize nisu bas imale izbora, slicno kao i Denver. 

 

Luka i Tre zasluzuju ovakav ugovor na osnovu trenutnih kvaliteta, MPJ je placen vise na osnovu potencijala, mada je vec sada opasan strelac. Kad je SGA dobio ovakav ugovor, nije bilo sanse da MPJ dobije ispod 30 miliona po godini.

 

Kao sto sam malopre napisao high risk high reward. Decko ima nepodnosljivu lakocu trpanja, kao Klej ili KD, ako nastavi da se razvija, bice jedan od boljih ugovora u ligi. 

 

Ako udje u All NBA ove sezone, jos bolje, znaci da Denver ima 2 od 15 najboljih igraca lige.

 

Cisto me zanima, koliko bi mu ti dao nova da si u poziciji GMa Denvera?

Ne zanima me Denver kao Denver i dal samo oni preplacuju ( naravno da ne samo oni ) vec smatram da je preplacen i to mnogo.

Wall i Wbrk su dobili nove ugovore kao nosioci fransiza gdje su igrali, posebno Wbrk i nemaju veze sa MPJ.

 

Luka i Trae normalno da ce dobiti max ugovore, vec su zvucna imena, allstarovi i nosioci lige u narednim godinama.

Shai opet i to da skontam jer je 1 igrac ekipe ali mislim da ni Okc nije bila sigurna sta da radi tu ali opet kazem, mogu razumjeti.

 

Kod Denvera ne mogu razumjeti, pa jos da ne bude team option u zadnjoj godini ugovora. Vec sam pisao da decko nije odigrao 82 reg sezonu. Odigrao je 1 dio 2019/20 ( minutaza??? ) i kasnije bubble i sada skracenu sezonu. U plejofu mi je bio razocarenje. Finiks ga je pojeo tj krila Finiksa a u odbrani je jedan od najgorih igraca.

 

Da, high risk high reward ali ko da se zaboravlja da se Murray vraca, pa ae malar i za plejof ili u najgorem slucaju za sezonu 2022/23 kad i MPJ pocinje max ugovor. Jel stvarno ocekujemo da ce Jokic, Murray i MPJ davati po 25+ poena u prosjeku ( da niko ne zrtvuje licnu statistiku a posebno Jokic da povuce rucnu kao glavno ime i jedan od najboljih igraca lige pa jos kad treba da uzme max ugovor )?

Klay Thompson je anomalija ( ono je rijetkost da ce se ikada ponoviti pored Stepha i KD ).

 

Sto se tice ugovora nesto sto bih dao jeste 125/5 uz team option u 5 sezoni

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miki28 said:

@MrTwister ako bude toliki novi ugovor za tv prava kao sto pricaju a i da bude tako to je opet 2025 gdje ce se masu superstarova/allstarova pozicionirat da naplate svoje igre. 

 

U toj hipotetickoj situaciji ovaj ugovor za 4 godine mozda bude okej ali sada je zestoko preplacivanje za igraca koji jos nije imao priliku da odigra punu NBA sezonu, ne sa pauzama i bubble-om i ne skracenu nego 82 utakmice reg sezonu.

 

Evo za Denver recimo, vrlo je moguce da Jokic i Murray to ljeto 2025 dodju na naplatu ( Murray svakako pod pretpostavkom da se vrati na nivo prije povrede i da nastavi napredak a Jokic vrvt ce Misko gledati da maximalno naplati partije Jokica ). Eto recimo u toj situaciji ta 2 igraca bi isla na te supermax ugovore.

Mislim da bi to ljeto i Gordon imao PO ( nisam siguran ).

 

Ae da se vratimo na sadasnjost gdje ti naredne 4 godine si ulozio maximalno u 4 igraca od kojih je jedino 1 zdrav tokom karijere ( da ga ne ureknem ). Denver sa ovim je zicer da ide u luxury tax iz godine u godinu i da placa po 40,50 miliona luxury tax a zna se da se iz sezone u sezonu povecava odnos placanja.

Zasto je preplacivanje ako bi neko drugi dao tom igracu max ako Denver odbije da to uradi? Da Denver nije zelio da ga zadrzi, siguran sam da bi se naslo dovoljno timova koji bi stali u red da ga plate maksimalno sto mogu i daju mu vjerovatno i vecu ulogu nego sto bi imao pored Murraya i Jokica.

Denver ima problem sa luxury taxom jer mora da plati 3 max igraca koja je draftovao, ukratko "placa" tu cijenu dobrog draftovanja kroz zadrzavanje talenta koji su draftovali i razvili. Uz to su se sva 3 pokazali kao igraci koji mogu igrati bitnu ulogu u plejofu sto je dosta bolji "problem" za imati nego razne tipove koji bez da plejof izbore traze i dobijaju max ugovore od svojih fransiza. Alternativa ovome je da ga jednostavno puste da ode nedje drugo i pri tom izgube talentovanog igraca bez dovoljno prostora da istog adekvatno zamjene. Sa druge strane sve i da se Porter ne pokaze sjajno, opet ga mogu trejdovati za nekog drugog bilo za pikove ili za neke role playere i expiring ugovore koji opet imaju vecu vrijednost od cistog cap spacea koji bi im ostao da su ga pustili da ode.

Dosao sam u situaciju da branim MPJ a da ga pretjerano i ne volim ko igraca 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, MrTwister said:

Zasto je preplacivanje ako bi neko drugi dao tom igracu max ako Denver odbije da to uradi? Da Denver nije zelio da ga zadrzi, siguran sam da bi se naslo dovoljno timova koji bi stali u red da ga plate maksimalno sto mogu i daju mu vjerovatno i vecu ulogu nego sto bi imao pored Murraya i Jokica.

Denver ima problem sa luxury taxom jer mora da plati 3 max igraca koja je draftovao, ukratko "placa" tu cijenu dobrog draftovanja kroz zadrzavanje talenta koji su draftovali i razvili. Uz to su se sva 3 pokazali kao igraci koji mogu igrati bitnu ulogu u plejofu sto je dosta bolji "problem" za imati nego razne tipove koji bez da plejof izbore traze i dobijaju max ugovore od svojih fransiza. Alternativa ovome je da ga jednostavno puste da ode nedje drugo i pri tom izgube talentovanog igraca bez dovoljno prostora da istog adekvatno zamjene. Sa druge strane sve i da se Porter ne pokaze sjajno, opet ga mogu trejdovati za nekog drugog bilo za pikove ili za neke role playere i expiring ugovore koji opet imaju vecu vrijednost od cistog cap spacea koji bi im ostao da su ga pustili da ode.

Dosao sam u situaciju da branim MPJ a da ga pretjerano i ne volim ko igraca 😄 

Okej, Porter Jr je na rookie ugovoru za sezonu 2021/22. Znaci niko od drugih timova ga nije mogao ovo ljeto potpisati.

Sledece ljeto Denver bi imao QO i Porter bi potpisao ili ne bi ali svakako da bi Denver u slucaju da Porter odbije QO i da dobije neku basnoslovnu ponudu imao 3 dana da izjednaci tu ponudu i Porter ostaje. E ovo je alternativa.

 

Druga stvar, da li znamo da bi neki drugi tim dao Poteru max? Imas neki info?

 

Porter se pokazao kao igrac koji moze imati bitnu ulogu u plejofu?  Izvini ali nismo gledali onda iste plejofove u prethodne 2 sezone. Bukvalno igrac manje na jednoj strani terena i ako ne zatrpava kos u odlicnim % onda je Denver u velikim problemima. Sjetimo se serije protiv Lejkersa gdje on da 10tak poena al zato prime preko njega 30tak.

O seriji sa Finiksom ne bih previse, vidjeli smo svi.

 

E da, Porter se ne pokaze sjajno i trejd. Srecno sa trejdom ugovora od 30+ miliona koji se nije pokazao sjajno. Masu ekipa ce da trce da trejduju za igraca koji je bio 3 opcija ekipe i nije se pokazao sjajno ( pretpostavljam da se u toj tvojoj hipotetickoj situaciji nije pokazao zbog povredica i nije se razvio kako treba ). Laganica posao.

 

Okej ako za vas nije preplacivanje Gordona 92/4 i MPJ 172/5. Stize novi ugovor za TV prava, brzo ce 2025. Za svega 4 godine .

Edited by Miki28
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Miki28 said:

Okej, Porter Jr je na rookie ugovoru za sezonu 2021/22. Znaci niko od drugih timova ga nije mogao ovo ljeto potpisati.

Sledece ljeto Denver bi imao QO i Porter bi potpisao ili ne bi ali svakako da bi Denver u slucaju da Porter odbije QO i da dobije neku basnoslovnu ponudu imao 3 dana da izjednaci tu ponudu i Porter ostaje. E ovo je alternativa.

 

Druga stvar, da li znamo da bi neki drugi tim dao Poteru max? Imas neki info?

 

Porter se pokazao kao igrac koji moze imati bitnu ulogu u plejofu?  Izvini ali nismo gledali onda iste plejofove u prethodne 2 sezone. Bukvalno igrac manje na jednoj strani terena i ako ne zatrpava kos u odlicnim % onda je Denver u velikim problemima. Sjetimo se serije protiv Lejkersa gdje on da 10tak poena al zato prime preko njega 30tak.

O seriji sa Finiksom ne bih previse, vidjeli smo svi.

 

E da, Porter se ne pokaze sjajno i trejd. Srecno sa trejdom ugovora od 30+ miliona koji se nije pokazao sjajno. Masu ekipa ce da trce da igraca koji je bio 3 opcija ekipe i nije se pokazao sjajno ( pretpostavljam da se u toj tvojoj hipotetickoj situaciji nije pokazao zbog povredica i nije se razvio kako treba ). Laganica posao.

 

Okej ako za vas nije preplacivanje Gordona 92/4 i MPJ 172/5. Stize novi ugovor za TV prava, brzo ce 2025. Za svega 4 godine .

Moram da ti recem da se ne slazemo i to u nekim fundamentalnim stvarima oko ovoga tako da je najbolje da odje batalimo svu dalju pricu, jer ne vidim dalje poentu razglabanja sa tobom o ovome. 

Edited by MrTwister
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg, to su sad nove svote i ja sam se na njih navikao, sto se mene tice i treba da budu placeni ovoliko, koliki kvalitet svi kumulativno donese i koliko nam ulepsavaju zivot nama true sporCkim fanovima jer da se ne lazemo nijedno takmicenje,turnir, prvenstvo ne moze da se poredi sa NBA i tom vrhunskom organizacijom i bez obzira na sve ubedljivo je najpostenije takmicenje. 

 

Dosli smo vec do situacije gde se solidni starteri placaju 15/20 milki, a vec 2-3 opcije idu lagano preko 30... Meni je npr za Srudera neka realna cifra 20 miliona po sezoni, a Boston ga je dobio za MLE (opasna kradja) ili recimo i Holms mi je kradja, njemu bih odmah istovario 20ak milki godisnje po sezoni... Denver nije smeo da dozvoli da mu odu Aaron i MPJ, nakon sto su ispustili sjajnog Granta... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nego @Miki28 James Ennis III na probi kod nas. Nekako se tom decku nikad nije dala neka prava sansa, secam se jos u razvojnom teamu Heata koliko je kidao... Mislim da bi mogao da bude od koristi, u teoriji je on kao neki mladji Ariza. Sta li bi sa nesrecnim Kenijem xD ?  Za sad smo dali ugovor nekom Reavesu... 

Link to comment
Share on other sites

@delgado hvala Bogu pa je Sroder odbio 84/4 produzenje od Lejkersa. 

I to mu je mnogo da je dobio a kamoli to sto je trazio 100 pa cak se pominje i 120/4. Smejurija. Kesa igrac.

 

Neka ga Reaves, zasluzio je da dobije sansu. Ne treba potpisivat nikog vise, cekati rasplet kasnije pa dovesti nekog sutera jos sa buyout marketa.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, MrTwister said:

Zasto je preplacivanje ako bi neko drugi dao tom igracu max ako Denver odbije da to uradi? Da Denver nije zelio da ga zadrzi, siguran sam da bi se naslo dovoljno timova koji bi stali u red da ga plate maksimalno sto mogu i daju mu vjerovatno i vecu ulogu nego sto bi imao pored Murraya i Jokica.

Denver ima problem sa luxury taxom jer mora da plati 3 max igraca koja je draftovao, ukratko "placa" tu cijenu dobrog draftovanja kroz zadrzavanje talenta koji su draftovali i razvili. Uz to su se sva 3 pokazali kao igraci koji mogu igrati bitnu ulogu u plejofu sto je dosta bolji "problem" za imati nego razne tipove koji bez da plejof izbore traze i dobijaju max ugovore od svojih fransiza. Alternativa ovome je da ga jednostavno puste da ode nedje drugo i pri tom izgube talentovanog igraca bez dovoljno prostora da istog adekvatno zamjene. Sa druge strane sve i da se Porter ne pokaze sjajno, opet ga mogu trejdovati za nekog drugog bilo za pikove ili za neke role playere i expiring ugovore koji opet imaju vecu vrijednost od cistog cap spacea koji bi im ostao da su ga pustili da ode.

Dosao sam u situaciju da branim MPJ a da ga pretjerano i ne volim ko igraca 😄 

 

Cenim tvoje komentare jer uvek obrazložiš svoj stav. Ali brate mili, ko bi mu dao ove pare? Ko bi mu dao tu ulogu, đe bi MPJ kako bi ti rekao? 😄 

 

Ja razumem da Denver zadržava svoj ”core”, ali tu postoji jedno veliko ali - dečko u ovom trenutku ne vredi taj novac. I nije to Stef Kari ili KD pa da kažeš platio si ga unapred i vratiće ti se. Sve više sumnjam da ne bi to bilo toliko puštanje niz vodu nekog velikog talenta kao što se misli da su ga ispustili. Ni u jednom mom univerzumu MPJ za Denver nije nenadoknadiv gubitak. Da je trebalo da ga zadrže, da, ali ne po svaku cenu.

 

Ovo boldovano sam ja kad se pljuje Vestbruk 😂

 

Link to comment
Share on other sites

MPJ je napadački monstrum, ljudi kada krenu sa ocenjivanjem zaboravljaju da je njemu ovo bila prva prava sezona sa velikom minutažom.

 

Ljudi, nemoj da se zezamo, MPJ ovaj ugovor dosta zaslužuje. Recite mi jednog igrača koji ima 20 ppg na 66.3 TS. Napominjem ovo mu je bila prva ozbiljna sezona nakon teških povreda. 

 

Samo je pitanje vremena kada će on naučiti i dobro da hendluje loptu, ima da postane igrač sa 30 ppg bez problema, a kažu da je ovo leto radio baš dosta sa loptom.

 

Od ligi od skorera sa 20 ppg, samo još Kari i Durent imaju ovakav napadački potencija sa ovakvim procentima.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dracarys said:

MPJ je napadački monstrum, ljudi kada krenu sa ocenjivanjem zaboravljaju da je njemu ovo bila prva prava sezona sa velikom minutažom.

 

Ljudi, nemoj da se zezamo, MPJ ovaj ugovor dosta zaslužuje. Recite mi jednog igrača koji ima 20 ppg na 66.3 TS. Napominjem ovo mu je bila prva ozbiljna sezona nakon teških povreda. 

 

Samo je pitanje vremena kada će on naučiti i dobro da hendluje loptu, ima da postane igrač sa 30 ppg bez problema, a kažu da je ovo leto radio baš dosta sa loptom.

 

Reci mi jednog igrača sa 20 ppg na 66.3 TS preko kog ekipa primi 40 poena. Hint: nije Nikola Jokić.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTIme said:

 

Zaslužuje i više od tri igrača, ali MPJ nije među njima. Kome je ovo okej ugovor taj neka razmisli kako razmišlja. Svakako ne plaćam iz svog džepa i na koncu me boli k, bezveze ti je malo ovaj komentar, samo komentarišem uz pomoć upotrebe zdravog razuma.

 

23 minutes ago, DameTIme said:

NiKo NeĆe Da IgRa U dEnVeRu.

 

dobro je da ovaj komentar nije bezveze, posto ima otprilike 0 lige sa ovom temom.

 

 

 

dakle malo manje od tih senzacionalistickih 207 miliona. :classic_rolleyes:

 

opet se mora pisati isto kao i svaki put kada neko potpise ovakav ugovor. nema tu rangiranja medju nba igracima pa prema tome se odlucuje da james zasluzuje 50 miliona, durant 49 i onda dok stignemo do mpja on zasluzuje 13 miliona i ako denver to preplati onda su nespobnjakovici :yawn2:.

nego ima jasna podela kako u fransizi, tako i u godinama provedenih u ligi. sto si uspesniji igrac tim pre ces imati sansu da uzmes vece novce.

 

nakon sto jokic potpise novi ugovor, oni imaju svoj core za naredne 3-4-5 sezone. to je rekao bih lep luksuz u danasnje vreme u ligi. dakle ostaje im 'samo' da draftuju solidno i popune ekipu sa nekim pouzdanijim veteranima i bice kontenderi za to vreme. sta treba vise od toga za jedan denver? jel treba da jure fa igraca sa slicnim kvalitetom i potencijalom kao mpj pa da njega plate 20-30 miliona? i onda za njega pricati kako je preplacen kao u slucaju millsapa? jel postoji takav igrac na trzistu? ne. hoce li ga biti ikada? nece.

opet, kao u slucaju sa gordonom sta su trebali uraditi? da puste igraca da ode? ne mogu nikako shvatiti logiku zbog ovog kukanja. ne diktiraju fransize kakav ugovor ce njihovi igraci dobiti nego cba i trziste. ako je mpj video da su sga, tatum, adebayo i slicni dobili max ugovore, sigurno nece pristati na 20 miliona. a denveru je skoro pa svejedno da li ce mu dati 25 ili 35 miliona, idu u tax, platice malo vecu kaznu ali to je to. placaju ga da pokazu lojalnost i veru u ovu mladu ekipu. 

ako nema po na kraju ugovora, to je jos veci plus jer su mitchell, tatum i adebayo dobili te player optione na kraju ugovora i vrlo brzo ce poceti price za njih kako mogu odsetati iz ekipe ako i dalje ne bude uspeha. 

voleo bih da procitam neki argument protiv ovog ugovora i sta su denverljani trebali uraditi kako bi ga zadrzali a davanje manje novca nije opcija.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTIme said:

 

Reci mi jednog igrača sa 20 ppg na 66.3 TS preko kog ekipa primi 40 poena. Hint: nije Nikola Jokić.

Neka nabave specijalce u odbrani, to je dosta lakše, nego da imaš elitnog šutera.

 

Takođe i kada je bila borba sa Klipersima u plej ofu, opet ljudi zaboravljaju, kako je bilo Nagetsima teško i kako je MPJ u onoj jednoj utakmici izdominirao na kraju sa veoma dobrom odbranom, cluth trojka i kasnije velika blokada u poslednjem minutu. Opasan će on fajter biti, samo su mu potrebne utakmice i zdravlje. Sa godinama će doći i težina i jače kosti, mišići, biće neverovatan. Ja ne vidim kako on budućnosti neće igrati dobru odbranu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gggggggg said:

dobro je da ovaj komentar nije bezveze, posto ima otprilike 0 lige sa ovom temom.

 

 

Dragi moj, kad navijači Denvera (sori ako sam ih greškom targetirala) budu prestali da svaki nebulozni ugovor igračima pravdaju rečenicom ”Denver je small market ekipa, ne mogu da dovedu All Star igrača", prestaće i moji cinični komentari. To je toliko izlizan argument da više i nije argument.

 

Kao što sam rekla i u slučaju tima za koji ja navijam, kad igrač dostigne da prima 50 M u sezoni a onda traži da se dovedu kvalitetniji saigrači, to je nebuloza. Tako je i s Denverom. Njima će 4 igrača zagušiti cap a od njih četvorice samo jedan će vredeti para koje prima (hint: nije MPJ). Uopšte nije upitno da li su oni dovoljni za titulu - nisu.

Link to comment
Share on other sites

ok, navedi poslednjeg all-star igraca kojeg su doveli ili da je bar bio blizu da potpise.

 

drugo, molim te objasni kako su trebali da mu daju novi ugovor a da ispadne tako jos ne vredi tih para ali da ce vredeti za mozda 3-4 godine. kako su trebali konstruisati taj ugovor a da jos i mpj pristane na tako nesto.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dracarys said:

Neka nabave specijalce u odbrani, to je dosta lakše, nego da imaš elitnog šutera.

 

Takođe i kada je bila borba sa Klipersima u plej ofu, opet ljudi zaboravljaju, kako je bilo Nagetsima teško i kako je MPJ u onoj jednoj utakmici izdominirao na kraju sa veoma dobrom odbranom, cluth trojka i kasnije velika blokada u poslednjem minutu. Opasan će on fajter biti, samo su mu potrebne utakmice i zdravlje. Sa godinama će doći i težina i jače kosti, mišići, biće neverovatan. Ja ne vidim kako on budućnosti neće igrati dobru odbranu.

 

Hm. Da li ćemo zaista na osnovu samo jedne utakmice reći da je ovaj ugovor okej? Ajmo onda ti i ja polako put (W)NBA, ima mesta i za nas. Niko ne kaže da MPJ nema potencijala da u budućnosti bude fajter i da on nije talentovan. Samo kažemo, pojedini, kako nema kontinuitet igranja na višem nivou koji bi opravdao ugovor u ovom trenutku. To šta će biti za 4-5 sezona niko od nas ne može da zna. Ja se sećam debata oko Goberovog ugovora iako je tu bilo vrlo jasno zbog čega je dobio ugovor koji je dobio i šta on znači Juti, kakav istorijat ima u franšizi. Iz ove perspektive on igra za siću.

 

Niko nije očekivao da oni puste MPJ-a i Gordona ali me niko ne može ubediti ni da nisu nikako mogli izboksovati bolje ugovore (po sebe kao franšizu) od ovih zaključenih. Pa nisu pokušali da zadrže Durenta i Tejtuma na 5 M po sezoni majka mu stara.

2 minutes ago, gggggggg said:

ok, navedi poslednjeg all-star igraca kojeg su doveli ili da je bar bio blizu da potpise.

 

drugo, molim te objasni kako su trebali da mu daju novi ugovor a da ispadne tako jos ne vredi tih para ali da ce vredeti za mozda 3-4 godine. kako su trebali konstruisati taj ugovor a da jos i mpj pristane na tako nesto.

 

Neće nikad ni dovesti All Star igrača kad MPJ prima 172 M. Ti se dosta razumeš u ove stvari pa mi nije jasno kako ti to nije jasno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTIme said:

Neće nikad ni dovesti All Star igrača kad MPJ prima 172 M. Ti se dosta razumeš u ove stvari pa mi nije jasno kako ti to nije jasno. 

A zasto bi dovodili all star igraca? Formirali su ekipu, ne treba im niko vise. To je poenta.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Radalek said:

A zasto bi dovodili all star igraca? Formirali su ekipu, ne treba im niko vise. To je poenta.

 

To ja pitam one koji kažu da 20 godina nisu potpisali All Star igrača i onda je to razlog što preplaćuju igrače. Niđe veze, nebuloze totalne. Ako su se rešili na ovaj put nema mesta za dovođenje AS (moje mišljenje je da ovo nije potpuno ispravno but who cares). Tako da navijači Denvera koji pravdaju astronomske ugovore igračima koji realno ne vrede toliko ne bi trebalo posle da se pitaju a gde je neki All Star.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTIme said:

 

To ja pitam one koji kažu da 20 godina nisu potpisali All Star igrača i onda je to razlog što preplaćuju igrače. Niđe veze, nebuloze totalne. Ako su se rešili na ovaj put nema mesta za dovođenje AS (moje mišljenje je da ovo nije potpuno ispravno but who cares). Tako da navijači Denvera koji pravdaju astronomske ugovore igračima koji realno ne vrede toliko ne bi trebalo posle da se pitaju a gde je neki All Star.

Koji All-Star? Niko nikad nije dosao kod njih od kad postoje. I sad treba da gledaju u pasulj da ce mozda neko da dodje? Potpuno besmisleno.

Uostalom:

Cisto da se zatvori ta prica. Nece dobiti ni tih 172 miliona ako ne bude all star i ako ne bude zdrav.

Edited by Radalek
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...