Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 minute ago, Darko said:

Jel se zezaš? Još jedan hint: lik o kome pričam je isto igrao za Oklahomu. Takođe, bio je čačkalica u Pokuševskim godinama. Naravno, ojačao je u međuvremenu i nije izgubio na brzini - ali je uvek bio ozbiljan igrač.

 

Da me ne shvatiš pogrešno - treba Poku da ojača, i sam sam to rekao u pretposlednjem postu. Ali ne treba mu sada 10+ kila odjenom - to se postepeno radi.  

Pa nisi naglasio, da li je u sadasnjosti ili pre 14 godina.

 

Durent i u njegovim godinama niti je bio toliko visok, niti toliko tezak.. Takodje, Durent je i za crnacke pojmove jedno veliko cudo visine i ekplozivnosti, a kamoli za jednog belca koji je u svojoj ruki sezoni 6 cm visi, nego sadasnji Durent. Neuporedivo.

 

Pokusevski jedva da ima 90 kg, njemu treba 100 kila najmanje, verujem da ce i dobiti, mozda cak i vise, u to ne sumnjam, ali onda staje svaka prica o njegovim eksplozivnostima i driblinzima i ostalim bajkama. On je 19 godina i 3 meseca star, nema sanse da on ne poraste jos vise.. Moja je prognoza da ce biti Porzingisove visine i zato kazem da bi trebalo da ganja Porzingisovu igru koja mu je donela max ugovor.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drakaris said:

Pa nisi naglasio, da li je u sadasnjosti ili pre 14 godina.

Nema potrebe, bio je ozbiljan igrač i tada. Poku je visok kao Durant i zna se da Durant nije bio 6ft 9in kada je ušao u ligu. Zato kažem da si ga malo preterao.

 

I da ... Porzingis mi je baš loše poređenje. Po telu može da prođe, ali po načinu igre - nikako. A to da će Poku da izgubi ekplozivnost ako nabaci masu - ovaj, reci mi, kako izgledaju sprinteri?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darko said:

Nema potrebe, bio je ozbiljan igrač i tada. Poku je visok kao Durant i zna se da Durant nije bio 6ft 9in kada je ušao u ligu. Zato kažem da si ga malo preterao.

 

I da ... Porzingis mi je baš loše poređenje. Po telu može da prođe, ali po načinu igre - nikako. A to da će Poku da izgubi ekplozivnost ako nabaci masu - ovaj, reci mi, kako izgledaju sprinteri?

Pokusevski je prema americkom merenju 7-0, bar tako pise na basketball reference. A po nasim merenjima je 213-214 cm.

 

Zato i kazem da bi trebalo da gradi nacin igre kao Porzingisov, igra im sada naravno nije ista, jer deluje da ''zna'' vise sa loptom, ali bez mase.

 

E sad ti uporedjujes sprintere i visoke belce od po 213-214 cm koji se bave kosarkom. Sprinter vezba samo sprint, svaki dan vezba eksplozivnost, fokus na jedinoj stvari, boli njega uvo da li ce mu uz to uci sut van linije 7.24...  I opet, najbolji sprinteri sveta su crnci i generalno trkaci, zbog bolje ravnoteze mase, eksplozivnosti i izdrzljivosti.

 

Aleksej da nabaci 110 kg, sut oko 37-38% za 3 i bice fantastican. Bar ga nece izgurati plej da uhvati skok i tim nece toliko trpeti.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Drakaris said:

Sprinter vezba samo sprint

To jednostavno nije tačno. Sprinteri rade mnoštvo vežbi da nabiju snagu i eksplozivnost, i koriste teretanu itekako. Znam lika koji je trenirao košarku i sprint (Beograđanin) i pomoglu mu je. Uostalom, proguglaj malo i videćeš šta sprinteri rade. Među njima nema čačkalica.

 

Naravno, neće Poku da bude Usain Bolt, ali i ne treba. Te vežbe bi mu pomogle da nabije masu, snagu, i brzinu. Ti kažeš: "ako dobiješ masu, gubiš brzinu". Ja kažem na pravilnom programu, može biti suprotno.

 

EDIT: U principu slažemo se da Poku treba da cilja 105-110 kila dugoročno. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Valjda poznati svjetski treneri koji rade individualno sa igračima na poboljšanju fizičkih i motoričkih sposobnosti znaju šta rade. Danas običan čovjek, amater, može da izgradi svoje tijelo kako želi uz pomoć dobrog programa treninga, pravilne ishrane i unosa nekih suplemenata. Vi pričate o NBA igraču, on ima sigurno jednog ili više trenera koji su stručnjaci u svojoj profesori, imaju sve moguće uslove i rekvizite, najbolju hranu i sve što ide uz to. Ne bojte se, neće se oni zajebati što se toga tiče.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Darko said:

To jednostavno nije tačno. Sprinteri rade mnoštvo vežbi da nabiju snagu i eksplozivnost, i koriste teretanu itekako. Znam lika koji je trenirao košarku i sprint (Beograđanin) i pomoglu mu je. Uostalom, proguglaj malo i videćeš šta sprinteri rade. Među njima nema čačkalica.

 

Naravno, neće Poku da bude Usain Bolt, ali i ne treba. Te vežbe bi mu pomogle da nabije masu, snagu, i brzinu. Ti kažeš: "ako dobiješ masu, gubiš brzinu". Ja kažem na pravilnom programu, može biti suprotno.

Ne znam, nisam se bavio nikad sprintom kao sportom, ali mi je jasno na kod nas belaca postoje veci limiti, nego kod crnaca. Mozda taj Pokusevski bude zlatna koka i izuzetak, ali kazem sta obicno biva, jer sam se i sam bavio kosarkom i teretanom. Nisam radio ni po programu tih svetskih eksperata za koje govoris, ali ja sam se na svom telu licno uverio da kada sam uvecao 5 kg misicne mase, ja nisam mogao raditi u kosarci stvari koje sam inace radio, brzina je dosta manja, a kamoli kada se radi o dosta vecim promenama tipa 10-15 kg.

 

Opet, sve zavisi i od Pokusevskog koliko ce trenirati (ne traje ni njemu 8h trening, pa da sve postigne odraditi i navezbati) i sta ce mu biti prioritet u treninzima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Drakaris said:

Ne znam, nisam se bavio nikad sprintom kao sportom, ali mi je jasno na kod nas belaca postoje veci limiti, nego kod crnaca.

 

Naravno, zato sam i rekao da Poku neće biti Usain Bolt. Ali to ne znači da prosečan belac ne može da popravi brzinu i snagu preko pravilnog programa. Neće pokazati isti napredak kao neki crnac koji ima 80% fast twitch fibers, ali napredka biće. 

 

14 minutes ago, Drakaris said:

Nisam radio ni po programu tih svetskih eksperata za koje govoris, ali ja sam se na svom telu licno uverio da kada sam uvecao 5 kg misicne mase, ja nisam mogao raditi u kosarci stvari koje sam inace radio, brzina je dosta manja, a kamoli kada se radi o dosta vecim promenama tipa 10-15 kg

 

Najverovatnije nisi radio pravilni program za brzinu. Jedan deo je plyometrics, drugi je strength (squats/deadlifts/itd). Forma je važna takođe, to jest kako radiš te vežbe. I naravno, dosta odmora (pogotovo spavanja, to je najvažniji deo) i pravilna ishrana. 

Link to comment
Share on other sites

Pa to je zato sto si nabijao masu sam, a ne po planu i treningu profi trenera. Ja sam za godinu dana nabacio preko 10kg, i to bez teretane, a jedina promena je bila sto sam sad u kontaktu odnosio ljude, a ne oni mene, bukvalno povecao mi se i odraz a na brzini nisam izgubio nista. A slicne gradje sam bio kao Pokusevski, na 202 sam imao 83kg i uska ramena kao njegova.

 

A da ne pricamo da je nivo na kome se radi u NBA verovatno najbolji na svetu, na primer mere duzine tetiva kod igraca da bi se znalo ko koliko mase moze da nabaci a da pri tome fizikalije budu na maksimumu.

 

 

Dzamal Marej je tokom karantina dobio oko 6kg misicne mase, pa smo videli koliko mu je smetalo.  

 

Pokusevski jedino zajednicko ima sa Porzingisom, sto su belci i preko 210. Stilom igre, Poku je blizi Jokicu ili Bjelici nego KP.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Eh sad, ni prvi ni poslednji fizički moćan igrač u NBA, Wolvesi su dead last u ligi, a čisto sumnjam da ih korekcija selekcije šuta Edwardsa deli od bilo čega bitnog. 

 

Ono što je sigurno je da Edwards zaista ima najviši plafon u svojoj draft klasi i da nije džaba biran prvim pikom. Ali do neke pune realizacije talenta u korelaciji sa timskim uspehom pitanje da li će doći u neko skorije vreme. 

Link to comment
Share on other sites

Vazda taj glupi narativ da jedan igrač sam treba da odvede franšizu do nekog uspjeha. Edwards je ogroman talenat i već pokazuje fizičku nadmoć u odnosu na mnoge starije kolege. Kad Minesota postane normalna franšiza onda će biti i rezultata, a Edwards može da bude jedan od lidera.

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

Pa ne treba sam, tu je i izvesni Towns koji je duplo veći talenat i od tog Edwardsa, pa i još neki korektni igrači, u svakom slučaju imaju npr mnogo jači roster od Thundera pa su sprdnja od ekipe. Hoću da kažem da je Edwards i dalje u "wishful thinking" kategoriji i nije neki lik koji garantuje bilo šta iako je jasno zašto su se Wolvesi kladili baš na njega, donosi nadu.

Link to comment
Share on other sites

Tu je mnogo veći problem od samih igrača, to je odavno jasno. Sjećam se kad su nesretnici pričali da im Butler uništava hemiju. Dok je brat Džimi igrao bili su komotno 4-5 ekipa u konferenciji, posle se povrijedio i oni padnu na poslednje mjesto koje vodi u PO. Vidimo kako ih je uništavao, Butler igra finale lige i ostvaruje TD, a Towns igra rekreativno basket, Wigins nešto tranja, ali daleko je od ozbiljnog igrača.

Link to comment
Share on other sites

KAT je mnogo talentovan, ali nije nešto u redu sa dečkom. Vazda depresivan na parketu (to je bilo i pre ovih tragedija od letos), sve manje verujem da će ikada biti neki značajan igrač. Gledaj gde su Embid i Jokić, a gde je on.

 

Edvards je baja, baš širi pozitivnu energiju oko sebe, definitivno je opravdao prvi pik. Moram priznati da sam malo popušio one priče oko upitnog košarkaškog iq-a, ali i to se ispostavilo kao glupost. Dečko igra i kapira odlično za svoje godine, za nešto više treba mu još iskustva i koji Nba igrač više u rotaciji. Tragični su Volvsi i slabo šta će se tu promeniti dok matora drtina Glen Tejlor ne proda klub.  

Link to comment
Share on other sites

Koja je bila pozicija Luke Doncica u Slo kada su osvojili EP? Ja iskreno nemam pojma 🙂

Hocu da kazem - neka se decko razvija i gradi svoju igru, naci ce se pozicija ako je trener dobar. Meni deluje pozicija najbliza onome sto Lebron igra: point-power-forward 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

tako nekako, pf koji je sekundarni ili čak primarni organizator 

 

ne bih ga poredio sa lebronom (ili djanom ili čak randleom najsvežije), jer je kod svih njih preduslov za kreaciju ta moć da se sami probiju do koša ili pozicije za koš, pa iz udvajanja prave razliku 

 

ali da, pf - kreator, iz dinamične igre sa puno trčanja i deljenja lopte 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...